massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011 (pierwszy post)

Hej

Moj szef nie ma co robic z kasa, wiec postanowil otworzyc Salon Pieknosci :ninja:
Jako, ze ja w poprzedniej pracy zajmowalam sie rekrutacja, postanowil mnie wykorzystac i zwalic na mnie dodatkowy obowiazek przeprowadzenia rekrutacji wsrod fryzjerek i dziewczyn, co robia paznokcie (nail technician - nie wiem jak sie w Polsce zwie ten zawod).
Caly proces rekrutacji to nie problem, bo sie na tym znam. Problem tkwi w tym, ze wczesniej rekrutowalam technicznych (inzynierow, specjalistow IT itd.)

Zrobilam maly research jezeli chodzi o specyfike obu zawodow, ale prawda jest taka, ze nie mam zielonego pojecia o co zapytac sie kandydatek na fryzjerki i te dziewczyny od paznokci.

Bardzo wiec prosze, czy macie jakies pomysly, o co powinnam sie pytac, zeby sprawdzic czy dana kandydatka/ kandydat sie nadaje? Jakas specjalna terminologia, czy cos?

Salon jest na wysokim poziomie, wiec i takich pracownikow oczekuje moj szef. Cale szczescie, ze ma juz kosmetyczki :ninja:

Z gory dzieki za pomoc :)

Pozdro

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale i w dobrych salonach fryzjerzy się tym nie interesują... to zależy od fryzjera bardziej i jego wykształcenia (ZAWODOWEGO )


nie wiem, nie znam sie :D
wiem, ze bywalo ze sie pytaly, albo bylo w broszurach ktore trzeba bylo przeczytac czekajac, a ktorych i tak nikt nie czytal

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a z tymi paznokciami to musisz siedzieć cały czas w tym biznesie bo to co moment coś się zmienia.

Święta racja, ja też nie przepadam za robieniem paznokci :-) bo bardzo bolą mnie plecy od siedzenia i nachylania się nad dłońmi... A jeszcze muszę stać po 8 h :-)
Terazmam remont w salonie więc trochę odpocznę, modlę się aby trwał jak najdłużej :D
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to jedna napisała ze 35 minut leżała ..

:szok: i wyszła jako kurczak z rożna chyba... trzeba mieć ostro nasrane we łbie... rak skóry murowany ale co jej tam... :rotfl:
Bayje
Bayje
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to zależy od fryzjera bardziej i jego wykształcenia (ZAWODOWEGO )


Powiem, Ci że nie masz się z czego śmiać - dzięki szkole zawodowej wypuścili Cie od razu do salonu na praktyki i głównie od tego salonu zależała Twoje doświadczenie oraz podejście do klientki.
Szkoły policealne (NIEKTORE) mają to w tyłku - pobierają kase a co druga laska nie umie porządnie obciąć włosów.

o
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: wiem, ze bywalo ze sie pytaly, albo bylo w broszurach ktore trzeba bylo przeczytac czekajac, a ktorych i tak nikt nie czytal


Czasem warto zerknąć :-) jak fryzjer ma powołanie i pasję to od razu poznać... Ubolewam, że takich jest mało.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to jedna napisała ze 35 minut leżała


Konto usunięte
Konto usunięte: ale czytaj to jest ten balsam do ust co mówiłaś że nigdzie go nie widziałaś :D


nie chce do ust, ja chce do ciala :C
znalazlam stronke ktora wysyla do anglii, czy ma juz w anglii i zajmuje sie juz tutaj ich dystrybucja, ale maja ubogi wybor :and:
www. twoje kosmetyki . co. uk

ale teraz znalazlam inna, zaraz ja przejrze :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: . to jedna napisała ze 35 minut leżała ..


uo matko - nie wierze !

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Bayje
Bayje
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Święta racja, ja też nie przepadam za robieniem paznokci :-)

ja wręcz NIENAWIDZE :O.

u mnie w grupie były takie dwie co uwielbiały robić paznokcie i wzorki.
Bayje
Bayje
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: nie chce do ust, ja chce do ciala :C

no ja Ci pisałam o balsamie do ust wtedy bo jakiś temat był o balsamie/błyszczyku do ust i podałam swoją propozycje ..

i powiedziałaś że CHCESZ TAKI XD
już wtedy napisałam, że wyślę XD
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiem, Ci że nie masz się z czego śmiać - dzięki szkole zawodowej wypuścili Cie od razu do salonu na praktyki i głównie od tego salonu zależała Twoje doświadczenie oraz podejście do klientki. Szkoły policealne (NIEKTORE) mają to w tyłku - pobierają kase a co druga laska nie umie porządnie obciąć włosów.

Ja się śmieję z osób, które sądzą, że jestem gorsza bo jestem po zawodówce.

Tak zawodówka ma praktyki 3 razy w tyg cały rok
A technikum - miesięczne - w maju.

Chociaż i Ci z zawodówki to tępaki, ja na prakcie miałam tak tepe osoby, że żal... Nic ich nie interesowało, odwalić 8 godzin i iść do domu, szefowa pytała 'kto jedzie na targi' tylko ja się głosiłam, 'kto chce ze mną jechać na kurs' tylko ja byłam chętna.. Strzyżenie w trzeciej klasie zajmowało im 2 godziny a ja od drugiej klasy pracowałam na klientach ;-)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011

mam znalazlam :D

dwa funty ponad ! kogos popedolilo jednak, zeby tak na biednych polakach zarabiac :szok:

http://www.m-shop.eu/Kokosowa-k681-0-3-default.html

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zgadza się! :-) Wizażanko :-)


Dziewczyna sobie narobiła kaszany :nie: ale to też i jej wina, nie tylko fryzjerów.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyna sobie narobiła kaszany ale to też i jej wina, nie tylko fryzjerów.

No w większości ona zawiniła, ale żaden normalny fryzjer widząc włosy rozjaśniane kilka razy w opłakanym stanie, nie będzie jeszcze nakładał na nie farby albo i rozjaśniacza.. Rozjaśniacz powinno nałożyć się raz, później na same odrosty. W sumie sama jest sobie winna, za dużo też kombinowała.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ubolewam, że takich jest mało.


w wiekszosci zawodow malo jest ludzi z powolania :)
spojrz na ksiezy, prawnikow, nauczycieli...

Konto usunięte
Konto usunięte: już wtedy napisałam, że wyślę XD


myslalam, ze zartujesz :)
ale znalazlam go dostepnego z jakies polskiej firmy na wyspie :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Bayje
Bayje
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Ty lubisz grzebać we włosach to od razu poszłaś do zawodówki.
Inne wybrały zawód fryzjerstwo bo uznały, że możliwe ze jest łatwiejszy.
Jak ktoś czuje powołanie to co innego a ktoś na odpękanie to też co innego.

Powiedz mi w którym mieście mieszkasz ?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.