BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich :ziober2:
Ostatnio za dużo się tu nie dzieje, więc postanowiłam Was trochę 'rozruszać' :-) :mrgreen:

Aktualnie dużo moich koleżanek jest w ciąży lub urodziło niedawno dzidzię.
Zauważyłam, że wszystkie mają straszne rozstępy... Wygląda to dosyć makabrycznie, szczególnie na brzuchu, piersiach i wewnętrznej stronie ud.

Stąd moje pytania (dla osób, które były w ciąży i mają własne doświadczenia lub znają jakieś przypadki, mam, babć, koleżanek - podzielcie się wiedzą proszę :pavarotti:)
1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?
2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?
3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?
4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj. :woot:

To tyle. :-)

:calusek:
Marta.

agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To ważne ile ma się w biodrach aby móc rodzić naturalnie?

nie, wazne czy sa szerokie czy nie (ale nie w sensie obwodu ale rozstawienia kosci)

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?

nie wiem, zalezy to pewnie od sklonnosci.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?

nie wiem bo niestety smarowac sie kremami przeciw rozstepom zaczelam dopiero PO urodzeniu dziecka :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?

ja wrocilam do mojej jakos po 18stu miesiacach, teraz waze 4 kilo mniej niz przed ciaza.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?

bzdura :nie:
moj taki ''obwisly'' byl moze ze 2 czy 3 miesiace po ciazy, po tym czasie wrocil do swojego poprzedniego stanu - poza tym oczywiscie ze byl wiekszy niz przed ciaza, poniewaz wazylam wtedy jakos 63 kilo czyli 9 kilo wiecej niz przed ciaza - ale poza tym jesli chodzi o jedrnosc byl taki sam.
wydaje mi sie ze glownym czynnikiem w zapobieganiu takiemu obwislemu brzuchowi jest to, ze nie mozna od razu zrzucic calej wagi, ktora sie nabylo w ciazy, bo jak to sie zrobi to zostaje flak. zreszta nie dziwiloby mnie to, w koncu jak sie nabieralo wagi przez 9 miechow to sie nie moze zrzucic jej w ciagu tygodnia i spodziewac megajedrnego brzucha.
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja wazylam 3,700,

:szok2: wielka bylas, prawie kilo wiecej od mojego brzdaca wazylas :jezyk2:

Konto usunięte
Konto usunięte: a są i 5 kg...

to musi byc dopiero tragedia :nie:
ToxicRat
ToxicRat
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: :szok2: wielka bylas, prawie kilo wiecej od mojego brzdaca wazylas

Ej, ja też mniej więcej tyle ważyłam!
Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ej, ja też mniej więcej tyle ważyłam!


To też byłaś wielka :rotfl:
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: serio? wolałabyś cesarkę gdybyś miała wybór?

nigdy cesarki.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: :szok2: wielka bylas, prawie kilo wiecej od mojego brzdaca wazylas

no byłam byłam, moja mama jak mnie zobaczyła to powiedziała: Jezu, to nie może być moje dziecko ;P podobno byłam tak brzydka i gruba, ze 'policzki wisiały mi aż do piersi' :D mama mowi, ze byłam szersza niż dłuższa hahaha ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: bzdura moj taki ''obwisly'' byl moze ze 2 czy 3 miesiace po ciazy, po tym czasie wrocil do swojego poprzedniego stanu - poza tym oczywiscie ze byl wiekszy niz przed ciaza, poniewaz wazylam wtedy jakos 63 kilo czyli 9 kilo wiecej niz przed ciaza - ale poza tym jesli chodzi o jedrnosc byl taki sam. wydaje mi sie ze glownym czynnikiem w zapobieganiu takiemu obwislemu brzuchowi jest to, ze nie mozna od razu zrzucic calej wagi, ktora sie nabylo w ciazy, bo jak to sie zrobi to zostaje flak. zreszta nie dziwiloby mnie to, w koncu jak sie nabieralo wagi przez 9 miechow to sie nie moze zrzucic jej w ciagu tygodnia i spodziewac megajedrnego brzucha.

aha :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem bo niestety smarowac sie kremami przeciw rozstepom zaczelam dopiero PO urodzeniu dziecka :)

a to masz rozstępy?
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ej, ja też mniej więcej tyle ważyłam!

no ale wyobraz sobie co musiala twoja mama przezywac :jezyk2:

nie no, zartuje :rotfl:
ToxicRat
ToxicRat
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To też byłaś wielka

I zostało mi do dzisiaj :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nigdy cesarki.

siostra mi tez to mowi :and: chyba cos w tym jest.
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 21 lat mam, we wrześniu wychodzę za mąż. ;-) i dlatego coraz częściej o tym myślę.

Ja urodziłam jak miałam 23 ( mam prawie 26 ). Moja przyjaciółka zaszła w ciążę na studiach i jak gadała o czymkolwiek związanym z dzieckiem to się nudziłam... Nie interesowało mnie to w ogóle. W pól roku po jej porodzie sama zaszłam w ciążę i bardzo się ucieszyłam :) No, ale ja ze swoim facetem byłam już wtedy 8 lat :mrgreen:
Gratulacje i dużo szczęścia życzę :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ty wyglądasz bardzo dobrze, w zyciu bym nie pomyslała, że masz dziecko :-)

A dziękuję :) Tutaj na forum jest kilka kobitek które mają dzieci i są bardzo zadbane :)

Konto usunięte
Konto usunięte: a bym pewnie zadbała i robiła wszystko co w mojej mocy, ale jestem pewna, że jakbym zobaczyła jeden rozstęp na brzuchu to bym się załamała i wpadła w depresję :] chyba nikt by nie chciał ich dostać, a ja się tego panicznie boję, z jednej strony chciałabym mieć dziecko za rok - dwa, ale z drugiej się boję. dziwne. pewnie muszę do tego dorosnąć, tak mi mama mówi

Więc musisz o to dbać i przed ciążą i w trakcie i po... Nie wiem czy da się komukolwiek uniknąć w życiu rozstępów... Wydaje mi się, że Twoja mama ma rację :) Nie musisz się z tym spieszyć, młoda jesteś. Z drugiej jednak strony im ktoś młodszy tym szybciej dochodzi do siebie...

Konto usunięte
Konto usunięte: kiedyś mówiłam, że adoptuję dziecko bo boję się porodu :-) teraz też się boję, ale miliardy kobiet rodzą i żyją..

Oj kochana! Moje koleżanki też tak gadały a teraz wszystkie mają swoje dzieci :)

Konto usunięte
Konto usunięte: moja mama przytyła 49 kg, roznica spora...

To dużo...

Konto usunięte
Konto usunięte: podobno ok 14 kg powinno sie przytyc, nie wiecej.

Podobno tak. Ale jak wiadomo u każdego jest inaczej :)

Konto usunięte
Konto usunięte: moja koleżanka w lipcu rodziła 16 godzin, az w koncu zadecydowali o cesarce, to jak dostała znieczulenie to tylko powiedziała: dziękuje Panie doktorze, jak ja panu dziękuje...

Biedna... No niestety poród to nie jest przyjemna sprawa. Mojej wyżej wspomnianej przyjaciółki nie znieczulili nawet podczas zszywania :/
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: I zostało mi do dzisiaj :D

ej cos w tym jest, ze jak dziecko jest grube po urodzeniu to w przyszlosci jest szczuple i na odwrot, porównywałysmy sie z kolezankami kiedys i był w tym jakis sens ;d
ToxicRat
ToxicRat
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no ale wyobraz sobie co musiala twoja mama przezywac

podobno urodziła mnie szybko (ok 3-4 h) i prawie bezboleśnie, choć to była jej pierwsza (i ostatnia) ciąża i miała już 34 lata :ziober2:
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no byłam byłam, moja mama jak mnie zobaczyła to powiedziała: Jezu, to nie może być moje dziecko ;P podobno byłam tak brzydka i gruba, ze 'policzki wisiały mi aż do piersi' :D mama mowi, ze byłam szersza niż dłuższa hahaha ;d

:rotfl: nie no, watpie, pewnie twoja mama przesadza, jak wiekszosc rodzicow :D

Konto usunięte
Konto usunięte: aha

tzn wiesz, widzialam pare programow, w ktorych ludzie odchudzali sie bez cwiczenia, tracili duzo kilo w krotkim czasie i im wlasnie przez to zostawala taka obwisla skora, wiec przypuszczam ze to tak samo dziala z kobietami po ciazy:)

Konto usunięte
Konto usunięte: a to masz rozstępy?

mam, ale tycie bo dobrych produktow uzywam dzien w dzien od ponad dwoch lat :P
NeverGoodEnough
NeverGoodEnough
  14 lutego 2011

Jeśli rozstępy ma się od wielu lat i jest to ukierunkowane genetycznie to niestety nie usunie się ich niczym. Jesli chodzi o zapobieganie to oczywiście da się ale jak juz wspomniałam jak masz ten ,,zły gen" to nic z tego

Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie w rodzinie są skłonności do rozstępów, mama, siostra, babcia mają... i to spore. ale żadna nie używała kremów, tylko oliwkę.


Więc jest duże prawdopodobieństwo, że ty również będziesz miała o ile już nie masz
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: podobno urodziła mnie szybko (ok 3-4 h) i prawie bezboleśnie, choć to była jej pierwsza (i ostatnia) ciąża i miała już 34 lata

moja mama rodziła coś 23 godziny jak sie nie myle :szok: czy 32? :szok: nie wiem teraz
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.