Shahitka
Shahitka
  29 maja 2009 (pierwszy post)
Przeprowadziłam dzisiaj wieczorną, ciekawą rozmowę. (fascynujące :and:)
I mam kilka pytań związanych z Bogiem/bogiem:

-Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?
-Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?
-Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?
-Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?
-Jest coś co chcesz w niej zmienić?
-Myślisz, że Bóg jest jeden?
-Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

Kurde, jedno z ważniejszych pytań właśnie "wypadło" mi z głowy :ziober2:
agoosiaaa
agoosiaaa
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zrozumiem, dopóki nie dowiem się dlaczego, i skąd wiedzieli że akurat to jest kłamstwem.

tak zadecydowali i tyle.
666kamilka666
666kamilka666
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tak zadecydowali i tyle.

Ty się zatrzymujesz tylko na poziomie tego, co ludzie zadecydowali.
A ja jeszcze patrzę na to jakby był Bóg.
I nie chcę dowodzić (nie)prawdy ludzi, którzy stworzyli ta religię (bo to absolutny bezsens), tylko chcę dowieść (nie)prawdy Boga, który tą religią jest.
Liliaaaaa
Liliaaaaa
  5 czerwca 2009
-Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?
To jest tylko Jego tajemnicą. Sami musimy szukać sensu swojego istnienia. Bóg nam pomaga. A prawda będzie ukazana nam na końcu. Ja w to wierzę.

-Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?
To jest dobre pytanie. Jeśli chcesz odpowiedzi - szukaj, aż znajdziesz. A Kościól? Nie wiem, dziwna instytucja. Jestem katoliczką, ale to, co w dzisiejszych czasach Kościół wyprawia, to brak słów. Polityka po prostu. Nie jest tym dla chrześcijan, czym być powinien. Choć bez względu na to, niektórzy potrafią w nim znalezć swoją siłę i pogłębiać wiarę. To też należy wziąć pod uwagę.

-Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?
Są, z pewnością, ale jeden człowiek ma małe szanse, żeby je zmienić.

-Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?

Wierzę. Czasem myślę, że bezpodstawnie, ale wierzę. Chcę wierzyć. Wciąż szukam...

-Jest coś co chcesz w niej zmienić?
Stale szukać.. Doskonalic siebie.. Znalezć swoją misję i sens swojego życia.

-Myślisz, że Bóg jest jeden?
Nie wiem. Wierzę, że tak.

-Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?
Wszystko jest możliwe.
agoosiaaa
agoosiaaa
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty się zatrzymujesz tylko na poziomie tego, co ludzie zadecydowali. A ja jeszcze patrzę na to jakby był Bóg. I nie chcę dowodzić (nie)prawdy ludzi, którzy stworzyli ta religię (bo to absolutny bezsens), tylko chcę dowieść (nie)prawdy Boga, który tą religią jest.

ja sie na niczym nie zatrzymuje, ja ci tlumacze co oni mysla.
tak samo jak z prawem. ktos je kiedys wymyslil i ty masz sie dostosowac i nie zadawac pytan.
ogolnie jak dla mnie to jest bez sensu, ale dla wierzacych to sens ma.
666kamilka666
666kamilka666
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja sie na niczym nie zatrzymuje, ja ci tlumacze co oni mysla.

Kto myśli? Chrześcijanie? Chrześcijanie własnie myślą, że to wszystko miało miejsce, że o tym decydował Bóg a nie sobór.

Konto usunięte
Konto usunięte: tak samo jak z prawem. ktos je kiedys wymyslil i ty masz sie dostosowac i nie zadawac pytan.

Błąd.
Jeśli prawo jest niezgodne z moralnością, etyką, to wtedy je zmieniamy.
Nikt mi nie będize kazał stosować się do prawa tyranii.
agoosiaaa
agoosiaaa
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kto myśli? Chrześcijanie? Chrześcijanie własnie myślą, że to wszystko miało miejsce, że o tym decydował Bóg a nie sobór.

i znowu nie czytasz, co napisalam :and:
poddaje sie.
btw - chrzescijanie to takze protestanci, ktorych akurat kosciol i co jest/bylo na soborze nie obowiazuje.

Konto usunięte
Konto usunięte: Błąd. Jeśli prawo jest niezgodne z moralnością, etyką, to wtedy je zmieniamy. Nikt mi nie będize kazał stosować się do prawa tyranii.

no ja zaraz padne.
i co mi do tego??
nikt ci nie kaze, eh, pa :bye:
666kamilka666
666kamilka666
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: znowu nie czytasz, co napisalam poddaje sie. btw - chrzescijanie to takze protestanci, ktorych akurat kosciol i co jest/bylo na soborze nie obowiazuje.

Czytam, ale właśnie nie rozumiem o kim mówisz, bo mówisz ogólnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: no ja zaraz padne. i co mi do tego??

Eh, widzę że się nie dogadamy :).
Pa :bye:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.