Kiedy flirt staje się zdradą?

flirt staje się zdradą

Dla każdego pojęcie zdrady oznacza co innego. Dla jednych flirt staje się zdradą gdy w grę wchodzi kontakt fizyczny, dla innych zdradę oznacza samo fantazjowanie o innej osobie. Jak odróżnić flirt od zdrady? Jak rozmawiać na ten temat ze swoim partnerem?

Flirt to nie zdrada?

Jeśli masz pewność, że zakończy się na wymianie kilku uśmiechów, rozmowie albo kilku przetańczonych piosenkach w klubie – to nie jest zdrada. Masz wrażenie, że z każdym kolejnym SMSem, z każdym spotkaniem pojawia się więcej fantazji kończących się seksem? To jest zdrada.

Jeśli Twoja druga połówka wie o tej osobie, zna charakter Waszej relacji i nie masz nic do ukrycia – to nie jest zdrada. Natomiast gdy ukrywasz coś przed swoim partnerem, to tym samym zdradzasz go. Słuchaj siebie i swoich emocji. Jeśli czujesz się nieswojo z tym co robisz, to pewnie znaczy, że robisz coś złego…

W zdrowej relacji czujemy się pewniej

Jeśli w Waszym związku wszystko jest OK – szanujecie się, lubicie, kochacie i ufacie sobie, to nie ma szans, aby pojawiła się zdrada. Czasem jedno z partnerów lubi być adorowanym, ma flirciarski charakter i to jest ok. Oczywiście pod warunkiem, że obie osoby w związku to akceptują. Dlatego staraj się pielęgnować to, co jest między Wami. Wtedy niewinny flirt Twojej drugiej połówki nie zrobi na Tobie najmniejszego wrażenia.

Ważna jest także szczera rozmowa – jeśli zachowanie Twojego partnera lub partnerki Ci nie odpowiada – powiedz o tym. Druga osoba może być nawet nieświadoma tego, że Cię rani, dopóki jej tego nie powiesz.

Ustalcie wspólną definicję zdrady

Jak już wspomniałam na początku – dla każdego pojęcie zdrady oznacza co innego. Dlatego będąc w związku, powinniście między sobą ustalić, kiedy flirt staje się zdradą oraz czego nie możecie zaakceptować. Pamiętaj – każdy ma jakieś doświadczenia związkowe i to one ukształtowały jego poczucie wartości oraz zaufanie do drugiej osoby. Każdy, kto został kiedykolwiek zdradzony, będzie z natury bardziej nieufny i należy to uszanować.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak stworzyć udany związek, kliknij tutaj.

Może ci się spodobać również

4 Replies to “Kiedy flirt staje się zdradą?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *