Zadziora
Zadziora
  24 maja 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat TATUAŻY, PIERCINGU i wszystkiego, co z tym związane. Rozmawiamy o tym jaki tatuaż sobie zrobić, gdzie, za ile itp.

CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ ZANIM ZDECYDUJEMY SIĘ NA TATUAŻ:


Przed zrobieniem tatuażu powinieneś wiedzieć jakie jest ryzyko oraz jak się pozbyć tatuażu, jeżeli nie będziesz już go chciał. Zrobienie tatuażu może trwać tylko kilka minut, jednak zostaje do końca życia.

WARTO ZAJRZEĆ TU: KLIK

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

PadreMinetto
PadreMinetto
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrzy tatuatorzy mogą sobie przebierać w klientach

Bo są pseudoartystycznymi szmaciarzami; (mówię oczywiscie o tych chamach którzy jawnie mówią, ze nie tkną się tak prymitywnego dla ich warsztatu wzoru) zawsze można zaprosić do salonu praktykanta który będzie zaczynał od prostych prac i taką wykona.
Klienta należy szanować bez względu na to czy zostawi 100 czy 10,000 w innym wypadku mówimy o braku profesjonalizmu i szmaciarstwie.
Darunia511
Darunia511
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo są pseudoartystycznymi szmaciarzami; (mówię oczywiscie o tych chamach którzy jawnie mówią, ze nie tkną się tak prymitywnego dla ich warsztatu wzoru) zawsze można zaprosić do salonu praktykanta który będzie zaczynał od prostych prac i taką wykona. Klienta należy szanować bez względu na to czy zostawi 100 czy 10,000 w innym wypadku mówimy o braku profesjonalizmu i szmaciarstwie.

Nie zgadzam się z Tobą. Niekażdy chce mieć na głowie praktykanta, jest to często problem, kolejna osoba która trzeb ubezpieczyć, odprowadzać za nią składki etc. poza tym to by dopiero było pójście na pieniądze - robić byle co byle by zgarnąć pieniądze. Ja dzielę tatuatorów na rzemieślników (od delfinków, tribali i znaczków chińskich) oraz na artystów. I wcale się nie dziwię, że im się nie chce, mogą przebierać w tym co jest im wygodniej robić. Biznes i sztuka :)
PadreMinetto
PadreMinetto
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zgadzam się z Tobą. Niekażdy chce mieć na głowie praktykanta, jest to często problem, kolejna osoba która trzeb ubezpieczyć, odprowadzać za nią składki etc. poza tym to by dopiero było pójście na pieniądze - robić byle co byle by zgarnąć pieniądze. Ja dzielę tatuatorów na rzemieślników (od delfinków, tribali i znaczków chińskich) oraz na artystów. I wcale się nie dziwię, że im się nie chce, mogą przebierać w tym co jest im wygodniej robić. Biznes i sztuka :)

Jest sens w tym co mowisz aczkolwiek się nie zgadzam. Ponieważ osoba mogąca przebierać w klientach z zasady musi miec sporą grupe innych, co za tym idzie ma pieniądze a one gwarantują koszta ubezpieczenia pracownika etc.
Ta forma sztuki jest nierozłącznie zwiazana z biznesem, czy się to nam podoba czy nie (chyba, ze rozwazamy prace hobbystyczne).

Juz pomijam fakt Daruniu, ze nie powinnismy kategoryzować tatuazy, prędzej ludzi. Jest teraz popularne kpienie z tego co lat temu 10 czy 20 było na topie - zresztą chyba nie muszę tego tłumaczyć osobie tak otwartej jak Ty :)
Darunia511
Darunia511
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jest sens w tym co mowisz aczkolwiek się nie zgadzam. Ponieważ osoba mogąca przebierać w klientach z zasady musi miec sporą grupe innych, co za tym idzie ma pieniądze a one gwarantują koszta ubezpieczenia pracownika etc. Ta forma sztuki jest nierozłącznie zwiazana z biznesem, czy się to nam podoba czy nie (chyba, ze rozwazamy prace hobbystyczne). Juz pomijam fakt Daruniu, ze nie powinnismy kategoryzować tatuazy, prędzej ludzi. Jest teraz popularne kpienie z tego co lat temu 10 czy 20 było na topie - zresztą chyba nie muszę tego tłumaczyć osobie tak otwartej jak Ty :)

Szczerze mówiąc - mi by się chyba nie chciało mieć praktykanta, sztuka to sztuka :D Na topie są i będą jeszze długo jak nie zawsze katalogowe tatuaże i jako artysta nie chciałabym się takimi zajmować, jako rzemieślinik - jak najbardziej. Nie czułabym się chyba jednak spełniona tak pracując...
prinzesschen1314
prinzesschen1314
  14 lutego 2011

witam od 6 miesiecy mam kolczyka w pepku , nic sie z nim nie dzieje ladnie wyglada nic z niego nie leci , stąd moje pytanie czy moge wymienic juz kolczyk i jak przeczyscic nowy kolczyk? bo niestety do autoklawu nie mam dostepu..

Yukiko
Posty: 1458 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 22
Yukiko
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: witam od 6 miesiecy mam kolczyka w pepku , nic sie z nim nie dzieje ladnie wyglada nic z niego nie leci , stąd moje pytanie czy moge wymienic juz kolczyk i jak przeczyscic nowy kolczyk? bo niestety do autoklawu nie mam dostepu..

moim zdaniem możesz ;)
Gothiclady
Gothiclady
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak przeczyscic nowy kolczyk? bo niestety do autoklawu nie mam dostepu..


na wildcat.pl np. możesz sobie kupić wysterylizowany kolczyk... to chyba dodatkowa kwota 2 zł... az idę zobaczyć

tia, 2 zł. http://wildcat.pl/sklep/
prinzesschen1314
prinzesschen1314
  15 lutego 2011
Gothiclady
Gothiclady: na wildcat.pl np. możesz sobie kupić wysterylizowany kolczyk... to chyba dodatkowa kwota 2 zł... az idę zobaczyć tia, 2 zł. http://wildcat.pl/sklep/


tak wiem, ale ja juz mam kupiony kolczyk i chcialabym sie dowiedziec jak go przygotowac to wlozenia aby byl czysty
Gothiclady
Gothiclady
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak wiem, ale ja juz mam kupiony kolczyk i chcialabym sie dowiedziec jak go przygotowac to wlozenia aby byl czysty


z głupa możesz iść do dobrego studia i spytać, czy za drobną opłatą wrzucą do autoklawu
meguniaa
meguniaa
  16 lutego 2011

Cześć :)
Mam takie jedno pytanko. :))
Mianowicie po jakim czasie od zrobienia tatuażu można iść na solarium?

Darunia511
Darunia511
  16 lutego 2011
Gothiclady
Gothiclady: z głupa możesz iść do dobrego studia i spytać, czy za drobną opłatą wrzucą do autoklawu

Albo do dentysty. Aczkolwiek jak przekłucie jest całkowicie zagojone to sterylizacji nie potrzebuje.

Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć :) Mam takie jedno pytanko. :)) Mianowicie po jakim czasie od zrobienia tatuażu można iść na solarium?

Ja bym z tatuażami w ogóle na solarium nie chodziła.
Gothiclady
Gothiclady
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Albo do dentysty


faktycznie, też mają

Konto usunięte
Konto usunięte: Aczkolwiek jak przekłucie jest całkowicie zagojone to sterylizacji nie potrzebuje.


jasna sprawa, ale skoro napisała, że 'chce wyczyścić' to dla własnego spokoju można do autoklawu wrzucić, jak ma gdzieś blisko studio albo zębologa =]

Konto usunięte
Konto usunięte: Mianowicie po jakim czasie od zrobienia tatuażu można iść na solarium?


Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym z tatuażami w ogóle na solarium nie chodziła.


ja to bym wszystkie solaria pozamykała
PadreMinetto
PadreMinetto
  17 lutego 2011
Gothiclady
Gothiclady: ja to bym wszystkie solaria pozamykała

Dlaczego ? Nie lubisz żywych poliuretanowych oranzów ? ;D
meguniaa
meguniaa
  17 lutego 2011

Wciąż czekam na odpowiedź. :)
W sumie nasunęło mi się kolejne pytanie odnośnie depilacji. Po jakim czasie można się depilować?

368212
368212
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: . Po jakim czasie można się depilować?

Boże. To chyba jasne, że wtedy gdy się wygoi.
Nie będziesz przecież żyletą jeździła po świeżym, spuchniętym tatuażu.
Poza tym, takich informacji nie udzielono Ci w salonie?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.