BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich :ziober2:
Ostatnio za dużo się tu nie dzieje, więc postanowiłam Was trochę 'rozruszać' :-) :mrgreen:

Aktualnie dużo moich koleżanek jest w ciąży lub urodziło niedawno dzidzię.
Zauważyłam, że wszystkie mają straszne rozstępy... Wygląda to dosyć makabrycznie, szczególnie na brzuchu, piersiach i wewnętrznej stronie ud.

Stąd moje pytania (dla osób, które były w ciąży i mają własne doświadczenia lub znają jakieś przypadki, mam, babć, koleżanek - podzielcie się wiedzą proszę :pavarotti:)
1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?
2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?
3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?
4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj. :woot:

To tyle. :-)

:calusek:
Marta.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pokaż

lepiej nie :D ale moze kiedys zeskanuje i Wam pokażę :-) moje fałdki jak chłopek z michelina :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: az tak zle

no makabra, a najlepsze jest to, ze miałam rude włosy, nieco pozniej kasztanowe, a potem blond się zrobiły,dziwne.
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011

Kobiety po cesarce zbierają sie długoooo po porodzie. W dobie zerowej nie potrafią wstać z łóżka, ale w szpitalach to olewają często, karzą wstawać (Polska).
Praktycznie zawsze jest po cesarce jest wykonywany przez pewien okres czasu zabieg rozszerzania szyjki macicy, byłam przy nim wielokrotnie. nic fajnego.
Do tego min 6msc trzeba odczekać by móc ćwiczyć jeśli chce się zrzucić wagę. I wiele, wiele innych.
Kobieta po porodzie siłami natury praktycznie po paru godzinach jest już sprawna. Wiadomo, jest obolała, ale może już zajmować się dzieckiem itp.

Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ojj jak zajdziesz w ciąze to takimi rzeczami się przejmować nie będziesz. Mam koleżankę ktora nie chce zajsc w ciąże bo się boi rozstępów to paranoja. Nie rozumiem czesto takiego myślenia dziecko czy rozstępy co wybrać? Nie martw się zawsze istnieje 50 procent szansy ze po urodzeniu będziesz miała rozstępy a jak będziesz miała to trochę systematyczności i pracy nad sobą i skóra znow będzie wporządku


Otóż to. Na starośc rozstępy nie będą ważne, a kompletna samotność tak :nie:
NeverGoodEnough
NeverGoodEnough
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: laser itp. jak ma sie kase to sie zrobi wszystko.


No własnie jak się ma kase. Ludzie wolą stosować tańsze metody kremy itp
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to prawda, że po prodzie kobieta jest 'luźna'? wybacz mi pytanie, jesli Cie krępuje to nie musisz odpowiadać, ale bardzo mnie to ciekawi jak to jest... i chocby z tego względu chciałabym cesarke

tzn po ciazy krwawisz jakbys miala okres przez jakis miesiac, po czym jak ja spalam z moim facetem pierwszy raz to mi sie wydawalo ze znowu jestem rozdziewiczana, z ciasnoscia jest tak samo jak bylo, przynajmniej ja nie zauwazylam zadnej roznicy :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: chyba jeszcze macierzynstwo nie jest dla mnie, za bardzo sie boje

masz 21 lat, masz czas :) na razie sie wyszalej, bo jak ma sie dziecko to jednak spoczywa na tobie odpowiedzialnosc nie tylko za siebie, ale takze i za nie :)
Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no makabra, a najlepsze jest to, ze miałam rude włosy, nieco pozniej kasztanowe, a potem blond się zrobiły,dziwne.


Mój kuzynek miał mega czarne jak się urodził. Teraz ma rok i ma włosy jaśniutkie :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ojj jak zajdziesz w ciąze to takimi rzeczami się przejmować nie będziesz. Mam koleżankę ktora nie chce zajsc w ciąże bo się boi rozstępów to paranoja. Nie rozumiem czesto takiego myślenia dziecko czy rozstępy co wybrać? Nie martw się zawsze istnieje 50 procent szansy ze po urodzeniu będziesz miała rozstępy a jak będziesz miała to trochę systematyczności i pracy nad sobą i skóra znow będzie wporządku

Wiem, wiem... Ja tez się boję, że stracę figurę, będe brzydka i miała rozstępy, że nie będe faceta pociągać... Ale jednoczesnie chciałabym miec kiedys dziecko. No nie wiem, muszę chyba dojrzec.

Konto usunięte
Konto usunięte: Praktycznie zawsze jest po cesarce jest wykonywany przez pewien okres czasu zabieg rozszerzania szyjki macicy, byłam przy nim wielokrotnie. nic fajnego.

moja siostra nic takiego nie miała? :woot:
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mój kuzynek miał mega czarne jak się urodził. Teraz ma rok i ma włosy jaśniutkie :)

z włosma jak z oczami - kolor się zmienia z czasem ; )
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi mama mówiła, że po porodzie lekarz wsadza tam ręke i sprawdza coś tam z łożyskiem, jak do takiej małej dziurki może zmieścic się pół ręki 'aż do łokcia'? :D to jest dla mnie makabryczne ze wszystko tak się naciąga to musi bolec, i mowila ze jodyną dezynfekuje, łapie w takie szczypce i wsadza do srodka, rzeznia..

Szczerze to ja mało z tego pamiętam :mrgreen: Ale jak mały już wyszedł to taka ulga była :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie, i co tu robić :-) tez chodzi o to, że mój narzeczony jest 11 lat starszy no i on nie za bardzo 'ma czas'...

No przecież faceci mogą przez całe życie... No ale on pewnie już do tego "dorósł" i ciebie będzie naciskał :mrgreen:
ToxicRat
ToxicRat
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moja mama rodziła coś 23 godziny jak sie nie myle czy 32? nie wiem teraz

Żona mojego kuzyna tak miała, ponad 30 h rodziła, okazało się, że dziecko było obwinięte pępowiną i niedotlenione przez to, ledwie żywe się urodziło. Powinna mieć cesarke od razu robioną, ale lekarz - konował uparł się, by rodziła naturalnie i ledwie to oboje przeżyło.
Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z włosma jak z oczami - kolor się zmienia z czasem ; )

No w sumie tak, dzieci chyba mają wszystkie jasne oczy jak się rodzą :)
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moja siostra nic takiego nie miała?

dlatego mówię że praktycznie zawsze.
widocznie nie miała zaciśniętej szyjki macicy.
cesarka z wyboru? czy były komplikacje?
Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: cesarka z wyboru?


Moja koleżanka łapówę dała, żęby mieć cesarkę :and:
NeverGoodEnough
NeverGoodEnough
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem, wiem... Ja tez się boję, że stracę figurę, będe brzydka i miała rozstępy, że nie będe faceta pociągać... Ale jednoczesnie chciałabym miec kiedys dziecko. No nie wiem, muszę chyba dojrzec.


Rozumiem jeszcze jesteś młoda ja sama nie wyobrażam sobie teraz dziecka, o ile w przyszłości w ogole bym chciała mieć. Jeszcze nie czuje instynktu macierzyńskiego
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No wiadomo :) ona też się męczyła przy pierwszym porodzie, żeby urodzić naturalnie. Ale coś było spartolone, dziecko się zaczęło dusić i momentalnie trzeba było cesarkę machnąć :|

no w takich momentach to wiadomo, cesarka jest potrzebna kiedy nie ma sie innego wyjscia, po to wlasnie jest :) ale szkoda ze musiala tak cierpiec przy takich chwilach :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: No własnie jak się ma kase. Ludzie wolą stosować tańsze metody kremy itp

wiem, ale po prostu cie poprawilam, bo napisalas ze jak powstana to sie ich nie da usunac, kiedy jednak sa metody :)

Konto usunięte
Konto usunięte: no makabra, a najlepsze jest to, ze miałam rude włosy, nieco pozniej kasztanowe, a potem blond się zrobiły,dziwne.

to rzeczywiscie dziwne :woot:
ja mialam blond od zawsze :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.