Shahitka
Shahitka
  29 maja 2009 (pierwszy post)
Przeprowadziłam dzisiaj wieczorną, ciekawą rozmowę. (fascynujące :and:)
I mam kilka pytań związanych z Bogiem/bogiem:

-Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?
-Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?
-Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?
-Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?
-Jest coś co chcesz w niej zmienić?
-Myślisz, że Bóg jest jeden?
-Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

Kurde, jedno z ważniejszych pytań właśnie "wypadło" mi z głowy :ziober2:
666kamilka666
666kamilka666
  31 maja 2009
Qbkens
Qbkens: Nie wierzę w to.

Ja to wiem.
Tyle.

Qbkens
Qbkens: Normalni otrzymają zbawienie, nienormalni zostaną potępieni.

:wtf:.
Osoby siedzące w psychiatryku są więc już spisane na straty, tak?

Qbkens
Qbkens: Bóg osądzi kto jest normalny (spełnia oczekiwania Boga) a kto nie.

Nie chcę spełniać oczekiwań takiego Boga.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Osoby siedzące w psychiatryku są więc już spisane na straty, tak?

Dlaczego niby ?.
Chodziło mi, że normalny dla Boga a nie dla ludzi, to że ktoś kogoś nazwie nienormalnym to nie znaczy, że w oczach Boga też taki jest.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie chcę spełniać oczekiwań takiego Boga.

Więc nie masz Boga, sama jesteś swoją panią i tyle. Sama wybierasz co jest dobrem a co złem, nie czujesz, że ktoś jest ponad Tobą, nie uznajesz tego. ?
666kamilka666
666kamilka666
  31 maja 2009
Qbkens
Qbkens: Dlaczego niby ?. Chodziło mi, że normalny dla Boga a nie dla ludzi, to że ktoś kogoś nazwie nienormalnym to nie znaczy, że w oczach Boga też taki jest.

Nie rozumiem o czym Ty do mnie mówisz.

Według Ciebie ( i może Boga) osoba nienormalna to osoba, która w niego nie wierzy?
Czy osoba nienormalna to taka, która ma niepokolei w głowie?

A może osoba która nie wierzy ma niepokolei w głowie?

Qbkens
Qbkens: Więc nie masz Boga, sama jesteś swoją panią i tyle. Sama wybierasz co jest dobrem a co złem, nie czujesz, że ktoś jest ponad Tobą, nie uznajesz tego. ?

W tym momencie?
W tym momencie poszukuję.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie rozumiem o czym Ty do mnie mówisz.

No właśnie zależy od definicji normalności. Ja przyjąłem taką, że normalni to spełniający jakieś normy, zalecenia, reguły - w tym przypadku wskazane przez Boga. Kto się okaże tym normalnym dowiemy się na sądzie ostatecznym.
Osoby chore psychicznie które nie potrafią rozróżnić czym jest dobro a czym zło, nie mogą być tak samo oceniane jak ludzie z pełną świadomością swoich czynów. Dlaczego więc mają być potępieni skoro nie robią tego celowo. Tak samo jak niemowlak który nie potrafi odróżnić dobra od zła - jemu grzechy nie są poczytane.
Kwestia definicji i podejścia do tematu.
Jest takie zdanie w Piśmie Świętym: tylko szaleńcy zdobywają Niebo. Można takich ludzi nazwać więc też nienormalnymi ? ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Według Ciebie ( i może Boga) osoba nienormalna to osoba, która w niego nie wierzy?

W dzisiejszych czasach chyba bardziej nienormalna :), mało kto wierzy w Boga dzisiaj, więc jeśli normalność to przeciętność, statystyczna liczba, to osoby nie wierzące w Boga są normalne. Oczywiście ponoć w Polsce jest ponad 90 % katolików, ale po moim otoczeniu widzę, że chyba odwrotnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: A może osoba która nie wierzy ma niepokolei w głowie?

Nie myślę tak o takich osobach, mogą nie wierzyć a być wspaniałymi ludźmi.

Konto usunięte
Konto usunięte: W tym momencie? W tym momencie poszukuję.

Czego oczekujesz od Boga, którego ewentualnie moze kiedyś znajdziesz ?
agoosiaaa
agoosiaaa
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie odpowiedziałas mi na pytanie. Dlaczego Ty nie wierzysz w Boga? Ja Ci nic nie próbuję udowodnić, przytaczam tylko Twoje słowa :)

nie wierze w to, czego nie mozna udowodnic.
uwazam, ze swiat rownie dobrze mogl powstac sam z siebie niz za pomoca boga, bo powiedzmy sobie szczerze - dlaczego by nie??
ma to taki sam sens (albo i wiekszy) niz to, ze zostal stworzony przez boga, ktory powstal sam z siebie.
poza tym nie wiem, dlaczego z mojej wiary lub niewiary mialabym sie tlumaczyc komukolwiek.
poza tym nie musze miec zadnego powodu zeby w cos wierzyc lub nie wierzyc.
agoosiaaa
agoosiaaa
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I jeszcze tak sobie myślę. Osoby, które tutaj nie wierzą w istnienie Boga, ponieważ nie mają dowodów. Jak wytłumaczyć, że podczas "Odnowy W Duchu Świętym" ludzie krzyczą dziwnym głosem, wypowiadają zdania "Szatan zwycięży" itp. ? Może napiszecie, że połowa kościoła ma urojenia lub padaczkę?

wytlumaczyc sobie mozna jak sie chce, nie udowodnisz mi, ze krzyczacy ludzie itp. to dowod na to, ze bog istnieje.
i nie wiem co ci do tego, ze w cos nie wierze, ja sie nie czepiam, ze ty w to wierzysz bo masz do tego pelne prawo.
ale wkurzaja mnie tacy ludzie jak ty - bo ty wiesz wszystko najlepiej i nikt innej opini nie ma prawa miec :nie:
dekameron
dekameron
  31 maja 2009

Nom ale dlaczego tak jest? A po co bug jest jak kosciul muwi rze tżeba wierzyc i dlaczemu???

Pani widzisz i zabijesz żeby nie mogli genów rozprzestrzenić :-=)

666kamilka666
666kamilka666
  31 maja 2009
Qbkens
Qbkens: Ja przyjąłem taką, że normalni to spełniający jakieś normy, zalecenia, reguły - w tym przypadku wskazane przez Boga.

A osoby, które nie wierzą w Twojego Boga już nie są normalne?

Qbkens
Qbkens: W dzisiejszych czasach chyba bardziej nienormalna :),

Bo wkońcu ludzie zaczeli mysleć samodzielnie.

Qbkens
Qbkens: Nie myślę tak o takich osobach, mogą nie wierzyć a być wspaniałymi ludźmi.

Więc czemu wcześniej określiłeś ich mianem nienormalnych?

Qbkens
Qbkens: Czego oczekujesz od Boga, którego ewentualnie moze kiedyś znajdziesz ?

Niczego.
Doprawdy, niczego. Jeśli znajdę Go, i będzie on Dobry, Miłosierny etc, to jedyne czego będę od niego oczekiwać, to żeby ruszył dupsko i zrobił coś z tym grzesznym światem.

Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym nie wiem, dlaczego z mojej wiary lub niewiary mialabym sie tlumaczyc komukolwiek.

Nie musisz. Jednak dyskusja chyba polega na wymianie swoich poglądów.

Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym nie musze miec zadnego powodu zeby w cos wierzyc lub nie wierzyc.

Ja jednak muszę mieć powód.
Tak jak powodem pojścia siku jest parcie na pęcherz, powodem tego że jem jest uczucie głodu, powodem tego że śpię jest zmęczenie.
Muszę mieć powód, dla którego wierzę, lub nie wierzę.
agoosiaaa
agoosiaaa
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja jednak muszę mieć powód. Tak jak powodem pojścia siku jest parcie na pęcherz, powodem tego że jem jest uczucie głodu, powodem tego że śpię jest zmęczenie. Muszę mieć powód, dla którego wierzę, lub nie wierzę.

po prostu jestesmy zupelnie inne, ludzie sie roznia :)
666kamilka666
666kamilka666
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: po prostu jestesmy zupelnie inne, ludzie sie roznia :)

No tak :).
A nie będziemy się dalej sprzeczać, bo:

Konto usunięte
Konto usunięte: Klocenie sie na necie to jak bieganie na paraolimpiadzie. Nawet jak wygrasz i tak jestes uposledzony.

:ziober2:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A osoby, które nie wierzą w Twojego Boga już nie są normalne?


Qbkens
Qbkens: W dzisiejszych czasach chyba bardziej nienormalna :), mało kto wierzy w Boga dzisiaj, więc jeśli normalność to przeciętność, statystyczna liczba, to osoby nie wierzące w Boga są normalne. Oczywiście ponoć w Polsce jest ponad 90 % katolików, ale po moim otoczeniu widzę, że chyba odwrotnie.


Konto usunięte
Konto usunięte: Bo wkońcu ludzie zaczeli mysleć samodzielnie.

Oby wyszło im to na dobre.

Konto usunięte
Konto usunięte: Więc czemu wcześniej określiłeś ich mianem nienormalnych?

Nie nazwałem ich tak, póki ktoś żyje w oczach Boga zawsze ma szanse na zbawienie. Po śmierci człowiek zostanie osądzony.

Konto usunięte
Konto usunięte: Niczego. Doprawdy, niczego. Jeśli znajdę Go, i będzie on Dobry, Miłosierny etc, to jedyne czego będę od niego oczekiwać, to żeby ruszył dupsko i zrobił coś z tym grzesznym światem.

Oczekujesz by zgładził ten świat ?
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A osoby, które nie wierzą w Twojego Boga już nie są normalne?

Wcześniejszy mój post nie był stosowny ;/.
Nikt nie jest doskonały i nikt na tym świecie nie podąża za głosem Boga w 100 %, każdy jest grzeszny, czyli można powiedzieć, że każdy jest nienormalny :woot:. Kwestia taka, że nie wiemy jaką Bóg ma tolerancje na naszą nienormalność, to się okaże po śmierci :)
NeverMind1910
NeverMind1910
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?

Czas w Biblii to pojęcie względne. Aby było prościej. Skoro "Szatana" ( Nigdy nie rozumiem dlaczego określa się tego epitetu) namówił do grzechu Ewę pod postacią węża w chwili powstania ludzkości. "Legenda" głosi, że Lucyfer odwrócił się od Boga kiedy miał służyć ludziom. Uważał, że jest na to zbyt doskonały. Został potępiony, jak i anioły go popierające, stały się demonami. Lucyfer odwrócił się od Boga znacznie wcześniej od stworzenia człowieka. Lucyfer uważał, że ludzie to gatunek słaby i jest dla aniołów ujmą, aby dla nich służyć. Wszystko odbyło się znacznie wcześniej przed popełnieniem grzechu, który nazywany jest pierworodnym. Adam i Ewa nie mieli nic wspólnego z usunięciem z Edenu. Takie było ich przeznaczenie.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?

Kościół wszystko upraszcza tak, aby zwykły Kowalski w zarysie zrozumiał intencję kościoła i wiary.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?

Istnienie kościoła jest zbędne. Już sam fakt, że jest zwolniony z podatków jest śmieszny. Naturalnie najczęściej osoby chodzące do kościoła nie wiedzą kompletnie nic o swojej religii. Odklepują znane sobie modlitwy, nie zastanawiając się nad ich sensem.
Nazwijmy zatem Kościół Teatrem Bożego Igrzyska :)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?

Nie wierzę. Oczywiście Pismo Święte ma bardzo dużo błędów i nieścisłości. Ale na tym polega Wiara, a nie fakty. Aby właśnie w to wszystko uwierzyć.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślisz, że Bóg jest jeden?

Każdy ma własnego Boga. W starożytności mieli ich wielu.. Bóg jest wytworem wyobraźni, może być ich tysiące. Jeżeli coś wymyślisz, daj mi znać :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

Na chłopski rozum. Polska to kraj Katolicki. Bóg jest jeden, miał syna ( 2 sztuki) oraz Duch święty. Natchnienie dla Apostołów w głoszeniu Pisma Świętego. Zresztą trudno to wytłumaczyć, Duch Święty to głownie symbolika Pisma Świętego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kurde, jedno z ważniejszych pytań właśnie "wypadło" mi z głowy

Miałaś pogadankę z Sektą "Jehowi"? Śmierdzi mi to straszną propagandą.

Sam przyznam się, że chciałbym w coś wierzyć. Jednak jestem realistą i bardziej zagłębiając się w religie doszukujesz się masę nieścisłości.

Równie dobrze mogłabyś się zapytać. Skoro do Nieba trafiają wyłącznie osoby wierzące, co się dzieje z innowiercami?
Pytanie na poziomie klasy podstawowej..

Ogólnie Pismo Święte traktuję jak Baśń a wiarę jako wielką propagandę.
agoosiaaa
agoosiaaa
  31 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak :). A nie będziemy się dalej sprzeczać, bo:

:lol:
nie ma to jak moj podpis :crylol: :D
666kamilka666
666kamilka666
  1 czerwca 2009
Qbkens
Qbkens: Oby wyszło im to na dobre.

Już wychodzi :).

Qbkens
Qbkens: Oczekujesz by zgładził ten świat ?

jeżeli to jest jedyne wyjście.
Jednak nie sądzę, żeby to było jedyne wyjście.

Qbkens
Qbkens: Nikt nie jest doskonały i nikt na tym świecie nie podąża za głosem Boga w 100 %, każdy jest grzeszny, czyli można powiedzieć, że każdy jest nienormalny .

Czyli że nawet Jezus był nienormalny? (Boże mój Boże, czemuś mnie opuścił).
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.