BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich :ziober2:
Ostatnio za dużo się tu nie dzieje, więc postanowiłam Was trochę 'rozruszać' :-) :mrgreen:

Aktualnie dużo moich koleżanek jest w ciąży lub urodziło niedawno dzidzię.
Zauważyłam, że wszystkie mają straszne rozstępy... Wygląda to dosyć makabrycznie, szczególnie na brzuchu, piersiach i wewnętrznej stronie ud.

Stąd moje pytania (dla osób, które były w ciąży i mają własne doświadczenia lub znają jakieś przypadki, mam, babć, koleżanek - podzielcie się wiedzą proszę :pavarotti:)
1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?
2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?
3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?
4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj. :woot:

To tyle. :-)

:calusek:
Marta.

Martittaaaaa
Martittaaaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?

Mi się udało... smarowałam się kremem Gerber od 4 msc i nie mam ani jednego ciążowego rozstępu :) ( stosowałam go na brzuszek i piersi które w ciąży naprawdę dużo urosły )

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?

Różnie... Mi to trochę czasu zajęło ( z półtora roku ). Ale zaczęłam się odchudzać dopiero jak skończyłam karmić piersią czyli po 9 msc od porodu.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?

Zostało mi troszkę po-ciążowego tłuszczyku na brzuchu ale sama dieta nie da temu rady a ja leniwa do ćwiczeń jestem ;) No ale przed wakacjami mam zamiar się tej pozostałości pozbyć :) Ale nie mam na nim rozstępów ani nie jest obwisły :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj.

Boli jak cholera :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Marta

Pozdrawiam - również Marta :mrgreen:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi się udało... smarowałam się kremem Gerber od 4 msc i nie mam ani jednego ciążowego rozstępu :) ( stosowałam go na brzuszek i piersi które w ciąży naprawdę dużo urosły )

ostatnio coraz częściej myślę o macierzyństwie, ale jeszcze chyba nie dorosłam, bo ciągle się obawiam jak będe wyglądać po ciąży, czy zdziadzieję i się zapuszczę.. nie chodzi o to, że wygląd jest najważniejszy... tylko o partnera i atrakcyjność, związek, nie raz słyszę jak koledzy mówią: moja po ciaży to i to, ma brzuch, tamto, siamto... :woot:
u mnie w rodzinie są skłonności do rozstępów, mama, siostra, babcia mają... i to spore. ale żadna nie używała kremów, tylko oliwkę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale nie mam na nim rozstępów ani nie jest obwisły :)

aha, to chyba zależy też od wagi i samej wielkości brzucha?

Konto usunięte
Konto usunięte: Boli jak cholera

:and: serio? wolałabyś cesarkę gdybyś miała wybór?

Konto usunięte
Konto usunięte: również Marta

imienniczki :-) fajnie
JacekGmoch
JacekGmoch
  14 lutego 2011

oo,moje gratulacje :)

Babsy
Babsy
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Boli jak cholera

chwala bogu ze majac duza wade wzroku mam raczej zagwarantowana cesarke w przypadku porodu;) slyszalam, ze to bol jak podczas okresu, ale kilka czy kilkanascie razy silniejszy...- prawda to?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: oo,moje gratulacje :)

nie wiem czego gratulujesz, ale jeśli myślisz, że założyłam ten wątek bo jestem w ciąży to jesteś w błędzie ;-)

Babsy
Babsy: chwala bogu ze majac duza wade wzroku mam raczej zagwarantowana cesarke w przypadku porodu;) slyszalam, ze to bol jak podczas okresu, ale kilka czy kilkanascie razy silniejszy...- prawda to?

wlasnie tez o tym słyszałam :and:
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ostatnio coraz częściej myślę o macierzyństwie, ale jeszcze chyba nie dorosłam, bo ciągle się obawiam jak będe wyglądać po ciąży, czy zdziadzieję i się zapuszczę.. nie chodzi o to, że wygląd jest najważniejszy... tylko o partnera i atrakcyjność, związek, nie raz słyszę jak koledzy mówią: moja po ciaży to i to, ma brzuch, tamto, siamto...

A ile masz lat? To zobacz czy ja się zapuściłam :ziober2: Fakt, że nie od razu wyglądałam tak jak teraz ale jak się zmobilizowałam to dałam radę :) Faceci tak gadają.. hmm... osobiście nigdy takich rzeczy nie słyszałam od facetów na temat swoich żon. No ale przecież to nie oni 9 msc chodzą w ciąży, rodzą w bólach, karmią piersią, zajmują się 24 h na dobę dzieckiem... Jak potem od razu wyglądać jak Miss Polonia? Z czasem niektóre dochodzą do siebie a inne się zapuszczają ( facetów też to dotyczy oczywiście ) Wszystko zależy od Ciebie czy o siebie zadbasz czy nie... :)

Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie w rodzinie są skłonności do rozstępów, mama, siostra, babcia mają... i to spore. ale żadna nie używała kremów, tylko oliwkę.

Przewidzieć się tego nie da... ale odpowiednie kremy powinny zadziałać. W moim przypadku podziałało.

Konto usunięte
Konto usunięte: aha, to chyba zależy też od wagi i samej wielkości brzucha?

W ciąży przytyłam 18 kilo :) Brzuch miałam spory. Gdyby nie smarowanie to pewnie była by tragedia :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: serio? wolałabyś cesarkę gdybyś miała wybór?

Wiesz... ja długo nie rodziłam, w sumie ok. 6 godzin ale bolało jak nie wiem co. Cieszę się jednak, że rodziłam naturalnie :)
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  14 lutego 2011
Babsy
Babsy: chwala bogu ze majac duza wade wzroku mam raczej zagwarantowana cesarke w przypadku porodu;) slyszalam, ze to bol jak podczas okresu, ale kilka czy kilkanascie razy silniejszy...- prawda to?

Pamiętam, że były podobne do tych które miałam w okres ale jednak trochę silniejsze... Nie podejrzewałam, że tak się to zaczyna ale z czasem były coraz bardziej bolesne no i jak już nie mogłam wytrzymać to do szpitala :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A ile masz lat? To zobacz czy ja się zapuściłam Fakt, że nie od razu wyglądałam tak jak teraz ale jak się zmobilizowałam to dałam radę :) Faceci tak gadają.. hmm... osobiście nigdy takich rzeczy nie słyszałam od facetów na temat swoich żon. No ale przecież to nie oni 9 msc chodzą w ciąży, rodzą w bólach, karmią piersią, zajmują się 24 h na dobę dzieckiem... Jak potem od razu wyglądać jak Miss Polonia? Z czasem niektóre dochodzą do siebie a inne się zapuszczają ( facetów też to dotyczy oczywiście ) Wszystko zależy od Ciebie czy o siebie zadbasz czy nie... :)

21 lat mam, we wrześniu wychodzę za mąż. ;-) i dlatego coraz częściej o tym myślę.
Ty wyglądasz bardzo dobrze, w zyciu bym nie pomyslała, że masz dziecko :-)
Ja bym pewnie zadbała i robiła wszystko co w mojej mocy, ale jestem pewna, że jakbym zobaczyła jeden rozstęp na brzuchu to bym się załamała i wpadła w depresję :] chyba nikt by nie chciał ich dostać, a ja się tego panicznie boję, z jednej strony chciałabym mieć dziecko za rok - dwa, ale z drugiej się boję. :woot: dziwne. pewnie muszę do tego dorosnąć, tak mi mama mówi, kiedyś mówiłam, że adoptuję dziecko bo boję się porodu :-) teraz też się boję, ale miliardy kobiet rodzą i żyją..

Konto usunięte
Konto usunięte: W ciąży przytyłam 18 kilo :) Brzuch miałam spory. Gdyby nie smarowanie to pewnie była by tragedia

aha :woot: moja mama przytyła 49 kg, roznica spora... podobno ok 14 kg powinno sie przytyc, nie wiecej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz... ja długo nie rodziłam, w sumie ok. 6 godzin ale bolało jak nie wiem co. Cieszę się jednak, że rodziłam naturalnie :)

moja koleżanka w lipcu rodziła 16 godzin, az w koncu zadecydowali o cesarce, to jak dostała znieczulenie to tylko powiedziała: dziękuje Panie doktorze, jak ja panu dziękuje...
:and:
Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011

To ważne ile ma się w biodrach aby móc rodzić naturalnie? :woot:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Przed chwiląCytuj fragment | Cytuj całość To ważne ile ma się w biodrach aby móc rodzić naturalnie?

Tak, podobno kobiety o wąskich biodrach muszą mieć cesarkę :woot: tak miała była od mojego narzeczonego, tzn nie mają dzieci ani nic z tych rzeczy, ale lekarz jej tak powiedział więc wiem :-)
Babsy
Babsy
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To ważne ile ma się w biodrach aby móc rodzić naturalnie?

jak sie ma waska miednice- dziecku jest trudniej sie przecisnac...
Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, podobno kobiety o wąskich biodrach muszą mieć cesarkę tak miała była od mojego narzeczonego, tzn nie mają dzieci ani nic z tych rzeczy, ale lekarz jej tak powiedział więc wiem :-)


Ciekawe ile trzeba mieć minimalnie :woot:
ToxicRat
ToxicRat
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?

To zależy... moja matka w ciąży przytyła jedynie 5 kg i starciła je w ciągu jakiś 6 miesięcy (w każdym razie tak twierdzi), a żona kuzyna przybrała 20 kg i do dziś większość jej została :/

Jak się zaprzesz i będziesz się odchudzać, to prędzej czy później do swojej, bądź zbliżonej wagi dojdziesz.
A nawet, jeśli kilka kilo Ci zostanie, to przecież nie tragedia :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe ile trzeba mieć minimalnie

nie wiem, ale to wlasnie tak jak Babsy powiedziala zalezy od miednicy i czy dziecko się przecisnie, wiec wielkosc dziecka tez ma znaczenie, ja wazylam 3,700, są dzieci 2 kg, a są i 5 kg...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.