Zadziora
Zadziora
  29 kwietnia 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat ZDROWIA, DIET I ĆWICZEŃ . Rozmawiamy o tym jak o siebie dbać, jakie diety stosować i jak ćwiczenia wykonywać by nasze ciało było w najlepsze kondycji.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

Paulinessa
Paulinessa
  24 lipca 2011
Jaka jest "bezpieczna" ilośc wypitej kawy dziennie? Zdaję sobie sprawę, że kawa kawie nie równa.
moonlight28
moonlight28
  24 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka jest "bezpieczna" ilośc wypitej kawy dziennie? Zdaję sobie sprawę, że kawa kawie nie równa.

Najlepiej to nie pić wcale albo jedną dziennie z rana :)

Ja mam całkiem zabronione picie ale z dwóch dziennie nie umiem zrezygnować
moonlight28
moonlight28
  24 lipca 2011

No a tak w ogóle to jednak zależy też jaka to kawa i czy ze zdrowiem wszystko ok

UbuntuPL
wpis jest ukryty
Paulinessa
Paulinessa
  25 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam całkiem zabronione picie


Czemu?

Konto usunięte
Konto usunięte: No a tak w ogóle to jednak zależy też jaka to kawa i czy ze zdrowiem wszystko ok


Póki co ok ze zdrowiem (mam nadzieję). Kawę piję dośc mocną, sypaną, 1-3 dziennie.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  25 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka jest "bezpieczna" ilośc wypitej kawy dziennie? Zdaję sobie sprawę, że kawa kawie nie równa.

Sypana tak 2 dziennie, więcej staram się nie pić.
z 1-2 łyżek z cukrem, bez mleka.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

moonlight28
moonlight28
  25 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu?

Problemy z sercem

Konto usunięte
Konto usunięte: Póki co ok ze zdrowiem (mam nadzieję). Kawę piję dośc mocną, sypaną, 1-3 dziennie.

to jeszcze nie tragicznie, ale zadbaj o odpowiednie ilości magnezu, wapnia, potasu przy tym
madzia2143
madzia2143
  25 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Póki co ok ze zdrowiem (mam nadzieję). Kawę piję dośc mocną, sypaną, 1-3 dziennie.

ja to siekierę piję - sypana z 3 łyżeczek :ninja:
Paulinessa
Paulinessa
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja to siekierę piję - sypana z 3 łyżeczek


ja pije z 2,5 tych malutkich czubatych.:)
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka jest "bezpieczna" ilośc wypitej kawy dziennie? Zdaję sobie sprawę, że kawa kawie nie równa.

podobno do 300mg kofeiny na dzien jest bezpiecznie, bo chyba o to Ci chodzi tak?
http://coffeetea.about.com/od/caffeinehealth/a/How-Much-Caffeine-Is-In-Coffee-Tea-Cola-And-Other-Drinks.htm - tutaj pisze ogolnie ile kofeiny znajduje sie w kawie i herbacie.

a tak ogolnie to slyszalam, ze niby do 8 kubkow dziennie czy cos w tym stylu,a le nie wiem, ile w tym prawdy :woot:
mmaryjka
mmaryjka
  27 lipca 2011

ja od tygodnie nie piję w ogóle, zero używek ani nic takiego. nawet papierosów nie palę, max jednego dziennie. w środę czeka mnie holter:and:.

agoosiaaa
agoosiaaa
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w środę czeka mnie holter.

co to :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja od tygodnie nie piję w ogóle, zero używek ani nic takiego. nawet papierosów nie palę, max jednego dziennie.

ja fajki juz z 2 miechy temu rzucilam, ale kawe przynajmniej jedna dziennie musze wypic :)
Paulinessa
Paulinessa
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a tak ogolnie to slyszalam, ze niby do 8 kubkow dziennie czy cos w tym stylu,a le nie wiem, ile w tym prawdy


Ja słyszałam, że po 5 ktoś umarł :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja od tygodnie nie piję w ogóle, zero używek ani nic takiego. nawet papierosów nie palę, max jednego dziennie. w środę czeka mnie holter.


Ale rzucasz czy to tak tymczasowo przed badaniem?

Konto usunięte
Konto usunięte: co to


znalazłam:

Badanie EKG metodą Holtera, (całodobowe monitorowanie rytmu serca, badanie holterowskie - nazwa badania pochodzi od nazwiska twórcy) wykonywane jest aby ocenić aktywność elektryczną serca w ciągu całej doby.

Badanie Holtera zlecane jest przez kardiologa najczęściej w przypadku podejrzenia nieprawidłowej, nierównej pracy serca, zaburzeń rytmu serca, itp.
Paulinessa
Paulinessa
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: podobno do 300mg kofeiny na dzien jest bezpiecznie, bo chyba o to Ci chodzi tak? http://coffeetea.about.com/od/caffeinehealth/a/How-Much-Caffeine-Is-In-Coffee-Tea-Cola-And-Other-Drinks.htm - tutaj pisze ogolnie ile kofeiny znajduje sie w kawie i herbacie.


Tak, o coś takiego mi chodziło :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja słyszałam, że po 5 ktoś umarł

w sumie jak ktos mial slabe serce to byc moze :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: znalazłam: Badanie EKG metodą Holtera, (całodobowe monitorowanie rytmu serca, badanie holterowskie - nazwa badania pochodzi od nazwiska twórcy) wykonywane jest aby ocenić aktywność elektryczną serca w ciągu całej doby. Badanie Holtera zlecane jest przez kardiologa najczęściej w przypadku podejrzenia nieprawidłowej, nierównej pracy serca, zaburzeń rytmu serca, itp.

aaaa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, o coś takiego mi chodziło :)

tak mi sie wydawalo, bo w sumie kofeina w kawie jest chyba jedynym takim ''groznym'' skladnikiem :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.