BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich :ziober2:
Ostatnio za dużo się tu nie dzieje, więc postanowiłam Was trochę 'rozruszać' :-) :mrgreen:

Aktualnie dużo moich koleżanek jest w ciąży lub urodziło niedawno dzidzię.
Zauważyłam, że wszystkie mają straszne rozstępy... Wygląda to dosyć makabrycznie, szczególnie na brzuchu, piersiach i wewnętrznej stronie ud.

Stąd moje pytania (dla osób, które były w ciąży i mają własne doświadczenia lub znają jakieś przypadki, mam, babć, koleżanek - podzielcie się wiedzą proszę :pavarotti:)
1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?
2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?
3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?
4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj. :woot:

To tyle. :-)

:calusek:
Marta.

ToxicRat
ToxicRat
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: co Wy macie z tymi znakami? co to znaczy ?:D

post musi zawierać ileśtam znaków, oprócz cytatu.
A czesem wypowiedź jest za krótka i nie chce wskoczyć na forum, więc coś trzeba dopisać :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: post musi zawierać ileśtam znaków, oprócz cytatu. A czesem wypowiedź jest za krótka i nie chce wskoczyć na forum, więc coś trzeba dopisać :D

aha i tylko tyle? a ja zachodziłam w głowę o co chodzi z tymi znakami :D:D:D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: post musi zawierać ileśtam znaków, oprócz cytatu. A czesem wypowiedź jest za krótka i nie chce wskoczyć na forum, więc coś trzeba dopisać :D

znaki
znaki :D:D:D

hahaha
ToxicRat
ToxicRat
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz, moze to bedzie okropne, co teraz napisze i moze mnie za to zlinczujecie, ale... wedlug mnie takie kobiety same sie prosza o jeszcze wieksze bicie, kiedy nie chca, by im pomoc, maskuja slady, ktore zostawil na nich facet, a pozniej wielka tragedia co sie dzieje. moze to chamskie ale wedlug mnie to w pewnym sensie zasluguja na to co zostaja, w koncu kazdy z nas jest panem swojego losu.

Ty to wiesz, ale nie każda kobieta. Nie każda potrafi kierować samej własnym życiem. I nie każda wie, że może i powinna - kwestia wychowania.
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Twoim zdaniem dobrze jest odbierać malutkie dziecko rodzinie ktore je kocha i chce dla niego jak najlepiej ale nie ma jej kto pomoc?

NIE NIE MOWIE O ZADNYM ZABIERANIU DZIECI OD NIKOGO! mowie o tym, ze jesli matka wie, ze nie bedzie miala za co wychowywac dziecka to lepiej zeby juz bedac w ciazy zglosila sie do jakiegos programu adopcyjnego, bo wtedy ma najwieksze szanse, ze jej dziecko bedzie mialo lepsze zycie. mowie o matkach ktore CHCA ODDAC DZIECI, nie o tych, ktorym sie te dzieci zabiera.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja tez tak uwazam. jak mnie by facet uderzył to zabiłabym ch... :D

no wlasnie, moj by nie dozyl wystarczajaco dlugo, zeby ta jego piesc zdazyla mnie dosiegnac.

Konto usunięte
Konto usunięte: teraz podobno nie można sobie wybrać dziecka. dostajesz telefon że jest dziecko do adopcji, jeśli się zaraz nie zgodzisz to już nie masz do niego prawa (nawet nie możesz go zobaczyć).

wydaje mi sie, ze to dziala tylko jesli dziecko jest malym niemowleciem chyba, zreszta wtedy to i tak wyglad jest bez roznicy, jesli chce sie zaadoptowac dziecko.
ale watpie zeby to tak dzialalo z duzymi dziecmi, w koncu dziecko moze nie polubic rodzicow itp, musi sie z nimi wczesniej oswoic.

Konto usunięte
Konto usunięte: Po za tym teraz wprowadzono znowu coś takiego, że jeśli dziecko trafia do domu dziecka w jakimś tam wieku to rodzice mają tylko ograniczone prawa rodzicielskie (chyba że jest oddawane zaraz po porodzie to nie ), rzadko zdarza się, że je odbierają. I wtedy takie dziecko nie ma juz szansy na normalne życie, musi być w domu dziecka do końca gdzie często straszne rzeczy się dzieją...

no wlasnie tez cos takiego jest, co jest dla mnie durne :nie:
ToxicRat
ToxicRat
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aha i tylko tyle? a ja zachodziłam w głowę o co chodzi z tymi znakami :D:D:D

Chodzi jedynie o to, żeby krótki post móc dodać :D

Konto usunięte
Konto usunięte: znaki znaki :D:D:D hahaha

Dziecko ma radochę :lol: :ziober2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie każda potrafi kierować samej własnym życiem. I nie każda wie, że może i powinna - kwestia wychowania.

wydaje mi się to absurdalne, że ktoś może nie kierować własnym zyciem i jak mozna na takie cos pozwalac, a kiedys przeciez sama byłam naiwna, chodzi mi o to co pisałam wczesniej... nie wiem czy do tego trzeba dojrzec? albo dostac porządnego kopa w dupe, jak ja, zeby zrozumiec..
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty to wiesz, ale nie każda kobieta. Nie każda potrafi kierować samej własnym życiem. I nie każda wie, że może i powinna - kwestia wychowania.

no i to jestem w stanie rozumiec, ale niestety ja mysle inaczej i wedlug mnie one sa czym sa... :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziecko ma radochę

baaaajer :ziober2:
madzia2143
madzia2143
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie tez cos takiego jest, co jest dla mnie durne

często dom dziecka to piekło.
koleżanka mi ost mówiła że w domu dziecka w jej okolicach, pewni opiekunowie kazali się dzieciom na ich oczach masturbować ...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: koleżanka mi ost mówiła że w domu dziecka w jej okolicach, pewni opiekunowie kazali się dzieciom na ich oczach masturbować ...

:szok:

znaki.
(:D)
ToxicRat
ToxicRat
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem czy do tego trzeba dojrzec? albo dostac porządnego kopa w dupe, jak ja, zeby zrozumiec..

Dokładnie!

Konto usunięte
Konto usunięte: wydaje mi się to absurdalne, że ktoś może nie kierować własnym zyciem i jak mozna na takie cos pozwalac,

Właśnie nie każdy potrafi - część ludzi zdaje się na innych i chce, by przez całe życie podejmowano za nich decyzję, by nimi kierowano, chce podporządkować się komuś. I w bardziej ekstremalnych przypadkach pazwalają na przemoc, upokarzanie...

Konto usunięte
Konto usunięte: no i to jestem w stanie rozumiec, ale niestety ja mysle inaczej i wedlug mnie one sa czym sa... :)

Bo Ty masz inny charakter.
Jakby mi ktoś próbował machać rączkami przed ryjem, to zbierałby zęby z podłogi w ciągu 5-ciu sekund. Ale jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy tak ma.
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: często dom dziecka to piekło. koleżanka mi ost mówiła że w domu dziecka w jej okolicach, pewni opiekunowie kazali się dzieciom na ich oczach masturbować ...

moja przyjaciolka zanim ja poznalam mieszkala w innym miescie. no i ona miala tam kolezanke, wlasnie z domu dziecka. co ona mi mowila co sie tam nocami dzialo, masakra :ninja: a opiekunowie nic :ninja:
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo Ty masz inny charakter. Jakby mi ktoś próbował machać rączkami przed ryjem, to zbierałby zęby z podłogi w ciągu 5-ciu sekund. Ale jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy tak ma.

ja tez rozumiem ze ludzie sa rozni, ale wlasnie przez ta roznorodnosc zasluguja na rozne miano :)
ToxicRat
ToxicRat
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moja przyjaciolka zanim ja poznalam mieszkala w innym miescie. no i ona miala tam kolezanke, wlasnie z domu dziecka. co ona mi mowila co sie tam nocami dzialo, masakra a opiekunowie nic

Bo nie ma nadzoru nad domami dziecka i zatrudniają tam do opieki byle kretynów, co ledwie pedagogikę skończyli ;/
A te dzieciaki nie mają się komu poskarżyć, że im się w domu dziecka krzywda dzieje.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.