BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich :ziober2:
Ostatnio za dużo się tu nie dzieje, więc postanowiłam Was trochę 'rozruszać' :-) :mrgreen:

Aktualnie dużo moich koleżanek jest w ciąży lub urodziło niedawno dzidzię.
Zauważyłam, że wszystkie mają straszne rozstępy... Wygląda to dosyć makabrycznie, szczególnie na brzuchu, piersiach i wewnętrznej stronie ud.

Stąd moje pytania (dla osób, które były w ciąży i mają własne doświadczenia lub znają jakieś przypadki, mam, babć, koleżanek - podzielcie się wiedzą proszę :pavarotti:)
1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?
2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?
3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?
4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj. :woot:

To tyle. :-)

:calusek:
Marta.

agoosiaaa
agoosiaaa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a co do tycia w czasie ciąży.. U mnie w rodzinie już się dużo naoglądałam tyjących odchudzających ciążowych.... I powiem tak.. Kobiety w ciąży w większości przypadków biorą na uwagę teorie JEDZENIE ZA DWÓCH A NIE DLA DWÓCH. U mnie siostra która próbowała walczyć z zachciankami bo jakby te wszystkie rzeczy jadła to by wyglądala jak krowa waży mniej niż przed ciąża aktualnie Szwagierka za to .. która twierdziła, że w ciąży może wszystko jeść bo mąż jej wybaczy .. a żarła za przeproszeniem pół bochenka chleba z smalcem i kiszonym ogórkiem no to przepraszam jak ona chce później po ciąży wyglądać ? chyba nie muszę przypominać, że przed ciążą miała figure modelki a teraz to nawet można powiedzieć, że nigdy obok modelki nie stała ..

bzdury gadasz, ja w ciazy jadlam nawet nie za dwoch a za trzech bym mogla powiedziec, co mi sie zachcialo, ile mi sie zachcialo, kfc jadlam nawet na kazdy posilek (sniadanie, obiad, lunvch, kolacja)a miedzy nimi pootrafilam na luzie zjesc caly sernik, litrowe lody, tone ciastek i slodyczy i serio, bez jaj to mowie, a nie jestem wcale gruba, wszystko zalezy od tego, czy ktos je wiecej, bo jest w ciazy, czy moze od zawsze chcial jesc tone zarcia, tylko przed ciaza sie powstrzymywal. bo kazda kobieta po urodzeniu dziecka nie ma juz zachcianek - wiec jakby jadla normalnie to posralaby sie, a by wrocila do normalnej wagi. to ile sie je w ciagu ciazy nie ma wcale znaczenia czy jest sie grubym po urodzeniu dziecka czy nie (oczywiscie mowie o takim czasie 2 lata/ rok po urodzeniu dziecka, nie od razu).

Konto usunięte
Konto usunięte: to pewnie zależy od genów

nic nie zalezy od genow - wszyscy chcieliby za bycie grubym winic geny ale fakt jest taki, ze nie znaleziono do tej pory genu, ktory by powodowal otylosc. bycie grubym jest spowodowane tylko zarciem i byciem leniwym.
mmaryjka
mmaryjka
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?

wszystko zależy od hormonów i skóry. niektóre kobiety nie mają rozstępów w ogóle, a niektóre mają od razu jak tylko schudną/przytyją.
moja koleżanka, swoją drogą baaaardzo szczupła, kiedy miała już brzuch 6msc miała bęben jakby zeżarła kozę, a nadal jej było widać żebra, więc ta skóra rozciągnęła się BARDZO i nie wyszedł jej ani jeden rozstęp. smarowała się jedynie kremem przeciw rozstępom mustela i to w pierwszej ciąży dopiero pod sam koniec.
jeśli ktoś ma skłonności to kremy mogą ograniczyć te rozstępy do minimum, ale i tak jakieś się pojawią.
Fieska
Fieska
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%? 2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa? 3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi? 4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Nie u każdego wychodzą duże rozstępy. Jak byłam na położniczym to były kobiety, które pomimo maści i kremów miały duże rozstępy, a były też kobiety, co nie miały prawie wcale. Tak samo jest z brzuchem. W zależności od sylwetki, przybranej wagi w czasie ciąży i wielkości brzucha.

Czytałam ten temat i wracając jeszcze do cesarki, to cesarka jest ostatnią możliwością przyjścia dziecka na świat jaką bym proponowała kobiecie. Byłam przy kilku cięciach i nie polecam. Często przez szczypce noworodki mają zdartą skórę na główce. Lepiej jest dla dziecka, jak zostanie przeciśnięte przez kanał porodowy, niż zostanie wyciągnięte przy cesarce.

A co do opieki poporodowej lub po cesarce to jest to jak najbardziej wskazane, aby kobieta jak szybko jest to możliwe się mobilizowała. Najpóźniej dzień po cesarce czy porodzie powinna była w opiece pielęgniarki wstać i przeprowadzić higienę intymną.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wszyscy chcieliby za bycie grubym winic geny ale fakt jest taki, ze nie znaleziono do tej pory genu, ktory by powodowal otylosc. bycie grubym jest spowodowane tylko zarciem i byciem leniwym.

ale jedni maja bardziej tendencje do tycia inni mniej ;-) ja jadlam zawsze wszystko co chcialam i nie tylam, a mam kolezanke co musi sie ograniczac bo tyje bardzo szybko
tak samo jest z rzeźbą: niektorzy spalaja bardzo szybko i szybko widac miesnie inni musza pracowac na to lata
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jedni maja bardziej tendencje do tycia inni mniej ;-) ja jadlam zawsze wszystko co chcialam i nie tylam, a mam kolezanke co musi sie ograniczac bo tyje bardzo szybko tak samo jest z rzeźbą: niektorzy spalaja bardzo szybko i szybko widac miesnie inni musza pracowac na to lata

po prostu wolniejszy metabolizm. zreszta dla mnie kazdy wyglada dokladnie tak jak chce wygladac - jak jest gruby to widocznie chce, jak jest szczuply to tez po prostu chce taki byc.
a poza tym mowa o kobietach po ciazy - jak ktos byl przez cale zycie szczupy i nagle po ciazy zrobila sie z niego swinia to sorry, ale to nie ma nic wspolnego z zadna tendencja do tycia :nie:
a co do ciebie - jestes tancerka jak sama mowilas - zauwaz ze poprzez to palisz ogromna mase kalorii, wiec mozesz sobie pozwolic jesc wiecej.
SoDope
SoDope
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bzdury gadasz

Nie gadam głupot tylko zapomniałam pominąć takiej opcji jak szybkiej przemiany materii.

Konto usunięte
Konto usunięte: to ile sie je w ciagu ciazy nie ma wcale znaczenia czy jest sie grubym po urodzeniu dziecka czy nie (oczywiscie mowie o takim czasie 2 lata/ rok po urodzeniu dziecka, nie od razu).

A wg mnie ma związek - im bardziej się żołądek rozcięgnie i tłuszcz się nagromadzi w miejscach (brzuch/biodra/dupa/plecy.. ) tym niestety potem trudniej powrócić do danej 'formy'. Niestety chyba mi nie powiesz, że jak ktoś przytyje w całą ciąże maksymalnie 10 kilo w porywach do 15 kilo a przytyje 45/50 to ta druga osoba jest w stanie wyglądać zupełnie tak samo jak przed ciąża w chociażby nawet jednego roku. (Mam na myśli 'odchudzaniu zdrowym' a nie .. głodóweczka,sucharki i woda). Po prostu czasami Kobietom po ciąży pozostaje taka 'mania' jedzenia żarciowych rzeczy i nie mówię tutaj o Tobie bo po Tobie widać, że jesteś szczupła GORZEJ TY JESTES SZCZUPŁA. :ziober2:
SoDope
SoDope
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Po prostu czasami Kobietom po ciąży pozostaje taka 'mania' jedzenia żarciowych rzeczy i nie mówię tutaj o Tobie bo po Tobie widać, że jesteś szczupła GORZEJ TY JESTES SZCZUPŁA.

Mam na myśli to, że one jedząc .. i ktoś im wypomni dlaczego nie chcą schudnąć czy coś BY WYGLĄDAĆ po prostu lepiej czesto słysze odpowiedzi 'ciekawe jak Ty będziesz wyglądać po ciąży :zonk: albo 'Ja mam dziecko i męża to już sie nie muszę starać :zonk:''
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 'Ja mam dziecko i męża to już sie nie muszę starać'

Ja np. staram się dbać o siebie 2x bardziej niż kiedyś :mrgreen: Mąż z resztą też regularnie chodzi na siłownię. Jak się chce to można :)
SoDope
SoDope
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

ależ oczywiście.
Jak ktoś ma mocną wolę to i nawet z tych nadmiaru 50 kilo spadnie.
Tylko to działa chyba tak .. na prostym przykładzie.
Kobieta przed ciążą waży powiedzmy 55 kilo .. w czasie ciąży przytyła 45 co daje równe 100. Po porodzie hmmm schudła powiedzmy 10 kilo .. (dziecko/łożysko itd.) i jej waga przez powiedzmy przez pół roku stoi w 90 kilogramach. Większość Kobiet zamiast z tym walczyć dalej i nie poddawać się to ma to w dupie i nie przejmując się żre jakieś gówienka bo w głównie zablokowała się myśl, że i TAK NIE SCHUDNIE.
SoDope
SoDope
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a bo w głównie

bo w głowie :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a co do ciebie - jestes tancerka jak sama mowilas - zauwaz ze poprzez to palisz ogromna mase kalorii, wiec mozesz sobie pozwolic jesc wiecej.

juz nie tancze, ostatni raz rok temu w styczniu :-) i pewnie dlatego przytylam 5 kg ;d
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Większość Kobiet zamiast z tym walczyć dalej i nie poddawać się to ma to w dupie i nie przejmując się żre jakieś gówienka bo w głównie zablokowała się myśl, że i TAK NIE SCHUDNIE.

Ja po ciąży to wyłam jak wychodziłam ze sklepu z ciuchami bo nic na mnie dobrze nie wyglądało... źle się z tym czułam. Musiałam schudnąć głównie dla siebie i swojego samopoczucia.
Renata2007
Renata2007
  15 lutego 2011

Jak jesteś w ciąży to nie wszytko możesz stosować.
I na 100% nigdy nie zapobiegniesz, nie ma takiej opcji.
Dużo to geny.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak jesteś w ciąży to nie wszytko możesz stosować. I na 100% nigdy nie zapobiegniesz, nie ma takiej opcji. Dużo to geny.

nie jestem :ziober2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: po prostu wolniejszy metabolizm. zreszta dla mnie kazdy wyglada dokladnie tak jak chce wygladac - jak jest gruby to widocznie chce, jak jest szczuply to tez po prostu chce taki byc.

metabolizm nie ma nic do spalania, metabolizm ma do odkladania tkanki tluszczowej ale spalanie tłuszczu to inna sprawa zalezna od genow.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.