agoosiaaa
agoosiaaa
  23 marca 2011 (pierwszy post)

ekhm, ekhm..

Luksus – ogólna definicja obejmująca obiekty materialne, usługi, artykuły spożywcze itp. dostępne dla wąskich grup społecznych, o przychodzie wyższym niż ogół społeczeństwa.

Mianem luksusu można określić choćby kolację w drogiej restauracji ze znakomitym widokiem, przy dobrym winie, będącą niekoniecznie niezbędną do przeżycia, lecz wprowadzającą do egzystencji ogólne zadowolenie z możliwości podniesienia jej jakości przez wprowadzenie doń swoistej elegancji.

z czym wam kojarzy sie luksus?

temat zalozony z zamiarem kontynuowania tematu, ktory zostal zamkniety jakies 30 sekund temu :)

folkemon
folkemon
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: o zadnych dodatkach nie bylo mowy, wiec bez, zreszta przypuszczam ze z wszami to by drozej wynioslo, w koncu hodowla wszy nie jest tania

A to dlatego tak tanio :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: uzyles emotki.

Oj no, używam już od pewnego czasu. Zależy jak mi się chce.
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  25 marca 2011
Prinz
Prinz: to tanio, musze na slask wyemigrowac, bo tu u mnie 35

u Nas jest salon Pasja - pewnego znanego mistrza, gdzie strzyzenie kosztuje 39 zl u NIEGO jak sie nie myle, reszta personelu 25, w sieciowych salonach strzyzenia se po 39 zl - ale poziom fryzjerek w takich salonach jest bardzo niski, i pracuja tam fryzjerzy ktorzy nie umieja znalezc pracy gdzies indziej, ogolnie robic w salonie sieciowym to wstyd :-)
ja pracuje w salonie, gdzie mamy 4 pracownie - dwie fryzjerskie, na jednej 9 stanowisk pracy na drugiej 5(do koloryzacji), jedna pracownia z kosmetyki (makijaze, paznokcie) i jedna z zabiegów (oczyszczanie, mikrodermabrazja itp), salon jest piętrowy :-) ma bardzo dobrą renomę, ogolnie u mnie takie sa ceny, strzyzenie meskie 13-15 (bez mycia, suszenia i ukladania), damskie ok 20 zł, + mycie, modelowanie i takie tam wychodzi ok 80 zł, no nie wiem ogolnie takie sa standarty w 'normalnych' salonach, w sieciowkach jest drozej :-)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z wszami czy bez?

takie atrakcje tylko w salonie 'WESZ'

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

agoosiaaa
agoosiaaa
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A to dlatego tak tanio

no na pewno :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Oj no, używam już od pewnego czasu. Zależy jak mi się chce.

czyli koniec akcji nieuzywania emotek?
to szkoda :and:
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  25 marca 2011

Wy sie smiejcie z tych wszy, to nie jest tak naprawde wcale smieszne!
WIECIE ILE LUDZI CHODZI DO FRYZJERA I MAJA WSZY? to jest masakra, jak im nie wstyd? a najgorzej, jak fryzjer nie zauwazy przed zabiegiem, kiedy zacznie ma obowiązek skonczyc i nie ma prawa wyprosic klienta, przed zabiegiem moze. to jest paranoja... tak samo jak brudni ludzie, spoceni chodza do lekarza - mnie by bylo wstyd.
ogolnie do kazdego salonu przyjdzie ktos z wszami, najczesciej wszy maja dzieci :-)

folkemon
folkemon
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli koniec akcji nieuzywania emotek?

Nie no, rzadko używam, więc nie smutaj : )
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: u Nas jest salon Pasja - pewnego znanego mistrza, gdzie strzyzenie kosztuje 39 zl u NIEGO jak sie nie myle, reszta personelu 25, w sieciowych salonach strzyzenia se po 39 zl - ale poziom fryzjerek w takich salonach jest bardzo niski, i pracuja tam fryzjerzy ktorzy nie umieja znalezc pracy gdzies indziej, ogolnie robic w salonie sieciowym to wstyd :-) ja pracuje w salonie, gdzie mamy 4 pracownie - dwie fryzjerskie, na jednej 9 stanowisk pracy na drugiej 5(do koloryzacji), jedna pracownia z kosmetyki (makijaze, paznokcie) i jedna z zabiegów (oczyszczanie, mikrodermabrazja itp), salon jest piętrowy :-) ma bardzo dobrą renomę, ogolnie u mnie takie sa ceny, strzyzenie meskie 13-15 (bez mycia, suszenia i ukladania), damskie ok 20 zł, + mycie, modelowanie i takie tam wychodzi ok 80 zł, no nie wiem ogolnie takie sa standarty w 'normalnych' salonach, w sieciowkach jest drozej :-)

mialas nie odpisywac, co? a paluszki świerzbią by odpisać...

w salonie sieciowym jak Trendy placi sie za jakosc i nigdy nie wyszedlem niezadowolony jak to mialo miejsce z przydworcowymi czy osiedlowymi fryzjerami.

i fryzjerzy w Trendy w Kaliszu nie narzekaja na pensje tak jak to robi fryzjerka w salonie 'WESZ'

btw, nie rob reklamy, dobry zaklad nie musi sie reklamowac

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

agoosiaaa
agoosiaaa
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie no, rzadko używam, więc nie smutaj : )

no dobrze, mam nadzieje ze juz nie trafie na emotke przez Ciebie uzyta :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 marca 2011
Prinz
Prinz:

mialam na mysli rozmawianie o tamtym temacie, pokazales juz na co Cie stac wiec nie trzeba tego ciągnąć ;-)
jesteś głupi jak but i hamuj trochę, skoncz mnie obrazac bo ja Ciebie takze nie obrazam i nie pracuje w salonie wesz, nie mogę odpowiadac za to, ze ktos miał wszy, jestes takim idiotą ze nie potrafisz tego zrozumiec?

co to za przyjemnosc pracowac w sieciowce, gdzie salon jest otwarty do 21, pracuje sie od pon. do niedzieli? zaden 'szanujący sie' fryzjer by tam nie poszedł, mnie by było wstyd pracowac w sieciówce.

nie reklamuje, nasz salon jest bardzo dobry i nawet dostał wyróżnienie pewnej znanej firmy. :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 marca 2011

skoro tak bardzo nie wierzycie, ze takie są na śląsku ceny, wkleję kilka przykładów:
http://www.saloneliza.pl/oferta.html
modne strzyżenia pań, panów, dzieci - od 15 zł,-

http://www.inspiracja.ocom.pl/
strzyżenie męskie 13 zł

nie wiem czy szukac dalej?

Sensi
Sensi
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: modne strzyżenia pań, panów, dzieci - od 15 zł,-
Im bliżej Warszawy tym drożej, wiesz o tym? I tu nie chodzi tylko o produkty, typu masło, mleko, wędliny, ale i biżuteria, robienie np. tipsów, czesanie, farbowanie i cała reszta, którą się wykonuje w zakładach fryzjerskich. U Ciebie jest 15zł za strzyżenie, ale u mnie już płacę 30zł. Nie wspominam już o zrobieniu fryzur na okazje, typu ślub, zakończenie roku szkolnego (bo i to też się zdarza) i inne. Gdybyś zobaczyła ceny u mnie to byś nie przyszła się strzyc.
Amen.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 marca 2011
Sensi
Sensi: U Ciebie jest 15zł za strzyżenie, ale u mnie już płacę 30zł. Nie wspominam już o zrobieniu fryzur na okazje, typu ślub, zakończenie roku szkolnego (bo i to też się zdarza) i inne. Gdybyś zobaczyła ceny u mnie to byś nie przyszła się strzyc.

dlatego mowię, że to zależy od miasta, a mądry Pan Prinz sądzi, że salon w ktorym pracuje jest kiepski, nie na zycia i tyle ;-) wiadomo, ze w Warszawie ceny są drozsze, w Krakowie, Wrocławiu tak samo, między Zabrzem a Katowicami tez jest roznica
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  25 marca 2011

ja u siebie pod domem raz w takim naprawdę małym, zwyczajnym saloniku z trzema stanowiskami za balejaż zapłaciłam 150 :zonk:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja u siebie pod domem raz w takim naprawdę małym, zwyczajnym saloniku z trzema stanowiskami za balejaż zapłaciłam 150

no bo balejaż tak kosztuje moja droga, jeszcze zależy ile kolorów? w sumie u nas za balejaż z dwóch kolorów na włosy półdługie jest 130-150 zł, z trzech kolorów 150-180 zł, a na długie to ok 250 zł z trzech kolorów.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.