BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich :ziober2:
Ostatnio za dużo się tu nie dzieje, więc postanowiłam Was trochę 'rozruszać' :-) :mrgreen:

Aktualnie dużo moich koleżanek jest w ciąży lub urodziło niedawno dzidzię.
Zauważyłam, że wszystkie mają straszne rozstępy... Wygląda to dosyć makabrycznie, szczególnie na brzuchu, piersiach i wewnętrznej stronie ud.

Stąd moje pytania (dla osób, które były w ciąży i mają własne doświadczenia lub znają jakieś przypadki, mam, babć, koleżanek - podzielcie się wiedzą proszę :pavarotti:)
1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?
2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?
3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?
4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj. :woot:

To tyle. :-)

:calusek:
Marta.

madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No w sumie tak, dzieci chyba mają wszystkie jasne oczy jak się rodzą :)

nie wszystkie ale spora większość :) przyzwyczaiłam się do zdjęć dzieci z jasnymi oczami, a jak kiedyś zobaczyłam z takimi czekoladowymi to aż dziwnie mi się zrobiło :D oczywiście śliczne było, ale wiesz o co chodzi ;p
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja koleżanka łapówę dała, żęby mieć cesarkę

ech. kobiety myślą, że jest to wygodniejsze..
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No w sumie tak, dzieci chyba mają wszystkie jasne oczy jak się rodzą :)

nie wszystkie :) wszystko zalezy od danego dziecka :P
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tzn po ciazy krwawisz jakbys miala okres przez jakis miesiac, po czym jak ja spalam z moim facetem pierwszy raz to mi sie wydawalo ze znowu jestem rozdziewiczana, z ciasnoscia jest tak samo jak bylo, przynajmniej ja nie zauwazylam zadnej roznicy

podobno czasem (w ciezkich przypadkach i po wielu ciązach) jest tak, ze dno macicy i pochwa są tak słabe ze kobieta ma nietrzymania moczu, jest luzna i podczas seksu nic nie czuje :/ wtedy trzeba miec plastyke pochwy robioną itp
a ile po ciązy można uprawiac seks?

Konto usunięte
Konto usunięte: Mój kuzynek miał mega czarne jak się urodził. Teraz ma rok i ma włosy jaśniutkie :)

ooo, fajnie :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: masz 21 lat, masz czas :) na razie sie wyszalej, bo jak ma sie dziecko to jednak spoczywa na tobie odpowiedzialnosc nie tylko za siebie, ale takze i za nie :)

no wlasnie, dlatego strasznie się pilnuję żeby nie zajsc, podobno dzieci są dla tych co nie chcą... więc zabezpieczam się tabletkami mimo migren, jakie po nich mam. dzisiaj mi kolezanka, 19 lat powiedziala, ze ma termin na 17 wrzesnia :woot: nie rozumiem, JAK MOZNA WPASC?! uwazam, ze ludzie, ktorzy maja dziecko z wpadki są nieodpowiedzialni, lekko myslni, a nawet głupi.
NeverGoodEnough
NeverGoodEnough
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem, ale po prostu cie poprawilam, bo napisalas ze jak powstana to sie ich nie da usunac, kiedy jednak sa metody :)


wiesz co ostanio oglądałam program na TLC wstydliwe choroby, dziewczyna miała okropne rozstępy, lekarz wysłał ja na laser fakt trochę się zmniejszyły wyblakły ale nie usuneły w 100% a miała kilka zabiegów, więc to nie jest też takie pewne
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tzn po ciazy krwawisz jakbys miala okres przez jakis miesiac, po czym jak ja spalam z moim facetem pierwszy raz to mi sie wydawalo ze znowu jestem rozdziewiczana

Znam ten ból... :ninja: Początki " po" są bolesne...

Konto usunięte
Konto usunięte: z ciasnoscia jest tak samo jak bylo, przynajmniej ja nie zauwazylam zadnej roznicy

Potwierdzam :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Kobiety po cesarce zbierają sie długoooo po porodzie. W dobie zerowej nie potrafią wstać z łóżka, ale w szpitalach to olewają często, karzą wstawać (Polska). Praktycznie zawsze jest po cesarce jest wykonywany przez pewien okres czasu zabieg rozszerzania szyjki macicy, byłam przy nim wielokrotnie. nic fajnego. Do tego min 6msc trzeba odczekać by móc ćwiczyć jeśli chce się zrzucić wagę. I wiele, wiele innych.

masakra, rzeczywiście...
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja koleżanka łapówę dała, żęby mieć cesarkę

moja ciotka tak 3 razy, wiec wiesz :lol2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No przecież faceci mogą przez całe życie... No ale on pewnie już do tego "dorósł" i ciebie będzie naciskał

wiem, że mogą, ale jakbym czekała, a on by miał 40, dziecko pojdzie do pierwszej klasy on ma juz 48... troche kiepski wiek na bycie młodym ojcem :D:D
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: JAK MOZNA WPASC?! uwazam, ze ludzie, ktorzy maja dziecko z wpadki są nieodpowiedzialni, lekko myslni, a nawet głupi.

można wpaść, nawet jak bierzesz tabletki jest te ryzyko.
chociaż nie powiem - większość wpadek jest z głupoty ludzkiej.
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja koleżanka łapówę dała, żęby mieć cesarkę

Dla mnie to głupota... I dla matki i dla dziecka jest lepiej rodzić naturalnie a cesarka tylko wtedy kiedy jest naprawę niezbędna.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: można wpaść, nawet jak bierzesz tabletki jest te ryzyko. chociaż nie powiem - większość wpadek jest z głupoty ludzkiej.

wiem, że jest, ale minimalne, nie rozumiem, kiedy ktoś nie zabezpiecza się bo wyciągnie przed i mysli ze to wystarczy :/ jak mozna byc tak płytkim :| no masakra dla mnie, jest to głupota
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie to głupota... I dla matki i dla dziecka jest lepiej rodzić naturalnie a cesarka tylko wtedy kiedy jest naprawę niezbędna.

a tak nawiasem, pierwszy oddech podobno strasznie boli o dobrze, że go nie pamiętamy ;p
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no masakra dla mnie, jest to głupota

zacofanie.
znajoma wpadła bo nie wiedziała, że podczas kuracji antybiotykowej działanie tabletek antykoncepcyjnych maleje. a wystarczyło przeczytać ulotkę.
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: podobno czasem (w ciezkich przypadkach i po wielu ciązach) jest tak, ze dno macicy i pochwa są tak słabe ze kobieta ma nietrzymania moczu, jest luzna i podczas seksu nic nie czuje :/ wtedy trzeba miec plastyke pochwy robioną itp a ile po ciązy można uprawiac seks?

:szok2: no co ty mowisz, masakra :ninja:
tzn ile chcesz, nie polecaja go dopoki pierwsze krwawienie sie nie skonczy, bo mozna zlapac zakazenie, no ale sa tez hardkory co lubia paprac sie w krwi :P u mnie to bylo troche ponad 4 tygodnie, ale czesto jest tak, ze kobiety nie chca uprawiac seksu po ciazy przez jakis czas.

Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie, dlatego strasznie się pilnuję żeby nie zajsc, podobno dzieci są dla tych co nie chcą... więc zabezpieczam się tabletkami mimo migren, jakie po nich mam. dzisiaj mi kolezanka, 19 lat powiedziala, ze ma termin na 17 wrzesnia nie rozumiem, JAK MOZNA WPASC?! uwazam, ze ludzie, ktorzy maja dziecko z wpadki są nieodpowiedzialni, lekko myslni, a nawet głupi.

zabezpieczenia nie dzialaja w 100%, to ze sie zabezpieczasz nie znaczy, ze nie wpadniesz, wiec nie mozesz wkladac wszystkich do jednego worka :)
co innego osoby ktore bzykaja sie bez zabezpieczenia i sie dziwia ze zachodza, ci to sa glupi.

Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz co ostanio oglądałam program na TLC wstydliwe choroby, dziewczyna miała okropne rozstępy, lekarz wysłał ja na laser fakt trochę się zmniejszyły wyblakły ale nie usuneły w 100% a miała kilka zabiegów, więc to nie jest też takie pewne

wiesz, pewnie zalezy od tego, jakie kto ma rozstepy - ja mam na przyklad takie, ze na 100% sa do usuniecia laserem, ale wiadomo ze jak ktos ma caly brzuch, biodra, uda i pupe pelna rozstepow i to glebokich, to czegos takiego raczej nie usunie (mam znajoma co wlasnie to ma, tragicznie to wyglada, zwlaszcza na brzuchu, az mnie to odrzuca :nie:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Znam ten ból... Początki " po" są bolesne...

dziwne co nie?? bo powinno byc chyba troche na odwrot, zwlaszcza kiedy sie nie bylo szytym.

Konto usunięte
Konto usunięte: Potwierdzam

:mrgreen:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011

mój tata mówi:

Konto usunięte
Konto usunięte: z ch... i z prądem nie ma żartów


i ma świętą rację! :lol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.