boleslawianin
boleslawianin
  24 maja 2009 (pierwszy post)

Ano właśnie, chciałem poruszyć temat kibiców, stadionowych tych którzy chodzą na mecze oraz pałają wielka nienawiścią do innych klubów.... choć dla mnie jest to śmieszne i żałosne:)

Temat zainspirowany tym o to krótkim filmikiem, jak to obecnie wygląda przyjazd kibiców na mecz swojej drużyny

http://www.youtube.com/watch?v=mtJ5zKiigg4&feature=related

Ciekawi mnie czemu tak nienawidzicie np :

Lecha Poznan - to pytanie do kibicow ze stolicy
Slaska Wroclaw - pytanie do Lechitów
Wisły Kraków - pytanie do zagorzałych fantyków Craxy...

można by tak dalej wymieniać i wymieniać...podałem tylko 3 przykłady

Może to jest tak ze taka tradycja choć osobiście nic do nich nie macie to jednak tradycja zobowiązuje by "pluć" i siać wrogość do odwiecznych rywali (nie powiązanych "zgodą" ) ?

Nie potrafilibyście usiąść obok przeciwnika na stadionie i razem kibicować ?

Tak jak np jest w koszykówce, siatkówce czy żużlu choć i tam powoli jak słyszałem zdarzają sie incydenty miedzy fanami...

Po co ta chora nienawiść i utrudniania normalnym ludziom oglądanie meczy? bo jest obawa o własne zdrowie ...
Kiedy to sie zmieni ? a może sie jeszcze pogorszy?

Zapraszam do dyskusji ;)

NeverMind1910
NeverMind1910
  26 maja 2009

Jakby pyry nie miały z kim się bratać. Nie wstyd ci WuERzet?

Konto usunięte
Konto usunięte: Aaa czyli nie interesuje Was w sumie piłka jak idziecie na mecz, no tak...

To był raczej rodzaj ironii, czy humorzastej wypowiedzi. Napisanej pół żartem pół serio, przynajmniej ja to tak interpretuje.

Konto usunięte
Konto usunięte: A tak serio to zawsze są jakieś powody.Nienawiść nie bierze się z chmur.KTOŚ kiedyś musiał zawinić.W każdym wypadku"nienawiści"pomiędzy kibicami.Chyba nikt nie będzie głaskał po glewie tego kto bije,bił Twojego brata.


Wszystko w porządku, ale czasami dziwi mnie, że niektórzy kibice bardziej angażują się w nienawiść do rywali a nie miłość do ukochanego klubu.

Konto usunięte
Konto usunięte: BialaDuma

nietencomyslisz
nietencomyslisz: nietencomyslisz

Czes & Romuald, czyli z organizowany powrót.
WueRZet
WueRZet
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakby pyry nie miały z kim się bratać. Nie wstyd ci WuERzet?

WueRZet :P

Ja tam nie klaszczę. "Cała Łódź..." ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mam racji panie WueRZet

Odpocząłem, ale dalej nie kumam :nie: Do końca tygodnia rozwiąże zagadkę o co Ci chodzi :P
odwieczna
odwieczna
  26 maja 2009

@Carlsb:

Nikt nikogo nie wrzucił do jednego wora i nie powiedział, że dzieje się tak na każdym meczu i każdy uczestniczy ustawkach czy czymś podobnym. ;)
Nie wmówisz mi, że nie ma kibiców - chuliganów.

Moja koleżanka do tej pory ma ślad na czole po butelce która roztrzaskała jej się głowie podczas meczu.
Dwa lata temu przed świętami w Warszawie - była taka sytuacja, że kibice Legii zrobili dobie 'wesołe miasteczko' na starówce, niszcząc je. To hipokryzja z ich strony biorąc pod uwagę hasła typu 'urodziłem się w Warszawie, Legie kocham, Legię sławię'. Swoje ojczyste miasto tez powinno się szanować.

WueRZet
WueRZet
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Odpocząłem, ale dalej nie kumam Do końca tygodnia rozwiąże zagadkę o co Ci chodzi :P

Już rozkminiłem o co Ci chodziło z tym. Tak to jest jak się zapomina o znakach interpunkcyjnych :and:
Bennet
Posty: 34 (po ~291 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 3
Bennet
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Już rozkminiłem o co Ci chodziło z tym. Tak to jest jak się zapomina o znakach interpunkcyjnych


Myślałem że jest sorry bardzo :(

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakby pyry nie miały z kim się bratać. Nie wstyd ci WuERzet?


Wypowiem się w imieniu Pyr !! Jak to jest mieć przyjaciół Niemców??
Przyganiał kocioł garnkowi ;)
NeverMind1910
NeverMind1910
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wypowiem się w imieniu Pyr !!

A zasługujesz na to?

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak to jest mieć przyjaciół Niemców??

Cud, miód i malinka.

Konto usunięte
Konto usunięte: Moja koleżanka do tej pory ma ślad na czole po butelce która roztrzaskała jej się głowie podczas meczu. Dwa lata temu przed świętami w Warszawie - była taka sytuacja, że kibice Legii zrobili dobie 'wesołe miasteczko' na starówce, niszcząc je. To hipokryzja z ich strony biorąc pod uwagę hasła typu 'urodziłem się w Warszawie, Legie kocham, Legię sławię'. Swoje ojczyste miasto tez powinno się szanować.


Tu masz z kolei wizję kibica dresa, lansującego się rapem, silnego w grupie i niszczącego po alkoholu. Powoli ten obraz staję się stereotypem dla ludzi.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawi mnie czemu tak nienawidzicie np : Lecha Poznan - to pytanie do kibicow ze stolicy Slaska Wroclaw - pytanie do Lechitów Wisły Kraków - pytanie do zagorzałych fantyków Craxy...

Te pytania są błędne.
Carlsb
Carlsb
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wmówisz mi, że nie ma kibiców - chuliganów.


nawet nie próbowałem wmawiać ;]

przecież nikt tu nie zaprzeczył że nie ma chuliganów..są .. jak wszędzie ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Moja koleżanka do tej pory ma ślad na czole po butelce która roztrzaskała jej się głowie podczas meczu.


podczas meczu ? w trakcie ? czy może jednak po lub przed ? czy może na starówce ?jeżeli na meczu to która to była liga ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Dwa lata temu przed świętami w Warszawie - była taka sytuacja, że kibice Legii zrobili dobie 'wesołe miasteczko' na starówce, niszcząc je. To hipokryzja z ich strony biorąc pod uwagę hasła typu 'urodziłem się w Warszawie, Legie kocham, Legię sławię'. Swoje ojczyste miasto tez powinno się szanować.


hmm dwa lata temu przed świętami .. czyli kwiecień 2007 .. szczerze? nie wiem o co Ci chodzi... przyjmując cezurę XXI wieku to starówka widziała kibiców 3 razy .. w 2000 r (kibice Polonii świętujący majstra), 2002 i 2006 (kibice Legii świętujący majstra) .o 2000 roku się nie wypowiadam, ale w 2002 roku i 2006 Starówka ucierpiała .. fakt...ale wiesz co jest najlepsze ? w 2002 była większa demolka niż w 2006 ...rok 2006 był czyś spokojnym (przed przyjazdem policji) niż rok 2002 gdy policji nie było tak wiele i nie było całej otoczki medialnej.. w ciągu 4 lat skala zjawiska się zmniejszyła ;] śmiem twierdzić że gdyby nie policja to nie byłoby takich zniszczeń ;] ba... nikt by sie nie awanturował..owszem byłoby potłuczone szkło itd ..ale tak jest wszędzie po kazdej imprezie masowej, nie tylko po świętowaniu kibiców.. juwenalia studentów gdyby odbyły się na Starówce także pozostawiłby po sobie taki śmietnik ;]

poza tym.. nie tylko kibice Legii ale także większość kibiców w na świecie tak świętuje majstra ..ostatni świeży przykład ..Hiszpania i fiesta Barcelony...to co było w Warszawie to pikuś przy tym co się wydarzyło teraz w Barcelonie...ale no tak.. zapomniałem ..za granicą nie ma kiboli..tam są fani ;] oni świętują mistrzostwo, a w my (Polacy) gwałcimy i rabujemy.. ehh

po prostu taka kultura kręgu europejskiego..każde większe zgromadzenie masowe ma w sobie potencjał zamieszek..mecze, juwenalia, koncerty...

bolesławianin : "gdyby interesowała nas piłka to zostalibyśmy piłkarzami" -> nie odbieraj tego dosłownie..to hasło z między innymi vlepki.. to hasło ma wiele znaczeń...i jest pozytywne i wielu normalnych je popiera ;] najlepiej (ale nie tylko) widać to gdy własna drużyna przegrywa bez walki.. a my nadal swoje wierzymy i robimy dalej! bez względu na wynik..bo "gdyby interesowała nas piłka..." :) bycie kibicem to nie tylko mecz...to wiele przyjaźni, wspólnych przygód (nie tylko kibicowskich), wypraw (nie tylko kibicowskich), miłości.To takze wiele akcji kibicowskich organizowanych dla dzieci z domu dziecka, dla szkół, spotkania z postaciami historycznymi, to kultywowanie historii miasta, państwa, społeczności lokalnej. Oprawy z elementami historycznymi (tak, to te głąby kibice wiedzą kiedy Armia Czerwona zaatakowała Polskę, wiedzą kiedy było Powstanie Warszawskie, Wielkopolskie, wiedzą kiedy był Stan Wojenny i jakie skutki przyniósł...a wielu Polaków nie wie..małolat który w szkole nie dowie się nic o faktach historycznych bo go nauczyciel nie nauczy bądź sam się nie zainteresuje..widząc taką oprawę pomyśli o niej i będzie szukał info o tym..ja jestem najlepszym przykładem..na maturze miałem herb Księstwa Warszawskiego.. myśli ze wiedziałem to z książki czy ze szkoły ? nie , bo tego w książce nie było, a był motyw na szaliku).

Poza tym.. kto w tej polskiej piłce jest najbardziej uczciwy ? działacze ? piłkarzyki ? nie, właśnie kibice ..oni nie są przynajmniej zakłamani...

przeszkadzają wam ustawki ? w lesie, daleko od ludzi ? a ludziom jakoś nie przeszkadza, że politycy rzucają kolejny kontyngent żołnierzy by walczyli o wpływy które politycy tak naprawdę mają... przewodniczący państw leją się na wojnach,a kibice w lasach ? kto zabija i robi to dla pieniędzy?

wiecie co ? najlepiej to wszystko podsumować takim stwierdzeniem ..ludzie boją się bardziej latać samolotami, niż jeździć samochodami, a przecież to w powietrzu jest o wiele mniej wypadków niż na ulicach..

WueRZet, Dziku, Fiffty, RedVersion, Chez, Thomas i ci których nie wspomniałem a powinienem lub nie wypowiedzieli się w tym temacie a maja poglądy takie jakie mają i idą wbrew modzie a zgodnie z własnym sumieniem dla Was :piwo:

P.S. oczywiście jeżeli ktoś myśli inaczej ma do tego prawo i nie uważam Was za nienormalnych :) liczę tylko na wyrozumiałość i zrozumienie :)
nietencomyslisz
nietencomyslisz
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba KKS Sandecja Nowy Sącz. Nie wypowiadaj się na tematy Tobie obce kolego o których nie masz zielonego pojęcia.


spadłem z krzesła.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nam Anglia nie grozi.


coś czuje że twoja obecność na meczach ogranicza się do pójścia na rodzinny (czy co wy tam macie) lub obejrzenie meczy w TV...

Anglia nam nie grozi?!
Człowieku, ogarnij sie naprawde. Zakazy za ch... wie co, mistrzem jest fanatyk Wisły K. (zakaz za Vlepke - 3 lata). Wywalą nas ze stadionów jak w Anglii... już to robią, a do EURO będzie juz 'czysto''

Konto usunięte
Konto usunięte: Zwracam Honor :)


za późno, uśmiałem się do łez.
Carlsb
Carlsb
  26 maja 2009

oczywiście że zapomniałem :

Marta, Koras i Oncle też zasługują na pjonę w tym temacie za zdrowie podejście :piwo:

nietencomyslisz
nietencomyslisz
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko w porządku, ale czasami dziwi mnie, że niektórzy kibice bardziej angażują się w nienawiść do rywali a nie miłość do ukochanego klubu.


Cracovia i ŁKS, przykład idealny.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wypowiem się w imieniu Pyr !! Jak to jest mieć przyjaciół Niemców??


rozbrajasz mnie doszczętnie.
Niektórzy Niebiescy mają więcej wyjazdów za kadrą jak ty meczów Lecha zapewne, a ty im wmawiasz przywiązanie do Niemiec?
Naród Śląski, to nie Niemcy.. to chyba dość proste do skumania, co?

Widzew & Ruch - żadne ukłądy, nie dadza TEJ sztamie rady.

a co do bratania się z Galernikami, to przemilcze ten temat, bo jest on zwyczajnie śmieszny, jedyne co... to współczuje Wam :)

Konto usunięte
Konto usunięte: nawet nie próbowałem wmawiać ;] przecież nikt tu nie zaprzeczył że nie ma chuliganów..są .. jak wszędzie ;]


sa nawet, przed monitorem, :)

Konto usunięte
Konto usunięte: bolesławianin : "gdyby interesowała nas piłka to zostalibyśmy piłkarzami" -> nie odbieraj tego dosłownie..to hasło z między innymi vlepki.. to hasło ma wiele znaczeń...i jest pozytywne i wielu normalnych je popiera ;] najlepiej (ale nie tylko) widać to gdy własna drużyna przegrywa bez walki.. a my nadal swoje wierzymy i robimy dalej! bez względu na wynik..bo "gdyby interesowała nas piłka..." :) bycie kibicem to nie tylko mecz...to wiele przyjaźni, wspólnych przygód (nie tylko kibicowskich), wypraw (nie tylko kibicowskich), miłości.To takze wiele akcji kibicowskich organizowanych dla dzieci z domu dziecka, dla szkół, spotkania z postaciami historycznymi, to kultywowanie historii miasta, państwa, społeczności lokalnej. Oprawy z elementami historycznymi (tak, to te głąby kibice wiedzą kiedy Armia Czerwona zaatakowała Polskę, wiedzą kiedy było Powstanie Warszawskie, Wielkopolskie, wiedzą kiedy był Stan Wojenny i jakie skutki przyniósł...a wielu Polaków nie wie..małolat który w szkole nie dowie się nic o faktach historycznych bo go nauczyciel nie nauczy bądź sam się nie zainteresuje..widząc taką oprawę pomyśli o niej i będzie szukał info o tym..ja jestem najlepszym przykładem..na maturze miałem herb Księstwa Warszawskiego.. myśli ze wiedziałem to z książki czy ze szkoły ? nie , bo tego w książce nie było, a był motyw na szaliku). Poza tym.. kto w tej polskiej piłce jest najbardziej uczciwy ? działacze ? piłkarzyki ? nie, właśnie kibice ..oni nie są przynajmniej zakłamani... przeszkadzają wam ustawki ? w lesie, daleko od ludzi ? a ludziom jakoś nie przeszkadza, że politycy rzucają kolejny kontyngent żołnierzy by walczyli o wpływy które politycy tak naprawdę mają... przewodniczący państw leją się na wojnach,a kibice w lasach ? kto zabija i robi to dla pieniędzy? wiecie co ? najlepiej to wszystko podsumować takim stwierdzeniem ..ludzie boją się bardziej latać samolotami, niż jeździć samochodami, a przecież to w powietrzu jest o wiele mniej wypadków niż na ulicach..


zazdroszczę cierpliwości stary, mi by się nie chciało tłumaczyć, to nie ma sensu wątpię zęby zrozumieli, cokolwiek.

Kult Wyborczej wciąż żywy...

Konto usunięte
Konto usunięte:


:piwo:
NeverMind1910
NeverMind1910
  26 maja 2009

A propos. Jak tak patrzę teraz na stadiony Ekstraklasy to nasuwa mi się pytanie. Jak będzie wyglądał ten sezon pod katem wyjazdów?
ŁKS w Bełchatowie
Wisła w Sosnowcu?
Legia?
Lech?
Piast?

Pod kątem kibica wyjazdowicza sezon nie zapowiada się ciekawie. Jednak zrekompensuję to nam przyszłość.

Jestem ciekaw właśnie decyzji dotyczących stadionów i licencji.

Czyli, jak Derby w Bełchatowie? :D

WueRZet
WueRZet
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym.. nie tylko kibice Legii ale także większość kibiców w na świecie tak świętuje majstra ..ostatni świeży przykład ..Hiszpania i fiesta Barcelony...to co było w Warszawie to pikuś przy tym co się wydarzyło teraz w Barcelonie...ale no tak.. zapomniałem ..za granicą nie ma kiboli..tam są fani ;] oni świętują mistrzostwo, a w my (Polacy) gwałcimy i rabujemy.. ehh

Wejdź w koszulce Realu do wiadomych dzielnic Barcelony (mniej), czy Bilbao (bardziej). Wtedy człowiek doświadczy wiele "miłości".

We Francji, czy na Wyspach też można dostać w dziób za koszulkę, czy szalik. W Niemczech daję głowę też, nie mówię już o Włoszech, Grecji, Turcji, czy Bałkanach. Jak mi ktoś znajdzie ligę w Europie, w której wszyscy kibice kochają się i szanują, ma u mnie wielkiego plusa.

nietencomyslisz
nietencomyslisz: Naród Śląski, to nie Niemcy.. to chyba dość proste do skumania, co?

Ślązacy to nie naród ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: przeszkadzają wam ustawki ? w lesie, daleko od ludzi ?

Z opieką medyczną, oraz często z bardzo honorowymi zasadami :tak:
NeverMind1910
NeverMind1910
  26 maja 2009
nietencomyslisz
nietencomyslisz: sa nawet, przed monitorem, :)

Nie bądź taki :)

nietencomyslisz
nietencomyslisz: Cracovia i ŁKS, przykład idealny.

Akurat tutaj miałem na myśli Cracovie. Na panów z "lepszej" strony miasta nie mam już słów.

A pozwolę sobie zrobić taki mały offtop i komentarz Tomaszewskiego na temat awansu Widzewa.

iłkarze Widzewa Łódź i Zagłębia Lubin w miniony weekend zapewnili sobie awans do ekstraklasy. - Brawa dla Zagłębia, ale ani trochę nie rozumiem fety na Widzewie - powiedział naszemu portalowi Jan Tomaszewski, który domaga się degradacji łodzian do 2. ligi!

INTERIA.PL: Do ekstraklasy wracają uznane marki; Widzew i Zagłębie. To chyba dobrze dla wizerunku ligi?
Jan Tomaszewski: - Zagłębiu należą się brawa! Spadli z ligi i sportowo wywalczyli awans. Natomiast nie rozumiem fety na Widzewie. Widzew prawomocnym wyrokiem Trybunału Piłkarskiego został przecież zdegradowany za korupcję...
...ale później kara ta została anulowana.
- Bo Trybunał Arbitrażowy, czyli hańby, przy Polskim Komitecie Olimpijskim cofnął ją tłumacząc, że przewinienia Widzewa uległy przedawnieniu. Ten sam organ zdegradował jednak Zagłębie i Koronę! Sprawa trafiła do sądu najwyższego. 10 czerwca zapadnie wyrok, czy kasacja była zgodna z prawem.
Jakiego wyroku pan się spodziewa?
- Musi zapaść wyrok kasujący przedawnienie, wówczas obowiązywać będzie degradacja dla Widzewa. W jurysdykcji UEFA i FIFA nie ma mowy o przedawnieniu w sprawach związanych z korupcją lub dopingiem. Dlatego jeśli Widzew będzie mógł grać w ekstraklasie, a dowie się o tym UEFA, to nas zawiesi!
W której lidze Widzew powinien zatem rozpocząć najbliższe rozgrywki?
- Powinien trafić do 2. ligi. Bo niezgodnie z prawem grał w 1. lidze, w której dostaje się też niemałe pieniądze. A w 2. lidze, w której powinien był się znaleźć, nie dostałby nic! Także jestem zdania, że miejsce Widzewa jest w 2. lidze. Dlatego na ten moment oprócz Zagłębie awansować powinno Podbeskidzie, a Korona powinna grać w barażach. Ale to nie mój cyrk i nie moje małpy. Niech robią co chcą!
Czy zna pan stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie Widzewa?
- Prezes Lato powinien o tym wszystkim wiedzieć, a on był na fecie Widzewa i gratulował awansu! Co ciekawe, na pytanie dziennikarza, co robi na meczu odparł, że został zaproszony przez prezesa Cacka. Tyle, że ten był w Chinach! Gratuluje, to tak jakbym ja pana do domu zaprosił i gdzieś sobie poszedł.

I pytaniem jest. Dlaczego taki "autorytet" swoimi wypowiedziami prowokuje swoją nieobiektywność i dlaczego dziennikarze dopuszczają go do głosu?

Konto usunięte
Konto usunięte: Carlsb

A jak będzie z waszym stadionem? Bo ostatnio się już pogubiłem..
WueRZet
WueRZet
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Legia? Lech? Piast?

Legia może w Płocku ?
A stadion Piasta chyba jakimś psim fartem dostanie licencje.
O naszej sytuacji nie piszę, bo prawdę mówiąc pogubiłem się dzisiaj z tym :P
koraspl
koraspl
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego dziennikarze dopuszczają go do głosu?

Bo jest kontrowersyjny...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.