Shahitka
Shahitka
  29 maja 2009 (pierwszy post)
Przeprowadziłam dzisiaj wieczorną, ciekawą rozmowę. (fascynujące :and:)
I mam kilka pytań związanych z Bogiem/bogiem:

-Jeśli widzi on naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to dlaczego nas stworzył?
-Jeżeli nie potrafimy zrozumieć wszechświata, boga, nieba, piekła, duszy, świadomości to dlaczego kościół wszystko ustala?
-Czy są rzeczy, które kościół robi niepotrzebnie?
-Co sądzisz o swojej wierze lub jej braku?
-Jest coś co chcesz w niej zmienić?
-Myślisz, że Bóg jest jeden?
-Dlaczego skoro jest jeden to ma trzy postacie? Czy to możliwe?

Kurde, jedno z ważniejszych pytań właśnie "wypadło" mi z głowy :ziober2:
666kamilka666
666kamilka666
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: logika calej wiary oparta jest na logice boga.

Nie na logice. Na wymaganiach, żądaniach Boga.
Poza tym skąd mamy pewność, że to wszystko czego nas uczą, co przekazuje nam Kościół jest w 100% tym, co chciał nam przekazać, nauczyć Bóg?

Zbyt wiele rzeczy o których mówił Kościół zostało obalone, żeby móc wierzyć w resztę bez żadnego "zająknięcia" :-).
agoosiaaa
agoosiaaa
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie na logice. Na wymaganiach, żądaniach Boga. Poza tym skąd mamy pewność, że to wszystko czego nas uczą, co przekazuje nam Kościół jest w 100% tym, co chciał nam przekazać, nauczyć Bóg? Zbyt wiele rzeczy o których mówił Kościół zostało obalone, żeby móc wierzyć w resztę bez żadnego "zająknięcia" :-).

sluchaj, ja ci nie wmawiam niczego, wiara katolicka jest oparta na katolickim bogu, nie masz mozliwosci go obalic.
zalozeniem tej calej wiary jest to, ze ukazuje wszystko co bog chcial przekazac i tyle.
wiec skoro w nia nie wierzysz to nie masz problemu.
666kamilka666
666kamilka666
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: sluchaj, ja ci nie wmawiam niczego, wiara katolicka jest oparta na katolickim bogu, nie masz mozliwosci go obalic.

Wiem że mi nie wmawiasz :).
Oczywiście że jest na nim oparta, ale nie na jego logice, tylko na jego wymaganiach.

Konto usunięte
Konto usunięte: zalozeniem tej calej wiary jest to, ze ukazuje wszystko co bog chcial przekazac i tyle. wiec skoro w nia nie wierzysz to nie masz problemu.

I tu jest właśnie pies pogrzebany.
Nie pokazuje wszystkiego. Wybrała sobie kilka Ewangelii które uważała za prawdziwe, wybrała tylko pasujące klerowi zasady. Nie ukazuje wszytskiego.
agoosiaaa
agoosiaaa
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I tu jest właśnie pies pogrzebany. Nie pokazuje wszystkiego. Wybrała sobie kilka Ewangelii które uważała za prawdziwe, wybrała tylko pasujące klerowi zasady. Nie ukazuje wszytskiego.

wedlug tej religii ukazuje wszystko.
to tak samo, jakbys ty sobie teraz wymyslila religie - wymyslilabys zasady te, ktore maja obowiazywac i reszte bys ominela.
co by nie zmienialo faktu, ze zawieralaby wszystko, co wedlug ciebie zawierac byla powinna.
666kamilka666
666kamilka666
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wedlug tej religii ukazuje wszystko.

Nie.
Poczytaj trochę.
Nie ukazuje wszystkiego co Bóg chciał nam przekazać.

Konto usunięte
Konto usunięte: to tak samo, jakbys ty sobie teraz wymyslila religie - wymyslilabys zasady te, ktore maja obowiazywac i reszte bys ominela. co by nie zmienialo faktu, ze zawieralaby wszystko, co wedlug ciebie zawierac byla powinna.

Nie o to chodzi.
Naprawdę, poczytaj.

Chociażby to, że nie mamy Ewangelii wszystkich Apostołów a jedynie kilku. Dlaczego? Bo Bóg tylko tyle chciał nam przekazać? Nie, bo na soborze tak sobie wybrano.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To było zło tępione przez Kościół. Czyli też przez społeczeństwo, ale wtedy to Kościół kształtował ludzki umysł.

Na szczęście Kościół jest teraz bardziej cywilizowany, oświecony :P.
Wtedy Kościół kształtował umysł strachem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Więc jeśli to co miał w głowie było boskie, to dlaczego zwątpił? :P

Może to nie było zwątpienie, tylko Bóg na chwile Go opuścił a On wyraził tylko swoje zaskoczenie, strach :woot:
Ale uparta jesteś :P

Konto usunięte
Konto usunięte: No przecież jest że Gołąb, czyż nie?

A no rzeczywiście, nie pamiętałem o tym :lol2: pardąsik :P
666kamilka666
666kamilka666
  3 czerwca 2009
Qbkens
Qbkens: Na szczęście Kościół jest teraz bardziej cywilizowany, oświecony :P. Wtedy Kościół kształtował umysł strachem.

Dokładnie.
Kup odpust to będziesz święty :ziober2:.
Odpuusty, sprzedajemy odpuuusty, promooocja :ninja:

Qbkens
Qbkens: Może to nie było zwątpienie, tylko Bóg na chwile Go opuścił a On wyraził tylko swoje zaskoczenie, strach Ale uparta jesteś :P

Bóg podobno nigdy nie opuszcza swoich owieczek :ninja:.
Wiem :P

Qbkens
Qbkens: A no rzeczywiście, nie pamiętałem o tym pardąsik :P

:-)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kup odpust to będziesz święty . Odpuusty, sprzedajemy odpuuusty, promooocja

:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Bóg podobno nigdy nie opuszcza swoich owieczek . Wiem :P

Opuścić może całe swoje stado by pójść poszukać jednej która się zgubiła :P
Zawsze taka jesteś, czy tylko akurat w tej kwestii ? :P
agoosiaaa
agoosiaaa
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chociażby to, że nie mamy Ewangelii wszystkich Apostołów a jedynie kilku. Dlaczego? Bo Bóg tylko tyle chciał nam przekazać? Nie, bo na soborze tak sobie wybrano.

ja piernicze, czy ty czytasz w ogole co pisze??
to co ma sie zawierac w tej wierze jest w niej zawarte, wedlug niej ewangelie w niej nie zawarte sa klamstwem.

jakby zawierala wszystkie inne ewangelie najprawdopodobniej nigdy nie stala by sie taka, jaka jest teraz.

bylaby wtedy inna religia.
na tym koncze, bo naprawde nie chce mi sie w to zaglebiac.
666kamilka666
666kamilka666
  4 czerwca 2009
Qbkens
Qbkens: Opuścić może całe swoje stado by pójść poszukać jednej która się zgubiła :P Zawsze taka jesteś, czy tylko akurat w tej kwestii ? :P

Ale zostawia je w "kupie", a w kupie raźniej :P

Zawsze chyba. :).

Konto usunięte
Konto usunięte: ja piernicze, czy ty czytasz w ogole co pisze?? to co ma sie zawierac w tej wierze jest w niej zawarte, wedlug niej ewangelie w niej nie zawarte sa klamstwem.

Czytam.
Napisałaś, że ta wiara zawiera to, czego chciał Bóg.
A ta wiara zawiera to, co chce Kościół.

Konto usunięte
Konto usunięte: jakby zawierala wszystkie inne ewangelie najprawdopodobniej nigdy nie stala by sie taka, jaka jest teraz. bylaby wtedy inna religia.

Ale inne Ewangelie to też Słowo Boże. Skąd mamy wiedzieć że nie?
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytam. Napisałaś, że ta wiara zawiera to, czego chciał Bóg. A ta wiara zawiera to, co chce Kościół.

nie, nie czytasz ze zrozumienie.
wiara katolicka zostala wymyslona kilkkaset lat temu i takie juz sa jej zasady ze zawiera biblie, 4 ewangelie, pare listow i apokalipse, wszystko inne nie jest juz czescia wiary katolickiej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale inne Ewangelie to też Słowo Boże. Skąd mamy wiedzieć że nie?

jezeli jestes katolikiem to wiesz, ze nie. takie juz sa zasady tej wiary.
rozwnie dobrze, moglabys sie zaczac czepiac dlaczego nie zalaczono koranu do pisma swietego.
666kamilka666
666kamilka666
  4 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jezeli jestes katolikiem to wiesz, ze nie. takie juz sa zasady tej wiary. rozwnie dobrze, moglabys sie zaczac czepiac dlaczego nie zalaczono koranu do pisma swietego.

I widzisz. Chodzi mi o to, że nie mogę wiedzieć tylko dlatego "bo tak mi mówią". Trzeba szukać dowodów, że tak naprawdę ejst.
Chyba raczej dlaczego oni nie uznają Nowego Testamentu :woot:.

Konto usunięte
Konto usunięte: wiara katolicka zostala wymyslona kilkkaset lat temu i takie juz sa jej zasady ze zawiera biblie, 4 ewangelie, pare listow i apokalipse, wszystko inne nie jest juz czescia wiary katolickiej.

I widzisz. Jedni wierzą, że wiara nie została wymyślona. Tylko że to wszytsko kiedyś było. I chodzi mi o to, że SKĄD mamy wiedzieć, że ewangelia Filipa nie jest tak samo prawdziwa jak Jana?
Bo niby na soborze mieli objawienie? Czy może były tam niewygodne dla Kościoła fakty?
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I widzisz. Jedni wierzą, że wiara nie została wymyślona. Tylko że to wszytsko kiedyś było. I chodzi mi o to, że SKĄD mamy wiedzieć, że ewangelia Filipa nie jest tak samo prawdziwa jak Jana? Bo niby na soborze mieli objawienie? Czy może były tam niewygodne dla Kościoła fakty?

zrozum, w tej wierze jest tyle i tyle ewangeli, reszta jest uznana za klamstwo.
tyle.
ta wiara ma to w sobie, ze sklada sie z tego z czego sie sklada i tyle.
ale wciaz mi nie napisalas, dalczego czepiasz sie tylko tych ewangeli.
dlaczego nie czepiasz sie, ze w niej nie ma wszystkich innych pisam z wszystkich innych wiar??
666kamilka666
666kamilka666
  4 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zrozum, w tej wierze jest tyle i tyle ewangeli, reszta jest uznana za klamstwo. tyle.

Nie zrozumiem, dopóki nie dowiem się dlaczego, i skąd wiedzieli że akurat to jest kłamstwem.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale wciaz mi nie napisalas, dalczego czepiasz sie tylko tych ewangeli. dlaczego nie czepiasz sie, ze w niej nie ma wszystkich innych pisam z wszystkich innych wiar??

Bo wcześniej o to nie zapytałaś? ;-)
Nie czepiam się tylko tych Ewangelii. Podałam je jako przykład różnych niedociągnięć, niedopowiedzeń w wierze chrześcijańskiej.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  4 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale zostawia je w "kupie", a w kupie raźniej :P Zawsze chyba. :).

To bez znaczenia ile jest w kupie, ważne że idzie po jedną :P
Ok
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.