BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich :ziober2:
Ostatnio za dużo się tu nie dzieje, więc postanowiłam Was trochę 'rozruszać' :-) :mrgreen:

Aktualnie dużo moich koleżanek jest w ciąży lub urodziło niedawno dzidzię.
Zauważyłam, że wszystkie mają straszne rozstępy... Wygląda to dosyć makabrycznie, szczególnie na brzuchu, piersiach i wewnętrznej stronie ud.

Stąd moje pytania (dla osób, które były w ciąży i mają własne doświadczenia lub znają jakieś przypadki, mam, babć, koleżanek - podzielcie się wiedzą proszę :pavarotti:)
1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?
2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?
3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?
4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj. :woot:

To tyle. :-)

:calusek:
Marta.

Martittaaaaa
Martittaaaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wydaje mi sie ze wzrost, wage, ogolnie jak sie rozwija i znowu nawala mi ksiazek

Standardowo ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: tak, masz rację, czasu nie cofnę i ważne jest to, co jest teraz, jednak i tak mnie to dręczy czemu byłam taka naiwna i głupia jak teraz go widuję to myślę, że on nawet nie jest przystojny...

Hahhahah :rotfl: Młodość ma swoje prawa a z wiekiem zazwyczaj się mądrzeje i zastanawia " jak mogłam być taka głupia" ;) No cóż... Przynajmniej ma się nauczkę na przyszłość ;)

Lecę spać. Buziaki i miłej nocki :bye:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no troche racjonalnie, ale jednak nie do konca. ale najwazniejsze jednak, ze sie zabezpieczalas, wyobraz sobie jakbys miala teraz przerypane jakbys zaszla z nim w ciaze

no, dzięki Bogu :/

Konto usunięte
Konto usunięte: otóż to. Była taka historia, całkiem nie dawno. Koleś zamknął swoją córkę na ileś lat w piwnicy. gwałcił ją tam. przez te lata urodziła mu chyba 3 dzieci. nigdy stamtąd nie wychodziła. Sama odbierała swoje porody. Pomyśl w jakich ona warunkach żyła.. A ludzie i tak nie zauważyli.

słyszałam też o tym. chore..
ToxicRat
ToxicRat
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: otóż to. Była taka historia, całkiem nie dawno. Koleś zamknął swoją córkę na ileś lat w piwnicy. gwałcił ją tam. przez te lata urodziła mu chyba 3 dzieci. nigdy stamtąd nie wychodziła. Sama odbierała swoje porody. Pomyśl w jakich ona warunkach żyła.. A ludzie i tak nie zauważyli.

A ja pamiętam, jak u mnie do ośrodka przyleciała spłakana kobieta z dzieciakiem na ręku, że ją mąż bije i pije. Nikt nie zauważył tego przez dobre 10 lat, a to była znana i ogólnie szanowana rodzina.
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a czemu rok wczesniej?

tego wymaga jej choroba, musi organizm przystosować do tego. Nie wchodziłam w szczegóły, bo widać było, że krępuje ją ten temat.

zawsze może tak wyjść, ona nie ma innej opcji, a ja i Ty prawdopodobnie mamy.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Lecę spać. Buziaki i miłej nocki

dobranoc :-) dzięki za rozmowę. :mrgreen:
NeverGoodEnough
NeverGoodEnough
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: otóż to. Była taka historia, całkiem nie dawno. Koleś zamknął swoją córkę na ileś lat w piwnicy. gwałcił ją tam. przez te lata urodziła mu chyba 3 dzieci. nigdy stamtąd nie wychodziła. Sama odbierała swoje porody. Pomyśl w jakich ona warunkach żyła.. A ludzie i tak nie zauważyli.

to się nawet działo niecałe 20 km od mojego miasteczka rodzinnego, głośno o tym było w tv.
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a to była znana i ogólnie szanowana rodzina.

pod latarnią najciemniej.
ToxicRat
ToxicRat
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nikt tego nie zauwaza, bo nie chca zauwazyc. taki jest fakt. i nikt mi nie wmowi, ze nikt nie zauwazy jak zona jest pobita czy maltretowana albo to samo w stosunku dzieci - po prostu ludzie nie chca sie wtracac i to jest kolejny problem.

Większość nie chce widzieć, to prawda.
Ale bita kobieta też potrafi schować siniaki pod ubraniem, nałożyć ciemne okulary, zrobić mocny make up i udawać, że potknęła się na schodach.
Owieczka
Owieczka
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 60 kilo ?? az mi szczeka opadla, w zyciu bym nie powiedziala

ale nie w sensie, że przytyłam ponad 60 kg, tylko że ważyłam ponad 60 kg :P
bez przesady, tyle to by się chyba nie dało utyć w ciągu 9 mcy :D
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to się nawet działo niecałe 20 km od mojego miasteczka rodzinnego, głośno o tym było w tv.

no ja z tv właśnie o tym wiem.
znam też historię pewnego skośnookiego, który przez wiele lat kamuflował swoje zboczenie do... kanibalizmu. nie wiem czy mogę tu takie rzeczy publikowac, no ale zaryzykuję :
http://www.papilot.pl/ludzie/5311/Zamordowal-i-zjadl-kolezanke-teraz-jest-celebryta.html

jeśli wpiszecie imię i nazwisko jego bądź jego ofiary w google grafika, zobaczycie zdjęcia ciała.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie, to zalezy od człowieka, z tego co wiem, rodzice mojego taty bardzo duzo pili, babcia się leczyła w AA i 7 lat nie piła, w ostatnią, 7 rocznicę dziadek namówił ją na jeden kieliszek, w nocy zmarła na zawał, kiedy przyjechało pogotowie i dziadek krzyczał: ratujcie ją, było juz za późno.. nawet jej nie pamiętam... ale moj tata wychował się w takiej rodzinie, a nie pije, za to jego brat i siostra tak. to zalezy od czlowieka.


Konto usunięte
Konto usunięte: Większość nie chce widzieć, to prawda. Ale bita kobieta też potrafi schować siniaki pod ubraniem, nałożyć ciemne okulary, zrobić mocny make up i udawać, że potknęła się na schodach.

co powiesz na to?

a moja babcia ma sąsiadke, mąż jak przychodzi z roboty to ona tylko okulary ściąga... ostatnio ją tak pobił, że prawie straciła zycie i są po rozwodzie, ale jechałam autem i patrze ida na ogródek, on, a za nim ona... i jak mozna zyc z kims takim? kobiety same się na to godzą.
ToxicRat
ToxicRat
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pod latarnią najciemniej.

Święta racja.
Parę nam się takich nawinęło.

Ale też dowiedziałam się, że na przykład czasem była prostytutka bywa lepszą matką, niż niby 'normalna' dobrze sytuowana kobieta...
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Yyy a co za roznica czy dziecko ma 2 miesiace czy 5 latek? D

to, ze dziecko do 3 lat NIE PAMIETA niczego. ma szanse na normalne zycie z nowa rodzina, bedac jej czescia i nie wiedzac o tym, ze jego matka oddala go do adopcji. ma szanse na to, by byc kochanym i kochac swoich nowych rodzicow, miec dobrze.
5 latek nie ma juz takiej mozliwosci. pamieta swoich rodzicow, zawsze bedzie tesknic, zawsze bedzie miala przeswiadczenie, ze jego rodzice go nie chcieli. taka roznica.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dom dziecka to ostateczność w takim otoczeniu wychowuje się niestety bez pewnych podstawowych wartości miłosci, poczuciu bezpieczeństwa itp. Opiekunka pracująca tam czy kolezanki nie zapewnią mu tego. Takim dzieciom poźniej jest niestety trudniej w życiu.

dlatego jesli dziecko dostanie sie do takiego domu jako niemowle, to ma najwieksze szanse, by ktos je adoptowal i wychowywalo sie w domu pelnym milosci. osobiscie, gdybym miala adoptowac dziecko to bym wlasnie adoptowala niemowle, bo byloby jakby moim dzieckiem, bylabym z nim od poczatku, uczyla wszystkiego, slyszala pierwsze slowa, pierwsze kroki itp.

Konto usunięte
Konto usunięte: otóż to. Była taka historia, całkiem nie dawno. Koleś zamknął swoją córkę na ileś lat w piwnicy. gwałcił ją tam. przez te lata urodziła mu chyba 3 dzieci. nigdy stamtąd nie wychodziła. Sama odbierała swoje porody. Pomyśl w jakich ona warunkach żyła.. A ludzie i tak nie zauważyli.

FRITZL
tak sie nazywal ten gosciu.
i nie trojke, a 6tke - 3 ka zyla z dziadkami, bo ten ojciec wyniosl trojke i zostawial pod swoimi drzwiami, ze to niby ich corka je zostawila, a pozostala trojka zyla w piwnicy z matka.
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a moja babcia ma sąsiadke, mąż jak przychodzi z roboty to ona tylko okulary ściąga... ostatnio ją tak pobił, że prawie straciła zycie i są po rozwodzie, ale jechałam autem i patrze ida na ogródek, on, a za nim ona... i jak mozna zyc z kims takim? kobiety same się na to godzą.

kobiety się boją. a czasem nawet kochają swoich mężczyzn, wierząc, że się zmieni.
ToxicRat
ToxicRat
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a moja babcia ma sąsiadke, mąż jak przychodzi z roboty to ona tylko okulary ściąga... ostatnio ją tak pobił, że prawie straciła zycie i są po rozwodzie, ale jechałam autem i patrze ida na ogródek, on, a za nim ona... i jak mozna zyc z kims takim? kobiety same się na to godzą.

Bo kochają,
bo wierzą w to, że facet się zmieni,
bo chcą, by dzieci miały ojca,
bo ślubowały mu przed ołtarzem, że będą z nim do końca życia
bo uważają, że zasłużyły
bo myślą, że muszą nieść swój krzyż bez narzekania...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.