kuba92762
kuba92762
  7 lipca 2012 (pierwszy post)

Tamten temat przepadł w sumie, a niewielu ma ustawione 'najnowsze na górze', więc proponuję odświeżyc jako, że dział i tak jest praktycznie martwy.

Ja ostatnio przeczytałem "Co się przydarzyło tej małej dziewczynce"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/129435/co-sie-przydarzylo-tej-malej-dziewczynce

i 'Recenzja" Deana Koontza http://lubimyczytac.pl/ksiazka/129134/recenzja

Obie książki bardzo dobre.Co prawda w tej pierwszej tematyka na pewno jest poważniejsza, ale Koontza szybciej się jakoś czyta:)

Liczę, że są tu jacyś czytelnicy i polecą coś ciekawego:tak: Zachęcam do dyskusji.

kuba92762
kuba92762
  4 lipca 2013

Wierny przyjaciel - Dahl 6/10
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/154464/wierny-przyjaciel/opinia/11115225#opinia11115225

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 331
Kiniowska
  5 lipca 2013

"Kamieniarz" C.Lackberg. 10/10, oczywiście. :P Najciekawsza i najbardziej zaskakująca ze wszystkich części dotychczas przeczytanych. :)

Paulinessa
Paulinessa
  7 lipca 2013
Kiniowska
Kiniowska: Kryminał/thriller, ta pani Gier? ;>


Nie, Trylogia czasu to bardziej fantasy, bo motywem przewodnim są podróże w przeszłość. Aczkolwiek są pewne zagadki do rozwiązania i zakończenie trzeciej części może zaskoczyć (na zasadzie "wiec to on/a jest "mordercą?!":)
estrella7
estrella7
  13 lipca 2013

hej :) ja ostatnio po raz 3 przeczytałam cała trylogię E.L James " 50 twarzy Greya " .. nie wiem czemu, ale po raz kolejny wróciłam do historii Christiana i Any , moim zdaniem to bardzo dobra książka, polecam szczególnie panom :)

kuba92762
kuba92762
  15 lipca 2013

Joyland- Stephen King 7/10

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/176275/joyland/opinia/12117579

Paulinessa
Paulinessa
  17 lipca 2013

Pocałunek Kier - Lynn Raven

Książka bardzo dobra, rewelacyjny język i opisy, pełna akcji (pomijając początek, który trochę mi się dłużył) i dość brutalna. Opisuje drogę - i dosłownie, jako trasę do przebycia, ale także i rodzące się bardzo powoli uczucie. 7/10

kuba92762
Paulinessa
Paulinessa
  28 lipca 2013

Nieczysta - Megan Hart

Spodziewałam się klasycznego erotyku, jednak książka zaskoczyła mnie na plus z powodu głębokiego, psychologicznego aspektu. 6/10

kuba92762
kuba92762
  31 lipca 2013

James Ellroy - Tajna sprawa 3/10
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/171778/tajna-sprawa/opinia/12241314#opinia12241314

Paulinessa
Paulinessa
  1 sierpnia 2013

Nie mów nikomu, Harlan Coben 7/10

Bardzo szybko się czyta, wciągająca fabuła pełna akcji. Zaskakujące zakończenie, szczególnie sprawa ujawniona dosłownie w ostatniej scenie.

kuba92762
kuba92762
  4 sierpnia 2013

Anders de la Motte - [buzz] 7/10

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 331
Kiniowska
  4 sierpnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Trylogia czasu to bardziej fantasy
:(

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mów nikomu, Harlan Coben 7/10Bardzo szybko się czyta, wciągająca fabuła pełna akcji. Zaskakujące zakończenie, szczególnie sprawa ujawniona dosłownie w ostatniej scenie.
Ćśśś! Zamierzam to przeczytać. :D

A ostatnio:

- "Jedyna szansa" H.Coben - 9/10. Potrafi, skurkowaniec, budować napięcie... Czasem, jak był jakiś opis np. wprowadzający coś czy relacjonyjący wydarzenia, to przypominał mi się Larsson - podobnie wprowadzał coś nowego, inny temat. Tylko że u niego to zajmowaaało... :)

- "Najczarniejszy strach" H.Coben - 7-7,5/10. D*py nie urywa, niby zaskoczenie na końcu było, ale jakieś to takie... "bez emocji". Przeczytana ekspresowo. Fajnie, że dużo dialogów i mało opisów. Straciła w porównaniu z poprzedniczką.

Zaskoczenie Cobenem przemiłe! Przyniosłam do domu "Jedyną szansę" już wcześniej, odniosłam i wróciła z "Najczarniejszym strachem". Nie wiedzieć czemu, miałam opory z rozpoczęciem czytania. Jednak rozpoczęłam i było warto. :) Czyta się ekspresowo, wciąga niesamowicie, styl jest lekki, brak skomplikowanych określeń. Sięgnę po następne, z pewnością. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Zaskakujące zakończenie, szczególnie sprawa ujawniona dosłownie w ostatniej scenie.


Też to zauważyłam w dwóch w/w. :) Niby wszystko już wiadomo, wszystko się wyjaśniło, a tu jeszcze jeden rozdział i bach! Całkiem inne albo jeszcze jakieś rozwiązania. W żadnej z dwóch książek nie wpadłam na to, że mogłoby tak być. A później "a no rzeczywiiiście...". ;)
Paulinessa
Paulinessa
  4 sierpnia 2013
Kiniowska
Kiniowska: Też to zauważyłam w dwóch w/w. :) Niby wszystko już wiadomo, wszystko się wyjaśniło, a tu jeszcze jeden rozdział i bach! Całkiem inne albo jeszcze jakieś rozwiązania. W żadnej z dwóch książek nie wpadłam na to, że mogłoby tak być. A później "a no rzeczywiiiście...". ;)


O ile wyjaśnienie "głównej" sprawy mnie nie zszokowało, to ta ostatnia kwestia owszem :tak: tym bardziej, że narracja pierwszoosobowa ;) :ssh:
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 331
Kiniowska
  4 sierpnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: O ile wyjaśnienie "głównej" sprawy mnie nie zszokowało, to ta ostatnia kwestia owszem
O to, to! Miałam identycznie. :) "Ale że co...?!" Jak siadłam dzisiaj na tarasie z "Jedyną szansą" po południu, to komary zdążyły się najeść, słońce zajść i jakiś dzieciak na skuterze zrobić mnóstwo kilometrów. :rotfl: "Najczarniejszy strach" pochłonęłam 2 noce wcześniej, na raz.
Konto usunięte
Konto usunięte: tym bardziej, że narracja pierwszoosobowa ;)
Jak w "Jedynej...". :) Rzeczywiście "Nie mów nikomu" to tak szał ciał, jak widzę na każde okładce (sukces, hit, itd)?

Mam dwie inne książki jeszcze, ale chyba odniosę je jutro z Cobenem i wezmę następne jego "dzieła", jak będą... Jak ktoś umie czarować to ja poproszę ślicznie o dostępność, też na jutro, "Ofiary losu" pani Lackberg. :) Aż mnie ciśnie, co tam się stało... :D
Paulinessa
Paulinessa
  4 sierpnia 2013
Kiniowska
Kiniowska: Jak siadłam dzisiaj na tarasie z "Jedyną szansą" po południu, to komary zdążyły się najeść, słońce zajść i jakiś dzieciak na skuterze zrobić mnóstwo kilometrów. "Najczarniejszy strach" pochłonęłam 2 noce wcześniej, na raz


Taka specyfika tego gatunku książek, nie da się odłożyć, bo trzeba rozwiązać zagadkę ;)

Kiniowska
Kiniowska: Rzeczywiście "Nie mów nikomu" to tak szał ciał, jak widzę na każde okładce (sukces, hit, itd)?


To pierwsza książka Cobena z jaką mam styczność i wybrałam właśnie tę z uwagi na popularność :) cóż, jest naprawdę bardzo dobra, ale trupem nie padłam, 9-10/10 na pewno bym nie dała :D Tak czy inaczej, naprawdę polecam!