| Fotka.com
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 March 2011 (pierwszy post)
:calusek:

Mam ogromny problem i potrzebuję ratunku i pomocy.

Otóż: mam w pracy koleżankę, która delikatnie mówiąc... NIE MYJE SIĘ I ŚMIERDZI.
Kiedy się uśmiecha, widać na zębach grubą warstwę osadu, ogólnie widac, że nie myje zębów, są żółte, dziąsła ma takie czerwone jakby stan zapalny, a kiedy stoi się blisko niej a ona się odezwie.. Uwierzcie, że 'poranny kapeć' w buzi to jest delikatny zapach. No nie da się wytrzymać. Naprawdę, zbiera mi się na wymiot z tego smrodu.
Dodatkowo - kiedy ma okres po całym salonie roznosi się smród, wtedy mam wrażenie, że nie pracuję w Salonie Fryzjerskim tylko w ... Tesco na stoisku z rybami. Ciuchy ma brudne, pachną takim specyficznym zapachem, przychodzi z bardzo tłustymi włosami.
Dodatkowo jak zaczynała pracę (FRYZJERKA!!!) to przyszła z Wszami, ostatnio sytuacja się powtórzyła, koleżanka znalazła u niej wesz, ale szefowa nas zganiła, że się na nią uwzięłyśmy i wymyślamy.
Dodatkowo jak myję jej włosy czy robimy sobie wzajemnie makijaż kiedy mamy czas (tzn ja jej jak mnie prosi, bo nic jej nie pozwalam robić na mnie - ani włosów, paznokci, nic - zwyczajnie się brzydzę, i tak się męczę, kiedy muszę jej coś zrobić:nie:), to na szyi no widać taki brud itp.

Sprawa jest skomplikowana - jest to dziewczyna bardzo młoda, z ubogiej rodziny (kur... rozumiem, że ktoś jest biedny ale ona ma w domu wode, kiedyś do klasy chodziłam z dziewczyną, co nie miała łazienki i zawsze była czysta i pachnąca!!!), dodatkowo chora bo ma jakiegoś garba i jakieś tam operacje na kręgosłup i Szefowa jest bardzo za nią. :nie: Sądzi, że wszyscy się od niej odsuwają, bo jest biedna i ma gorsze ciuchy itp, 'koleżanka' skarży się, że czuje się źle u Nas. Czy Kierowniczka tego nie czuje? A może jest tak zaślepiona? NIE WIEM. Nie jest ani wybitną fryzjerką (a raczej zawsze trzeba po niej poprawiać, raz jak strzygła irokeza to trzeba było tył wygolić bo 'ups, trochę mi SPIEPRZYŁ' :ninja) ani nic w sobie nie ma drygu itp.

Ostatnio zostałyśmy we trzy i Kierowniczka poruszyła tą sprawę, chciałam powiedzieć dlaczego tak się dzieje, ale powiedziała 'że nie chce o tym rozmawiać a koleżanka pewnie też nie za bardzo chce' - i to jest wymigiwanie się od problemu i tak ciągle. Dodatkowo ją faworyzuje, jak mamy wolny czas to ona ma we wszystkim pierwszeństwo i wszystko my jej musimy robić (włosy, paznokcie itp i to za darmo, nawet materiałów nie pokrywa) a my jesteśmy zawsze na końcu.

I co ja mam zrobić? Jak jej to powiedzieć? Jak to załatwić? Wiem, że ona taka jest po prostu z lenistwa, a nie dlatego, że jest biedna. Kiedyś koleżanka jej powiedziała ' (imię), noś ze sobą gumę do pracy bo z Tobą się wytrzymać nie da!'
Szefowa od problemu ucieka, a ja boję się, że kiedyś prosto w twarz jej powiem:
'Umyj się w końcu, bo strasznie śmierdzisz i rzygać mi się chce, kiedy do mnie mówisz!'

RATUNKU!
kara99iio2pl
kara99iio2pl
  17 March 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: RATUNKU!


Moim zdaniem będziesz musiała przyzwyczaić się do jej "smrodu". Trudno będzie tobie czy tez twojej szefowie zmienić u niej te złe nawyki... Ona chyba już tak lubię nie dbać o siebie. Nawet jak jej podasz pod nos szczoteczkę, pastę do zębów, żele pod prysznic ona może z kilka razy je użyję ale później wróci do "swoich praktyk". Ona chyba wyniosła te nawyki z domu, być może u niej się aż tak bardzo nie dba o to;/ Gdyby była aż tak biedna, że nawet wodę trzeba by o niej oszczędzać to chociaż u was w salonie by się umyła jak ma do tego dostęp... Po prostu taką ma naturę i nic już tutaj nie zdziałasz tak myślę, choć oczywiście mogę się mylić.
machu221
machu221
  17 March 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


mieliśmy takiego osobnika w wojsku i można zmienić te nawyki , a jak a podam przepis :

szczotki ryżowe , zimna woda , i proszek do czyszczenia kibli :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 March 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem będziesz musiała przyzwyczaić się do jej "smrodu". Trudno będzie tobie czy tez twojej szefowie zmienić u niej te złe nawyki... Ona chyba już tak lubię nie dbać o siebie. Nawet jak jej podasz pod nos szczoteczkę, pastę do zębów, żele pod prysznic ona może z kilka razy je użyję ale później wróci do "swoich praktyk". Ona chyba wyniosła te nawyki z domu, być może u niej się aż tak bardzo nie dba o to;/ Gdyby była aż tak biedna, że nawet wodę trzeba by o niej oszczędzać to chociaż u was w salonie by się umyła jak ma do tego dostęp... Po prostu taką ma naturę i nic już tutaj nie zdziałasz tak myślę, choć oczywiście mogę się mylić.

Nie mylisz się, raz jak jej koleżanka powiedziała o tej gumie, kilka razy widać było, że żuła ale juz zapomniała o tym.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.