Jak randkować w czasie koronawirusa?

koronawirus, sars, covid

Obecna sytuacja jest dla nas wszystkim czymś nowym, czymś do czego trzeba się dostosować. Kontakty online od wielu lat są nieodłączną częścią naszego życia, a teraz stały się koniecznością. Przyłączamy się do akcji #zostańwdomu i jednocześnie staramy się umilić Wam czas spędzony w domowym zaciszu. Nikt z naszej ekipy nie ma wykształcenia medycznego, dlatego zwyczajnie powtórzymy zalecenia WHO: 

  1. Należy unikać kontaktów z innymi ludźmi, z domu wychodzić tylko wtedy, kiedy to konieczne (np. podróż do pracy, zakupy – nie robimy zapasów!, apteka).
  2. Po każdym powrocie z domu, skorzystaniu z toalety czy przed posiłkiem należy umyć dłonie mydłem i ciepłą wodą przez min. 30 sekund.
  3. W razie podejrzeń zakażeniem (objawy: suchy kaszel, gorączka, duszności) należy powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną i stosować się do wytycznych.
  4. Przypominamy także, że zwierzęta nie przenoszą koronawirusa na ludzi – nie porzucajmy swoich pupili!

Jak zatem w takiej sytuacji poznawać nowe osoby, być z nimi w kontakcie i randkować?

W dobie aplikacji randkowych (serdecznie polecamy naszą!) poznawanie nowych osób stało się łatwiejsze. Nowe osoby możesz poznawać online, pisać z nimi a nawet prowadzić wideorozmowy. To świetna okazja, żeby poznać się lepiej przed spotkaniem na żywo, na pewno dzięki temu trema przed pierwszą randką będzie znacznie mniejsza 🙂

Co jeśli mam już kogoś? Czy możemy się spotkać?

Zgodnie z akcją #zostańwdomu zachęcam ograniczenie nawet takich spotkań. Tutaj znowu odsyłam do kontaktów online. Poszukajcie jakiejś gry w Internecie, która umożliwi Wam rywalizację. Przegrana osoba stawia kolację!

Mieszkam ze swoją drugą połówką, jak nie zwariować?

Nie ma co owijać w bawełnę – to prawdziwy egzamin dla związku. Jeśli macie taką możliwość wyznaczcie sobie czas, który spędzacie osobno. Kwarantanna to też świetna okazja aby w końcu wspólnie zagrać w grę, na którą nie mieliście czasu, odkurzyć planszówki czy w końcu coś wspólnie ugotować. Bądźcie dla siebie mili i nie szukajcie powodów do bezsensownych sporów.

Może ci się spodobać również