Avatar użytkownika KarolaJotKarolaJot
Posty: 13 (po ~319 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
KarolaJot
  28 kwietnia 2020 (pierwszy post)

Cześć,
W lewym górnym rogu pojawiła się informacja o nowym wyglądzie Fotki. Jak najmocniej zachęcam Was do przejścia na nowy widok i napisania informacji zwrotnej, jak Wam się podoba nowa wersja Serwisu :)

Nowy wygląd znajdziecie pod tym linkiem -> www.nowa.fotka.com

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  18 maja 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Jest do kitu. Tyle mam do powiedzenia.. Zakładka forum zniknęła, trzeba szukać odnośników by się tam dostać. To utrudnia korzystanie z forum nie tylko użytkownikom, ale także osobom zajmującym się tym działem. Powinno być do wyboru kto chce by zostawił sobie starą wersję. Nie każdy ma czas by siedzieć i szperać w poszukiwaniu linku czy odnośnika.

nic dodać nic ująć. Tym bardziej, że nowa wersja źle się skaluje i to nie tylko na telefonach, ale komputerze, poza tym działa wolniej.
prostota też ma swoje plusy.
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  18 maja 2020
gregbond
gregbond: Forum umarło,

no jak się ma takich moderatorów, to nie dziwota. Kiedyś coś tam i pisałem, ale po 1-2-3 bezsensownych uwagach moderacji ...
Avatar użytkownika Arkadio40Arkadio40
Posty: 1002 (po ~83 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 157
Arkadio40
  18 maja 2020
leon28
leon28: gregbond: Forum umarło, no jak się ma takich moderatorów, to nie dziwota. Kiedyś coś tam i pisałem, ale po 1-2-3 bezsensownych uwagach moderacji ...

Trzeba było się zgłosić na moderatora forum, a nie teraz narzekasz na nas. A no tak bo moderator to ten ZŁY
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  18 maja 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Trzeba było się zgłosić na moderatora forum, a nie teraz narzekasz na nas. A no tak bo moderator to ten ZŁY leon28

wiesz, że ten tekst był m.in. o Tobie?
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  18 maja 2020
leon28
leon28: Tym bardziej, że nowa wersja źle się skaluje i to nie tylko na telefonach, ale komputerze, poza tym działa wolniej. prostota też ma swoje plusy.

Ja osobiście tego nie zauważyłem. U mnie chodzi dobrze na Chrome z PC, na tele nie sprawdzałem jeszcze nowej Fotka.
HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  18 maja 2020
Owad
Owad: Ja osobiście tego nie zauważyłem. U mnie chodzi dobrze na Chrome z PC, na tele nie sprawdzałem jeszcze nowej Fotka.

Na szczęście na razie w przeglądarce na tel jest znów stary wygląd. Oby na stałe. 😉
Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  18 maja 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja pracuję w branży i jestem ciekaw, gdzie są takie trendy?

To może mi się wydaje że trend, no ale te okrągłe awatary - to już wszędzie jest, badoo, fb, instagram itd. Odchodzenie od unikalnych loginów. Odchodzenie od tak bardzo rozbudowanej wersji PC, a robienie podobnych. Odchodzenie serwisów od swoich kolorów które ich były wizytówką, na rzecz bieli - przykład fb, fotka też idzie w biel.

Oczywiście mi się te zmiany nie podobają, jeszcze jak ja głównie korzystam z fotki nocą, to ta biel będzie męczyła wzrok, fb przynajmniej da tryb nocny.
Awatary na kamerkach Gwiazd zdjęcie malusieńkie, będzie trzeba się w lupę zaopatrzyć,wręcz jak nawet korzystam z kamerek na nowym wyglądzie, to mam dość i się na stary wygląd przełączam. Może powiększą.



Konto usunięte
Konto usunięte: Naprawdę sądzisz, że ta nowa.fotka.pl była ok? To jest tragedia.

Najlepsza Fotka była ze stroną główną, z Forum gdzie zaraz po wejściu było wiadomo w którym dziale nowy wpis i z ciekawości się wchodziło. Można było tworzyć albumy. Komentator był, miejsce na wpisy profilowe było, podglądacz zdjęć... Teraz co zmiana wyglądu to zabierają kolejne możliwości, nie fajna polityka to mi się nie podoba.

UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Na szczęście na razie w przeglądarce na tel jest znów stary wygląd. Oby na stałe. 😉

Nie łudź się że tak będzie, wręcz mają zamiar szybko wprowadzić nowy wygląd... Jest czas się już przyzwyczajać, uwierz ja już praktycznie nie odczuwam szoku zmian, tylko od początku prac nad nowym wyglądzie czasem używałem, testowałem.

leon28
leon28: nic dodać nic ująć. Tym bardziej, że nowa wersja źle się skaluje i to nie tylko na telefonach, ale komputerze, poza tym działa wolniej. prostota też ma swoje plusy.

Jak coś nie działa, proszę podaj tu model PC / telefonu i z jakiej przeglądarki korzystasz, sprawdzą... Na nowym wyglądzie Fotka ma niby szybciej działać.
leon28
leon28: no jak się ma takich moderatorów, to nie dziwota. Kiedyś coś tam i pisałem, ale po 1-2-3 bezsensownych uwagach moderacji ...

Co do moderatorów może i tak, ale nie mnie to oceniać, moderatorzy którzy się nie sprawdzili sami rezygnują lub są im uprawnienia zabierane, moderatorzy mają swoich opiekunów Globalnych i tam użytkownicy mogą zgłaszać problemy i skargi, jeśli jest to zamiatane... to jest możliwość napisania do Administratora serwisu.
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  18 maja 2020
Owad
Owad: Ja osobiście tego nie zauważyłem. U mnie chodzi dobrze na Chrome z PC, na tele nie sprawdzałem jeszcze nowej Fotka.leon28

a u mnie na linux / opera źle.
zablokowanekonto
zablokowanekonto
  19 maja 2020
gregbond
gregbond: z Forum gdzie zaraz po wejściu było wiadomo w którym dziale nowy wpis i z ciekawości się wchodziło

Tu się zgodzę, sam postulowałem powrót do starej formy. Niestety zostaliśmy zakrzyczeni.

gregbond
gregbond: Teraz co zmiana wyglądu to zabierają kolejne możliwości, nie fajna polityka to mi się nie podoba.

Ta ostatnia zmiana to zamach na formułę tego portalu. Teraz będzie z tego badoo albo inny tinder.

gregbond
gregbond: Odchodzenie od tak bardzo rozbudowanej wersji PC, a robienie podobnych.

Ale można pogodzić rozbudowaną wersję PC z wersją mobilną. Teraz jest osiągnięty jakiś kompromis, prawda?

Tutaj w 2012 było tyle zmian, bo xhtml był deprecjonowany. Wszedł HTML5 z ogromnymi możliwościami, w tym responsive web design. Przepisać cały front end i nie odświeżyć go, to tak się nie da. Ale zmiany wtedy poszły bardzo daleko. Forum się nie udało, co z resztą widać po ilości aktywnych userów, czat jakoś się trzyma. Ogólnie poza tym, że ostatnia spora aktualizacja wyglądu miała w 2012 roku, to fotka nadal wygląda bardzo nowocześnie. Po co w tym grzebać?
Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  19 maja 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale można pogodzić rozbudowaną wersję PC z wersją mobilną. Teraz jest osiągnięty jakiś kompromis, prawda?
Widocznie ktoś się chce wykazać i dać całemu serwisowi nowy wygląd, usuwając / ukrywając działy których już nie chcą rozwijać. Wróżę że za parę lat pójdzie i Czat do lamusa, już teraz jest powoli spychany jak widać, nie jest najważniejszy...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie poza tym, że ostatnia spora aktualizacja wyglądu miała w 2012 roku, to fotka nadal wygląda bardzo nowocześnie. Po co w tym grzebać?

Zmiany muszą być, nie mogą w miejscu stać, tylko mogli to podzielić etapami wprowadzać, zaczynając od wspólnej wersji PW rozbudowanej chociaż o takie minimum jak: osoby aktualnie aktywne, filtr dopasowań, opcja szukaj w konwersji, album plików udostępnionych w danej konwersacji. Powiadomienia masakra na aplikacji, do dzisiaj jeszcze nie dałem oceny, jak dla mnie z Aplikacji Fotki nie da się korzystać, RWD wersja przynajmniej jest i działa dosyć dobrze. W ogóle powiadomienia są do solidnej przebudowy, od lat to się nie doczekało, a to podstawa w dzisiejszych czasach.

Są miejsca na fotce gdzie naprawdę nie wygląda to dobrze i ładnie. Przykład zakładka Online - trzeba najechać kursorem żeby zobaczyć miejscowość. https://fotka.com/online/kobiety,25-33,0,Polska nowy wygląd https://nowa.fotka.com/online/kobiety,25-33,0,Polska
Na nowym wyglądzie Online nabrało naprawdę wyglądu ładnego, zastąpienie awatarów miniaturkami zdjęcia głównego z profilu tu dobra zmiana. Już nie zobaczysz jakiegoś zwierzaka, grafiki, tyłka itd. tylko zobaczysz twarz i przeczytasz skąd jest, ile ma lat bez konieczności najeżdżania kursorem. Minusem jest że, nie zobaczymy ile aktualnie na fotce jest aktywnych użytkowników.

"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
LEJNAMUR
LEJNAMUR
  19 maja 2020

Nie wiem nawet po co ta dyskusja psioczenie oni i tak to wprowadzą jakiś Janusz za to dostał kasę więc tak czy siak zawsze wdrażają wszystkie dobre czy tam zrypane zmiany a durne pytanie plebsu czy mu się podoba i czy coś by zmienił to jak plucie pod wiatr i tak nic do nich nie doleci.

xnight
xnight
  19 maja 2020

Nie ma możliwości powrotu do starego wyglądu ? To ja wypierrdalam stąd .

Dragon842
Dragon842
  19 maja 2020

Też rezygnuje i muszę wyłączyć subskrypcje gwiazdę bo nie będę płacił za coś co nie mogę używać

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  19 maja 2020
gregbond
gregbond: Nie łudź się że tak będzie, wręcz mają zamiar szybko wprowadzić nowy wygląd... Jest czas się już przyzwyczajać
Do niczego się nie będę przyzwyczajać. Nie będę korzystać z portalu, który mi nie odpowiada pod względem funkcjonalności i pod względem wizualnym. Jeżeli wprowadzą je na stałe to już napisałam co zrobie. I zapewne nie tylko ja. To jest strzał w kolano. "Ulepszać" coś co działa na siłę. Bez komentarza po prostu...
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  19 maja 2020

Czat to już całkowicie jakiś dramat z przeglądarki (tylko w taki sposób z niego korzystam 🙂) . 🙈 Minimalizuje go na tyle, że jajco widać, nie mogę przewinąć w dół ani w górę, swoje wiadomości widzę tylko do momentu wysłania, bo jak wyśle to magicznie znikają z pola, widać je dopiero po kilkukrotnym odświeżeniu strony. Huawei P20 lite/ google Chrome.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.