Zadziora
Zadziora
  29 kwietnia 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat ZDROWIA, DIET I ĆWICZEŃ . Rozmawiamy o tym jak o siebie dbać, jakie diety stosować i jak ćwiczenia wykonywać by nasze ciało było w najlepsze kondycji.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

pijana
pijana
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: trochę czytałem i żeby stosować się do tych wszystkich rad , musiałbym przestać pracować tylko wstawać o wyznaczonej porze potem jeść wyznaczone jedzenie , potem wykonywać wyznaczone ćwiczenia , odpoczywać w wyznaczonym czasie nie no masakra współczuje niektórym takiego życia ale jak kto woli :)

To się tylko tak wydaje, zresztą gdyby większość z nas poświęciła czas spędzany na forum na ćwiczenia, mielibyśmy zajebiste ciała ;d
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz
  22 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: trochę czytałem i żeby stosować się do tych wszystkich rad , musiałbym przestać pracować tylko wstawać o wyznaczonej porze potem jeść wyznaczone jedzenie , potem wykonywać wyznaczone ćwiczenia , odpoczywać w wyznaczonym czasie nie no masakra współczuje niektórym takiego życia ale jak kto woli :)

tylko ze bambo to nie jest opcja na miesiac czy rok tylko styl zycia, to trzeba po prostu lubić i traktować jako hobby a nie ze chce w 3 miesiące poprawić brzuch itp bo tak to nie działa. jeść i tak człowiek musi wiec nic nie stoi na przeszkodzie by jesc zdrowo, spać tez musisz wiec nic nie stoi na przeszkodzie wysypiać sie porządnie, co kto lubi xd
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz
  22 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: i dodam ta cała siłownia znam jedną osobą tkzw. chłop od pługa oderwany , nigdy nie widział siłowni czy tam karate i inne cuda na kiju , przyszedł w gumowcach po syna na imprezę , bramkarze padli na glebę w minute i to nie ze śmiechu ;] i jak to ma się do tych waszych ćwiczeń :D

wiejskie dyskoteki-ochrona raczej srednio/mało profejsonalna
poza tym nie myl pojęcia siłowni do sw, polecałbym kłaść na glebe kogoś kto trenuje boks czy mt. Jedna jaskółka wiosny nie czyni
WilczeLyko
WilczeLyko
  22 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie bój się, chęci i wytrwałość są u mnie spore jak i trwałe. Tam jakąś wytrzymałość mam bo od dwóch lat regularnie trenuję, a rozgrzewki są tam ciężkie. Jak coś postanowię to padnę, ale dojdę do celu :)

Tak na wszelki wypadek, zrób sobie 2km Walking Test:
http://www.topendsports.com/testing/tests/walk.htm.
Będziesz wiedział na czym stoisz mniej więcej :).
Konto usunięte
Konto usunięte: Na dietę to mam pomysł, żeby raz/dwa w tygodniu zjeść mięso, najlepiej drobiowe albo ryba. Reszta to sałatki. Taki mam pomysł. A może jakbym połączył ogólnorozwojowe-wzmacniające z a6w ? Myślałem, żeby jeszcze dołożyć ABS, ale to już by było chyba za dużo jak na początek.

Dietę ustalasz pod ćwiczenia, jak sobie rozpiszesz dokładnie trening i rodzaj wysiłku, to wtedy ustalasz dietę. O dietach poczytaj sobie na forach, lub na odpowiednich stronach. Ustalasz sobie PPM (podstawowa przemiana materii), liczysz ją np. ze wzoru: 66,47 + 13,75 x waga (kg) + 5 x wzrost (cm) - 6,75 x wiek, lub na kalkulatorze ppm:
http://www.odzywianie.info.pl/Kalkulator-PPM.html
Następnie - jeżeli celem jest schudnięcie, wyliczasz sobie ile kalorii spalasz codziennie w związku z normalnymi czynnościami, które powodują pracę mięśni szkieletowych, obliczasz tzw. MET, a MET = 1 kcal/kg/godz.
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=tabele met&source=web&cd=2&ved=0CFYQFjAB&url=http://www.buchholzmedgroup.com/new_content/CA_PREVENTION/MET table Exercise.pdf&ei=zUriT-eeEc7o-ga_zPyyAw&usg=AFQjCNHKDHtffagzlCCs1pP9iZzkIjJ-Mw&cad=rja
Tutaj masz tabele z METami. I przykładowo, rozmowa telefoniczna to 1,5 MET. Czyli liczysz sobie:
1 godzina rozmowy x 80kg (przykładowa masa ciała) x 1,5 MET = 120 Kcal spalonych.
To oczywiście przykład. Ale jeżeli robisz coś regularnie, np. siedzisz w szkole przez ileśtam godzin, jesz ileśtam to poobliczasz ile spalasz kalorii w związku z aktywnością fizyczną związaną z wykonywaniem obowiązków codziennych. Kiedy będziesz to wiedział, sumujesz PPM + aktywność fiz. związana z pracami codziennymi. I wychodzi np. 2500kcal.
Wtedy ustalasz sobie trening tygodniowy, i liczysz podobnie jak z tymi metami, tutaj jest już prosto, bo jak sobie założysz godziny treningu i rodzaj ćwiczeń to łatwo policzyć i np. wychodzi, że podczas treningu dziennie spalisz 1000 kalorii. Do 2500 Kcal (PPM +akt. fiz. zw. z obowiązkami) dodajesz te 1000Kcal, które spalasz podczas treningu i masz 3500 kcal. No i logicznie rzecz biorąc, jeżeli chcesz schudnąć, to ustalasz sobie dietę poniżej tego progu, zjeżdżasz np o 500-600 kalorii. Jeżeli chcesz nabierać masy to ustalasz sobie np. na 4000 Kcal, przy czym jeżeli jesz dużo węgli, to niestety, odłożą się one w postaci tłuszczu, jeśli nie spalisz ich podczas treningów. Białko = budulec, i tak naprawdę nie uczestniczy w przemianach energetycznych, także z węglowodanami jak najbardziej, ale ostrożnie. Nie jest to terapia szokowa, nie chudniesz zbyt szybko, ale bezpiecznie, no i przy okazji jesteś w stanie wyrzeźbić ciało. Tabele kaloryczne znajdziesz tutaj:
http://www.muks.pl/Artykuły/Żywienie/Wartośćkalorycznaproduktówtabela/tabid/451/Default.aspx
Zapomnij o łączeniu A6W z ABS i czymśtam jeszcze - raz, że nie dasz rady, a dwa, że nie chodzi o to, żeby wykonywać szybernaście treningów. Wystarczy jeden dobry plan treningowy, dieta i samozaparcie :).
Konto usunięte
Konto usunięte: trochę czytałem i żeby stosować się do tych wszystkich rad , musiałbym przestać pracować tylko wstawać o wyznaczonej porze potem jeść wyznaczone jedzenie , potem wykonywać wyznaczone ćwiczenia , odpoczywać w wyznaczonym czasie nie no masakra współczuje niektórym takiego życia ale jak kto woli :)

To o czym piszę, robisz raz - ustalasz dietę, robisz wyliczenia, potem to staje się Twoim trybem życia, i nikt nie liczy ile czasu odpoczywa, o której dokładnie wstaje etc. Jeżeli ktoś chce o siebie dbać - musi coś poświęcić, a zdrowie jest najważniejsze.
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  22 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: np. aerobicznej 6 Weidera tutaj link: http://www.6weidera.com/index.php To dość ciężkie ćwiczenia, ale efekty daje całkiem niezłe, warunkiem jest prawidłowe wykonywanie tych ćwiczeń

I chyba z tym wszyscy mają największy problem. Ja rok temu doszłam prawie do końca, ale wtedy jeszcze nie przykładałam uwagi do tego, że każdy 'ruch' trzeba utrzymywać przez 3sek a nie robić to szybciutko :) efekt był widoczny, bo pierwszy raz miałam do czynienia z takimi ćwiczeniami.
Obecnie jestem już na 16 dniu i po prawidłowym wykonywaniu już w pierwszym tygodniu było widać ładnie zarysowaną talię, tym bardziej że do grubych nie należę, to wszystko ładnie i szybko się pokazało.
Więc jemu był tego na początek nie polecała, bo po 3seriach przy 12 powtórzeniach będzie wykończony, niech najpierw popracuje nad tym wszystkim co opisywałeś na początku, a później weźmie za inne ćwiczenia :)
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
WilczeLyko
WilczeLyko
  22 czerwca 2012
Sylvinka
Sylvinka: I chyba z tym wszyscy mają największy problem. Ja rok temu doszłam prawie do końca, ale wtedy jeszcze nie przykładałam uwagi do tego, że każdy 'ruch' trzeba utrzymywać przez 3sek a nie robić to szybciutko :) efekt był widoczny, bo pierwszy raz miałam do czynienia z takimi ćwiczeniami.

Tak Sylwia, tylko widzisz to wynika z ignorancji ćwiczących :D. Bo zamiast pójść do klubu fitness, i zapytać, to czyta się fora. Ja mogę przekazać teorię, ale nie pokażę praktyki :). W ogóle, babeczkom polecam pilates, jest więcej ćwiczeń, które działają na to, co u kobiet ciężko jest zrzucić, czyli duł brzuszka no i boczki, i to naprawdę działa ale tutaj to już koniecznie trzeba iść do klubu i instruktor musi pokazać, bo z neta to nie wyjdzie.
Sylvinka
Sylvinka: Obecnie jestem już na 16 dniu i po prawidłowym wykonywaniu już w pierwszym tygodniu było widać ładnie zarysowaną talię, tym bardziej że do grubych nie należę, to wszystko ładnie i szybko się pokazało.

Gratuluję! No i trzymam kciuki za pozostanie wytrwałą :ziober2:.
Sylvinka
Sylvinka: Więc jemu był tego na początek nie polecała, bo po 3seriach przy 12 powtórzeniach będzie wykończony, niech najpierw popracuje nad tym wszystkim co opisywałeś na początku, a później weźmie za inne ćwiczenia :)

To zależy Sylwia od tego jaki kto jest. Ja np. nie ćwiczę specjalnie brzucha, przy czym dużo się ruszam, pracuję fizycznie, hobby - wspinaczka, liny i inne pierdoły i gwarantuję Ci, że A6W zrobiłbym bez przygotowania, tak jak stoję. Jak kolega też się rusza - a pisze, że tak - to po przeprowadzeniu ogólnorozwojowego treningu, np. typu lekki crossfit, to spokojnie podoła, ale najpierw bym sobie wszystko poustalał, na spokojnie, przygotował mięśnie brzucha do dużego wysiłku, żeby nie było zakwasów po pierwszym dniu - gwoli ścisłości, mikrourazów mięśniowych, bo z kwasem mlekowym ma to niewiele wspólnego ;p.
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz
  23 czerwca 2012
Sylvinka
Sylvinka: I chyba z tym wszyscy mają największy problem. Ja rok temu doszłam prawie do końca, ale wtedy jeszcze nie przykładałam uwagi do tego, że każdy 'ruch' trzeba utrzymywać przez 3sek a nie robić to szybciutko :) efekt był widoczny, bo pierwszy raz miałam do czynienia z takimi ćwiczeniami. Obecnie jestem już na 16 dniu i po prawidłowym wykonywaniu już w pierwszym tygodniu było widać ładnie zarysowaną talię, tym bardziej że do grubych nie należę, to wszystko ładnie i szybko się pokazało. Więc jemu był tego na początek nie polecała, bo po 3seriach przy 12 powtórzeniach będzie wykończony, niech najpierw popracuje nad tym wszystkim co opisywałeś na początku, a później weźmie za inne ćwiczenia :)

brzuch mozna duzo lepiej zrobić bez monotonnej 6stki która jest dla nowosiłaczy i sezonowców, na brzuch tylko cwiczenia w zwisie xd
WilczeLyko
WilczeLyko
  23 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: duł

Przepraszam :szok2:.
asexualna
asexualna
  25 czerwca 2012
Sylvinka
Sylvinka: I chyba z tym wszyscy mają największy problem. Ja rok temu doszłam prawie do końca, ale wtedy jeszcze nie przykładałam uwagi do tego, że każdy 'ruch' trzeba utrzymywać przez 3sek a nie robić to szybciutko :) efekt był widoczny, bo pierwszy raz miałam do czynienia z takimi ćwiczeniami. Obecnie jestem już na 16 dniu i po prawidłowym wykonywaniu już w pierwszym tygodniu było widać ładnie zarysowaną talię, tym bardziej że do grubych nie należę, to wszystko ładnie i szybko się pokazało. Więc jemu był tego na początek nie polecała, bo po 3seriach przy 12 powtórzeniach będzie wykończony, niech najpierw popracuje nad tym wszystkim co opisywałeś na początku, a później weźmie za inne ćwiczenia :)

Kurde ja już raz zrobiłam 6 weidera i nic nie dała :ziober2: teraz robię drugi raz tak sobie (oczywiście zatrzymując ruchy na 3 sek. bo to podstawa)
WiadomoOd1410
WiadomoOd1410
  25 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Kurde ja już raz zrobiłam 6 weidera i nic nie dała teraz robię drugi raz tak sobie (oczywiście zatrzymując ruchy na 3 sek. bo to podstawa)

to temu ze jestes po prostu swietna aktorka i twoje mieśnie brzucha potrafia grać prace zamiast ja sumiennie wykonywać:D
WiadomoOd1410
WiadomoOd1410
  25 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Kurde ja już raz zrobiłam 6 weidera i nic nie dała teraz robię drugi raz tak sobie (oczywiście zatrzymując ruchy na 3 sek. bo to podstawa)

to temu ze jestes po prostu swietna aktorka i twoje mieśnie brzucha potrafia grać prace zamiast ja sumiennie wykonywać:D
Do0misiaaa
Do0misiaaa
  25 czerwca 2012

idź do lekarza,bo tutaj niczego konkretnego się nie dowiesz:)

Paulinessa
Paulinessa
  30 czerwca 2012

kilka cm z obwodu ud zgubić - da się?

asexualna
asexualna
  30 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: kilka cm z obwodu ud zgubić - da się?

Chyba tylko poprzez ćwiczenia aerobowe.
Paulinessa
Paulinessa
  30 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba tylko poprzez ćwiczenia aerobowe.


i wtedy pojdzie tylko i wylacznie z uda? da sie tak?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.