BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam wszystkich :ziober2:
Ostatnio za dużo się tu nie dzieje, więc postanowiłam Was trochę 'rozruszać' :-) :mrgreen:

Aktualnie dużo moich koleżanek jest w ciąży lub urodziło niedawno dzidzię.
Zauważyłam, że wszystkie mają straszne rozstępy... Wygląda to dosyć makabrycznie, szczególnie na brzuchu, piersiach i wewnętrznej stronie ud.

Stąd moje pytania (dla osób, które były w ciąży i mają własne doświadczenia lub znają jakieś przypadki, mam, babć, koleżanek - podzielcie się wiedzą proszę :pavarotti:)
1. Czy da się zapobiec rozstępom w 100%?
2. Czy stosowanie kremów z kolagenem, suplementów pomoże w zapobieganiu? Czy to działa?
3. Czy po ciąży szybko wraca się do dawnej wagi?
4. Co z brzuszkiem? Zauważyłam, że po ciąży brzuch taki jest inny, obwisły i traci jędrność, czy da się z tym coś zrobić, zapobiec temu?


Miałabym jeszcze więcej pytań o poród - ból itp, ale nie wiem czy to tak wypada pytać i pisać tutaj. :woot:

To tyle. :-)

:calusek:
Marta.

Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: siostra mi tez to mowi chyba cos w tym jest.

Moja bratowa miała już 2. Nie dośc, że przez jakiś czas była poraniona, to do końca życia ten 'szew' będzie ją już bolał jak teraz przy zmianie pogody na przykład. No i blizna. Fakt, nisko, ale jest.
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: :szok2: wielka bylas, prawie kilo wiecej od mojego brzdaca wazylas

ja 4,150 -,-

Konto usunięte
Konto usunięte: siostra mi tez to mowi chyba cos w tym jest.

miałam praktyki w szpitalu. obserwowałam kobiety po porodzie fizjiologicznym i cesarskim cięciu. Mam porównanie.
Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja 4,150 -,-

uuuuuu :D
ja chyba 2,3 :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: siostra mi tez to mowi chyba cos w tym jest.

no wiesz, cesarka to jest powazna operacja, tak jak kazda inna - sa po niej zrosty i w ogole, nie mozna miec chyba ich wiecej niz 3 w zyciu o ile sie nie myle :woot: juz pomijajac to, ze po nic nie mozesz praktycznie robic i musisz uwazac zeby ci szwy nie poszly... jak dla mnie masakra, nie wiem kto normalny (kto by nie musial ofc) by sobie cos takiego zrobil :nie: dlatego tez nie rozumiem mojej ciotki, co urodzila trojke dzieci i do kazdego miala cesarke :zonk:
a spasiona jest jak swinia, wiec rozstaw bioder ma mega.

Konto usunięte
Konto usunięte: podobno urodziła mnie szybko (ok 3-4 h) i prawie bezboleśnie, choć to była jej pierwsza (i ostatnia) ciąża i miała już 34 lata

no to w sumie ma takie doswadczenia jak ja, z tym ze nie mialam 34 lat :lol2:
NeverGoodEnough
NeverGoodEnough
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja 4,150 -,-


ja ważyłam dokładnie tyle samo
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: uuuuuu :D ja chyba 2,3 :D

byłam największym dzieciuchem na sali, nawet jakby mnie podmieniono, to by się zaraz zorientowano :mrgreen:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc jest duże prawdopodobieństwo, że ty również będziesz miała o ile już nie masz

właśnie nie mam, wydaje mi się, że skórę mam dobrą nie mam cellulitu, rozstępów, itp, ale obawiam się, że dostanę :/

Konto usunięte
Konto usunięte: nie no, watpie, pewnie twoja mama przesadza, jak wiekszosc rodzicow :D

widziałam zdjęcia :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Biedna... No niestety poród to nie jest przyjemna sprawa. Mojej wyżej wspomnianej przyjaciółki nie znieczulili nawet podczas zszywania :/

mi mama mówiła, że po porodzie lekarz wsadza tam ręke i sprawdza coś tam z łożyskiem, jak do takiej małej dziurki może zmieścic się pół ręki 'aż do łokcia'? :D to jest dla mnie makabryczne ze wszystko tak się naciąga to musi bolec, i mowila ze jodyną dezynfekuje, łapie w takie szczypce i wsadza do srodka, rzeznia..

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie musisz się z tym spieszyć, młoda jesteś. Z drugiej jednak strony im ktoś młodszy tym szybciej dochodzi do siebie...

no właśnie, i co tu robić :-) tez chodzi o to, że mój narzeczony jest 11 lat starszy no i on nie za bardzo 'ma czas'...
Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wiesz, cesarka to jest powazna operacja, tak jak kazda inna - sa po niej zrosty i w ogole, nie mozna miec chyba ich wiecej niz 3 w zyciu o ile sie nie myle


Tak, 3, z tym, że bratowej powiedzieli, że w ogóle ta 3 - cia ciąża jest bardzo ryzykowna...
madzia2143
madzia2143
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja ważyłam dokładnie tyle samo

:piwo:
znaki
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to niestety nie usunie się ich niczym.

laser itp. jak ma sie kase to sie zrobi wszystko.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja 4,150 -,-

ojejciu.
wezcie juz sie nie chwalcie waga, bo az mnie boli :rotfl:
Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: widziałam zdjęcia


Pokaż :crylol:
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, 3, z tym, że bratowej powiedzieli, że w ogóle ta 3 - cia ciąża jest bardzo ryzykowna...

no to przerypane :/ ale ma dwojke dzieci, zawsze lepsze to niz nic :)

Konto usunięte
Konto usunięte: widziałam zdjęcia

az tak zle :woot:
:lol2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wiesz, cesarka to jest powazna operacja, tak jak kazda inna - sa po niej zrosty i w ogole, nie mozna miec chyba ich wiecej niz 3 w zyciu o ile sie nie myle juz pomijajac to, ze po nic nie mozesz praktycznie robic i musisz uwazac zeby ci szwy nie poszly... jak dla mnie masakra, nie wiem kto normalny (kto by nie musial ofc) by sobie cos takiego zrobil dlatego tez nie rozumiem mojej ciotki, co urodzila trojke dzieci i do kazdego miala cesarke a spasiona jest jak swinia, wiec rozstaw bioder ma mega.

to prawda, że po prodzie kobieta jest 'luźna'? wybacz mi pytanie, jesli Cie krępuje to nie musisz odpowiadać, ale bardzo mnie to ciekawi jak to jest... i chocby z tego względu chciałabym cesarke :woot:

chyba jeszcze macierzynstwo nie jest dla mnie, za bardzo sie boje :woot:
Paulinessa
Paulinessa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no to przerypane :/ ale ma dwojke dzieci, zawsze lepsze to niz nic :)


No wiadomo :) ona też się męczyła przy pierwszym porodzie, żeby urodzić naturalnie. Ale coś było spartolone, dziecko się zaczęło dusić i momentalnie trzeba było cesarkę machnąć :|
NeverGoodEnough
NeverGoodEnough
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie nie mam, wydaje mi się, że skórę mam dobrą nie mam cellulitu, rozstępów, itp, ale obawiam się, że dostanę :/


Ojj jak zajdziesz w ciąze to takimi rzeczami się przejmować nie będziesz. Mam koleżankę ktora nie chce zajsc w ciąże bo się boi rozstępów to paranoja. Nie rozumiem czesto takiego myślenia dziecko czy rozstępy co wybrać? Nie martw się zawsze istnieje 50 procent szansy ze po urodzeniu będziesz miała rozstępy a jak będziesz miała to trochę systematyczności i pracy nad sobą i skóra znow będzie wporządku
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.