Zadziora
Zadziora
  29 kwietnia 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat ZDROWIA, DIET I ĆWICZEŃ . Rozmawiamy o tym jak o siebie dbać, jakie diety stosować i jak ćwiczenia wykonywać by nasze ciało było w najlepsze kondycji.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

WilczeLyko
WilczeLyko
  18 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ten artykuł nie bazował na konkretnych nazwach, więc możliwe, że pisał go ktoś całkiem kompetentny xd Pośród "niewartych uwagi" znalazły się też m.in. te słynne jagody acai :D Widzę, że cena tego "Animala" dość wysoka, aczkolwiek na zdrowiu nie ma co oszczędzać, a nuż pomoże ;) Zwłaszcza, że wnioskując z Twoich wypowiedzi jesteś chyba dość aktywnym człowiekiem ;)

Być może, jeśli chodzi o wydawnictwa to ufam medicina sportiva, bo robią naprawdę rzetelną robotę :). Bardziej mi obecnie zależy na opiniach użytkowników, bo to że napiszą że glukozamina wchłanialna w iluśtam procentach to jest to tylko przypuszczenie, bo suplementy to nie leki i nie ma wymogu prowadzenia szczegółowych badań ;d. Sto parę złotych to wysoka cena? Jak dla mnie - jeżeli kilka kuracji tymże środkiem miałoby pomóc, to mógłby kosztować i 500zł, chcę zacząć wspinać się na poważnie, i kondycja stawów dziś to mój priorytet :).
KASIDl
KASIDl
  21 grudnia 2012

Chce przytyc co mam jesc ? I ile posilkow dziennie ?

WilczeLyko
WilczeLyko
  22 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Chce przytyc co mam jesc ? I ile posilkow dziennie ?

Opisz najpierw jak teraz się odżywiasz, tzn. co jesz, kiedy, pod jaką postacią. Pamiętaj, że przybieranie masy jest równie niebezpieczne jak jej utrata, i jeśli poznam Twój styl życia to i tak podam ogólniki, bo dietę można ustalić dopiero po wywiadzie osobniczym. Oczywiście nie jestem lekarzem, dietetykiem, więc wiedza o dupę potłuc ;-), ale napisz co i jak, to może inni skorzystają.
Kameleon
Kameleon
  22 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Chce przytyc co mam jesc ? I ile posilkow dziennie ?

8 i pyrki konsumuj every meal.
KASIDl
KASIDl
  22 grudnia 2012

To zalezy od dnia czasem jem duzo a czasem malo jak jestem w pracy to malo jem bo nie ma czasu :( a jak jestem w domu to na Sniadanie platki z mlekiem albo makaron ryż z mlekiem rodzynki banany do tego daje na obiad to roznie ale malo jem miesa to odrazu mowie prawie wcale No chyba ze hamburgery itp to tam jest mieso czasem mielone Przewaznie do obiadu ryba albo jajko duzo jem frytek na kolację kanapki raz ze szynka czesto z pomidorem ogórkiem serem w plasterkach lub kiełbasę smażona to zalezy od dnia wiadom miedzy tymi posiłkami owoce slodycze jogurty

KASIDl
KASIDl
  22 grudnia 2012

Kiedys mialam diete zmuszałam sie do jedzienia nie bylam glodna a jadlam :( i przytylam 8 kg w pol roku bylam szczesliwa ale w moim zyciu jest duzo stresu ciagle w biegu jestem wiec dlugo moja waga sie nie utrzymała :(

Kameleon
Kameleon
  22 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To zalezy od dnia czasem jem duzo a czasem malo jak jestem w pracy to malo jem bo nie ma czasu :( a jak jestem w domu to na Sniadanie platki z mlekiem albo makaron ryż z mlekiem rodzynki banany do tego daje na obiad to roznie ale malo jem miesa to odrazu mowie prawie wcale No chyba ze hamburgery itp to tam jest mieso czasem mielone Przewaznie do obiadu ryba albo jajko duzo jem frytek na kolację kanapki raz ze szynka czesto z pomidorem ogórkiem serem w plasterkach lub kiełbasę smażona to zalezy od dnia wiadom miedzy tymi posiłkami owoce slodycze jogurty

Zabrakło mi tchu w połowie żeby to przeczytać. Przykro mi nie pomogę.
KASIDl
KASIDl
  22 grudnia 2012

Dlaczego ?

KASIDl
KASIDl
  22 grudnia 2012

Co zrobic by pupa byla cala wypełniona tłuszczem ? Moja pupa jest mala tłuszcz sie osądza na samym dole pupy moze ćwiczenia by ja podniosły ku górze ?

WilczeLyko
WilczeLyko
  22 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To zalezy od dnia czasem jem duzo a czasem malo jak jestem w pracy to malo jem bo nie ma czasu :( a jak jestem w domu to na Sniadanie platki z mlekiem albo makaron ryż z mlekiem rodzynki banany do tego daje na obiad to roznie ale malo jem miesa to odrazu mowie prawie wcale No chyba ze hamburgery itp to tam jest mieso czasem mielone Przewaznie do obiadu ryba albo jajko duzo jem frytek na kolację kanapki raz ze szynka czesto z pomidorem ogórkiem serem w plasterkach lub kiełbasę smażona to zalezy od dnia wiadom miedzy tymi posiłkami owoce slodycze jogurty

Z tego co piszesz, to Twoim największym problemem jest po prostu jedzenie nieregularne. Powinnaś spożywać 5 posiłków dziennie, porcje nie muszą być ogromne, najważniejsze jest jedzenie o tej samej porze, czyli śniadanie jemy zawsze powiedzmy o ósmej czy dziewiątej, a nie raz o siódmej a raz o jedenastej. Najważniejsze jest to by odpowiednio rozłożyć kaloryczność poszczególnych posiłków, śniadanie powinno stanowić 25-30% energii dostarczanej organizmowi w ciągu dnia - najczęściej dostarczamy o wiele mniej, a to właśnie rano organizm "rozgrzewa się" i wchodzi na pełne obroty po stanie spoczynku - śnie. Przykładowo, jeżeli zjadasz dziennie 2000 Kcal, to na śniadanie powinnaś zjeść około 600 kalorii, a w praktyce to są cztery kanapki ze sporą ilością masła i wędliną. Drugie śniadanie to 10% obiad powinien stanowić 30%, podwieczorek 15% a kolacja 20%. W zależności od źródła, stosunek procentowy konkretnych składników odżywczych powinien wynosić: białka 10-15%, tłuszcze 25-30%, węglowodany 50-60% - jest to bardzo ważnym elementem zdrowego żywienia, bo potrzeb organizmu nie da się oszukać, w grę wchodzą oczywiście witaminy i mikro-makro elementy, i o to też trzeba zadbać.
Więcej możesz poczytać tu:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl
I tu:
http://dieta.mp.pl/zasady/show.html?id=63962.
Możesz skorzystać z piramidy zdrowego żywienia (http://www.kobietaidieta.pl/component/content/article/159-aktualnosci/76-nowa-piramida-zdrowego-ywienia.html, żeby dobrać odpowiednie dla siebie produkty:
.
Najważniejsze jest to, żebyś w pogoni za zwiększeniem masy, nie zapomniała właśnie o aspekcie zdrowotnym, bo krew mnie zalewa, jak młoda kobieta, chce "obrastać w tłuszcz" by mieć większe cycki. Bądźmy poważni, dieta ma być ustalona tak, by BMI się zgadzało, a samopoczucie było dobre, układy organizmu sprawne, a zdrowie co najmniej poprawne.
Jeśli chcesz na poważnie wziąć się za dietę, to najpierw zrób sobie bilans energetyczny, tak abyś wiedziała ile energii tak naprawdę zużywasz w ciągu każdego dnia i ile energii powinnaś dostarczyć. Logicznie rzecz biorąc - chcesz przytyć, spalasz 1800 kalorii, ustalasz dietę 2200 kalorii i wszystko. Jak zrobić bilans energetyczny pisałem już wcześniej, na tej stronie znajdziesz ten opis, choć akurat dotyczył zbicia wagi, ale to działa tak samo do zwiększenia masy, po prostu zamiast "obcinać" kalorie, zwiększamy ich ilość:
http://www.fotka.pl/forum/moda_i_uroda/960613,ZDROWIE_DIETY_I_CWIC/35.
Masę da się zwiększać bezpiecznie, nie będę się teraz rozpisywał o konkretnych produktach, bo w sieci aż roi się od informacji na temat co jest zdrowe a co nie, więc możesz nieco trudu sobie zadać i doczytać to sama, tylko to o czym piszę - wszystko musi być pod kontrolą, a samo zwiększanie masy nie ma oznaczać obrastania w tłuszcz, tylko harmonijny rozwój organizmu, wraz z mięśniami etc.
Konto usunięte
Konto usunięte: Co zrobic by pupa byla cala wypełniona tłuszczem ? Moja pupa jest mala tłuszcz sie osądza na samym dole pupy moze ćwiczenia by ja podniosły ku górze ?

Hehe, najlepiej pójść do chirurga i sobie wstrzyknąć ;-). Tłuszcz ma to do siebie, że nie jest tkanką "zwartą" i grawitacja na niego działa, więc leci w dół a nie ku górze. Jak chcesz mieć zgrabny tyłek to droga jest niestety jedna - ćwiczenia, ćwiczenia i dla odmiany - ćwiczenia + odpowiednia dieta. Na youtube masz pełno dobrych przykładów ćwiczeń na pośladki i uda, więc myślę że spokojnie poradzisz sobie z ich odszukaniem.
Kameleon
Kameleon
  22 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ajważniejsze jest jedzenie o tej samej porze, czyli śniadanie jemy zawsze powiedzmy o ósmej czy dziewiątej, a nie raz o siódmej a raz o jedenastej

:zonk:
Albo nie raz o 12.
KASIDl
KASIDl
  22 grudnia 2012

Dzieki za info :) co do ćwiczeń one spalają tkankę tłuszczowa a ja chce miec duży tyłek a nie jeszcze wbijać z niego ten tłuszcz

WilczeLyko
WilczeLyko
  22 grudnia 2012
Kameleon
Kameleon: Albo nie raz o 12.

No przykro mi, ale niestety tak jest, jak jesz posiłki regularnie, to organizm lepiej to znosi, lepiej przyswaja - sam nie mam najczęściej czasu rano by jeść śniadanie i jem je późno, między 9-10, a pracuję od siódmej powiedzmy i to jest złe. Mam świadomość tego, że jest to ciężkie do wykonania, bo większość moich znajomych je śniadania właśnie w okolicach południa ;-).
WilczeLyko
WilczeLyko
  22 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Dzieki za info :) co do ćwiczeń one spalają tkankę tłuszczowa a ja chce miec duży tyłek a nie jeszcze wbijać z niego ten tłuszcz

Tylko tłuszcz to tłuszcz i ZAWSZE będzie obwisły. A o ćwiczeniach budujących masę mięśniową poczytaj sobie, bo to nie jest tak, że ćwiczenia masę zawsze zbijają. Odpowiednie ćwiczenia powodują modelowanie sylwetki i pogrubienie włókien mięśniowych - czyli w perspektywie wzrost masy ciała. Jeśli chcesz tylko przytyć, obrosnąć tłuszczem to mój poprzedni post był zbędny, bo i tak będziesz miała brzydkie, niewymodelowane, obwisłe pośladki - i nie piszę tego złośliwie, tak po prostu będzie :).
KASIDl
KASIDl
  22 grudnia 2012

Jak jestem w pracy to w innych godzinach jem niz jak mam wolne tego nie da sie pogodzic niestety posiłki mam każdego dnia o innej godzinie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.