boleslawianin
boleslawianin
  24 maja 2009 (pierwszy post)

Ano właśnie, chciałem poruszyć temat kibiców, stadionowych tych którzy chodzą na mecze oraz pałają wielka nienawiścią do innych klubów.... choć dla mnie jest to śmieszne i żałosne:)

Temat zainspirowany tym o to krótkim filmikiem, jak to obecnie wygląda przyjazd kibiców na mecz swojej drużyny

http://www.youtube.com/watch?v=mtJ5zKiigg4&feature=related

Ciekawi mnie czemu tak nienawidzicie np :

Lecha Poznan - to pytanie do kibicow ze stolicy
Slaska Wroclaw - pytanie do Lechitów
Wisły Kraków - pytanie do zagorzałych fantyków Craxy...

można by tak dalej wymieniać i wymieniać...podałem tylko 3 przykłady

Może to jest tak ze taka tradycja choć osobiście nic do nich nie macie to jednak tradycja zobowiązuje by "pluć" i siać wrogość do odwiecznych rywali (nie powiązanych "zgodą" ) ?

Nie potrafilibyście usiąść obok przeciwnika na stadionie i razem kibicować ?

Tak jak np jest w koszykówce, siatkówce czy żużlu choć i tam powoli jak słyszałem zdarzają sie incydenty miedzy fanami...

Po co ta chora nienawiść i utrudniania normalnym ludziom oglądanie meczy? bo jest obawa o własne zdrowie ...
Kiedy to sie zmieni ? a może sie jeszcze pogorszy?

Zapraszam do dyskusji ;)

BialaDuma
BialaDuma
  25 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: choć dla mnie jest to śmieszne i żałosne:)

1.W dupie byłeś,gówno widziałeś.
2.Gdyby interesowała nas piłka,zostalibyśmy piłkarzami.
3.Jeżeli nie byłoby nienawiści, nie byłoby MIŁOŚCI.
Konto usunięte
Konto usunięte: Może to jest tak ze taka tradycja choć osobiście nic do nich nie macie to jednak tradycja zobowiązuje by "pluć" i siać wrogość do odwiecznych rywali (nie powiązanych "zgodą" ) ?

I bez powodu i bez przyczyny...
A tak serio to zawsze są jakieś powody.Nienawiść nie bierze się z chmur.KTOŚ kiedyś musiał zawinić.W każdym wypadku"nienawiści"pomiędzy kibicami.Chyba nikt nie będzie głaskał po glewie tego kto bije,bił Twojego brata.
Konto usunięte
Konto usunięte: przecież ten temat jest bez sensu bo się zmieni w napinkę..

Dokładnie :tak:
Konto usunięte
Konto usunięte: Acha, czyli co nienawisc bo tradycja ? ;)

:lol2:
Konto usunięte
Konto usunięte: Może to jest tak ze taka tradycja choć osobiście nic do nich nie macie to jednak tradycja zobowiązuje by "pluć" i siać wrogość do odwiecznych rywali (nie powiązanych "zgodą" ) ?

Tradycja nie wywodzi się z dupy.
Nikt nie wyliczał sobie, nie losował jakiej drużyny nienawidzić.Zawsze są powody.
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie potrafilibyście usiąść obok przeciwnika na stadionie i razem kibicować ?

Zależy jakiego przeciwnika.Razem tz.z nim ?:]

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak jak np jest w koszykówce, siatkówce czy żużlu choć i tam powoli jak słyszałem zdarzają sie incydenty miedzy fanami...

:crylol:
Konto usunięte
Konto usunięte: Po co ta chora nienawiść i utrudniania normalnym ludziom oglądanie meczy? bo jest obawa o własne zdrowie ...

Sektor rodzinny,VIPy,TV
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy to sie zmieni ? a może sie jeszcze pogorszy?

Pożyjemy, zobaczymy.
DziQReprezentujeJP
DziQReprezentujeJP
  25 maja 2009

bardzo ładnie wszystko napisał Carlsb :piwo: mu dać że mu się chciało przemówić paru osobom ocb.

WueRZet
WueRZet
  25 maja 2009

Ogólnie według niektórych widzę, że jestem bandziorem :and:

Rodzice przepraszam :nie:

krzychu7818
krzychu7818
  25 maja 2009
nietencomyslisz
nietencomyslisz: ale czemu tak drastycznie : )


tak to odczytałem , kto nie z Tobą ten przeciwko Tobie

widzę , że Chez też powróciła :wtf:
folkemon
folkemon
  25 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie według niektórych widzę, że jestem bandziorem Rodzice przepraszam

i masz konto na Fotka i jesteś tu modem :/ To dopiero zniewaga :lol2:

a co do tematu: rozumiem konflikty typu Celtic - Rangers - takie na podłożu narodowo/kulturowo/religijnym. Reszta to takie konflikty o nic, lub zupełnie śmieszne sprawy, nie warte uwagi.
nietencomyslisz
nietencomyslisz
  25 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Carlsb


:piwo: tylko klub nie tak :nie:

Opisałeś idealnie, ale sam wiesz, że ten kto chce, zawsze znajdzie czas i miejsce na ' rozwijanie swojego hobby ' :)

Konto usunięte
Konto usunięte: tak to odczytałem , kto nie z Tobą ten przeciwko Tobie


interpretacje bywają naprawde różne.
nietencomyslisz
nietencomyslisz
  25 maja 2009
nietencomyslisz
nietencomyslisz: tak


*taki

Konto usunięte
Konto usunięte: a co do tematu: rozumiem konflikty typu Celtic - Rangers - takie na podłożu narodowo/kulturowo/religijnym. Reszta to takie konflikty o nic, lub zupełnie śmieszne sprawy, nie warte uwagi.


Widzew - Legia, z jednej strony kiedyś mały, robotniczy klub, nawet nie największy w Łodzi, Legia, namaszczana na najmocniejszy klub wielkosekcyjny w Polsce, pod opieka komunistycznych 'włodarzy' MONu.

było nie było, wielka róźnica, konflikt, nie taki 'o nic'.
WueRZet
WueRZet
  25 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i masz konto na Fotka i jesteś tu modem :/ To dopiero zniewaga

To już w ogóle dno dna :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: a co do tematu: rozumiem konflikty typu Celtic - Rangers - takie na podłożu narodowo/kulturowo/religijnym. Reszta to takie konflikty o nic, lub zupełnie śmieszne sprawy, nie warte uwagi.

Rywalizacja Poznań, Krakowa i Warszawy ma swoje źródła w historii naszego kraju. Nie ma co tutaj wypisywać przykładów, większość powinna wiedzieć, a jak ktoś nie wie to po prostu nie zrozumie. Obecnie mieszkańcy tych miast również nie darzą się jakimś gorącym i miłym uczuciem :) Mentalności nie da się zmienić.

Tak samo jest w Anglii, w Niemczech, we Francji, w Hiszpanii. O Włoszech nie wspominając. W każdym kraju istnieją napięcia między poszczególnymi grupami ludźmi, a sport jest tylko okazją do zamanifestowania swojej wyższości nad sąsiadami.
Bennet
Posty: 34 (po ~291 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 3
Bennet
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bez sensu , trzeba oddzielić życie kibicowskie od życia w społeczeństwie

Tutaj Święta racja!! jeżeli kibic A akceptuje kibica B będącego po "cywilnemu" wszystko jest w porządku.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ty mi tu koszykówki od pikniku nie pojeżdżaj xD ...wiadomo, że to nie to samo co piłka nożna no ale bez przesady. Myślę, że z roku na rok będzie lepiej ;]

Nawet 100 lat nie starczy aby to ogarnąć . Chyba że ekipy koszykarskie takie jak Wisła Kraków czy inne kluby sportowe posiadające sekcje piłkarską i nie tylko.

nietencomyslisz
nietencomyslisz: po przybiciu układu ŁKS & KKS

Chyba KKS Sandecja Nowy Sącz. Nie wypowiadaj się na tematy Tobie obce kolego o których nie masz zielonego pojęcia.

Podsumowując Jedni lubią sport inni lubią "sport" i tak już zostanie.
Nam Anglia nie grozi. Albo jest Sie kibicem albo jest sie piknikiem .Pikniki zawsze będą narzekać na fanatyków , Fanatycy zawsze będą mieli wiadomy stosunek do januszy.
Jak by było tak strasznie na meczach jak niektórzy twierdza to nie było by kompletów w Zabrzu ,Krakowie , Poznaniu.Dobry przykład około 9000 Poznaniaków ruszyło na Śląsk w środku tygodnia żeby dopingować swój zespół.Byłem tam i widziałem dzieci , kobiety odziane w niebiesko-białe barwy. Wracając do kibiców w wyrzej wymienionych miastach tam ludzie nie boją się iść jak ich drużyna gra z Legią , Widzewem czy Dolcanem Ząbki ;) Czasami warto się oderwać od cyca mamusi , iść przekonać się na własnej skórze a może nawet się zakochasz :)

Konto usunięte
Konto usunięte: "(...) uświadamiajcie się, rozwijajcie, róbcie coś dla Lecha, cokolwiek..."

Nie mam racji panie WueRZet
Na samym końcu chciałbym pozdrowić wszystkich serdecznie :)
I Legionistów i Wiślaków a przede wszystkim Lechitów:)
WueRZet
WueRZet
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mam racji panie WueRZet

Nie skumałem :nie:

Zmęczony jestem.
wyrafinowany
wyrafinowany
  26 maja 2009

prawda jest taka, że cobyście tu nie napisali, to i tak to niczego nie zmieni.

Bennet
Posty: 34 (po ~291 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 3
Bennet
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nietencomyslisz: po przybiciu układu ŁKS & KKS Chyba KKS Sandecja Nowy Sącz. Nie wypowiadaj się na tematy Tobie obce kolego o których nie masz zielonego pojęcia.


Zwracam Honor :)
boleslawianin
boleslawianin
  26 maja 2009

Pogardliwy charakter waszych wypowiedzi jest iście żenujący

pytam w temacie jako ktoś, kto to nie siedzi w tym aż tak ; ] także trochę zrozumienia

no ale cóż... chyba za dużo wymagam :ziober2:

ale z chęcią dalej pośledzę co piszecie, czasem pojawia mi sie nawet uśmiech na twarzy

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Gdyby interesowała nas piłka,zostalibyśmy piłkarzami.


Aaa czyli nie interesuje Was w sumie piłka jak idziecie na mecz, no tak... :ziober2:

nie mam pytań :ninja:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy to sie zmieni ? a może sie jeszcze pogorszy?

mogę tylko powiedzieć niestety, że to się tylko pogorszy.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

EL1910
EL1910
  26 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba KKS Sandecja Nowy Sącz. Nie wypowiadaj się na tematy Tobie obce kolego o których nie masz zielonego pojęcia.

Ogarnij się. :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.