malami81
malami81
  12 kwietnia 2011 (pierwszy post)
Czyli hulaj dusza - bana nie ma
(możecie tu nawet nabijać o tych Waszych lodach sojowych)

Jedyne o co proszę - to o zachowanie kultury i brak kłótni
BlackDahila
BlackDahila
  15 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Może je po prostu dziwi, że mężczyzna chce być bardzo szczupły, zamiast zmieniać się w napakowanego świniaka?


Nie chcę nikogo obrażać ale miałam przyjemność widzieć faceta przy wzroście 190 z wagą 70kg. To już prawie anoreksja. ;) Szczupły i smukły nie oznacza wychudzony. Bez przesady. Tak więc ja też się bardzo dziwie, że przy wzroście 191 cm ktoś dąży do wagi 70kg W zasadzie jest to już poważna niedowaga.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  15 maja 2011
BlackDahila
BlackDahila: Nie chcę nikogo obrażać ale miałam przyjemność widzieć faceta przy wzroście 190 z wagą 70kg. To już prawie anoreksja. ;) Szczupły i smukły nie oznacza wychudzony. Bez przesady. Tak więc ja też się bardzo dziwie, że przy wzroście 191 cm ktoś dąży do wagi 70kg W zasadzie jest to już poważna niedowaga.

to nie jest niedowaga. sprawdz bmi :) poza tym ja nigdy nie bede wygladac jak anorektyk bo mam szerokie barki i grube kosci.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BlackDahila
BlackDahila
  15 maja 2011
Prinz
Prinz: to nie jest niedowaga. sprawdz bmi :) poza tym ja nigdy nie bede wygladac jak anorektyk bo mam szerokie barki i grube kosci.


nie sugeruj się bmi. bo to błąd.
tak, tak, grubi też mówią, że nie są otyli tylko mają grube kości.
Rób jak uważasz, ale moim zdaniem przesadzasz i to bardzo. Wpędzasz się w coś groźnego. Ale to Twoje ciało.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  15 maja 2011
BlackDahila
BlackDahila: nie sugeruj się bmi. bo to błąd.

w sumie fakt, bmi nie zawsze jest wyznacznikiem.

BlackDahila
BlackDahila: Rób jak uważasz, ale moim zdaniem przesadzasz i to bardzo. Wpędzasz się w coś groźnego. Ale to Twoje ciało.

ale ja konsultowalem z lekarzem moje odchudzanie, wczesniej zrobilem blad z jedzeniem, teraz jem wiecej, czesciej i biegam.

podalem orientacyjna wage ktora chce osiagnac lekarzowi i mowila, ze o ile bede jadl zdrowo i uprawial sport to nie ma czym sie martwic :)

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Glaubenskrieger
Glaubenskrieger
  15 maja 2011
BlackDahila
BlackDahila: Nie chcę nikogo obrażać ale miałam przyjemność widzieć faceta przy wzroście 190 z wagą 70kg. To już prawie anoreksja. ;) Szczupły i smukły nie oznacza wychudzony. Bez przesady. Tak więc ja też się bardzo dziwie, że przy wzroście 191 cm ktoś dąży do wagi 70kg W zasadzie jest to już poważna niedowaga.

Każdy robi ze swoim ciałem, co uważa za stosowne - kolega chce być chudy, to niech będzie, byle zdrowia przy tym pilnował.
Mi osobiście takie szkielety też nie przypadają do gustu.

Prinz
Prinz: no w sumie masz racje. poza tym patrzac na nie i ich chlopakow to nie maja zbyt wielkich wymagan i dziwia sie, ze ktos ma ochote sie ruszyc i osiagnac cel.

Ludzie po prostu są różni. One mogą nie przykładać wielkiej wagi do wyglądu swojego i facetów. Ty przykładasz do tego wagę i tyle.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem, jutro pójde, a najbardziej jestem zła, bo kiedyś chodziłam na solarium często, ale jakoś chyba rok czy dłużej nie chodziłam wcale i dobrze sie czułam, a teraz nie wiem co mi odbiło, chyba przed tym weselem :/ a jeszcze sie okaze ze nie dożyje go

Aż tak źle nie będzie.
Ważne, zebyś jak najszybciej pokazała to lekarzowi, wykonała odpowiednie badania i w razie czego, pozbyła się świństwa.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Aż tak źle nie będzie.

No nie wiem, źle to wygląda :/ ten pieprzyk był zawsze taki normalny, jasno brązowy, gładki, wystający ale nie aż tak, a teraz szorstki i taki ciemny, wygląda jakby miał strupek ale to nie strupek.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ważne, zebyś jak najszybciej pokazała to lekarzowi, wykonała odpowiednie badania i w razie czego, pozbyła się świństwa.

Wiem, jutro ide ubolewam, że dzisiaj jest wszystko pozamykane.
BlackDahila
BlackDahila
  15 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Każdy robi ze swoim ciałem, co uważa za stosowne - kolega chce być chudy, to niech będzie, byle zdrowia przy tym pilnował. Mi osobiście takie szkielety też nie przypadają do gustu.


Zgadzam się. Jednak kiedy całe otoczenie daje Ci do zrozumienia, że jednak coś z Tobą jest nie tak, że jednak już jesteś szczupła, a Ty dalej dążysz do obniżenia wagi... to trzeba się poważnie zastanowić czy to nie są początki anoreksji. Bo anorektyk jak alkoholik - nie zdaje sobie sprawy, że przekroczył tą czerwoną linię z której nie ma już powrotu bez pomocy specjalisty. :]
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  15 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: byle zdrowia przy tym pilnował.

wlasnie pilnuje, wczesniej chcialem schudnac byle szybko,teraz wole wolniej i z glowa :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ludzie po prostu są różni. One mogą nie przykładać wielkiej wagi do wyglądu swojego i facetów. Ty przykładasz do tego wagę i tyle.

no wlasnie przykladam, moj ideal piekna to chudosc i taki chce byc, oczywiscie bez przeginki w anoreksję.
w ogole nie wiem jak mozna byc takim bezczelnym i mowic mi co ja mam robic 'musisz przestac, bo chudniesz, nie powinienes' etc :woot:

ja mam kolezanki z nadwaga i o ile nadwaga jest niezdrowa to nie wtracam sie w ich ciała.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 maja 2011
BlackDahila
BlackDahila: Zgadzam się. Jednak kiedy całe otoczenie daje Ci do zrozumienia, że jednak coś z Tobą jest nie tak, że jednak już jesteś szczupła, a Ty dalej dążysz do obniżenia wagi... to trzeba się poważnie zastanowić czy to nie są początki anoreksji. Bo anorektyk jak alkoholik - nie zdaje sobie sprawy, że przekroczył tą czerwoną linię z której nie ma już powrotu bez pomocy specjalisty. :]

To, że chce się być chudszym nie oznacza od razu anoreksji, ja mam 168 i ważyłam 55 kg, jak zaczęłam chodzić na siłownię i odchudzać się - w sensie nie dieta ale zmieniłam nawyki żywieniowe (0 słodyczy, soków, napojów gazowanych, produktów mącznych itp), to na forum też mi mówili, że mam anoreksje i ze jestem 'taaaaaka chuda', ale zle sie czułam bo zawsze wazylam 50 kg i te 5 kg przytyłam.
BlackDahila
BlackDahila
  15 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No nie wiem, źle to wygląda :/ ten pieprzyk był zawsze taki normalny, jasno brązowy, gładki, wystający ale nie aż tak, a teraz szorstki i taki ciemny, wygląda jakby miał strupek ale to nie strupek.


To jest straszne, że w Polsce nie informuje się ludzi, że zanim zaczną systematycznie korzystać z solarium powinni najpierw usunąć wszystkie znamiona/pieprzyki. Solarium + pieprzyki/znamiona = rak skóry.
Glaubenskrieger
Glaubenskrieger
  15 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No nie wiem, źle to wygląda :/ ten pieprzyk był zawsze taki normalny, jasno brązowy, gładki, wystający ale nie aż tak, a teraz szorstki i taki ciemny, wygląda jakby miał strupek ale to nie strupek.

Mam na myśli to, że tak szybko nie umrzesz. Nawet, jeśli okaże się to czymś niebezpiecznym, to wcześnie to zauważyłaś - a to ma wielkie plusy - szybko wykryte zmiany ponoć najprościej wyleczyć. Z resztą, nie każda zmina w pieprzyku to od razu czerniak.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem, jutro ide ubolewam, że dzisiaj jest wszystko pozamykane.

Dobrze, że nie wyznaczyli Ci terminu na 'za 2 miesiące', jak to często bywa w naszej służbie zdrowia.
BlackDahila
BlackDahila
  15 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To, że chce się być chudszym nie oznacza od razu anoreksji, ja mam 168 i ważyłam 55 kg


Jeszcze raz podkreślam. Chudszym a wychudzonym jest to różnica. :]
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam na myśli to, że tak szybko nie umrzesz. Nawet, jeśli okaże się to czymś niebezpiecznym, to wcześnie to zauważyłaś - a to ma wielkie plusy - szybko wykryte zmiany ponoć najprościej wyleczyć. Z resztą, nie każda zmina w pieprzyku to od razu czerniak.

Ja od razu panikuje to fakt, już widze siebie po chemioterapii :ninja: mam nadzieje ze to nic groznego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze, że nie wyznaczyli Ci terminu na 'za 2 miesiące', jak to często bywa w naszej służbie zdrowia.

Jeszcze nie mam terminu wlasnie w tym bol bo dzisiaj to zauwazylam i jutro dopiero ide zapytac, powiem ze chce zeby od razu mnie przyjeli albo najlepiej pojde prywatnie.

BlackDahila
BlackDahila: Jeszcze raz podkreślam. Chudszym a wychudzonym jest to różnica. :]

No tak tak, rozumiem, ale licząc moje BMI powinnam wazyc od 56 - 70 kg, a waze 50 wiec mam 6 kg niedowagi a nie czuje sie wychudzona, jak wazylam 55 (jeszcze 1 kg niedowagi) to czulam sie gruba.
Glaubenskrieger
Glaubenskrieger
  15 maja 2011
BlackDahila
BlackDahila: Zgadzam się. Jednak kiedy całe otoczenie daje Ci do zrozumienia, że jednak coś z Tobą jest nie tak, że jednak już jesteś szczupła, a Ty dalej dążysz do obniżenia wagi... to trzeba się poważnie zastanowić czy to nie są początki anoreksji. Bo anorektyk jak alkoholik - nie zdaje sobie sprawy, że przekroczył tą czerwoną linię z której nie ma już powrotu bez pomocy specjalisty. :]

To też prawda. ale Prinz to nie idiota też, żeby się pchać w anoreksję.

Prinz
Prinz: wlasnie pilnuje, wczesniej chcialem schudnac byle szybko,teraz wole wolniej i z glowa :)

I bardzo dobrze - skutecznie i zdrowo można się odchudzić jedynie pod opieką lekarza dietetyka.

Prinz
Prinz: no wlasnie przykladam, moj ideal piekna to chudosc i taki chce byc, oczywiscie bez przeginki w anoreksję. w ogole nie wiem jak mozna byc takim bezczelnym i mowic mi co ja mam robic 'musisz przestac, bo chudniesz, nie powinienes' etc ja mam kolezanki z nadwaga i o ile nadwaga jest niezdrowa to nie wtracam sie w ich ciała.

W pewnym sensie oni chcą dobrze - martwią się o Twoje zdrowie, o to, czy właśnie w ową anoreksję nie wpadniesz.
Jeśli ktoś się czuje dobrze ze swoimi kilogramami, to po co mu zwracać uwagę w chamski i bezczelny sposób? Jak komuś dobrze w swoim ciele to nie ma po co go na siłę zmieniać. Każdy ma prawo ze swoim ciałem i zdrowiem robić co chce.
Glaubenskrieger
Glaubenskrieger
  15 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja od razu panikuje to fakt, już widze siebie po chemioterapii mam nadzieje ze to nic groznego.

Nie panikuj, póki wyników badań nie zobaczysz.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeszcze nie mam terminu wlasnie w tym bol bo dzisiaj to zauwazylam i jutro dopiero ide zapytac, powiem ze chce zeby od razu mnie przyjeli albo najlepiej pojde prywatnie.

Jakby Cię na NFZ nie przyjęli, to idź prywatnie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.