AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  24 lutego 2009 (pierwszy post)
? Zamierzasz kupić samochód, ale nie wiesz na jaki model się zdecydować ?
? Zastanawiasz się, które auto jest lepsze?
? Masz przeznaczoną pewną kwotę i wahasz się mieszy zakupem jednego samochodu, a drugiego?


Ten temat jest dla Ciebie.
Podziel się tutaj swoimi wątpliwościami, a ktoś na pewno pomoże Ci je rozwiać.. ;-)
Grzesiek2290
Grzesiek2290
  21 maja 2009

E46 fajne ,a przy kupnie patrz na to na co sie patrzy przy kupnie auta po prostu ;]

Konto usunięte
Konto usunięte:


Prawko zdaj ,a potem szukaj sobie mocnego i taniego w utrzymaniu auta. (o zgrozo)
BeztroskoProsto
BeztroskoProsto
  21 maja 2009

Wiem wiem ale może jest jakiś spec od BMW i da konkretne porady i szczegóły :mrgreen: Wcześniej jeździłem Vectrą B z 2 litrowym silnikiem Diesela... O matko morza... Co to był za muł... Fakt, komfortowy i niezawodny samochód ale przy pierwszym wyprzedzaniu myślałem, że nigdy nie wykonam tego manewru hahaha później już odpuściłem sobie nawet wyprzedzanie...

Grzesiek2290
Grzesiek2290
  21 maja 2009

Do 23tys to będzie raczej tylko 320d 136PS z pierwszych lat produkcji.

Zwracać trzeba uwage na sam silnik, jego osprzęt (turbo etc.) i układ napędowy.

No i jeszcze widziałem akcje gdzie przy ostro jeżdżonym E46 wyrwało z tyłu tylną belkę i trzeba było spawać.

BeztroskoProsto
BeztroskoProsto
  21 maja 2009

Gdzieś roczniki 98,99,00 ;] Z średnim, a nawet słabym wyposażeniem, ale to co... Te samochody mają coś w sobie ;d Nie należę do tzw. Zażynaczy silników ;] Wolę spokojną, komfortową jazdę ale muszę czuć, że mam jakiś zapas mocy w tym silniku... Na tym forum najlepsi to są Ci co nie mają prawa jazdy, a już samochody kupują :D:D Też tak kiedyś myślałem ale jednak kupno samochodu to nie jest prosta sprawa ;]

afterace
afterace
  22 maja 2009

W dislach musisz uważać na przebiegi, generalnie w tych rocznikach musisz się liczyć że 250-300 tys to jest standard, jak ktoś sprzedaje 320d z 98 za okazyjne siano i ma 170 tys, to jest to prawie na pewno mega melina. Ja bym osobiście szukał jedynie w niemczech, są tam auta droższe ale pewniejsze. Z takim autem łatwo sie udupić w koszty, jeżeli jest zaniedbane technicznie. Koszty wytrysków, turbiny itd mogą czasem zaboleć. Sprawdzaj zawieche bo jest na wielowachaczach i remont jest dosyć kosztowny. Ale tak to spoko autko, ładne i znakomicie się prowadzi.

lutek
lutek
  22 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a ciebie stać na utrzymanie m3

Stać tylko w życiu nie dałbym tyle pieniędzy za bmw bez względu na model itp itd

Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem jakie autko kupić, zastanawiam się nad bmw e30, vw corrado, może jakiś fajny golf 3, lub audi b3. Co możecie bardziej mi doradzić, który jest mniej awaryjny, który byłby tańszy w eksploatacji ?

Brakuje tego ile pieniędzy na to masz, jakie silniki preferujesz itd

Konto usunięte
Konto usunięte: tutaj ci nikt konkretnie nie doradzi każdy umie pierd..lić tylko od rzeczy

Takim ludziom jak ty nie da sie doradzic - nie masz prawka, nie masz kasy na utrzymanie ale twardo szukasz samochodu-i tak na marginesie zacznij pisać w jednym poście
BeztroskoProsto
BeztroskoProsto
  22 maja 2009

Dzięki afterace xD Wkońcu jakieś dobre informacje... na pewno oglądając samochód będę brał jakiegoś dobrego mechanika i miernik lakieru ;] Jak znajdziecie jakieś ciekawe aukcje to podsyłajcie ;] A właśnie jak jest z utrzymaniem takiego BMW? Chyba nie ma wielkiej różnicy w częściach itp? I czy są jakieś zamienniki? Taaaak wiem jestem początkującym kierowcą i laikiem w tych sprawach dlatego piszę na forum

afterace
afterace
  22 maja 2009

Przede wszystkim jak nie masz zniżek na OC/AC to musisz się liczyć ze stawką rzędu 3-3,5 tys. na rok, a bez casco takiego auta nie polecam mieć :P co do części i serwisu, wszystko zależy kto Ci serwisuje i skąd bierzesz częsci, kumpel niedawno wywalił 5 koła za wał napędowy do e39 530d, ale mechanik zza rogu na pewno ci zrobi coś takiego za ułamek ceny. Jak masz dobrego znajomego mechanika, który ma zniżki w firmach typu fota, to nie jest tak źle. Zamienniki są zawsze, częśći oryginalne do beemek raczej odpadają chyba że masz nieograniczony budżet :P Ale na pewno tańszy w utrzymaniu byłby model w benzynie (ale nadrabia kosztami paliwa oczywiście).

BeztroskoProsto
BeztroskoProsto
  22 maja 2009

Zniżki są ;] Tzn. ja byłbym właścicielem, a ojciec współwłaścicielem i automatycznie zniżki ojca przechodzą na mnie czyli 65% ;D Właśnie chcę diesela ze względu na spalanie... Taki 2 litrowy benzyniak spali mi na mieście (przeważnie na miasto będę nim wyjeżdzał) 12-13 litrów a diesel 7-8, więc jest różnica... Wiem, że zawieszenie strasznie siada w bmw.... na coś jeszcze trzeba uważać?

afterace
afterace
  22 maja 2009

Generalnie jako że to jest już common rail, to troche mogą kosztować wtryski jeżeli się posypią. Ale nie wiem czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić wprzód, przedewszystkim trzeba tankować dobre paliwko i liczyć że będą chodzić ;P Jak szukasz auta bezwypadku, zwracaj uwagę na migacze, czy np nie sa z przodu białe a z tyłu pomarańczowe, dużo takich widzę na sprzedaż, a to już automatycznie świadczy o tym że był kombinowany. Sprawdzaj czy wszystkie wyświetlacze chodzą dobrze itd A tak to nie wiem, znajomi co mają te modele raczej sobie chwalą. Jak coś mi przyjdzie jeszcze do głowy to napisze.

lutek
lutek
  22 maja 2009
BeztroskoProsto
BeztroskoProsto: Zniżki są ;] Tzn. ja byłbym właścicielem, a ojciec współwłaścicielem i automatycznie zniżki ojca przechodzą na mnie czyli 65%

Z tego co wiem to 60% to maksymalne zniżki chyba że doliczasz sobie za jednorazową wpłate albo coś tyle że to wtedy nie jest 65% tylko wygląda to troche inaczej

Konto usunięte
Konto usunięte: Generalnie jako że to jest już common rail, to troche mogą kosztować wtryski jeżeli się posypią.

Przy szynie największym i najdelikatniejszym problemem jest pompa a nie wtryskiwacze
BeztroskoProsto
BeztroskoProsto
  22 maja 2009
lutek
lutek: Z tego co wiem to 60% to maksymalne zniżki chyba że doliczasz sobie za jednorazową wpłate albo coś tyle że to wtedy nie jest 65% tylko wygląda to troche inaczej

Nie wiem jak to jest... Ojciec zawsze powtarza, że ma 65% zniżki... odkąd pamiętam jest w PZU, więc może dlatego dostał dodatkowe 5%....
lutek
lutek
  22 maja 2009
BeztroskoProsto
BeztroskoProsto: Nie wiem jak to jest... Ojciec zawsze powtarza, że ma 65% zniżki... odkąd pamiętam jest w PZU, więc może dlatego dostał dodatkowe 5%....

Pewnie ma dodatkową zniżke za kontynuacje tylko że dodatkowe zniżki nie liczy się razem z tymi za bezszkodową jazdę - taki mały chwyt marketingowy:)
BeztroskoProsto
BeztroskoProsto
  22 maja 2009

W takim wypadku zniżka będzie wynosiła 60%, więc źle nie jest ;]

lutek
lutek
  22 maja 2009
BeztroskoProsto
BeztroskoProsto: W takim wypadku zniżka będzie wynosiła 60%, więc źle nie jest ;]

Owszem ale do tego zwyżka za ciebie bo nie masz ukończonej magicznej bariery czyli jakieś 25-40% w góre-nie wiem jak to jest w pzu dlatego taki rozrzut
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.