Shahitka
Shahitka
  29 maja 2009 (pierwszy post)
Przeprowadziłam dzisiaj wieczorną, ciekawą rozmowę. (fascynujące :and:)
I mam kilka pytań związanych z Bogiem/bogiem:

-Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?
-Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?
-Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?
-Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?
-Jest coś co chcesz w niej zmienić?
-Myślisz, że Bóg jest jeden?
-Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

Kurde, jedno z ważniejszych pytań właśnie "wypadło" mi z głowy :ziober2:
666kamilka666
666kamilka666
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył? -Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?

Dlatego to jest totalnie nielogiczne. Jeśli on wie, że dziewczyna usunie ciąże, to dlaczego pozwala na zamordowanie małej istoty? Jeśli wie, że ktoś popadnie w narkomanizm, to czemu mu nie pomoże, nie pokaże innej ścieżki? Więc dlaczego nas stworzył? Może dla zabawy, może dla jakiegoś chorego eksperymentu. A może po prostu Bóg nie jest miłosierny i kochający, ale bezwzględny, okrutny, żądny krwi?

Kośiół uważa siebie za prawą rękę Boga. Uważa, że on wszytsko wie, wszystko może wyjaśnić. A tak naprawdę to "wyjaśnia" nam to jak mu wygodniej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie? -Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku? -Jest coś co chcesz w niej zmienić?

Wszystko. To, że wpieprza się w nasze życie, że nie umie zapanować nad tym całym bałagenem wewnątrz Kościoła, a pcha się w zewnętrzne (tak naprawdę wogóle nie łączące się z wiarą) problemy.

Nie wierzę, ale też nie nie wierzę. Jestem na etapie, kiedy poszukuję.
Chcę znaleźć :)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślisz, że Bóg jest jeden? -Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

Myślę, że jest tylu Bogów, ile jest wyznań na świecie. Dlatego jest i Jahwe, i Wisznu, i Bóg Krzesło :tak:.
To pewnie chodzi o roztrojenie jaźni :ninja:. Albo jak w Harrym Potterze, Voldemort miał aż 9 (czy ileśtam) wcieleń.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba tylko burdel na hyde już został, no cóż...

Na Kulturze nie siedzi się ciągle, tylko jak jest nowy temat.
Poza tym za późna pora jak na mnie :P
BirthdayMassacre
Posty: 923 (po ~97 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
BirthdayMassacre
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?

istnieje

Konto usunięte
Konto usunięte: -Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?

mój brak wiary jest całkiem spoko... nie chciałbym mieć innego.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślisz, że Bóg jest jeden?

myślę, że boga nie ma
...I'm in the dark, I'm alone around you,
I've never been here before,
nobody here to get me through...
666kamilka666
666kamilka666
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo wieczność polega na tym że rzeczy nie tylko nigdy się nie skończą ale nigdy się nie zaczeły, po prostu są, filozoficzną twarzą wieczności jest terażniejszość, coś co istnieje nieskończenie nie mogło być wczoraj i być jutro bo pojęcia wczoraj i jutro dla bezczasowego bytu nie istnieją.

:woot:.
Muszę nad tym pomyśleć.

Konto usunięte
Konto usunięte: tępe bydło :-=)

jak mnie takie coś wkurza.
Załóż sam jakiś ciekawy temat, a nie tylko marudzisz.
Daj przykład, a nie tylko gnoisz.
Sam wiele nie wnosisz, a od innych tego wymagasz.

RexMundi
RexMundi: Człowiek jednak dopuszcza się grzechu, ale to właśnie wówczas objawia się Moja nieskończona dobroć.

Gdzies właśnie ostatnio czytałam (chyba wczoraj przed snem :P), że dlatego jest ból i cierpienie, żeby człowiek mógł się sprawdzić, pokazać jak bardzo wierzy w Boga, jak bardzo mu ufa. A drugiemu człowiekowi daje to możliwość pokazania, jaki jest miłosierny, pomocny, dobry, jak to się martwi o drugą istotę.
Paranoja.
Shahitka
Shahitka
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego to jest totalnie nielogiczne. Jeśli on wie, że dziewczyna usunie ciąże, to dlaczego pozwala na zamordowanie małej istoty? Jeśli wie, że ktoś popadnie w narkomanizm, to czemu mu nie pomoże, nie pokaże innej ścieżki? Więc dlaczego nas stworzył? Może dla zabawy, może dla jakiegoś chorego eksperymentu. A może po prostu Bóg nie jest miłosierny i kochający, ale bezwzględny, okrutny, żądny krwi?

Idealna odpowiedź, zadowalająco "szarą masę" i "bydło" :ziober2:
Reszta odpowiedzi też mi się bardzo spodobała :)
Shahitka
Shahitka
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak mnie takie coś wkurza. Załóż sam jakiś ciekawy temat, a nie tylko marudzisz. Daj przykład, a nie tylko gnoisz. Sam wiele nie wnosisz, a od innych tego wymagasz.

Takich osób jest bardzo wiele :and: z takimi najczęściej nie da się porozmawiać. Chcą się tylko wywyższać.
ThaAlkaholik
ThaAlkaholik
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?

Nie potrzebne jest już samo to że istnieje.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?

Wydaja mi się, że widzi przyszłość ale tylko w danej chwili, np w kolejnym momencie ta przyszłość może ulec zmianie zależnie od naszej decyzji. Czemu nas stworzył tego nie wiem

Konto usunięte
Konto usunięte: -Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?

Jeśli Ci nie pasuje ten pogląd nie musisz mu ufać. Po drugie Kościół też do końca nie potrafi zrozumieć istoty Boga, szuka tego zrozumienia i przedstawia punkt widzenia wydający się najbardziej logicznym i prawdopodobnym.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?

Tak, miesza się zbytnio w politykę

Konto usunięte
Konto usunięte: -Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku? -Jest coś co chcesz w niej zmienić?

1. Jest jeszcze sporo ułomności w niej
2. Więcej pokory i zaufania

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślisz, że Bóg jest jeden? -Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

1. Jeden w 3 postaciach
2. Nie mam bladego pojęcia :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?

nie moge ci odpowiedziec na to pytanie, poniewaz wiem tylko jak ja mysle.
skad mam wiedziec (zakladajac, ze bog istnieje) dlaczego zrobil tak a nie inaczej.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?

nie wiem dlaczego 'kosciol'
kazda wiara to ustala.
poza tym - jaki ty masz problem. nikt ci nie kaze wierzyc w boga ani chodzic do kosciola :ziew:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?

czy to jakas moda, aby przyczepiac sie do kosciola??
no pewnie, ze sa, nikt i nic nie jest idealne.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?

nie wiem, na jaka odpowiedz liczysz.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Jest coś co chcesz w niej zmienić?

jakbym chciala to juz bym dawno zmienila.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślisz, że Bóg jest jeden?

mysle, ze nie mozna tego tak zdefiniowac. poza tym, jak juz cos to bym zakladala za 'bog' to nadprzyrodzona sila, ktora dala wszystkiemu poczatek, ale niczego nie kontroluje.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

wiesz na czym polega wiara?? wiara to wierzenie w cos, czego nie mozesz udowodnic.
wiec pomysl teraz, jaki sens w ogole ma to pytanie.

Konto usunięte
Konto usunięte: To kościół nami steruje i pokazuje jaki (niby) jest.

jestes ograniczona i wmawiasz sobie to.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kościół działa z nami jak ludzie z ćpunami.

:zonk: nie no, az nie moge z ciebie.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego to jest totalnie nielogiczne. Jeśli on wie, że dziewczyna usunie ciąże, to dlaczego pozwala na zamordowanie małej istoty? Jeśli wie, że ktoś popadnie w narkomanizm, to czemu mu nie pomoże, nie pokaże innej ścieżki? Więc dlaczego nas stworzył? Może dla zabawy, może dla jakiegoś chorego eksperymentu. A może po prostu Bóg nie jest miłosierny i kochający, ale bezwzględny, okrutny, żądny krwi?

Tak, najlepiej zwalić wszystko na Boga. Bóg dał człowiekowi wolną wolę i nie ingeruje bezpośrednio w jego życie.
Dlaczego stworzył? - to jest Bóg, miał widocznie taki kaprys.
666kamilka666
666kamilka666
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Idealna odpowiedź, zadowalająco "szarą masę" i "bydło" Reszta odpowiedzi też mi się bardzo spodobała :)

oh, jaki ja niski poziom reprezentuje, jeśli moje odpowiedzi i tok myślenia jest na tak niskim poziomie :ninja:.

Konto usunięte
Konto usunięte: Takich osób jest bardzo wiele z takimi najczęściej nie da się porozmawiać. Chcą się tylko wywyższać.

Nawet nie chodzi o to wywyższanie się czy coś.
Ale jest bardzo mało osób, które potrafią swoją krytyą kogoś zmotywowć do lepszej pracy.
A jeszcze mniej jest osób, których gnojenie motywuje to lepszej pracy.

Qbkens
Qbkens: Tak, najlepiej zwalić wszystko na Boga. Bóg dał człowiekowi wolną wolę i nie ingeruje bezpośrednio w jego życie.

Przecież nie zwalam! Po prostu mówię jak jest.

Boga określa się jako Wszechmocnego i Wszechwiedzącego.
A te dwie cechy się wykluczają.

Poza tym, jeśli dał nam wolną wolę, to skąd wie którą drogę obierzemy (przecież jest wszechwiedzący)? A nawet jeśli naprawdę wie, to po co ta cała szopka z "wolną wolą'? Jeśli wie, jaki człowiek jest, to niech od razu zadecyduje za niego o wszytskich sprawach. Przecież wie o człowieku wszystko, i może wszytsko.
666kamilka666
666kamilka666
  30 maja 2009
Qbkens
Qbkens: to jest Bóg, miał widocznie taki kaprys.

Jeszcze się odniosę do tego.

Wierzysz w Boga?
I czy naprawdę masz taką niską samoocenę, i wierzysz że jesteś jedynie "kaprysem"?
Jeśli tak, to naprawdę Ci współczuję. Ja nie jestem niczyim kaprysem. Czy to nie moich rodziców, czy to jakiegośtam Boga Krzesło.
mmaryjka
mmaryjka
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?

dlaczego? bo dawno, dawno temu, jakiś inteligentny człowiek uznał, że może na tym i nieźle zarobić i kontrolować społeczeństwo. na dobre wyszło to i jemu i jego następcom.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?

ingeruje w politykę i (zbytnio) w życie swoich wiernych.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?

nie wierzę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślisz, że Bóg jest jeden?

myślę, że go nie ma, a nawet jeśli jest, to ma to wszystko głęboko.
pauline321
pauline321
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?


Żeby miał kto panować nad innymi istotami żywymi :woot:
J3bneCi
J3bneCi
  30 maja 2009

Mam siostrę zakonnicę. Niestety pogadałbyś z nią jeśli by nie byla w klasztorze. :and:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  30 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli palenie kobiet na stosie było dobre?

według Kościoła tak :tak:
co nie znaczy że ma rację

Konto usunięte
Konto usunięte: Kultura obowiązuje innych, ja jestem hipokrytą więc nie muszę :-=)

ale Regulamin dotyczy wszystkich :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Odwołałeś się cytatów, które i tak niewiele wyjaśniają tak naprawdę.

pierwszy wyjasnia dlaczego Bóg stworzył człowieka
drugi .. dlaczego człowiek stworzył Boga
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.