BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich :ziober2:
Ostatnio za dużo się tu nie dzieje, więc postanowiłam Was trochę 'rozruszać' :-) :mrgreen:

Aktualnie dużo moich koleżanek jest w ciąży lub urodziło niedawno dzidzię.
Zauważyłam, że wszystkie mają straszne rozstępy... Wygląda to dosyć makabrycznie, szczególnie na brzuchu, piersiach i wewnętrznej stronie ud.

Stąd moje pytania (dla osób, które były w ciąży i mają własne doświadczenia lub znają jakieś przypadki, mam, babć, koleżanek - podzielcie się wiedzą proszę :pavarotti:)
1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?
2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?
3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?
4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj. :woot:

To tyle. :-)

:calusek:
Marta.

agoosiaaa
agoosiaaa
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pomogło Ci?

mialam mega chichre przez caly porod, ale bole czulam, tzn mniej niz bez znieczulenia, ale jednak :)
SoDope
SoDope
  16 lutego 2011

Zmieniły się przepisy i Kobieta nie musi płacić za znieczulenie w czasie porodu.
Jeżeli Kobieta jest ubezpieczona a ubezpieczenie obejmuje taka 'usługe', że tak to określę to nie ma prawa płacić za znieczulenie.
Szpitale po prostu czasami wykorzystują niewiedzę ..

madzia2143
madzia2143
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli Kobieta jest ubezpieczona a ubezpieczenie obejmuje taka 'usługe', że tak to określę to nie ma prawa płacić za znieczulenie. Szpitale po prostu czasami wykorzystują niewiedzę ..

bardzo często. kobieta często nawet nie zapyta o to czy jest darmowe, tylko od razu pyta ZA ILE ono jest.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zmieniły się przepisy i Kobieta nie musi płacić za znieczulenie w czasie porodu. Jeżeli Kobieta jest ubezpieczona a ubezpieczenie obejmuje taka 'usługe', że tak to określę to nie ma prawa płacić za znieczulenie. Szpitale po prostu czasami wykorzystują niewiedzę ..

tak, ale szpital też musi mieć umowę z NFZ i ubezpieczenie refundowane, jeśli nie mają kontraktu to trzeba zapłacić :D dzisiaj rozmawiałam z mamą i u niej w szpitalu lekarz powiedział, że jakbym była w ciąży to nie ma sprawy znieczulenie dostanę za darmo i zapraszają na ich oddział :pavarotti: moja siostra też miała okazję iść ale jakoś jej było wstyd bo to jednak 'znajomi' od mamy :-)
mmaryjka
mmaryjka
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to co to kuwa za lekarze się nią zajmowali w czasie tego porodu?

i o dziwo rzecz się nie działa w polsce. na szczęście w polsce zmienia się powoli, ale zmienia, na lepsze.
GdzieSens
GdzieSens
  16 lutego 2011

nielegalnie - wbrew konstytucyjnym i ustawowym zapisom - oferuje ubezpieczonym pacjentkom płatne usługi, m.in. znieczulenie zewnątrzoponowe i lepsze warunki pobytu - oddzielne sale porodowe i jednoosobowe sale poporodowe. W zależności od standardu i lokalizacji placówek ceny za jednoosobowy pokój z węzłem sanitarnym wahały się od 100 do 250 zł, a za znieczulenie od 300 do 660 zł. W tylko trzech szpitalach w kontrolowanym okresie pobrano w ten sposób blisko 600 tys. zł. Tymczasem jedyne opłaty, jakie szpitale mogą pobierać na podstawie obowiązujących przepisów, to koszty dodatkowej opieki pielęgnacyjnej, sprawowanej przez osobę bliską lub inną wskazaną. Wysokość takiej opłaty wyznacza kierownik placówki, uwzględniając rzeczywiste koszty (np. koszt fartuchów).

polska rzeczywistość

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?


nie

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?


moze pomoc, ale na pewno nie w znacznym stopniu. jesli delikwentka cala ciaze spedza na kanapie przed tv w paczkami na talerzu, to tysiac kremow nie pomoze :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?


zalezy jakie kto mial wczesniej tendencje do tycia. mi to zajelo rok czasu, moja mama po porodzie z moim rodzenstwem byla szczuplejsza niz przed zajsciem w ciaze :szok:
jedna kolezanka schudla w ciagu 3 miesiecy, druga roztyla sie i wyglada jak wieloryb a jej dziecko ma juz z 5 lat :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


obwisly brzuch jest duzo bardziej prawodpodobny u osob niewysportowanych, wychudzonych, z malo elastyczna skora.
wiec, im jest sie starsza, tym wieksze prawdopodobienstwo na zwis brzuszny, tracimy wode
jesli sie jest aktywnym, uprawia sporty, skora jest elastyczna i bardzo szybko wraca do pierwotnego ksztaltu
jesli brzuch traci jedrnosc znaczy, ze nigdy nie byl tak naprawde jedrny
ja z brzuchem mialam najmniejszy problem, bo zawsze mialam pedolca na punkcie brzuszkow itd. zmienil ksztalt, ale nie zwisl. wiekszy problem mialam z dupskiem :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj.


wal na PW :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Delikatna
Delikatna
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?

Nie.. to indywidualnie zależy od jakości skóry .

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?

Na pewno odrobine zmniejszy powstawanie rozstępów.
Ale nie zapobiegnie na 100 % .

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?

Zależy od organizmu :) i od ruchu. Ale zazwyczaj w miarę szybko .

Konto usunięte
Konto usunięte: Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?

Moja mama ma brzuch lepszy od mojego przed ciążą ! ah .
SoDope
SoDope
  1 marca 2011

Teoretycznie dobry pomysł robienie w starym temacie offtopik XDDDD

SoDope
SoDope
  1 marca 2011

Zaciekawiło mnie że za każdą godzine po 1:00 musisz dopłacać takie są u Was zasady czy jak .. ? O_o.

no wiesz jak się nie hajtałam nie wiem :O

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zaciekawiło mnie że za każdą godzine po 1:00 musisz dopłacać takie są u Was zasady czy jak .. ? O_o. no wiesz jak się nie hajtałam nie wiem :O

to zostajemu tu czy na tym o ustach?:D nowy założyłam

nie, ogólnie wszystko tak ma :D cena obejmuje 12 godzin
czyli jeżeli wesele mam na 12
to kamerzysta będzie u mnie od 11, czyli cena obejmuje do 23, potem muszę dopłacać jak chcę żeby dostał
tak samo z salą, zanim dojadę będzie po 13 czyli salę mam do 1 potem 100 zł za każdą godzinę co się przedłuży
SoDope
SoDope
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

aha.

a to nie wiedziałam, że to tak jest..
ale faktycznie godzina 12 to wczesnawo.
lepiej tutaj sobie poooftopować - tutaj nie rzuca się to w oczy XD
Babsy
Babsy
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie, ogólnie wszystko tak ma :D cena obejmuje 12 godzin czyli jeżeli wesele mam na 12 to kamerzysta będzie u mnie od 11, czyli cena obejmuje do 23, potem muszę dopłacać jak chcę żeby dostał tak samo z salą, zanim dojadę będzie po 13 czyli salę mam do 1 potem 100 zł za każdą godzinę co się przedłuży

hmmm... ciekawe:) a nie chcialas pozniej mszy? o jakiej 15, 16?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a to nie wiedziałam, że to tak jest.. ale faktycznie godzina 12 to wczesnawo. lepiej tutaj sobie poooftopować - tutaj nie rzuca się to w oczy XD


Babsy
Babsy: hmmm... ciekawe:) a nie chcialas pozniej mszy? o jakiej 15, 16?

wiecie co, to jest wrzesien, we wrzesniu juz po 18 robi się ciemno, miałam wczesniej ustalone na 14 ale zanim bym dojechała na sale to byłoby po 15 zanim obiad pierwszy taniec to nie wiem czy bym zdarzyla na plener :and: chcialam na 13 ale bylo zajete.
Babsy
Babsy
  1 marca 2011

a plener przed slubem i weselem nie wchodzil w gre;)?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.