kuba92762
kuba92762
  7 lipca 2012 (pierwszy post)

Tamten temat przepadł w sumie, a niewielu ma ustawione 'najnowsze na górze', więc proponuję odświeżyc jako, że dział i tak jest praktycznie martwy.

Ja ostatnio przeczytałem "Co się przydarzyło tej małej dziewczynce"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/129435/co-sie-przydarzylo-tej-malej-dziewczynce

i 'Recenzja" Deana Koontza http://lubimyczytac.pl/ksiazka/129134/recenzja

Obie książki bardzo dobre.Co prawda w tej pierwszej tematyka na pewno jest poważniejsza, ale Koontza szybciej się jakoś czyta:)

Liczę, że są tu jacyś czytelnicy i polecą coś ciekawego:tak: Zachęcam do dyskusji.

Paulinessa
Paulinessa
  14 kwietnia 2013

Rachel Caine - Wampiry z Morganville: Pan ciemności
7/10

agoosiaaa
agoosiaaa
  15 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak już zacznę czytać jakaś serię to zawsze już całą :D


tez tak mam, nawet przeokropnych pamietnikow wampirow nie moglam przestac czytac, jak sie do czegos biore to do konca :rotfl:
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak Ci się w ogóle podobała? :)


po jakims czasie glowna bohaterka zaczela mnie irytowac. ale poza tym ok, zwlaszcza ze bardzo latwo sie je czytalo :)
Paulinessa
Paulinessa
  15 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: tez tak mam, nawet przeokropnych pamietnikow wampirow nie moglam przestac czytac, jak sie do czegos biore to do konca


Słaba seria? Serial tak mi si podoba, że sama myślałam, żeby zacząć czytać...

Konto usunięte
Konto usunięte: po jakims czasie glowna bohaterka zaczela mnie irytowac. ale poza tym ok, zwlaszcza ze bardzo latwo sie je czytalo :)


Dla mnie z każdą książką akcja jest coraz lepsza :) Na początku dziwny był dla mnie motyw, że tak wszyscy pokochali/martwili się (wręcz umierali ze strachu) o główną bohaterkę, a znali ją dosłownie chwilę :ninja: i to wrażenie, że gdyby nie ona to Eve, Shane, Michael nie mieliby aż tak skomplikowanego życia. Ale całkiem dobrze się czyta.

Czytałaś serie House of Night? Jeśli chodzi o wampiry to ta jest fajniejsza, Póki co jest 10/12 książek.
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Słaba seria? Serial tak mi si podoba, że sama myślałam, żeby zacząć czytać...


serial jest duuuuuuuuuuuuzo lepszy.
w ksiazce elena jest typowa blond cheerliderka, ktora mysli ze jest pepkiem swiata i wszyscy musza robic tak jak ona chce. w pozniejszych tomach sie troche ogarnia, ale na poczatku to jest masakra.
aha, no i mowie doslownie ze jest blondynka, z niebieskimi oczami i biala cera, a caroline jest wlasnie brunetka o ciemnej skorze, ktora jest tak btw jej wrogiem.
no i oprocz bonnie elena ma jeszcze jedna kumpele, chyba cos na ''m'' jej sie imie zaczyna :woot:
i ma malutka siostre (nie wiem, paroletnia) zamiast brata...
ogolnie to jedyne, co ksiazka ma wspolnego z serialem to imiona.
no i katherine... moge Ci napisac kim ona jest w ksiazce jak chcesz, ale to musisz mi napisac ze chcesz wiedziec, bo inaczej jak zaczniesz czytac ksiazki to to moze Ci zrujnowac zakonczenie :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie z każdą książką akcja jest coraz lepsza :) Na początku dziwny był dla mnie motyw, że tak wszyscy pokochali/martwili się (wręcz umierali ze strachu) o główną bohaterkę, a znali ją dosłownie chwilę i to wrażenie, że gdyby nie ona to Eve, Shane, Michael nie mieliby aż tak skomplikowanego życia. Ale całkiem dobrze się czyta.


no ten poczatek to tez byl ogolnie taki smieszny :nie:
mnie najbardziej irytuje to, ze nigdy nic sie jej nie dzieje, mimo ze wampiry proboja, a ona przeciez nic nie potrafi... to takie nierealistyczne (tak, wiem, wampiry nie istnieja ale jakby istnialy).
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytałaś serie House of Night? Jeśli chodzi o wampiry to ta jest fajniejsza, Póki co jest 10/12 książek.


nie, ale sie rozejrze :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: bonnie


no tak, bonnie jest ruda.
Paulinessa
Paulinessa
  15 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ogolnie to jedyne, co ksiazka ma wspolnego z serialem to imiona. no i katherine... moge Ci napisac kim ona jest w ksiazce jak chcesz, ale to musisz mi napisac ze chcesz wiedziec, bo inaczej jak zaczniesz czytac ksiazki to to moze Ci zrujnowac zakonczenie :)


Póki co nie mów, może jednak przeczytam :D cóż, myślałam, że serial ma więcej wspólnego z książką, bo jest naprawdę dobry :)

Konto usunięte
Konto usunięte: no ten poczatek to tez byl ogolnie taki smieszny mnie najbardziej irytuje to, ze nigdy nic sie jej nie dzieje, mimo ze wampiry proboja, a ona przeciez nic nie potrafi... to takie nierealistyczne (tak, wiem, wampiry nie istnieja ale jakby istnialy).


I jak każą jej siedzieć w domu to ona wyłazi - i nieważne, czy to Monika chciała ją dopaść, czy jakiś wampir. Już ją powinni zabić ze sto razy, a tu proszę :rotfl: i ogólnie ta sympatia Amelie co do niej... (na razie jestem na 5 tomie, może coś się zmieni jednak :rotfl:)
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: I jak każą jej siedzieć w domu to ona wyłazi - i nieważne, czy to Monika chciała ją dopaść, czy jakiś wampir. Już ją powinni zabić ze sto razy, a tu proszę i ogólnie ta sympatia Amelie co do niej... (na razie jestem na 5 tomie, może coś się zmieni jednak )


wlasnie nie ogarniam :rotfl: pozniej bedzie pracowac z jeszcze jednym wampirem i w ogole, to juz sie zrobi nielogiczne ze jej sie nigdy nic nie dzieje :nie:
Konto usunięte
Konto usunięte: Póki co nie mów, może jednak przeczytam :D cóż, myślałam, że serial ma więcej wspólnego z książką, bo jest naprawdę dobry :)


no wlasnie tak myslalam, ze bedziesz bardziej zainteresowana w czytanie xD
napisz wrazenia jak juz przeczytasz pierwszy tom - dwa xD
Paulinessa
Paulinessa
  15 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: pozniej bedzie pracowac z jeszcze jednym wampirem

Myrnin? Czy jeszcze ktoś inny potem? :D

Właśnie skończyłam:
Rachel Caine - Wampiry z Morganville: Godzina łowów

6/10

Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie tak myslalam, ze bedziesz bardziej zainteresowana w czytanie xD napisz wrazenia jak juz przeczytasz pierwszy tom - dwa xD


Napisze, zostało mi jeszcze chyba 7 części Wampirów z Morganville i zacznę to, żeby się przekonać o ile serial przebił książkę :rotfl: Co rzadko się zdarza ogólnie :)
kuba92762
kuba92762
  16 kwietnia 2013

John Grisham - Ostatni sędzia 7/10
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/141751/ostatni-sedzia/opinia/11153261#opinia11153261

agoosiaaa
agoosiaaa
  17 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Myrnin? Czy jeszcze ktoś inny potem?


tak, on, nie pamietalam w ktorej ksiazce on sie pojawia :)
Pojawil sie juz ojciec tej calej Ameli? to jest nastepny smiech na sali :ninja:
Konto usunięte
Konto usunięte: Napisze, zostało mi jeszcze chyba 7 części Wampirów z Morganville i zacznę to, żeby się przekonać o ile serial przebił książkę Co rzadko się zdarza ogólnie


Musze przyznac racje, malo kiedy ekranizacja przebija ksiazke, ale w tym wypadku przebila ja kilkukrotnie.

Teraz:
Paulinessa
Paulinessa
  17 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Pojawil sie juz ojciec tej calej Ameli? to jest nastepny smiech na sali


Tak :rotfl: a jeszcze śmieszy mnie motyw "znajomości" Claire z Monicą. Tą ją najpierw próbuje zabić, kilka razy, potem chce się z nią pokazywać ("nic nie musisz robić, po prostu posiedź ze mną, bo jesteś popularna teraz jak Amelie Cię uznała" :crylol:), potem Claire ją ratuje kilka razy, następnie Monica bierze te kryształki i oskarża główną bohaterkę o próbę morderstwa, dręczy ją, potem tamta jej udziela korepetycji itd :rotfl:

Teraz jestem na etapie jak pojawia się ta jakaś Kim i montuje kamery po łazienkach :crylol:
Paulinessa
Paulinessa
  17 kwietnia 2013

Rachel Caine - Wampiry z Morganville: Rozwiane cienie

5,5/10

Paulinessa
Paulinessa
  19 kwietnia 2013

Rachel Caine - Wampiry z Morganville: Pocałunek śmierci

3/10

agoosiaaa
agoosiaaa
  21 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak a jeszcze śmieszy mnie motyw "znajomości" Claire z Monicą. Tą ją najpierw próbuje zabić, kilka razy, potem chce się z nią pokazywać ("nic nie musisz robić, po prostu posiedź ze mną, bo jesteś popularna teraz jak Amelie Cię uznała" ), potem Claire ją ratuje kilka razy, następnie Monica bierze te kryształki i oskarża główną bohaterkę o próbę morderstwa, dręczy ją, potem tamta jej udziela korepetycji itd


no, bezsens totalny :nie:
Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz jestem na etapie jak pojawia się ta jakaś Kim i montuje kamery po łazienkach


:rotfl:
mnie jeszcze smieszy to, ze wszyscy sie tam tak boja, ze ktos sie dowie ze sa wampirami, a przeciez zadna normalna osoba w wampiry nie wierzy, wiec nie wiem czemu tak sikaja :nie:

skonczylam:


zaczelam:

Polecam cala serie Painted Man, jest zarypista :zakochany:
Ethen
Ethen
  22 kwietnia 2013

Mały Książe po raz n-ty :))