Shahitka
Shahitka
  29 maja 2009 (pierwszy post)
Przeprowadziłam dzisiaj wieczorną, ciekawą rozmowę. (fascynujące :and:)
I mam kilka pytań związanych z Bogiem/bogiem:

-Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?
-Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?
-Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?
-Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?
-Jest coś co chcesz w niej zmienić?
-Myślisz, że Bóg jest jeden?
-Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

Kurde, jedno z ważniejszych pytań właśnie "wypadło" mi z głowy :ziober2:
Shahitka
Shahitka
  29 maja 2009

Chyba tylko burdel na hyde już został, no cóż... :nie:

AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  29 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?

zapewne tak:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?
sądzę,że jest jaka jest:) raz wieksza raz mniejsza:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jest coś co chcesz w niej zmienić?
nie nie ma nic:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślisz, że Bóg jest jeden?
tak,tak myśle i w Niego wierze:)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?
trudne pytania zadajesz:)
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  29 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bogiem

:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Kurde, jedno z ważniejszych pytań właśnie "wypadło" mi z głowy

myśl,mysl..nie ma z kim gadac;/
dekameron
dekameron
  29 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?

Zakładasz kilka rzeczy z góry, Bóg zakładając że istnieje nie musi być w jakikolwiek sposób podobny do istoty ludzkiej nawet dość bezpiecznie jest założyć że Bóg w swojej istocie gdybyśmy mogli go zobaczyć byłby tak całkowicie nam obcy że byśmy go zwyczajnie nie zrozumieli, tak samo jak nie zrozumielibyśmy jego sposobu postrzegania i procesów myślowych.

Po drugie zakładasz że akt stworzenia nastąpił a i tu punkt trzeci, jeśli czas jako zjawisko fizyczne istnieje co dla fizyków wcale takie oczywiste nie jest istnieliśmy zawsze bo wieczność polega na tym że rzeczy nie tylko nigdy się nie skończą ale nigdy się nie zaczeły, po prostu są, filozoficzną twarzą wieczności jest terażniejszość, coś co istnieje nieskończenie nie mogło być wczoraj i być jutro bo pojęcia wczoraj i jutro dla bezczasowego bytu nie istnieją.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?

Dla władzy, istnieje pojęcie pod tytułem "rząd dusz" :-=)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?

Sądze że męczące są tematy które bezmyślna bando płodzicie myśląc że doda wam to troche do tego waszego ujemnego IQ, i tak skonczycie czyszcząc kible, jak któryś z was założy kiedyś temat nie składający się z retorycznych i pseudogłębokich pytań będe mile zaskoczony, tępe bydło :-=)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślisz, że Bóg jest jeden?

Zakładając że istnieje nie sądze żeby jego naturę można było rozpatrywać przez warsztat filozoficzny używający człowieka i wszystkiego co ludzkie jako sposobu definiowania. Sam fakt że nie potrafimy dowieść istnienia bądż nieistnienia Boga świadczy że a) Bóg nie istnieje b) Bóg istnieje ale jest tak totalnie abstrakcyjny w swojej naturze że go nie dostrzegamy nawet jeśli jest wokół nas bądż w nas.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

Dlaczego chce mi się srać po fasolce, czy to możliwe? Myśl zanim piszesz, wam się szara maso wydaje że jak załadujecie Boga, aborcje, śmierć czy miłość w temat to już jest fajno i nie trzeba myśleć nad niczym innym, jesteś głupia płytka i tępa, to nie jest obraza ani obelga tylko bezpośrednie stwierdzenie faktu, zanim następnym razem zaczniesz pisać żeby wydawać się mądrzejszą niż jesteś pomyśl.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku? -Jest coś co chcesz w niej zmienić?

Jw, pytanie o wpływ grawitacji na rozłożenie średnio wilgotnego krowiego placka na murawie, od takich pytań masz hydepark.

Za każdym razem jak czytam jak się jakaś tępa sterta tkanek chwyta się filozofii, religii i robi to z polotem upośledzonego przedszkolaka żeby po pół godzinie pójść się yebać z nażelowanym chłoptasiem albo chichotać z koleżankami na piwie chce mi się rzygać.

VIP to zasrana groteska (jak dobrze móc pisać co się chce) :-=)
dekameron
dekameron
  29 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: VIP to zasrana groteska (jak dobrze móc pisać co się chce) :-=)

Kultura znaczy się :-=)
Shahitka
Shahitka
  29 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Twoja wypowiedź była ciekawa. Boli mnie jednak to, że uważasz mnie za kogoś innego niż naprawdę jestem. Ale trudno, po co mam z tym walczyć. Wcale tu swojej mądrości, lub tez jej braku nie chciałam pokazywać. Nurtują mnie te pytania, bo jutro mam się niby o wielu rzeczach przekonać. Boli mnie Twoja opinia. Robisz jak ja, globalizujesz. Właśnie w tym momencie uświadomiłam sobie, że tak nie można (ahh straszne). Co do koleżanek i nażelowanych "mężczyzn" - nie mam takich znajomych. Dziękuje, bo wiele się dowiedziałam.
Shahitka
Shahitka
  29 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Bydło się zlazło i myśli, że fajne jest. Nie masz z kim rozmawiać? Może lepiej wyjdź gdzieś, a nie tutaj się demoralizujesz. Z resztą to też i mnie się tyczy.
Shahitka
Shahitka
  29 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bóg w swojej istocie gdybyśmy mogli go zobaczyć byłby tak całkowicie nam obcy że byśmy go zwyczajnie nie zrozumieli, tak samo jak nie zrozumielibyśmy jego sposobu postrzegania i procesów myślowych.

A dlaczego tak uważasz? Nawet teraz go nie rozumiemy. To kościół nami steruje i pokazuje jaki (niby) jest.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?

Chciałbym, żeby człowiek dowiedział się jak najprędzej, że kocham go i doznaję największej radości, przebywając z nim i rozmawiając jak ojciec ze swymi dziećmi.
Jestem Wiekuisty i kiedy żyłem Jeden Jedyny, już wówczas postanowiłem użyć całej Swej Potęgi do stworzenia istot na Mój Obraz. Najpierw jednak trzeba było stworzyć materię, aby istoty te mogły znaleźć środki utrzymania. Stworzyłem zatem świat. Napełniłem go tym wszystkim, co jak wiedziałem będzie ludziom potrzebne: powietrzem, słońcem, deszczem i wieloma innymi rzeczami, o których wiedziałem, że będą im niezbędne do życia.
W końcu został stworzony człowiek! Cieszyłem się Moim dziełem! Człowiek jednak dopuszcza się grzechu, ale to właśnie wówczas objawia się Moja nieskończona dobroć.

:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?

bo Kościół to instytucja/ firma która jest po prostu na rynku religijnym
ustalają to co im wygodne i lepsze dla nich
nie wierze w Kościół

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?

ustala co jest dobre a co złe

Konto usunięte
Konto usunięte: -Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?

z racji tego że jestem marzycielem wierze w wiele rzeczy natomiast odnośnie wiary tak wierze w Boga , w życie po życiu , cuda itd. natomiast nic a nic nie wierze Kościołowi

Konto usunięte
Konto usunięte: Jest coś co chcesz w niej zmienić?

chyba nie :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślisz, że Bóg jest jeden?

Tak widzę (...)
Raptowną, wszechogarniającą
pewność, że to my ludzie, ta płynąca
znikąd rzeka materii biologicznej
że to my stworzyliśmy Boga (...)
mozolnie z bólem, z męką naszego Boga,
Boga miłosierdzia i dobra, aby czas uchronił
przed złem wszechświata, kosmosu (...)
Żeby nas uchronił przed nami (...)
Bóg przeciw innym Bogom (...)
Bóg miłosierdzia. Bóg ludzi.

Tadeusz Konwicki "Mała apokalipsa"

myślę że byc może jest Jeden Bóg ale dla każdego jest inny - taki jakiego go tworzymy po przez swoje życie a co z tym idzie ..takie też będzie nasze niebo

Konto usunięte
Konto usunięte: -Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

bo Bóg jest w każdym :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Kurde, jedno z ważniejszych pytań właśnie "wypadło" mi z głowy

za dużo wolnej przestrzeni miało

Konto usunięte
Konto usunięte: Kultura znaczy się :-=)

:ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: jak dobrze móc pisać co się chce)

to na Hyde
...Ignorance is bliss...
Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?

Ingeruje w politykę to nie tyczy się całego kościoła ale jednak

Konto usunięte
Konto usunięte: -Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?

to moja sprawa

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślisz, że Bóg jest jeden?

zkontaktuj się z teologiem lub katechetą

Konto usunięte
Konto usunięte: -Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

to jest jeden z dogmatów przyjętych przez kościół przez VII sobór nicejski w 787r
który zresztą był jedną z przyczyn rozpadu kościoła w ok.1054r
Jeśli wierzysz w byt który pociąga za sznurki tam u góry to dla czego jest ci ciężko uwierzyć w jego trzy osoby??
dekameron
dekameron
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A dlaczego tak uważasz? Nawet teraz go nie rozumiemy.

Zadałaś pytanie a potem sobie na nie sama odpowiedziałaś.

Konto usunięte
Konto usunięte: Boli mnie jednak to, że uważasz mnie za kogoś innego niż naprawdę jestem

To się wykaż i myśl zanim napiszesz.

RexMundi
RexMundi: ustala co jest dobre a co złe

Czyli palenie kobiet na stosie było dobre?

RexMundi
RexMundi:

Kultura obowiązuje innych, ja jestem hipokrytą więc nie muszę :-=)
Shahitka
Shahitka
  30 maja 2009
RexMundi
RexMundi:

Odwołałeś się cytatów, które i tak niewiele wyjaśniają tak naprawdę.
Hmm, masz rację. Kościół i Bóg teraz to już całkowicie oddzielne rzeczy.
Lepiej mieć Boga dla siebie i kościołem się nie martwić :ziober2:
Shahitka
Shahitka
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zadałaś pytanie a potem sobie na nie sama odpowiedziałaś.

Bo odpowiedziałam co ja na ten temat uważam. I się Ciebie pytam co Ty myślisz.

Konto usunięte
Konto usunięte: To się wykaż i myśl zanim napiszesz.

Najłatwiej krytykować :) Więc głupie, bezmyślne tematy zostawmy dla takiego bydła jak ja :) A i dziwne, że skoro ten temat jest tak pusty, beznadziejny i bezsensowny to dlaczego mi odpisałeś?

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli palenie kobiet na stosie było dobre?

Kobiety zawsze były złe. A czy to dobre było to nie mam pojęcia. Jeśli chodzi Ci o działania Inkwizycji to sądzę, że ona nie miała nic wspólnego z Bogiem. Dążyła tylko do władzy i kasy.
Shahitka
Shahitka
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli wierzysz w byt który pociąga za sznurki tam u góry to dla czego jest ci ciężko uwierzyć w jego trzy osoby??

Czy ja coś takiego napisałam? :woot:
Człowiek już od Epoki Oświecenia dąży do zdobycia jak największej ilości odpowiedzi na przeróżne pytania. A po co mam wierzyć w 3 in 1 skoro to wszystko kościół ustalił? Najlepiej być dobrym człowiekiem, nie martwić się o te sprawy i żyć tak do "usranej" śmierci he?
Kościół działa z nami jak ludzie z ćpunami.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.