Zadziora
Zadziora
  29 kwietnia 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat ZDROWIA, DIET I ĆWICZEŃ . Rozmawiamy o tym jak o siebie dbać, jakie diety stosować i jak ćwiczenia wykonywać by nasze ciało było w najlepsze kondycji.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

WilczeLyko
WilczeLyko
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a lepszy brzuch do dla mnie bardziej płaski :)

To zdecydowanie lepiej ABS :). I ćwiczenia dobieraj do siły i kondycji, jeżeli chcesz spalić tłuszcz (nie wiem skąd go możesz mieć tak na marginesie ;o), to nie możesz ćwiczyć zbyt intensywnie, jak mięśnie nie dostaną odpowiedniej ilości tlenu to tłuszcz się nie spali ;p.
Paulinessa
Paulinessa
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To zdecydowanie lepiej ABS :). I ćwiczenia dobieraj do siły i kondycji, jeżeli chcesz spalić tłuszcz (nie wiem skąd go możesz mieć tak na marginesie ;o), to nie możesz ćwiczyć zbyt intensywnie, jak mięśnie nie dostaną odpowiedniej ilości tlenu to tłuszcz się nie spali ;p.


Poczytam o tym, dzięki za te wszystkie powyższe rady dla laika :D
rezygnuje z a6w :)
WilczeLyko
WilczeLyko
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Poczytam o tym, dzięki za te wszystkie powyższe rady dla laika :D rezygnuje z a6w :)

Słuszna decyzja! ;D. Ale tak czy siak, warto by było zastanowić się nad przygotowaniem, np. przez 14 dni robić trening obwodowy, oczywiście nie codziennie a np. trzy-cztery razy w tygodniu. Robisz sobie w domu osiem stacji, np. 1. skakanka, 2. pompki z podparciem na kolana, 3. przysiady do 90 stopni, 4. nożyce leżąc 5. leżąc na jakiejś ławce odwrotne rozpiętki (tutaj właśnie lekkie obciążenie w dłonie), 6. szybkie wznosy na palce u stóp, 7. Uginanie ramion z obciążeniem za głowę, 8. Ściskanie dłoni przed klatką piersiową. To taki przykład oczywiście, bo to trzeba sobie poukładać, a ćwiczenia niektóre można zmieniać w ciągu tych dwóch tygodni. Ważne, że ilość powtórzeń musi być spora, a w przypadku ćwiczeń takich jak np. skakanka czy szybkie wznosy na palce ustalasz sobie czas, np. jedna minuta. Taki trening rozwija Cię ogólnie, i świetnie przygotowuje do rzeczywistego cięższego treningu, to taki zestaw "na wdrożenie" :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja chciałabym mieć szybkie efekty.

nie wynaleziono jeszcze takich cwiczen :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ćwiczenia na drążku polegają na zwisie i np. uginaniu kolan, a właściwie podciąganiu ich do góry, tylko do tego trzeba wytrzymać jakiś czas w swobodnym zwisie, a z tego co było mi dane zauważyć, panie często mają z tym problemy.

ja jako pani, ktora nie zwisa na krazku, robie core express z 5kg krazkami od sztangi 3-4 razy w tygodniu. nie polecam, bo uwazam, ze tego typu cwiczenia powinny byc indywidualnie dopracowane do czlowieka i to tego, jakie chce sie osiagnac efekty. Sama przynajmniej nie decydowalabym sie na samowolke w cwiczeniach.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 sierpnia 2012

*na drazku

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

WilczeLyko
WilczeLyko
  31 sierpnia 2012
http://www.medicinenet.com/script/main/hp.asp
Ciekawa strona, wszystko wytłumaczone w prosty sposób bez wgłębiania się w szczegóły niepotrzebne przeciętnemu śmiertelnikowi, warto poczytać :).
GoldenChildren
GoldenChildren
  8 września 2012
No witam przydala by sie jakas dzieta dobra dla serca wzmacnijąca serce, a zaraziem coś co dodaje energii bo senny jestem :D
mishu91
mishu91
  12 września 2012

polecam crossit

WilczeLyko
WilczeLyko
  14 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ]No witam przydala by sie jakas dzieta dobra dla serca wzmacnijąca serce, a zaraziem coś co dodaje energii bo senny jestem :D

Sprecyzuj czego dokładnie oczekujesz, nie istnieją diety, które same w sobie zlikwidują apatię i senność.
Konto usunięte
Konto usunięte: polecam crossit

Konto usunięte
Konto usunięte: jakas dzieta dobra
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  19 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: WilczeLyko

M. może Ty mi coś doradzisz, z czego moze wynikać chudnięcie jak człowiek nie odchudza się i nic nie robi w tym kierunku? Dzisiaj po półtora roku się zważyłam w ośrodku zdrowia, bo w domu nie miałam wagi i schudło mi się 16 kg, sama tak moze tego nie widzę , ale inni zwracali mi uwagę i pytali co ja robię, jakie diety itd , a ja nic...Nigdy nie jadłam tłusto itd, ale teraz ktoś mnie jeszcze nastraszył ze powinnam się przebadać skoro to samo zlatywało, bo może na coś choruje, badania krwi , na tarczyce, mocz itd robiłam ostatnio z półtora roku temu, moze chociaż takie podstawowe trza?
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 września 2012

Powinnas się przebadac dla świętego spokoju. Choć nawet jeśli nieznacznie zmienilas swoją dietę na zdrowsza, nawet jeśli trochę wiecej sie ruszasz, jeśli masz trochę wiecej stresu np. przez dorastajaca córkę, czy jakkolwiek zaczęłaś spalać dziennie wiecej niż konsumowac, to chcąc nie chcąc schudniesz. Zwłaszcza, ze tu wychodzi mniej niż kilogram miesięcznie.
Waga raczej drastycznie Ci nie spadła w krótkim okresie czasu, bo te 16 kilo to byś spokojnie na ubraniach poczuła ;)

Nie ma się co martwić, porób badania i tyle. Jesteśmy w takim wieku, ze powoli powinnyśmy się przyzwyczajać do częstszych wizyt u lekarza i zestawu tabletek w pudeleczku podzielonym na dni tygodnia ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  20 września 2012

Jak sobie obliczyłam to jakoś w rok i 3 miesiące, więc masz rację że to nie drastyczny szybki spadek, bo wychodzi na kg z groszami miesięcznie, ale i tak mam myśli że może jakiś rak mnie od srodka zżera i to stąd lol. Przez ten cały czas brałam prochy na serce, ale wątpię aby to one akurat miały takie działanie.Porobię chyba te podstawowe badania i tyle, tak będzie najlepiej :)

asexualna
asexualna
  20 września 2012
Psyche30
Psyche30: Jak sobie obliczyłam to jakoś w rok i 3 miesiące, więc masz rację że to nie drastyczny szybki spadek, bo wychodzi na kg z groszami miesięcznie, ale i tak mam myśli że może jakiś rak mnie od srodka zżera i to stąd lol. Przez ten cały czas brałam prochy na serce, ale wątpię aby to one akurat miały takie działanie.Porobię chyba te podstawowe badania i tyle, tak będzie najlepiej :)

massacre
massacre: Nie ma się co martwić, porób badania i tyle. Jesteśmy w takim wieku, ze powoli powinnyśmy się przyzwyczajać do częstszych wizyt u lekarza i zestawu tabletek w pudeleczku podzielonym na dni tygodnia ;)

Pewnie jest tak jak napisała masakra :ziober2: a martwić się pewnie na razie nie masz co.
A ten spadek wagi rzeczywiście nie był aż tak gwałtowny, przy tarczycy wydaje mi się, że gorsze rzeczy się dzieją, bo mi np w 1 miesiąc wskoczyło +6 kg, a nie miałam jakieś poważnej dysfunkcji :woot:
WilczeLyko
WilczeLyko
  21 września 2012

Aniu, ciężko mi jednoznacznie powiedzieć co Ci może dolegać. Spadki masy ciała mogą wynikać z różnych rzeczy - najczęstszą przyczyną są zaburzenia hormonalne np. nadczynność tarczycy i tarczycę powinnaś zbadać. Dodatkowo badania podstawowe typu krew/cukier/mocz bo spadki masy ciała są obserwowane również w cukrzycy typu I. Kolejną rzeczą jest obecność pasożytów w układzie pokarmowym, przysłowiowy tasiemiec powoduje utratę masy i niemożność przytycia, a wbrew pozorom dotyka ten problem wielu osób. Możesz mieć również coś z jelitami, upośledzenie wchłaniania składników pokarmowych spowodowane przez grzyby czy cokolwiek innego. Na początku zrób tarczycę, krew, mocz, cukier. Jak nic nie wyjdzie to do zgłoś się do gastrologa, bo pewnie tam będzie leżała przyczyna, jeśli ni będzie to nadczynność tarczycy. Wiesz, możliwości jest wiele, może nerwica, może zaburzenia snu, może zwiększony wydatek energetyczny - naprawdę ciężko mi powiedzieć co to może być, bez odpowiednich badań nic się raczej nie ustali, ale mam nadzieję że naprowadziłem na odpowiedni tor :).
Jak Ci się polepszy to zrób program w i.TV " jem i tyję!" w opozycji do tego śmisznego programu z tv ;d.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.