massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011 (pierwszy post)

Hej

Moj szef nie ma co robic z kasa, wiec postanowil otworzyc Salon Pieknosci :ninja:
Jako, ze ja w poprzedniej pracy zajmowalam sie rekrutacja, postanowil mnie wykorzystac i zwalic na mnie dodatkowy obowiazek przeprowadzenia rekrutacji wsrod fryzjerek i dziewczyn, co robia paznokcie (nail technician - nie wiem jak sie w Polsce zwie ten zawod).
Caly proces rekrutacji to nie problem, bo sie na tym znam. Problem tkwi w tym, ze wczesniej rekrutowalam technicznych (inzynierow, specjalistow IT itd.)

Zrobilam maly research jezeli chodzi o specyfike obu zawodow, ale prawda jest taka, ze nie mam zielonego pojecia o co zapytac sie kandydatek na fryzjerki i te dziewczyny od paznokci.

Bardzo wiec prosze, czy macie jakies pomysly, o co powinnam sie pytac, zeby sprawdzic czy dana kandydatka/ kandydat sie nadaje? Jakas specjalna terminologia, czy cos?

Salon jest na wysokim poziomie, wiec i takich pracownikow oczekuje moj szef. Cale szczescie, ze ma juz kosmetyczki :ninja:

Z gory dzieki za pomoc :)

Pozdro

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a mi przy okresie własnie najlepiej włosy łapia

Mi brąz wychodzi rudy a mojej koleżance rozjaśniacz łapie z odcieniem zielonkawym... fe.
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Podczas miesiączki też nie można i przy antybiotykach ;P

Dlaczego? :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chodziło o puder sypki. w ramach przypomnienia.

coś więcej? :-) nie kojarzę...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego?


Na chłopski rozum:
Podczas miesiączki organizm 'szaleje' i kolory po prostu albo w ogóle nie chwytają albo wychodzą nie tak jak powinny, ma to też związek z hormonami i takimi różnymi procesami zachodzącymi we włosie...
A przy antybiotykach jest osłabiony, to raz i farbowanie moze byc bardzo szkodliwe, a dwa są takie antybiotyki które także mogą zmieniać działanie farb podczas procesu zachodzącego we włosie.
SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: coś więcej? :-) nie kojarzę...

była rozmowa na temat pudru sypkiego po podkładzie.
Ja uznałam, że ta część jako codzienny makijaż nie jest potrzeby.

potem zaczęto oceniać mnie na podstawie tego jak wyglądam na zdjęciach - czyli wykonania makijażu i stwierdziłaś, że nie widać żebym miała jakąkolwiek ukończoną szkołę.

Po prostu sie nie maluje jak lampuciara.
Np jak bym Ci pokazała jedną dziewczynę to aż wstyd że ma dyplom a maluje się jak strach na wróble. Szkoła nic ją nie nauczyła ale tak to jest jak się wagarowało XD
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie o aceton, o opary powstające z proszku akrylowego i tzw. liquidu. :-)


moze byc, cos tam kiedys czytalam:

składnik akrylu methyl-metacrylate (MMA) zwiększa ryzyko alergii, może mieć działanie kancerogenne, zwiększać ryzyko zachorowań na zapalenie dróg moczoeych podkreśla Food and Drug Administration, nieco łagodniejszym w skutkach jest ethyl - methacrylate (EMA).

Konto usunięte
Konto usunięte: Lewis Holmes, professor of pediatrics, Harvard Medical School; chief of Genetics & Teratology Unit, MassGeneral Hospital for Children, Boston: Jedynym potencjalnym niebezpieczeństwem stosowania paznokci akrylowych byłaby ekspozycja na stosowane rozpuszczalniki. Jednak kluczową kwestią jest dawka, która jest tak mała, że nie powinna ona stanowić probelmu.


Konto usunięte
Konto usunięte: Will Forest, toxicologist, Hazard Evaluation System and Information Service in the California Department of Health Services, Oakland: Jeżeli jesteś posiadaczką paznokci akrylowych, prawdopodobnie nie jesteś wystarczającą narażona na niebezpieczne substancje, które mogłyby zagrozić twojej ciąży. Niektóre substancje chemiczne mogą być absorbowane przez skórę, jednak ty masz niewielkie szanse aby zwiększyć swoje i dziecka niebezpieczeństwo, poza możliwością reakcji alergicznej i wysypki skórnej. Nawet opary nie stanowią dla CIebie zagrożenia jeżeli jesteś klientem salonu, jeżeli natomiast zajmujesz się paznokciami akrylowymi jako swoją pracą podnosi się ryzyko powstania reakcji alergicznych. Było przeprowadzonych kilka badań ciąży u osób, które pracowały przy paznokciach akrylowych: u jednych zwiększyło się ryzyko poronienia, u innych nie wykazano żadnych zmian. Tak więc kwestia ta do końca nie jest wyjaśniona i dokładnie przebadana.


Reasumując:
- Gdy jesteśmy w ciąży powinniśmy unikać paznokci akrylowych, ze względu na możliwe ryzyko powikłań ciąży,
- Gdy już nie jesteśmy w stanie powstrzymać się od nalożenia paznokci (postarajmy się aby pomieszczenie było stale wietrzone)
- Pod koniec ciąży powinniśmy zdjąć paznokcie, gdyż nasza płytka paznokciowa jest tak jakby lustrem naszego stanu zdrowia

wiec nie jest to az takie straszne jak jedzenie watrobki w ciazy :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

PracownikZUS
PracownikZUS
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: Moj szef nie ma co robic z kasa, wiec postanowil otworzyc Salon Pieknosci

Pomogę mu.
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Podczas miesiączki organizm 'szaleje' i kolory po prostu albo w ogóle nie chwytają albo wychodzą nie tak jak powinny, ma to też związek z hormonami i takimi różnymi procesami zachodzącymi we włosie...A przy antybiotykach jest osłabiony, to raz i farbowanie moze byc bardzo szkodliwe, a dwa są takie antybiotyki które także mogą zmieniać działanie farb podczas procesu zachodzącego we włosie.

Tylko, że raczej fryzjerzy na wejściu nie pytają czy ma się okres lub czy się bierze antybiotyk więc potem może być problem :rotfl: Jenak większość ludzi takich rzeczy nie wie bo w sumie skąd mają to wiedzieć... Ja już wiem i sobie zapamiętam :ziober2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: była rozmowa na temat pudru sypkiego po podkładzie. Ja uznałam, że ta część jako codzienny makijaż nie jest potrzeby.

Nie neguję Twojej wiedzy :-) masz rację, nie jest on koniecznie potrzebny, ja jednak jestem nauczona na swoim przykładzie, że jeśli nałożę sam podkład to spłynie on po godzinie, mam tłustą skórę i szybko się ściera..

Konto usunięte
Konto usunięte: potem zaczęto oceniać mnie na podstawie tego jak wyglądam na zdjęciach - czyli wykonania makijażu i stwierdziłaś, że nie widać żebym miała jakąkolwiek ukończoną szkołę.

Możliwe, że mnie poniosło :-) Pewnie mnie poniosło. :-) Przepraszam...

Konto usunięte
Konto usunięte: Po prostu sie nie maluje jak lampuciara. Np jak bym Ci pokazała jedną dziewczynę to aż wstyd że ma dyplom a maluje się jak strach na wróble. Szkoła nic ją nie nauczyła ale tak to jest jak się wagarowało XD

Ohh, wiem, mam koleżankę w klasie, która też ma kurs a sama reprezentuje swoją wiedzę na niskim poziomie, krechy pod oczami jak jakaś gotycka wiedzma... Fe...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko, że raczej fryzjerzy na wejściu nie pytają czy ma się okres lub czy się bierze antybiotyk więc potem może być problem

Nie? Dziwne,ja zawsze się pytam, z dyskrecją i po cichu. A jak klientka się umawia na termin to też ją pytam, czy będzie miała miesiączkę w tym czasie... :woot: dziwne, zaskoczyłaś mnie.
Bayje
Bayje
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: krechy pod oczami jak jakaś gotycka wiedzma... Fe...

dokładnie.

albo jak widzę wyjaraną - studenkę kosmetologii to aż mnie niesie.

Zazwyczaj po I semestrze już nie chodzi na solarium :crylol: bo jak usłyszy ile ma raka w sobie to się wystraszy.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
ikes
ikes: To ja przyjadę do Anglii i załatwisz mi pracę w IT co? :D


to konkretnie w IT chcesz robic czy w elektronice?
Konto usunięte
Konto usunięte: Teoretycznie powinno się zaprzestać farbowania w I trymestrze potem już można.


ja juz mialam brzuchol, wiec na pewno to bylo po I trymestrze, a pamietam mnostwo rzeczy czytalam co sie powinno a czego nie w ciazy.

tak jak z watrobka, orzechami i tunczykiem :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: kobieciny w ciąży idą zrobić pedicure żeby się ładnie pokazać lekarzowi


tak? ja nie pamietam, kiedy NIE MIALAM pomalowanych paznokci u stop :woot: w 9 miesiacu, to mi moj facet malowal, bo nie siegalam stopy :D
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli w sumie, dla każdego to jest szkodliwe, na dłuższą metę, nie tylko dla ciężarnej.


generalnie tak :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Massacre wie jakie to są dobre tematy


dzieki, uznam to za komplement :ziober2:
ale ta wiedza naprawde mi jest potrzebna :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dokładnie. albo jak widzę wyjaraną - studenkę kosmetologii to aż mnie niesie. Zazwyczaj po I semestrze już nie chodzi na solarium bo jak usłyszy ile ma raka w sobie to się wystraszy.


Buahaha, a wiesz, ze ja o tym samym pisałam dzisiaj z Massacre? Że kiedyś chodziłam na solarium a potem się wystraszyłam raka skóry i już nie chodzę :-) i też własnie dużo dowiedziałam się na kursie o tym i chodziłam też na takie dodatkowe zajęcia z kosmetologii. :-)
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: gdyż nasza płytka paznokciowa jest tak jakby lustrem naszego stanu zdrowia

W ciąży miałam bardzo mocne paznokcie i włosy :zakochany: A tipsów nigdy z resztą nie miałam...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011

Tylko, że ja miałam umiar i lekką opaleniznę, nie byłam jak 'skwarka-solarka' :-)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.