BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich :ziober2:
Ostatnio za dużo się tu nie dzieje, więc postanowiłam Was trochę 'rozruszać' :-) :mrgreen:

Aktualnie dużo moich koleżanek jest w ciąży lub urodziło niedawno dzidzię.
Zauważyłam, że wszystkie mają straszne rozstępy... Wygląda to dosyć makabrycznie, szczególnie na brzuchu, piersiach i wewnętrznej stronie ud.

Stąd moje pytania (dla osób, które były w ciąży i mają własne doświadczenia lub znają jakieś przypadki, mam, babć, koleżanek - podzielcie się wiedzą proszę :pavarotti:)
1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?
2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?
3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?
4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj. :woot:

To tyle. :-)

:calusek:
Marta.

agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie "po" była tylko położna środowiskowa a potem lekarz... ale ani oni nic na ten temat nie gadali ani mi nie przyszło do głowy pytać... No, w Anglii jest inaczej :)

no mi dawali jakies ksiazki itp, ale raczej o dziecku wszystko mowili, niz o mnie :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: A co będą sprawdzać?

wydaje mi sie ze wzrost, wage, ogolnie jak sie rozwija i znowu nawala mi ksiazek :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Chodzi mi o to , że w takim wieku powinno się w ogole seksu nie uprawiać, a jak już się wpadło to jasne lepsza jest adopcja. Chociaż jak się nie ma za wiele środków do życia a dziecko jest kochane to moim zdaniem lepiej dziecka nie oddawać innym pod opieke. Nie raz widzie nawet z glupich programów telewizyjnych jak dziecko oddawane jest do domu dziecka bo rodzinie nie starcza pieniędzy nie mają co jesc i się w co ubrać i widze jak te dzieci cierpią bo chcą wrocić tam gdzie są kochane. Więc wtedy takim ludziom powinno się pomagać. U mnie w rodzinie co jakiś czas oddajemy jakies stare ubrania i zabawki do rodziny która tego potrzebuje. Nie w każdej biednej rodzinie dzieci sa bite i maltretowane

wiesz, ale jesli do adopcji oddaje sie niemowle to ono nie pamieta rodzicow - i o tym tu mowie, nie o oddawaniu do domow dziecka dzieci, ktore sa na tyle duze, by tesknic za rodzicami :nie:
ja adopcje popieram jesli jest dla dobra dziecka. logiczne, ze jesli nas na dziecko stac, to nie popieram jej i to ze ktos jest biedny to oczywiscie wcale nie znaczy, ze bije dzieci, nigdy bym nawet o czyms takim nie pomyslala :)

Konto usunięte
Konto usunięte: zależy też od otoczenia. we wsiach, gdzie ciężko z pracą, ludzie nie mają samochodów, komputerów, maja jeden sklep, dzieci nie mają szansę na wykształcenie prawdopodobieństwo patologii jest większe. Alkohol i inne szatańskie wynalazki potrafię nieźle spier*dolić życie. W miastach znowu też to jest spotykane, za duży stres itp. W dzisiejszych czasach alkoholizm jest chorobą społeczną, powinno się o niej mówić, jeśli no ktoś ma w rodzinie alkoholika może zgłosić to do sądu (ale osoba zgłaszająca musi mieć ukończone 18lat), taka osoba dostaje nakaz leczenia. Jeśli nie wywiąże się z tego to dostaje wyrok.

nawet nie wiedzialam, ze takie jest prawo :woot:
nie wiem jak mozna byc alkoholikiem, nie wiem co w tym fajnego, w ogole nie rozumiem wiekszosci uzaleznien :nie:
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem coś o tym, bo ja też mam prawdziwy Skarb i 100% oparcia w Nim. :-)

:)

Konto usunięte
Konto usunięte: a najbardziej żałuję, że oddałam coś najcenniejszego takiemu palantowi to jest porazka, rodzice dobrze mnie wychowywali a ja zakochałam się i kropka. masakra.

Ja miałam to szczęście, że mój jest moim pierwszym i ostatnim... No ale rzadko się to zdarza... Każdy popełnia błędy a miłość jest ślepa ;) czasu nie cofniesz a nie warto tego wspominać. Ważne, że znalazłaś tego jedynego :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale seks w mlodym wieku to nie zlo, kiedy sie mysli racjonalnie

w sumie chyba myslalam troche racjonalnie bo dbałam i zabezpieczenie - w ciąże nie zaszłam, ale czemu tak postąpiłam i dawałam się tak upokarzac, oszukiwac, okłamywac to nie wiem... to chyba te pierwsze słynne zakochanie.
Owieczka
Owieczka
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?

pewnie że się da. ja smarowałam codziennie brzuch i nie mam ani pół rozstępa :tak: natomiast w pierwszej ciąży zupełnie nie pomyślałam o smarowaniu pupy i tam rozstępy się pojawiły :and: a przecież brzuch rośnie bardziej

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?

wg mnie wystarczy byle natłuszczacz, najlepiej z wit. E

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?

to zależy tylko od Ciebie, ja nie miałam problemów, 2 mce po drugim porodzie ważyłam już 48 kg, a w ciązy przytyłam sporo, ponad 60

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?

będzie taki sam, jak się nie zaniedbasz :P skóra się kurczy
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, morał tej bajki jest krótki ;P dałam swoją miłość a dostałam nauczkę. :-)

a co do ciąży. Moja znajoma jeśli chciałaby zajść w ciążę, musi ją zaplanować. Przynajmniej rok przed zacząć odpowiednie przygotowania, a i tak istnieje ryzyko, że ona umrze. Cierpi na jakąś chorobę autoimmunologiczną.
Doceń to że spokojnie możesz zajść w ciążę.
ToxicRat
ToxicRat
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No widzisz a dziewczyna ktora się ze mną uczyła się nie zabezpieczała tak brak odpowiedzialnosci, oczywiście w ciąze zaszła

No i ma efekt nieodpowiedzialności.
W takim wypadku dziecka najbardziej szkoda...

Konto usunięte
Konto usunięte: moze, ale jesli bym ich nie dostrzegla w rodzinie, u ktorej spedzalam wiele wakacji itp to chyba musialabym byc slepa i glupia

Zdziwiłabyś się. Ile razy bywa na przykład tak, że mężulek tłucze żonę, czy dzieciaki, a nikt przez lata nawet się nie domyśla?
A przemoc psychiczna? To też patologia.
W rodzinie, z którą przebywasz, zauważysz szybciej, choć nie zawsze i nie wszystko.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja miałam to szczęście, że mój jest moim pierwszym i ostatnim... No ale rzadko się to zdarza... Każdy popełnia błędy a miłość jest ślepa ;) czasu nie cofniesz a nie warto tego wspominać. Ważne, że znalazłaś tego jedynego :)

tak, masz rację, czasu nie cofnę i ważne jest to, co jest teraz, jednak i tak mnie to dręczy czemu byłam taka naiwna i głupia :and: jak teraz go widuję to myślę, że on nawet nie jest przystojny...
ToxicRat
ToxicRat
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale ja byłam wtedy bardzo młoda, nawet chyba nie do konca zdawałam sobie sprawę co robię? nie wiem, no nie wiem co mi wtedy odbiło, nawet nie wiesz jak tego żałuje. a najbardziej żałuję, że oddałam coś najcenniejszego takiemu palantowi to jest porazka, rodzice dobrze mnie wychowywali a ja zakochałam się i kropka. masakra.

Jak się zakochasz, to myślenie idzie w kąt.
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem jak mozna byc alkoholikiem, nie wiem co w tym fajnego, w ogole nie rozumiem wiekszosci uzaleznien

zalezy od psychiki ludzi. Jeśli ktoś jest słaby, to ma tendencję do tego typu rzeczy. Tak samo jest z sektami.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja znajoma jeśli chciałaby zajść w ciążę, musi ją zaplanować. Przynajmniej rok przed zacząć odpowiednie przygotowania, a i tak istnieje ryzyko, że ona umrze. Cierpi na jakąś chorobę autoimmunologiczną. Doceń to że spokojnie możesz zajść w ciążę.

tego jeszcze nie wiadomo, moze się okazac ze jestem bezpłodna albo cos tam innego. :-) wiec nie chwalmy dnia przed zachodem słonca
a czemu rok wczesniej?
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ludzie potrafią się świetnie maskować.

moze, ale jednak w to watpie. zreszta moja rodzina lubi plotkowac, jakby cos bylo to bym wiedziala :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym teraz też kogoś wyśmiała, a wtedy nie wiem... no rozum mi odjęło na te 2 lata, nie umiem tego sprecyzowac... co się stało

bo wiesz, milosc jest slepa i glupia jak to mowia :d

Konto usunięte
Konto usunięte: w sumie chyba myslalam troche racjonalnie bo dbałam i zabezpieczenie - w ciąże nie zaszłam, ale czemu tak postąpiłam i dawałam się tak upokarzac, oszukiwac, okłamywac to nie wiem... to chyba te pierwsze słynne zakochanie.

no troche racjonalnie, ale jednak nie do konca. ale najwazniejsze jednak, ze sie zabezpieczalas, wyobraz sobie jakbys miala teraz przerypane jakbys zaszla z nim w ciaze :nie:
NeverGoodEnough
NeverGoodEnough
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz, ale jesli do adopcji oddaje sie niemowle to ono nie pamieta rodzicow - i o tym tu mowie, nie o oddawaniu do domow dziecka dzieci, ktore sa na tyle duze, by tesknic za rodzicami ja adopcje popieram jesli jest dla dobra dziecka. logiczne, ze jesli nas na dziecko stac, to nie popieram jej i to ze ktos jest biedny to oczywiscie wcale nie znaczy, ze bije dzieci, nigdy bym nawet o czyms takim nie pomyslala :)


Yyy a co za roznica czy dziecko ma 2 miesiace czy 5 latek? Dom dziecka to ostateczność w takim otoczeniu wychowuje się niestety bez pewnych podstawowych wartości miłosci, poczuciu bezpieczeństwa itp. Opiekunka pracująca tam czy kolezanki nie zapewnią mu tego. Takim dzieciom poźniej jest niestety trudniej w życiu.
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zdziwiłabyś się. Ile razy bywa na przykład tak, że mężulek tłucze żonę, czy dzieciaki, a nikt przez lata nawet się nie domyśla? A przemoc psychiczna? To też patologia. W rodzinie, z którą przebywasz, zauważysz szybciej, choć nie zawsze i nie wszystko.

otóż to. Była taka historia, całkiem nie dawno. Koleś zamknął swoją córkę na ileś lat w piwnicy. gwałcił ją tam. przez te lata urodziła mu chyba 3 dzieci. nigdy stamtąd nie wychodziła. Sama odbierała swoje porody. Pomyśl w jakich ona warunkach żyła..
A ludzie i tak nie zauważyli.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zalezy od psychiki ludzi. Jeśli ktoś jest słaby, to ma tendencję do tego typu rzeczy. Tak samo jest z sektami


no wlasnie, to zalezy od człowieka, z tego co wiem, rodzice mojego taty bardzo duzo pili, babcia się leczyła w AA i 7 lat nie piła, w ostatnią, 7 rocznicę dziadek namówił ją na jeden kieliszek, w nocy zmarła na zawał, kiedy przyjechało pogotowie i dziadek krzyczał: ratujcie ją, było juz za późno.. nawet jej nie pamiętam... ale moj tata wychował się w takiej rodzinie, a nie pije, za to jego brat i siostra tak. to zalezy od czlowieka.
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a w ciązy przytyłam sporo, ponad 60

60 kilo ??
az mi szczeka opadla, w zyciu bym nie powiedziala :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zdziwiłabyś się. Ile razy bywa na przykład tak, że mężulek tłucze żonę, czy dzieciaki, a nikt przez lata nawet się nie domyśla? A przemoc psychiczna? To też patologia. W rodzinie, z którą przebywasz, zauważysz szybciej, choć nie zawsze i nie wszystko.

nikt tego nie zauwaza, bo nie chca zauwazyc. taki jest fakt. i nikt mi nie wmowi, ze nikt nie zauwazy jak zona jest pobita czy maltretowana albo to samo w stosunku dzieci - po prostu ludzie nie chca sie wtracac i to jest kolejny problem.

Konto usunięte
Konto usunięte: zalezy od psychiki ludzi. Jeśli ktoś jest słaby, to ma tendencję do tego typu rzeczy. Tak samo jest z sektami.

kurcze, a tak liczylam by zostac czlonkiem jakiejs sekty :smutny:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.