BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich :ziober2:
Ostatnio za dużo się tu nie dzieje, więc postanowiłam Was trochę 'rozruszać' :-) :mrgreen:

Aktualnie dużo moich koleżanek jest w ciąży lub urodziło niedawno dzidzię.
Zauważyłam, że wszystkie mają straszne rozstępy... Wygląda to dosyć makabrycznie, szczególnie na brzuchu, piersiach i wewnętrznej stronie ud.

Stąd moje pytania (dla osób, które były w ciąży i mają własne doświadczenia lub znają jakieś przypadki, mam, babć, koleżanek - podzielcie się wiedzą proszę :pavarotti:)
1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?
2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?
3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?
4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj. :woot:

To tyle. :-)

:calusek:
Marta.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja lubię zawsze dogrzebywać się do drugiego dna :D

ja też :D :przybija piątkę:
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jest tak, bo mamy nasze typowe, polskie, ukochane zamiatanie wszystkiego pod dywan, udawanie, że nie ma problemów etc.

no ale to nie tylko polska dolegliwosc :)

Konto usunięte
Konto usunięte: a ja lubię zawsze dogrzebywać się do drugiego dna :D

ja tylko, jesli mnie cos interesuje :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dzięki za miłą rozmowę. Dobranoc

dobranoc, rowniez dziekuje fajnie się gadało :-) a myslalam, ze temat bedzie niewypalem :P
ToxicRat
ToxicRat
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no ale to nie tylko polska dolegliwosc :)

W ogóle ludzka chyba... :woot:
Ale Tylko Polacy chyba czekają, aż problem okaże się być nie do rozwiązania i wtedy narzekają, jak to im w życiu nie wyszło ; /

Konto usunięte
Konto usunięte: ja tylko, jesli mnie cos interesuje :)

ja się wszędzie dogrzebuję, takie zboczenie.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja też :D :przybija piątkę:

Bo zawsze jest drugie dno, a pod nim następne... I nie wszystko jest tym, czym się wydaje.
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W ogóle ludzka chyba... Ale Tylko Polacy chyba czekają, aż problem okaże się być nie do rozwiązania i wtedy narzekają, jak to im w życiu nie wyszło ; /

niedawno w uk byla slawna sprawa, baby P - tak zostalo nazwane dziecko w wiadomosciach, zostalo tak zaniedbane, ze umarlo, nie pamietam dokladnie, ale takie akcje nie tylko w pl sie dzieja :P
NeverGoodEnough
NeverGoodEnough
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: NIE NIE MOWIE O ZADNYM ZABIERANIU DZIECI OD NIKOGO! mowie o tym, ze jesli matka wie, ze nie bedzie miala za co wychowywac dziecka to lepiej zeby juz bedac w ciazy zglosila sie do jakiegos programu adopcyjnego, bo wtedy ma najwieksze szanse, ze jej dziecko bedzie mialo lepsze zycie. mowie o matkach ktore CHCA ODDAC DZIECI, nie o tych, ktorym sie te dzieci zabiera.


Jeśli chce oddać to ok nikogo do niczego zmusic nie można. Chyba źle się zrozumiałysmy
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli chce oddać to ok nikogo do niczego zmusic nie można. Chyba źle się zrozumiałysmy

no chyba tak, bo ja mowilam o tych, co chca oddac, w zyciu bym nie chciala, zeby sie kogos do takiej decyzji zmuszalo (no poza patologiami)
ToxicRat
ToxicRat
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: niedawno w uk byla slawna sprawa, baby P - tak zostalo nazwane dziecko w wiadomosciach, zostalo tak zaniedbane, ze umarlo, nie pamietam dokladnie, ale takie akcje nie tylko w pl sie dzieja :P

Patologia jest wszędzie, to prawda.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Patologia jest wszędzie, to prawda.

temat podsumowany :crylol:
:D
SoDope
SoDope
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ej cos w tym jest, ze jak dziecko jest grube po urodzeniu to w przyszlosci jest szczuple i na odwrot, porównywałysmy sie z kolezankami kiedys i był w tym jakis sens ;d

Czy ja wiem .. ja wyglądam normalnie a od małego byłam chuderlak.. :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ja wiem .. ja wyglądam normalnie a od małego byłam chuderlak..

pewnie tak, ale często się to sprawdza :-) kiedyś w szkole porównywałysmy się z koleżankami :D i dużo własnie się sprawdziło.
SoDope
SoDope
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

a co do tycia w czasie ciąży..
U mnie w rodzinie już się dużo naoglądałam tyjących odchudzających ciążowych....
I powiem tak.. Kobiety w ciąży w większości przypadków biorą na uwagę teorie JEDZENIE ZA DWÓCH A NIE DLA DWÓCH.
U mnie siostra która próbowała walczyć z zachciankami bo jakby te wszystkie rzeczy jadła to by wyglądala jak krowa waży mniej niż przed ciąża aktualnie Szwagierka za to .. która twierdziła, że w ciąży może wszystko jeść bo mąż jej wybaczy .. a żarła za przeproszeniem pół bochenka chleba z smalcem i kiszonym ogórkiem no to przepraszam jak ona chce później po ciąży wyglądać ? chyba nie muszę przypominać, że przed ciążą miała figure modelki a teraz to nawet można powiedzieć, że nigdy obok modelki nie stała ..
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a co do tycia w czasie ciąży.. U mnie w rodzinie już się dużo naoglądałam tyjących odchudzających ciążowych.... I powiem tak.. Kobiety w ciąży w większości przypadków biorą na uwagę teorie JEDZENIE ZA DWÓCH A NIE DLA DWÓCH. U mnie siostra która próbowała walczyć z zachciankami bo jakby te wszystkie rzeczy jadła to by wyglądala jak krowa waży mniej niż przed ciąża aktualnie Szwagierka za to .. która twierdziła, że w ciąży może wszystko jeść bo mąż jej wybaczy .. a żarła za przeproszeniem pół bochenka chleba z smalcem i kiszonym ogórkiem no to przepraszam jak ona chce później po ciąży wyglądać ? chyba nie muszę przypominać, że przed ciążą miała figure modelki a teraz to nawet można powiedzieć, że nigdy obok modelki nie stała ..

Chyba masz rację, to pewnie zależy od genów ale w większości od nas samych.
Więc pozostaje dbać o siebie. :-) odżywiać się racjonalnie, smarować się kremem itd.
SoDope
SoDope
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba masz rację, to pewnie zależy od genów ale w większości od nas samych.

lepiej odżywiać się owocami .. niżeli chlebem ze smalcem :crylol:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: lepiej odżywiać się owocami .. niżeli chlebem ze smalcem

cos w tym jest, ale owoce mają dużo cukrów :P a od tego głownie się tyje, warzywa w stosunku do owoców powinno się jeść 3:2
3 porcje warzyw, dwie owoców :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.