Avatar użytkownika KarolaJotKarolaJot
Posty: 13 (po ~319 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
KarolaJot
  28 kwietnia 2020 (pierwszy post)

Cześć,
W lewym górnym rogu pojawiła się informacja o nowym wyglądzie Fotki. Jak najmocniej zachęcam Was do przejścia na nowy widok i napisania informacji zwrotnej, jak Wam się podoba nowa wersja Serwisu :)

Nowy wygląd znajdziecie pod tym linkiem -> www.nowa.fotka.com

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  15 maja 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Widzę branie pod uwagę opinii użytkowników leży i kwiczy. 👍 Spoko. To ja też stąd wybywam. 🤷🏻‍♀️

Przeciez od zawsze tak było...
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  15 maja 2020
BartekI987
BartekI987: Przeciez od zawsze tak było...
Może i było. :) Jednak do tej pory nie miałam problemów z korzystaniem z portalu. Teraz mam. I tyle.
kokaina
kokaina
  15 maja 2020

Dramat ... totalny ... jest możliwość przywrócenia odpalenia fotki pl w starym stylu ?

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  15 maja 2020

pewnie ze 2-3 dni takiego stanu i ludzie zapomną co to jest fotka, wątpię aby ktos z uporem maniaka co chwilę sprawdzał czy juz działa

Dragon842
Dragon842
  15 maja 2020
BartekI987
BartekI987: pewnie ze 2-3 dni takiego stanu i ludzie zapomną co to jest fotka, wątpię aby ktos z uporem maniaka co chwilę sprawdzał czy juz działa

Teraz stara wersja włączyła się i działa, po co psuć to co sprawdza się doskonale? Nie rozumiem tego, skoro działa to niech zostanie
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  15 maja 2020

Dragon842, moze ktos w firmie chce się "wykazac" i dostac premię za te "ulepszenia"

kokaina
kokaina
  15 maja 2020

Niektórym może odpowiada nowy wygląd - zrozumiałe, ale moim zdaniem powinien być wybór ... w mojej opinii stara fotka była o wiele lepsza i wolałabym z niej korzystać .

BartekLeszno79
Posty: 2 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 55
BartekLeszno79
  15 maja 2020

Była New wersja ale znikła na fonie. ..jest tylko Stara wersja z przeglądarki na fonie.

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  15 maja 2020
BartekLeszno79
BartekLeszno79: Była New wersja ale znikła na fonie. ..jest tylko Stara wersja z przeglądarki na fonie.

Po fali krytyki włączyli starą wersję ale pewnie nie na długo - sami strzelają sobie w kolano.
Damian241
Damian241
  17 maja 2020

Do niczego ta nowa wersja. Stara jest 100X lepsza. Chyba ktoś musi mieć spaczony gust, skoro tworząc taki zamiennik uważa, że będzie to lepsze od oryginału:)

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  17 maja 2020
Damian241
Damian241: Do niczego ta nowa wersja. Stara jest 100X lepsza. Chyba ktoś musi mieć spaczony gust, skoro tworząc taki zamiennik uważa, że będzie to lepsze od oryginału:)

Damian, informatycy muszą się wykazac, ze niby cos robią.. Najpierw trzeba stworzyc problem, a pozniej zabłysnąc "rozwiązując" go.
Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  17 maja 2020

Zmiany muszą się odbywać, czy nam to się podoba czy nie, starszym użytkownikom wiadomo jest gorzej się przedstawić na nowe. Co do wyglądu to takie trendy, fb też ma nową wersje i też będzie ciekawie się działo jak przymuszą do nowego wyglądu.

"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
zablokowanekonto
zablokowanekonto
  18 maja 2020

Ten nowy wygląd fotki projektowało jakieś dziecko. I to z tych głupszych.

Aktualny lauout, który jest z nami od 2013 roku, jest 10/10. Agnieszczak jednak miał głowę do tego.
Ten design, który ostatnio zaproponowaliście, a nawet narzuciliście, wygląda jak strona zrobiona na ramkach z 2005 roku.

Musicie się z tego wycofać. Po tym co zobaczyliśmy ostatnio wysuwam postulat: Nic nie róbcie.
Albo jak już wam tak na tym zależy, skonsultujcie wszelkie pomysły z Rafałem Agnieszczakiem albo z Ciesielskim. Za nich fotka zawsze wyprzedzała swoje czasy. To był nie krok do tyłu, ale cała era do tyłu. Rozpikselowane grafiki, nieczytelne linki, brak forum na liście, czat który wygląda jak jakaś niedorobiona nakładka na IRC. Nic nie róbcie już proszę.

Usability 3/10 (scrolowanie czatu, brak linków do forum i wyloguj)
Design 1/10 (serio? to wyglądało jak ramki i iframe. Pikselizacja, rozmyta całosć, kompletnie nieintuicyjne menu)

Już nie będę nawet wspominać o pasku scrolowania na czacie, który się pojawiał w momencie najechania na czat i przez swoje umiejscowienie zmniejszał szerokość pola powodując przeniesienie wyrazów linijkę w dół. Naprawdę? Position:fixed jest wam obce?

Nic nie róbcie. Ten aktualny design jest nadal 10/10 i jeśli nie musicie go zmieniać (licencja, umowa z byłym prezesem), to nic nie róbcie. Nie potraficie, więc nie róbcie. Pozdrawiam. :mrgreen:

zablokowanekonto
zablokowanekonto
  18 maja 2020
gregbond
gregbond: wyglądu to takie trendy

Ja pracuję w branży i jestem ciekaw, gdzie są takie trendy?

gregbond
gregbond: fb też ma nową wersje

fotka to nie fb

Naprawdę sądzisz, że ta nowa.fotka.pl była ok? To jest tragedia.
Nie zmieniajcie czegoś, co jest dobre. Tu nie potrzeba zmian interfejsu. Ostatnia zmiana interfejsu (notabene dobra zmiana, we wdrożeniu której sam miałem przywilej uczestniczyć) spowodowała katastrofalny ubytek ludzi na czacie i forum, a jednak to przyciągało i zatrzymywało ludzi tutaj.
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  18 maja 2020
gregbond
gregbond: Zmiany muszą się odbywać, czy nam to się podoba czy nie,.

Czyli bez względu na to, czy lepiej czy gorzej, ważne aby cos się działo? Takie bezsensowne parcie na nowosci, chociaz w tym przypadku był to krok do tyłu jesli chodzi o wygląd jak również funkcjonalnosc, juz nie mowiąc o kompatybilnosci ze starszymi przeglądarkami. Według pracowników fotki, kazda, obojętnie jaka zmiana jest na lepsze? No nie do konca tak to działa. Ktos tu przytoczył przykład z mbankiem i równiez jestem tego zdania, ze nowe GUI było tragiczne względem poprzedniego. Nie wiem jak jest teraz, bo nie jestem juz ich klientem.

gregbond
gregbond: Co do wyglądu to takie trendy, fb też ma nową wersje

Czy fotka musi "małpować" pomysły z innych serwisów? To ze oni zmieniają szatę graficzną z automatu oznacza, ze fotka tez musi?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.