agoosiaaa
agoosiaaa
  23 marca 2011 (pierwszy post)

ekhm, ekhm..

Luksus – ogólna definicja obejmująca obiekty materialne, usługi, artykuły spożywcze itp. dostępne dla wąskich grup społecznych, o przychodzie wyższym niż ogół społeczeństwa.

Mianem luksusu można określić choćby kolację w drogiej restauracji ze znakomitym widokiem, przy dobrym winie, będącą niekoniecznie niezbędną do przeżycia, lecz wprowadzającą do egzystencji ogólne zadowolenie z możliwości podniesienia jej jakości przez wprowadzenie doń swoistej elegancji.

z czym wam kojarzy sie luksus?

temat zalozony z zamiarem kontynuowania tematu, ktory zostal zamkniety jakies 30 sekund temu :)

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ładnie Cię zmaltretowała współczuję...

Najgorsze, że przecież nie można było wyjśc w połowie :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: 2 lub 3 za 50 zł? to bardzo, bardzo tanio, nie wiem na jakich produktach tam pracują ale u nas 50-60 zł wychodzi za same materiały z chemii z wodą, + robocizna, folie, prąd i takie tam...

Mega tanio, nie znalazłam nigdzie taniej.
Fakt, że pół godziny tam jadę, ale jednak oszczędność spora.
Tym bardziej, że mi ostatnio w zastraszającym tempie włosy rosną :)
Wiesz co, wydaje mi się, że oni wychodzą z założenia, że lepiej dwa razy taniej, a mieć cztery razy więcej klientów. Oprócz tego, że sa tam właśnie młode fryzjerki od balejaży, pasemek i innych tego typu, to w drugim pomieszczeniu jest typowe strzyżenie kobiet, do którego ustawiają się kolejki takie babciowe głównie ;)
animka
animka
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chodzi o to aby zwabic niską ceną tych z innych salonów i miec swoich własnych więcej.

no wiesz, zależy do jakiego klienta kierujecie swoją ofertę... niektóre salony nastawione są na 'trudnego' klienta, który może zapłacić więcej a oczekuje najlepszych usług. . nie oszukujmy się- zazwyczaj wyższa cena oznacza lepszą jakoś, a jeśli salon stawia na ilość a nie na jakość, no to mówi samo za siebie...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 marca 2011
animka
animka: no wiesz, zależy do jakiego klienta kierujecie swoją ofertę... niektóre salony nastawione są na 'trudnego' klienta, który może zapłacić więcej a oczekuje najlepszych usług. . nie oszukujmy się- zazwyczaj wyższa cena oznacza lepszą jakoś, a jeśli salon stawia na ilość a nie na jakość, no to mówi samo za siebie...

mylisz się ;-) u Nas np. nie ma fryzjerek, które nie mają dodatkowych kwalifikacji czy szkoły. Nie ma fryzjerek z kursów, samouków. Szefowa wymaga ciągłych szkoleń, ostatnio np. miałam zaszczyt jechać na szkolenie z kuracji Wellness, w wielu salonach takiej nawet nie ma, w sumie jest to nowość na rynku usług fryzjerskich.
U nas jest wysoka jakość usług, szczególnie z pielęgnacji - mamy bardzo szeroki wybór pielęgnacji ramowych. I nie jest tak, ze stawia sie na ilosc a nie jakos - jakby jakosc byla zla to nie byloby klientów. Szefowa ma dobra strategię. Btw u nas średnio strzyzenie kosztuje te 11-15 zł, w sieciówce kosztuje 39, a klientów jest tyle u nich, co kot napłakał.
animka
animka
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ma fryzjerek, które nie mają dodatkowych kwalifikacji czy szkoły

ale to chyba oczywiste, że nigdzie nie ma :szok:

Konto usunięte
Konto usunięte: np. miałam zaszczyt jechać na szkolenie z kuracji Wellness,

moja fryzjerka minimum raz w miesiącu wyjeżdża na szkolenia międzynarodowe.
no i wydaje mi sie logiczne, że skoro ceny są nizsze to jakość materiałów również-przeciez inaczej by się nie opłacało
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 marca 2011
animka
animka: no wiesz, zależy do jakiego klienta kierujecie swoją ofertę..

aha, ważną zaletą jest też to, że mamy pełne przystosowanie do ludzi niepełnosprawnych, z podjazdami dla wózka i takie tam, w wc tak samo, a wiele salonów tego niestety nie ma, mamy też kącik dla dzieci, to tez wielki plus
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 marca 2011
animka
animka: ale to chyba oczywiste, że nigdzie nie ma

uwierz mi, że są :nie: znam fryzjerki, co mają tylko technikum lub zawodówkę i żadnej pasji w sobie.

animka
animka: no i wydaje mi sie logiczne, że skoro ceny są nizsze to jakość materiałów również-przeciez inaczej by się nie opłacało

mowimy o strzyzeniu Kochana, w strzyzeniu nie zuzywa się materiałów - pracują nożyczki i maszynka - średnie zuzycie prądu przez maszynkę czy konturówkę kosztuje 3 zł, ;-) suszenie, ukladanie fryzury kosztuje dodatkowo
animka
animka
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aha, ważną zaletą jest też to, że mamy pełne przystosowanie do ludzi niepełnosprawnych, z podjazdami dla wózka i takie tam, w wc tak samo, a wiele salonów tego niestety nie ma, mamy też kącik dla dzieci, to tez wielki plus

raczej nie o to mi chodziło. chodziło mi bardziej o segmentacje rynku.
animka
animka
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: uwierz mi, że są znam fryzjerki, co mają tylko technikum lub zawodówkę i żadnej pasji w sobie.

nie zaprzeczam, że ktoś może się urodzić z zayebistym talentem, ale sam talent chyba nigdzie nie wystarcza
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 marca 2011
animka
animka: moja fryzjerka minimum raz w miesiącu wyjeżdża na szkolenia międzynarodowe.

a która to? bo pewnie jakaś znana. :lol:
http://www.damianduda.com/
2002
II-V-ce Mistrzostwo Śląska o Puchar Śląska

2003
II-V-ce Mistrzostwo Śląska

2003
IV-m Otwarte Mistrzostwa Polski

2004
PARYŻ-Coiffure Mondial

2004
V-ce Mistrzostwo Śląska

2005
V-ce Mistrzostwo Śląska

2006
I miejsce MISTRZ ŚLĄSKA W FRYZJERSTWIE MĘSKIM

2007
Order Św Magdaleny za zasługi dla rzemiosła

2007
LONDYN-Akademia Mahogany nowa kolekcja cube

2008
LONDYN-Alternative hair show

2008
Wyróżnienie Konkurs Kreator damskie

2008
ARTISTIC TEAM POLAND
Przyjęcie do Alfaparf Milano

2008
Laureat konkursu FIRMA Z JAKOŚCIĄ nadawanego przez izbę rzemieślniczom w Katowicach

2009
I miejsce MISTRZ ŚLASKA W FRYZJERSTWIE DAMSKIM

2010
PRZYJĘCIE DO ELITARNEJ ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI INTERCOIFFURE - jest to elitarne stowarzyszenie zawodowe,zrzeszające wysokiej klasy fachowców posiadających salony na najwyższym poziomie.

2010
BARCELONA-akademia ramiro mata nowa kolekcja fryzur GTOTESCA

2010
MEDIOLAN-najnowsza kolekcja akademi mahogany jesień-zima nowy klasycyzm

2010
PARYŻ-kongres intercoiffure,mistrzostwa swiata w fryzjerstwie omc

2011
MEDIOLAN- najnowsza kolekcja akademi mahogany wiosna-lato AQUA
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 marca 2011
animka
animka: nie zaprzeczam, że ktoś może się urodzić z zayebistym talentem, ale sam talent chyba nigdzie nie wystarcza

tak, zdarza się tak ;-) jednak fryzjerstwo idzie ciągle na przód i trzeba się dokształcać, uwierz mi, ze 70% fryzjerow w Polsce nie maja zadnego dodatkowego papieru, ew. na robienie paznokci czy makijaz
animka
animka
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a która to? bo pewnie jakaś znana.

nie mam zwyczaju robić reklamy komukolwiek. sobie z resztą też nie.
animka
animka
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, zdarza się tak ;-) jednak fryzjerstwo idzie ciągle na przód i trzeba się dokształcać, uwierz mi, ze 70% fryzjerow w Polsce nie maja zadnego dodatkowego papieru, ew. na robienie paznokci czy makijaz

szczerze mówiąc mało mnie to interesi, bo mam 2 pewne fryzjerki których raczej nie zmienię. w każdym zawodzie trzeba sie dokształcać całe życie, nie wyobrażam sobie inaczej. ja to w ogóle muszę być non stop na bieżąco- taki los.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 marca 2011
animka
animka: nie mam zwyczaju robić reklamy komukolwiek. sobie z resztą też nie.

tak sądziłam, i domyślam się, że to bujda ;-) no ale może się mylę, znany pan Damian jest naprawdę DOSKONAŁYM fryzjerem i nie wyjezdzał raz w miesiącu na szkolenia międzynarodowe...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 marca 2011
animka
animka: szczerze mówiąc mało mnie to interesi,

to po co o tym rozmawiamy w sumie? :woot: mnie interesuje, a Ciebie nie wiec skonczmy dyskusje :P
animka
animka
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak sądziłam, i domyślam się, że to bujda ;-) no ale może się mylę, znany pan Damian jest naprawdę DOSKONAŁYM fryzjerem i nie wyjezdzał raz w miesiącu na szkolenia międzynarodowe...

to raczej Twoj problem, ze nie widzisz ironii. nie pierwszy i nie ostatni raz.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.