agoosiaaa
agoosiaaa
  23 marca 2011 (pierwszy post)

ekhm, ekhm..

Luksus – ogólna definicja obejmująca obiekty materialne, usługi, artykuły spożywcze itp. dostępne dla wąskich grup społecznych, o przychodzie wyższym niż ogół społeczeństwa.

Mianem luksusu można określić choćby kolację w drogiej restauracji ze znakomitym widokiem, przy dobrym winie, będącą niekoniecznie niezbędną do przeżycia, lecz wprowadzającą do egzystencji ogólne zadowolenie z możliwości podniesienia jej jakości przez wprowadzenie doń swoistej elegancji.

z czym wam kojarzy sie luksus?

temat zalozony z zamiarem kontynuowania tematu, ktory zostal zamkniety jakies 30 sekund temu :)

agoosiaaa
agoosiaaa
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: luksosowych

:zonk:
jaki blad, wstyd.
mmaryjka
mmaryjka
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jesli to tak dziala, to chyba powinnam zaczac czesciej grac

moi znajomi i tata się śmieje, że skoro ja gubię to on musi znajdować;)
dobranoc!
Owieczka
Owieczka
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a tak na codzien nie mozesz?? tzn jak pojda spac

mogę,ale chodzą spać ok 23, więc już żaden luksus :P
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: luksusowej nocy

all incl. lux night bye bye

Tez bede leciec, milo sie gawedzilo.
Spijcie slodko, w waszych luksusowych lozeczkach.
Papa

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

agoosiaaa
agoosiaaa
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moi znajomi i tata się śmieje, że skoro ja gubię to on musi znajdować;) dobranoc!

dobranoc :bye:

Konto usunięte
Konto usunięte: mogę,ale chodzą spać ok 23, więc już żaden luksus :P

uuu, to pozno, moj maly juz o 6 jest zmeczony, ze jak do siodmej wieczorem wytrzyma to jest cud :D

annjamaica
annjamaica: Tez bede leciec, milo sie gawedzilo. Spijcie slodko, w waszych luksusowych lozeczkach. Papa

oki, to ja tez lece, w koncu juz pozno, papa :bye:
Szczurka
Szczurka
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: polmetrowe szczury nie sa straszne, mozna zlapac takiego i miec fajnego pieska.

gorzej, jak to bydlę wcale się ludzi nie bało i chciało atakować.
Ale zwiało, jak mu strzeliłam fleszem z aparatu po oczach :D

Ogólnie mój Nero miał z \e 40 cm + ogon, ale był oswojony, a nie dzikie bydlę xD
Kociak
Kociak
  24 marca 2011

Luksus.. dla mnie jest to coś o wiele wygodniejszego niż botki emu, bardziej rzucającego się w oczy niż buty Prady i równie drogiego i trudno dostępnego jak pantofle od M. Blahnik'a ;)

Ale jak wiadomo każdy może "luksus" definiować na swój sposób. Dla jednego może to być zwykła bluzka, ale zakupiona w normalnym sklepie a nie po siostrze, dla innej osoby z kolei może być to bluzka z logiem adidasa na plecach a dla jeszcze innej super świetna bluzeczka znanego projektanta uszyta na miarę :))

Niestety mnie nie stać na kupowanie bucików, które są luksusem za 5 tys. zł, torebki z 3 tys. zł, czy spodni za 900 zł. Nie mogę sobie na to pozwolić, więc ubieram się w sieciówkach typu h&m, new yorker, reserved albo tych sportowych sklepach jak nike, puma, czy adidas. Czyli tam gdzie większość młodego społeczeństwa ;D

Transcendencja
Transcendencja
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z czym wam kojarzy sie luksus?

Luksus to dla mnie Bentley na podwórku , Breitling na ręce i Sendry na nogach reszta nie ma znaczenia :ziober2:
Babsy
Babsy
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z czym wam kojarzy sie luksus?

kupuje produkty i place za uslugi nie pytajac o cene, nie liczac goraczkowo pieniedzy w portfelu z obawa czy starczy, lub myslac, jaki juz debet mam na karcie.
niestety dla mnie luksusem jak dotad sa ciuchy z sieciowek, moze i dlatego, ze w moim miescie jest raptem cropp, house, jakis adidas a raczej miks marek sportowych w jednym sklepie, big starr (nie przepadam za tymi markami, z house'a czy croppa kiedys sobie pare par dzinsow kupilam na wyprzedazy). w wakacje bylam przy kasie, ale i tak nadal pozostala mi malmiasteczkowa mentalnosc, ze "spodni, sukienki czy czegos tam innego za 300 zl nie kupie, taka rozrzutnosc" choc bylo mnie wtedy stac. najwiecej ciuchow mam ze sklepow bez nazwy, bazaru i lumpow.
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Luksus jest wtedy kiedy nie trzeba patrzeć na ceny w sklepie tylko można brać to co się podoba. To jest luksus.

Podpisuje się pod tym obie rękami i czym tam jeszcze mogę ;)
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  24 marca 2011

Może i ja się wtrącę do dyskusji ,a raczej kontynuacji tematu o paskach, którzy przekształcił się w temat o luksusie.
Po pierwsze to każdy z nas ma inne pojęcie luksusu. Dla mnie luksusem mogą być buty za 300 zł, dla innej osoby to będzie chłam ze zwykłej sieciówki, a luksusem nazwie sukienkę od projektanta za kilka tysięcy. Dlatego uważam,że zbędne jest dyskutowanie o tym i co najmniej niesmaczne kiedy czyta się to ,którą z Was stać na co. Wygląda to jak licytacja -kogo stać na więcej.
Zasada jest prosta - zarabiasz ciężko pieniądze to możesz zrobić z nimi co chcesz . Wtedy na pewno docenisz produkt i za 100 ,200 zł bo będzie to jakaś ( znaczna) część Twojej pensji.
Razi to ,że wypowiadają się tu osoby,które wcześniej pisały,że są np w większości utrzymywane przez facetów - To raczej jest nie taktowne, jeżeli dziewczyna utrzymywana z dochodów faceta ( kiedy sama nie zarabia nic, lub bardzo mało ) wspomina o tym,że lubi drogie rzeczy. Od razu kojarzy mi się to z utrzymanką.
Reasumując - Nie wnikam na ile to bogaci rodzice, a na ile to wasze ciężko zarobione pieniądze,ale niektórym przydało by się trochę pokory i lekcji dobrego smaku. Dziewczyny,trochę więcej klasy!

ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  24 marca 2011

Mam nadzieję,że swoją wypowiedzią nikogo nie uraziłem - nie miałem tego na celu. Chcę tylko ,żeby to forum nadal funkcjonowało tak jak wcześniej ,kiedy gościła jeszcze tu kultura. Teraz i ja tu rzadko zaglądam niestety, bo czasem aż żal czytać niektóre tematy:)

agoosiaaa
agoosiaaa
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: gorzej, jak to bydlę wcale się ludzi nie bało i chciało atakować. Ale zwiało, jak mu strzeliłam fleszem z aparatu po oczach :D

:rotfl: moze jakis zmutowany :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie mój Nero miał z \e 40 cm + ogon, ale był oswojony, a nie dzikie bydlę xD

mialas szczura :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Luksus to dla mnie Bentley na podwórku , Breitling na ręce i Sendry na nogach reszta nie ma znaczenia

najs :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Razi to ,że wypowiadają się tu osoby,które wcześniej pisały,że są np w większości utrzymywane przez facetów - To raczej jest nie taktowne, jeżeli dziewczyna utrzymywana z dochodów faceta ( kiedy sama nie zarabia nic, lub bardzo mało ) wspomina o tym,że lubi drogie rzeczy. Od razu kojarzy mi się to z utrzymanką.

i spoko, ale pytanie takie: co w tym zlego? jesli jedna osoba w zwiazku zarabia wiecej od drugiej to ta druga ma jesc chleb z margaryna, bo nie zarabia na szynke?
sorry, za porownanie, ale nie wiem co jest zlego w tym, ze ktos moze byc przez kogos utrzymywanym :woot:
agoosiaaa
agoosiaaa
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: sorry, za porownanie, ale nie wiem co jest zlego w tym, ze ktos moze byc przez kogos utrzymywanym

oczywiscie mowie tu o normalnych zwiazkach, a nie o tym, ze jakas laska/facet jest z kims tylko dla kasy.
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  24 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jesli jedna osoba w zwiazku zarabia wiecej od drugiej to ta druga ma jesc chleb z margaryna, bo nie zarabia na szynke?

:rotfl: No dokładnie. Ja teraz nie mogę po prostu pracować, Aga chyba z resztą też, bo siedzimy w domu z dziećmi i zwyczajnie nie da rady. A że Aga mieszka na Wyspach to tam i więcej się zarabia i na dziecko dostaje sporo kasy, nie to co w Polsce, także ona może sobie pozwolić na lepsze rzeczy. Nie leżymy bykiem tylko zajmujemy się domem i dzieckiem. Niestety za to jeszcze nie płacą...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.