massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011 (pierwszy post)

Hej

Moj szef nie ma co robic z kasa, wiec postanowil otworzyc Salon Pieknosci :ninja:
Jako, ze ja w poprzedniej pracy zajmowalam sie rekrutacja, postanowil mnie wykorzystac i zwalic na mnie dodatkowy obowiazek przeprowadzenia rekrutacji wsrod fryzjerek i dziewczyn, co robia paznokcie (nail technician - nie wiem jak sie w Polsce zwie ten zawod).
Caly proces rekrutacji to nie problem, bo sie na tym znam. Problem tkwi w tym, ze wczesniej rekrutowalam technicznych (inzynierow, specjalistow IT itd.)

Zrobilam maly research jezeli chodzi o specyfike obu zawodow, ale prawda jest taka, ze nie mam zielonego pojecia o co zapytac sie kandydatek na fryzjerki i te dziewczyny od paznokci.

Bardzo wiec prosze, czy macie jakies pomysly, o co powinnam sie pytac, zeby sprawdzic czy dana kandydatka/ kandydat sie nadaje? Jakas specjalna terminologia, czy cos?

Salon jest na wysokim poziomie, wiec i takich pracownikow oczekuje moj szef. Cale szczescie, ze ma juz kosmetyczki :ninja:

Z gory dzieki za pomoc :)

Pozdro

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: obra, a porcelana? slyszalam, ze teraz sie robi porcelane - co to jest?

to jest żel porcelanowy - + lampa UV.
SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

i najważniejsze.

jeżeli zapytasz kto nie może mieć robionych paznokci akrylowych i nie usłyszysz odpowiedzi kobiety w ciązy to ją wywal bo będziesz miała dzieciątka na sumieniu.
ikes
ikes
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: Problem tkwi w tym, ze wczesniej rekrutowalam technicznych (inzynierow, specjalistow IT itd.)

Zrekrutuj mnie!
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: wez pod uwage, ze ublizac czy ponizac beda tylko ci, ktorzy prawdziwej natury tego zawodu nie znaja. widza tylko z zewnatrz jak to wyglada nie zastanawiajac sie nad tym, czy praca fryzjera nie jest bardziej skomplikowana na jaka wyglada.

Im nie chodzi o pracę, uważają, że aby zdobyc wiedzę w szkole zawodowej nie trzeba być inteligentnym, a piątki dostaje się za widzę, że biedronka ma kolor czerwony... :and: ogólnie myślą, że zawodówka jest gorsza, i tyle. Ja wiem ile włożyłam pracy w wykształcenie i nie uważam, że jestem głupsza czy gorsza bo mam (jeszcze) zawodowe, a nie średnie. Pff..
ToxicRat
ToxicRat
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeżeli zapytasz kto nie może mieć robionych paznokci akrylowych i nie usłyszysz odpowiedzi kobiety w ciązy to ją wywal bo będziesz miała dzieciątka na sumieniu.

O kurczę, tego nie wiedziałam, a jaki ma wpływ akryl na paznokciach na płód?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: O kurczę, tego nie wiedziałam, a jaki ma wpływ akryl na paznokciach na płód?

Głównie chodzi o szkodliwe opary :-) wiem, bo też mam kursik :-)
SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Głównie chodzi o szkodliwe opary :-) wiem, bo też mam kursik :-)

dokładnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: O kurczę, tego nie wiedziałam, a jaki ma wpływ akryl na paznokciach na płód?

również nawet w ciązy nie możesz stosować niczego co ma w sobie lawende.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: musisz zafarbować kilka razy aż pigment utrzyma się na dobre :-)


ja mialam tylko dwa razy, za drugim razem tylko odrosty :/
czyli za kazdym razem powinnam na cala glowe klasc?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to jest żel porcelanowy - + lampa UV.


a czym sie rozni od tego zelu zelu, zwyklego?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja osobiście nie jestem za tępymi fryzjerkami i przyjmowaniem takich do pracy, potem ludzie na forach proszą o pomoc:


Wizaż :jezyk2:

Konto usunięte
Konto usunięte: włos jest pusty i zniszczony po zabiegu


No wypraszam sobie :jezyk2: wczoraj fryzjerka nie mogła mi uwierzyć, że mam rozjaśniane włosy, myślała, że naturalny blond tylko pofarbowałam :) powiedziała, że nie widziała tak zdrowych, rozjaśnionych włosów :w00t:
ToxicRat
ToxicRat
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: również nawet w ciązy nie możesz stosować niczego co ma w sobie lawende.

:szok:
człowiek codzień czegoś nowego się dowiaduje.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: ja mialam tylko dwa razy, za drugim razem tylko odrosty :/ czyli za kazdym razem powinnam na cala glowe klasc?

Tak, ale inaczej farbuje się przy odrostach. Nie kładziesz farbę na całą głowę od razu, tylko 20 min na odrost a 10 na całość, przy blondach czas działania na odroście się wydłuża. Czasem nawet 30-35-40 min i na 10 na resztę ale zaleca się rozmieszanie nowej mieszanki bo ta co była na odroście stojąc w misce już się 'utleniła' i nie będzie działać.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wizaż

Zgadza się! :-) Wizażanko :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: No wypraszam sobie wczoraj fryzjerka nie mogła mi uwierzyć, że mam rozjaśniane włosy, myślała, że naturalny blond tylko pofarbowałam :) powiedziała, że nie widziała tak zdrowych, rozjaśnionych włosów


Ja nie piszę o konkretnych przypadkach tylko piszę jaki jest efekt bezpośrednio po zabiegu, a nie po długofalowej pielęgnacji i regenracji włosa. :-)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeżeli zapytasz kto nie może mieć robionych paznokci akrylowych i nie usłyszysz odpowiedzi kobiety w ciązy to ją wywal bo będziesz miała dzieciątka na sumieniu.


ale to chodzi o aceton - nie musi byc szkodliwy, ale fakt lepiej dmuchac na zimne :D
ja w ciazy np. mialam farbowane wlosy, a tez sie ponoc nie powinno tego robic. nic mi i dziecku sie nie stalo :)

ikes
ikes: Zrekrutuj mnie!


a zebys wiedzial, ze z elektroniki lepiej by mi poszla rekrutacja niz z paniami od wlosow i paznokci :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: a czym sie rozni od tego zelu zelu, zwyklego?

teoretycznie niczym. bo jest to po prostu akrylowy żel akrylowy bo po prostu 'jest w formie proszku' z tego co wyczytałam.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.