kuba92762
kuba92762
  7 lipca 2012 (pierwszy post)

Tamten temat przepadł w sumie, a niewielu ma ustawione 'najnowsze na górze', więc proponuję odświeżyc jako, że dział i tak jest praktycznie martwy.

Ja ostatnio przeczytałem "Co się przydarzyło tej małej dziewczynce"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/129435/co-sie-przydarzylo-tej-malej-dziewczynce

i 'Recenzja" Deana Koontza http://lubimyczytac.pl/ksiazka/129134/recenzja

Obie książki bardzo dobre.Co prawda w tej pierwszej tematyka na pewno jest poważniejsza, ale Koontza szybciej się jakoś czyta:)

Liczę, że są tu jacyś czytelnicy i polecą coś ciekawego:tak: Zachęcam do dyskusji.

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  8 lutego 2013
Kiniowska
Kiniowska: Gullberg mówił Sekcja, ogólna nazwa to chyba RPS/Sak, potoczna to Sapo


Poprawiam się. RPS/Sak i Sapo to jedna sprawa, to to samo, a Sekcja to zupełnie coś innego - struktura wewnętrzna. Dokładniej Specjalna Sekcja Analiz. Jedno jest pozytywne, drugie nie. Do reszty czytelnik musi sam dojść. ;)
LadyDomi
LadyDomi
  9 lutego 2013
John Lutz "Seryjny" - opowiada o tym jak w NY dochodzi do brutalnych morderstw kobiet, a grupa detektywów próbuje dowiedzieć się co jest motywem i kto te zbrodnie popełnia. Nie było nagłych zwrotów akcji [no poza ostatnimi 100 stronami] oraz jakiejś tajemnicy, czegoś nad czym trzeba się by było zastanowić, czyli czegoś co lubię najbardziej. Daję 6/10.
ichabod
ichabod
  11 lutego 2013
Malowany człowiek, księga I - Peter V. Brett - 8/10

Konto usunięte
Konto usunięte: Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań. Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła powstrzymać otchłańców, kładąc tym samym kres zagładzie. W tym dogorywającym świecie dorasta troje młodych ludzi. Bohaterski Arlen, przekonany, że większym od nocnego zła przekleństwem jest strach przepełniający ludzkie serca. Leesha – jej życie zrujnowało jedno proste kłamstwo – nowicjuszka u starej Zielarki. I Rojer, którego los na zawsze odmienił wędrowny Minstrel, wygrywając mu na skrzypkach skoczną melodię. Tych troje ma coś wspólnego – są uparci i przeczuwają, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano. Czy odważą się jej poszukać, opuszczając chroniony runami azyl?


Pod płaszczykiem dość sztampowo brzmiącej historii fantastycznej można odnaleźć opowieść o tym, że prawdy nam wpajane niekoniecznie zasługują na to, by być tak nazywane, a gdy czegoś pragniemy to powinnyśmy o to walczyć - nie zważając na konsekwencje.
Paulinessa
Paulinessa
  11 lutego 2013
Siedem lat później Emily Giffin
kuba92762
kuba92762
  12 lutego 2013

500 graczy- Matthew Quirk 7/10
Przyznam szczerze, że czytając te wszystkie porównania z uwielbianą przeze mnie 'Firmą' Grishama, chyba zbyt wysoko postawiłem poprzeczkę tej książce.

Wbrew pozorom czytało się ją trudniej niż 'Firmę'. Pierwsze 200 stron może troche męczyć (znikoma ilość dialogów) i zanim zacznie się przygodę z tą książką, proponuję zapoznanie się z takimi pojęciami, jak chociażby lobbing. Mniej więcej od połowy, akcja nabiera tak niebywałego tempa że aż trudno się oderwać od tej ksiązki. Niestety, zarwałem przez nią całą noc:) I choć ma się wrażenie, że Quirk wzorował się na Grishamie, to niestety nie dorównał mu, choć i tak wykonał świetną robotę. Warto zapamiętać nazwisko tego autora. Ja z mojej strony życzę mu kolejnych tak dobrych, albo i lepszych książek. Swój debiut dla mnie zaliczył na 5-!

PS. Liczba błędów ortograficznych w tej książce jest ogromna. Ten, kto się tym zajmuje powinien przestać myśleć o niebieskich migdałach w trakcie pracy.

Paulinessa
Paulinessa
  15 lutego 2013

Lauren Oliver, Delirium - dystopia, pierwsza część trylogii.

"Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa. Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna. I zawsze im wierzyłam. Do dziś. Teraz wszystko się zmieniło. Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie. Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem. W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, nawet zabić. Potem wynaleziono lekarstwo na miłość."

Świetnie się czyta, bardzo wciąga. Ciekawe ukazanie postrzegania miłości, definicji szczęścia, zakłamania w państwie, prania mózgu. Chwilami mocno trzyma w napięciu.

Rewelacyjna! 10/10

ichabod
ichabod
  16 lutego 2013
Droga - Cormac McCarthy - 9/10

Konto usunięte
Konto usunięte: Spalona Ameryka, ciemność, proch i kurz przesłaniające niebo. Kamienie pękają od mrozu, a śnieg, który pada, jest szary. Ani jednego ptaka, ani jednego zwierzęcia, gdzieniegdzie tylko zdziczałe bandy kanibali. Jakiś straszliwy a nienazwany kataklizm zniszczył naszą cywilizację i większość życia na ziemi. Na tle martwego pejzażu po katastrofie dwie ruchome figurki – to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Zmierzają ku wybrzeżu lecz co tam zastaną? Przed nimi długa i pełna niebezpieczeństw droga w nieznane. Wokół nich – świat, w którym nawet nadzieja już umarła, lecz nadal – dzięki łączącej ich więzi – trwa miłość…


Smutna książka, nawet bardzo. Trudno się od niej oderwać, a z powodu małej objętości czyta się ją bardzo szybko - jednak ciężko wyrzucić ją z głowy i ponure myśli wracają raz za razem, by przypominać o historii opowiedzianej przez McCarthy’ego.
Paulinessa
Paulinessa
  17 lutego 2013
Pandemonium, Lauren Oliver - druga część Delirii.

Cały czas trzyma w napięciu, nie nudzi, zwarta akcja. Trochę zbyt dużo typowego schematu ratowania komuś życia w ostatniej sekundzie. Zakończenie, pomimo że spodziewałam się, że coś takiego nastąpi, kompletnie zwaliło mnie z nóg - idealny moment na daną akcję, rewelacja!

10/10!
Sztajmex
Sztajmex
  17 lutego 2013

Sri Srimad Abhay Charanaravinda Bhaktivedanta Swami Prabhupada - Nauki Królowej Kunti.

Teologiczno-filozoficzne przemyślenia legendarnej królowej Kunti opatrzone komentarzami Sri Srimada, bardzo ciekawa pozycja dla osób lubiących konfrontacje różnych punktów myślenia, jeśli chodzi o zagadnienia człowieczeństwa, człowieka, jego roli i przeznaczenia na świecie, a także boga. Pan Krsna vs. reszta świata. Siódemka dlatego, że literatura bardzo specyficzna, i ciężko niektóre rzeczy zrozumieć, jeśli wcześniej nie zagłębiało się w tego typu pozycje, no i miejscami infantylna 7/10.

LadyDomi
LadyDomi
  18 lutego 2013
Chloe Palov "Arka Ognia" - 7,5/10
Paulinessa
Paulinessa
  18 lutego 2013
7 razy dziś, Lauren Oliver

Konto usunięte
Konto usunięte: Co by było gdybyś miał tylko jeden dzień do przeżycia? Co byś zrobił? Kogo byś pocałował? I jak daleko byś się posunął, aby ocalić swoje życie? Samantha Kingston ma wszytko - najbardziej uroczego chłopaka, trzy wspaniałe przyjaciółki i pierwszeństwo we wszystkim w szkole Thomasa Jeffersona, od najlepszego stolika w stołówce po najbardziej pożądane miejsce na parkingu. Piątek dwunatego lutego powinien być kolejnym dniem z jej sielankowego życia. Jednakże zamienia się on w jej ostatni dzień życia. Wtedy dostaje drugą szansę. Siedem szans. Przeżywając ostatni dzień w ciągu jednego tygodnia, rozwikła tajemnicę swojej śmierci. Odkryje prawdziwą wartość wszystkiego, co może stracić...


Powieść dla nastolatek, ale wydaje mi się, ze ma głębsze przesłanie. Bardzo szybko się czyta, wciąga. Całkiem dobry wybór ;)
8/10
ichabod
ichabod
  18 lutego 2013
Kolekcjoner kości - Jeffery Deaver - 6/10

Konto usunięte
Konto usunięte: Lincoln Rhyme to jeden z najwybitniejszych kryminalistyków na świecie. Od czasu tragicznego wypadku jest sparaliżowany od szyi w dół. Przykuty do łóżka planuje samobójstwo, gdy od swojego dawnego partnera z policji otrzymuje propozycję, której nie może odrzucić. Kolekcjoner Kości - morderca i porywacz mający obsesję na punkcie starego Nowego Jorku - zostawia wskazówki, które tylko Lincoln Rhyme może odszyfrować. W wyznaczonym czasie, dzielącym od śmierci kolejne ofiary, Lincoln Rhyme i Amelia Sachs - policjantka, która jest jego rękami i nogami - starają się znaleźć miejsca ukrycia porwanych, korzystając ze wskazówek podrzuconych przez Kolekcjonera Kości.


Od jakiegoś czasu miałem zamiar przeczytać książkę na podstawie której powstał dość udany film o tym samym tytule, jednak jakoś zawsze coś lepszego pojawiało się w zasięgu wzroku. Normalnie otrzymałaby lepszą ocenę, ale czytanie książki, gdy zna się jej zakończenie nie ma większego sensu - zwłaszcza w przypadku thrillera.
MelancolieDemon
MelancolieDemon
  18 lutego 2013

"Bracia Lwie Serce" - Astrid Lindgren.

agoosiaaa
agoosiaaa
  22 lutego 2013

Druga czesc ''Painted Man''

i druga czesc ''Wither''


no i zaczelam ''Salem's Lot'' Kinga.

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 652
esquilo
  24 lutego 2013

"Weranda pełna słońca" - Juliette Fay