Jak bezpiecznie randkować online

randka online, flirt, aplikacja randkowa

Jeśli zastanawiasz się jak bezpiecznie randkować online to mamy coś dla Ciebie! W celu poprawienia Twojego bezpieczeństwa na Fotce postanowiliśmy stworzyć serię artykułów. Dowiesz się o niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą Cię spotkać w sieci i jak się przed nimi ustrzec. W tym artykule omówimy najważniejsze kwestie, o których zawsze należy pamiętać.

  1. Hasła – Pamiętaj, aby nigdy nikomu nie podawać swoich haseł, nawet moderatorzy naszego serwisu nie mają prawa Cię o nie zapytać. Pamiętaj także, aby w różnych miejscach Twoje hasła różniły się od siebie. Używaj wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków – dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje dane są bezpieczne.
  2. Miej na uwadze, że tak jak w życiu, nie każdy ma dobre intencje wobec Ciebie. Niestety często zdarzają się użytkownicy podszywający się pod kogoś innego, chcący wyłudzić od Ciebie pieniądze bądź dane. (Sprawdź jak działają oszuści matrymonialni). Nasza rada to zdrowy rozsądek, bo przecież nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, prawda? Pamiętaj także, że jeśli ktoś wyda Ci się podejrzany, możesz poinformować jednego z administratorów bądź zgłosić podejrzany profil.
  3. Zwróć uwagę na częstotliwość kontaktu. Przesada w obie strony powinna sprawić, że zapali Ci się ostrzegawcza lampka. Jeśli ktoś odpisuje Ci non-stop i jest ciągle online, to najprawdopodobniej całe dnie spędza ze wzrokiem wklejonym w ekran i nie ma zbyt wielu zainteresowań. Z kolei bardzo sporadyczne odpisywanie na Twoje wiadomości może sugerować olewcze podejście…
  4. Zwróć uwagę na to, jakie informacje o sobie zamieszczasz. Wyobraź sobie, że ktoś poznany w internecie ma dostęp do takich informacji jak Twoje imię, nazwisko i miasto, w którym mieszkasz – z tymi informacjami odnalezienie Ciebie jest trudne, ale nie niemożliwe. Jeśli wrzucisz zdjęcie miejsca ,w którym mieszkasz np. z numerem domu i ulicą – wtedy odnalezienie Cię nie będzie stanowiło żadnego problemu.
  5. Jeśli przenosisz znajomość z Internetu w realne życie pamiętaj, że najbezpieczniej jest umówić się w miejscu publicznym i dodatkowo poinformować kogoś bliskiego, na przykład przyjaciółkę, z kim się spotykasz i gdzie to spotkanie się odbędzie.

A Wam zdarzyła się niebezpieczna sytuacja w Internecie? Zachęcamy do podzielenia się Waszymi historiami i radami jak bezpiecznie randkować online.

Może ci się spodobać również