Zadziora
Zadziora
  29 kwietnia 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat ZDROWIA, DIET I ĆWICZEŃ . Rozmawiamy o tym jak o siebie dbać, jakie diety stosować i jak ćwiczenia wykonywać by nasze ciało było w najlepsze kondycji.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

TwojStaryFatal
TwojStaryFatal
  28 sierpnia 2012

Tak, po pewnym czasi a6w siada na dolny odcinek plecow, nawet przy dobrej technice. trening jest zbyt intensywny, rob po jednym cwiczeniu na kazda partie miesni brzucha tak jak mowilem, wejdz w atlas cwiczen w internecie, tam masz wszystko opisane, rob brzuch 3 razy w tygodniu, po 4 serie na kazda partie, ilosc powtorzen jest zalezna od Twojego zaawansowania, a widocznosc tych miesni to sprawa genetyki, jedni moga jesc co chca i ile chca i nie lapia duzej tkanki tluszczowej na brzuchu, inni musze sie powstrzymac od jadania slodyczy etc. A wiec...wybieraj, albo fajnie wyrzezbiony brzuch, albo normalny niczym nie wyrozniajacy sie brzuch...:)

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Na plecy siada?

mnie w połowie tego pobolewał trochę kręgosłup podczas ćwiczeń
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
TwojStaryFatal
TwojStaryFatal
  28 sierpnia 2012
Sylvinka
Sylvinka: mnie w połowie tego pobolewał trochę kręgosłup podczas ćwiczeń


Poniewaz trening jest zbyt intensywny, tylko w Polsce ludzie tak jaraja sie tym treningiem na brzuch, nza granica juz dawno obalono to cwiczenie, na forach kulturystycznych juz dawno jest wiadome ze te cwiczenie nie jest dobre, ale osoby nie doswiadczone najczesciej wola pytac sie na forach gdzie ludzie nie maja pojecia, lub maja mylne pojecie na temat jakiegos treningu.
WilczeLyko
WilczeLyko
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawiam się czy a6w będzie miało jakieś efekty bez odpowiedniej diety?

Tak, tylko pytanie o ile gorsze będą te efekty bez diety - według mojej wiedzy znacznie gorsze, piramida zdrowego żywienia to absolutna podstawa, warunek sine qua non.
Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie posiadam 2 wyraźne mięśnie od sześciopaku na brzuchu,ale chciałabym wszytkie 6 :d mam płaski brzuch, chciałabym tylko go umięśnić. 6 dzień już ćwiczę.

Jak masz mega chudy brzuch, i mięśnie są słabo wykształcone to nie licz na to, że będziesz miała brzuch jak trenerki fitness :). Każdy trening układa się osobniczo, do predyspozycji, budowy ciała, trybu życia etc., istnieją zasady ogólne, ale są to zawsze wskazówki, a nie jedynie słuszne wytyczne.
Konto usunięte
Konto usunięte: Na plecy siada? Na razie mam takie zakwasy na brzucholcu, że masakra ;D a to dopieor 6 dzień :D ja chciałabym mieć szybkie efekty. Do tego robię brzuszki jeszcze.To jakie ćwiczenia muszę wykonywać, aby mieć "kaloryfer"?

"Zakwasy", powiedzmy, że "zakwasy" masz od przetrenowania, bo ćwiczenie Cię eksploatuje zbyt mocno, owszem, boleć musi, ale nie paraliżująco. Na szybkie efekty nie licz, bo nie istnieją ćwiczenia, które w tydzień czy dwa dadzą Ci brzuch idealny. Na brzuch świetne są ćwiczenia na drążku, tylko pytanie jaką masz siłę ramion? Ćwiczenia na drążku polegają na zwisie i np. uginaniu kolan, a właściwie podciąganiu ich do góry, tylko do tego trzeba wytrzymać jakiś czas w swobodnym zwisie, a z tego co było mi dane zauważyć, panie często mają z tym problemy. Poczytaj sobie o ABS na brzuch. Ps. to że siada na plecy to jest bardzo indywidualna kwestia, jeżeli masz nieźle rozwinięte mięśnie przykręgowe, okołokręgosłupowe to nic nie powinno się dziać. Najczęściej jednak u ludzi nie ćwiczących regularnie te mięśnie są zaniedbane i kręgosłup nie jest odpowiednio "trzymany". Tak jak kolega wyżej pisał, przy dużym obciążeniu, a A6W jest dość ciężkim ćwiczeniem, mogą wystąpić problemy z kręgosłupem. Nie możemy jednak demonizować tego ćwiczenia. "Martwy ciąg" na plecy jest również bardzo niebezpieczny, ale na pewnym etapie ludzie go wykonują i nie łamią sobie kręgosłupów, tylko mieli wcześniej okres przygotowawczy, który pozwolił na wykonywanie takich a nie innych jednostek treningowych.
Konto usunięte
Konto usunięte: nza granica juz dawno obalono to cwiczenie

Masz dojście do rzetelnych badań na ten temat? Z chęcią bym poczytał, oczywiście jeżeli to nie forum internetowe, jak pamiętasz jakąś publikację to byłbym wdzięczny za podanie, z ciekawości bym poczytał :).
Paulinessa
Paulinessa
  28 sierpnia 2012

sama się przemierzam do a6w tylko na razie myślę, czy podołałabym...

WilczeLyko
WilczeLyko
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: sama się przemierzam do a6w tylko na razie myślę, czy podołałabym...

Poczytaj sobie wcześniej o ABS, lub poproś kogoś o ułożenie treningu, do A6W musiałabyś się przygotować, żeby ćwiczyć technicznie, efektywnie, i żeby to miało jakikolwiek sens. To jest naprawdę ciężkie ćwiczenie dla osób nie ćwiczących regularnie, a nie chodzi o to, by przez miesiąc borykać się z potwornym bólem mięśni brzucha :).
Paulinessa
Paulinessa
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Poczytaj sobie wcześniej o ABS, lub poproś kogoś o ułożenie treningu, do A6W musiałabyś się przygotować, żeby ćwiczyć technicznie, efektywnie, i żeby to miało jakikolwiek sens. To jest naprawdę ciężkie ćwiczenie dla osób nie ćwiczących regularnie, a nie chodzi o to, by przez miesiąc borykać się z potwornym bólem mięśni brzucha :).


No właśnie wiem, że to nie takie proste jak się wiele osób porywa. A mam za dużo pracy fizycznej żeby sobie pozwolić na potworne bóle ;)
WilczeLyko
WilczeLyko
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: No właśnie wiem, że to nie takie proste jak się wiele osób porywa. A mam za dużo pracy fizycznej żeby sobie pozwolić na potworne bóle ;)

Czyli a6w to nie jest najlepsze wyjście w Twojej sytuacji, ps. po co Ci te ćwiczenia? Tak z ciekawości zapytam ;>
Paulinessa
Paulinessa
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli a6w to nie jest najlepsze wyjście w Twojej sytuacji, ps. po co Ci te ćwiczenia? Tak z ciekawości zapytam ;>


żeby mieć lepszy brzuch, chyba po to, jak każdemu w zasadzie ;)
WilczeLyko
WilczeLyko
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: żeby mieć lepszy brzuch, chyba po to, jak każdemu w zasadzie ;)

Pytałem raczej o to co chciałabyś w brzuchu zmienić ale jeśli celem jest tylko to by był 'lepszy' to trzymam kciuki i powodzenia :D. Bez regeneracji to nie ma większego sensu, długa orka ze średnimi efektami, a przynajmniej niewspółmiernymi do włożonej pracy.
Paulinessa
Paulinessa
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Pytałem raczej o to co chciałabyś w brzuchu zmienić ale jeśli celem jest tylko to by był 'lepszy' to trzymam kciuki i powodzenia :D. Bez regeneracji to nie ma większego sensu, długa orka ze średnimi efektami, a przynajmniej niewspółmiernymi do włożonej pracy.


nie śmiej się ze mnie, akurat sprawa ćwiczeń itp to nie moja "dziedzina", dlatego też nic nie zaczęłam jeszcze robić ;)
WilczeLyko
WilczeLyko
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie śmiej się ze mnie, akurat sprawa ćwiczeń itp to nie moja "dziedzina", dlatego też nic nie zaczęłam jeszcze robić ;)

Nie śmieję, po to jest ten wątek by wymieniać się wiedzą i doświadczeniami, a przynajmniej miałem takie wrażenie.
Paulinessa
Paulinessa
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie śmieję, po to jest ten wątek by wymieniać się wiedzą i doświadczeniami, a przynajmniej miałem takie wrażenie.


No jasne, tylko ja się o to chodzi, że tak strasznie nie znam, że strach coś zaczynać żeby sobie krzywdy nie zrobić. :rotfl:
Paulinessa
Paulinessa
  28 sierpnia 2012

a lepszy brzuch do dla mnie bardziej płaski :)

WilczeLyko
WilczeLyko
  28 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: No jasne, tylko ja się o to chodzi, że tak strasznie nie znam, że strach coś zaczynać żeby sobie krzywdy nie zrobić.

Hehehe, no i właśnie dlatego każdemu kto chce zacząć jakikolwiek trening na daną partię mięśniową, a wcześniej nie ćwiczył, polecam zrobienie sobie treningu ogólnorozwojowego (przy robieniu brzucha pracują również mięśnie pleców, w zwisie na drążku mięśnie karku, obręczy barkowej etc.), przy czym to lekki trening cardio i wzmacniający na niewielkich obciążeniach ;p. Jak stawy masz w porządku możesz trochę pokicać na skakance, pochodzić na siłownię, lub kupić sobie leciutkie hantle lub woreczki z piaskiem zapinane na nadgarstki i kostki, dobrać trening i ćwiczyć, tak by ciało nie było zaskoczone wysiłkiem: "no jak to tak? do tej pory się nie ćwiczyło, a teraz wymyśliła głupia jakąś robotę dodatkową - zemszczę się 'zakwasami' ;d"
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.