massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011 (pierwszy post)

Hej

Moj szef nie ma co robic z kasa, wiec postanowil otworzyc Salon Pieknosci :ninja:
Jako, ze ja w poprzedniej pracy zajmowalam sie rekrutacja, postanowil mnie wykorzystac i zwalic na mnie dodatkowy obowiazek przeprowadzenia rekrutacji wsrod fryzjerek i dziewczyn, co robia paznokcie (nail technician - nie wiem jak sie w Polsce zwie ten zawod).
Caly proces rekrutacji to nie problem, bo sie na tym znam. Problem tkwi w tym, ze wczesniej rekrutowalam technicznych (inzynierow, specjalistow IT itd.)

Zrobilam maly research jezeli chodzi o specyfike obu zawodow, ale prawda jest taka, ze nie mam zielonego pojecia o co zapytac sie kandydatek na fryzjerki i te dziewczyny od paznokci.

Bardzo wiec prosze, czy macie jakies pomysly, o co powinnam sie pytac, zeby sprawdzic czy dana kandydatka/ kandydat sie nadaje? Jakas specjalna terminologia, czy cos?

Salon jest na wysokim poziomie, wiec i takich pracownikow oczekuje moj szef. Cale szczescie, ze ma juz kosmetyczki :ninja:

Z gory dzieki za pomoc :)

Pozdro

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011

P.S. Bardzo wdzieczna bede za pytania tzw. podchwytliwe :mrgreen:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: Bardzo wiec prosze, czy macie jakies pomysly, o co powinnam sie pytac, zeby sprawdzic czy dana kandydatka/ kandydat sie nadaje? Jakas specjalna terminologia, czy cos?

1.Zwróć uwagę jak siedzą na krześle, jeśli na półdu.pku to źle, jeśli na całym tyłku i jest oparta o oparcie to wielki +.
2.Mysle, ze wszystkiego dowiesz sie z CV i listu motywacyjnego.
3.Mi Szefowa kazała przynieść modelkę i zaprezentować swoje umiejętności. Mysle, ze to uczciwe rozwiązanie - nie mozna komus wierzyc na słowo.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Zwróć uwagę jak siedzą na krześle, jeśli na półdu.pku to źle, jeśli na całym tyłku i jest oparta o oparcie to wielki +. 2.Mysle, ze wszystkiego dowiesz sie z CV i listu motywacyjnego.


nie o to mi chodzi :D
o czesc psychologiczna sie nie martwie, mam w tym doswiadczenie, przy kazdej rozmowie caly ten proces wyglada tak samo.

mi bardziej chodzi o to, o co konkretnie sie zapytac - bo o wlosach i paznokciach to moje pojecie jest marne. wiesz, wyczytalam, ze np. sa akryle, zel i porcelana - o porcelanie np. nic nie slyszalam.
o takie wlasnie rzeczy mi chodzi.

cos takiego jak przyspieszony kurs wiedzy o fryzjerstwie i paznokciach :mrgreen:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011

Jeżeli chodzi o kosmetyczki - certyfikaty obowiązkowe.

I ważniejsze - zobacz czy certyfikaty są podpisane długopisem bądź piórem.
Reszta może być wydrukowana - znam przypadki gdzie np dziewczyny kupował certyfikaty co do tipsów :zonk: za 30 zł na allegro.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: Jakas specjalna terminologia, czy cos?


Ah, możesz zapytać o umiejętności z kreatywnych i nowoczesnych technik koloryzacji i balejaży - jak nie zna żadnej techniki to nie przyjmuj ;P
SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
massacre
massacre:

co do tipsów możesz zapytać o wszystkie krzywe C, linia stresu.. Jeżeli nie będzie wiedziała co to jest - nara.
ToxicRat
ToxicRat
  20 stycznia 2011

Zapoznaj się ze szczeółami technicznymi wykonywania paznokci (gdzieś w sieci powinny być informacje) i wypytaj je o to :tak:

razotka
razotka
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: P.S. Bardzo wdzieczna bede za pytania tzw. podchwytliwe

Na pewno o doświadczenie bym zapytała
ostatnio słyszałam, że pracodawca na rozmowach kwalifikacyjnych żeby sprawdzić cierpliwośc, kreatywnośc i sposób reakcji w niespodziewanych sytuacjach zadaje takie pytania: o czy rozmawia gruszka z pietruszką? ulubiona bajka z dzieciństwa.
Oczywiście takie pytania nie mają na celu zdobycie informacji od przyszłego pracownika, tylko chodzi o to jak sobie rodzi ze stresem itp. Ja bym radziła Ci coś takiego zastosować :D
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kupował certyfikaty co do tipsów za 30 zł na allegro.


acha :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: możesz zapytać o umiejętności z kreatywnych i nowoczesnych technik koloryzacji i balejaży


dobram zanotowalam sobie, a teraz poprosze o odpowiedz - w koncu musze znac tez odpowiedzi :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: co do tipsów możesz zapytać o wszystkie krzywe C, linia stresu.. Jeżeli nie będzie wiedziała co to jest


tak jak wyzej, poprosze tez o odpowiedz :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: o takie wlasnie rzeczy mi chodzi.

To jeszcze zapytaj czy wykonuje trwałą i czesze koki ;P bo większość fryzjerek tego nie lubi, zapytaj jakie zna techniki strzyżeń i jakie strzyżenia potrafi wykonać, czy strzyże także dzieci, w czym się specjalizuje (męskie, damskie, dziecięce, strzyżenia klasyczne, awangarda, użytkowe itp), jakich narzędzi używa (nożyczki klasyczne, degażówki, nożyczki punktujące, nóz chinski, tempera, narzędzie brzytwopodobne)...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na pewno o doświadczenie bym zapytała ostatnio słyszałam, że pracodawca na rozmowach kwalifikacyjnych żeby sprawdzić cierpliwośc, kreatywnośc i sposób reakcji w niespodziewanych sytuacjach zadaje takie pytania: o czy rozmawia gruszka z pietruszką? ulubiona bajka z dzieciństwa. Oczywiście takie pytania nie mają na celu zdobycie informacji od przyszłego pracownika, tylko chodzi o to jak sobie rodzi ze stresem itp. Ja bym radziła Ci coś takiego zastosować :D


nie wiem czy zle napisalam temat czy jak...
wiem na czym polega proces rekrutacyjny - zajmowalam sie tym w poprzedniej firmie, testy psychologiczne, pytania osobowosciowe, sprawdzian stresu - to wszystko doskonale znam :)

chodzi mi o konkretny sprawdzian ich wiedzy :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: dobram zanotowalam sobie, a teraz poprosze o odpowiedz - w koncu musze znac tez odpowiedzi


Hehehe, obawiam się iż nie uzyskasz odpowiedzi jednoznacznej - musi mieć na to papierek na kurs z danej firmy, dana firma wykonująca kurs ma swoje indywidualne nazwy (np. Artego, Goldwell, Matrix), jak powie, że zna np. techniki balejaży: jodełkę, panelową, klasyczną, szydełkową, na grzebieniu, na folii, 'pieprz i sól', do rombu itp to dobrze, jakby miała na to papier ;-) albo pokazała na czym to polega.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011

Breakmyfall wez mi jeszcze wklej jakies przyklady strzezenia klasycznego, awangardowego i uzytkowego, poprosze :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
massacre
massacre: tak jak wyzej, poprosze tez o odpowiedz

Krzywa c to łuk paznokcia.
Powinna wyglądać tak..

a zazwyczaj wygląda tak u PROFESJONALNYCH DOMOWYCH .. stylistek paznokci.


Z resztą patrz na ręce jak ma kijowate tipsy czy coś w ten deseń to też sobie odpuść.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.