Zadziora
Zadziora
  24 maja 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat TATUAŻY, PIERCINGU i wszystkiego, co z tym związane. Rozmawiamy o tym jaki tatuaż sobie zrobić, gdzie, za ile itp.

CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ ZANIM ZDECYDUJEMY SIĘ NA TATUAŻ:


Przed zrobieniem tatuażu powinieneś wiedzieć jakie jest ryzyko oraz jak się pozbyć tatuażu, jeżeli nie będziesz już go chciał. Zrobienie tatuażu może trwać tylko kilka minut, jednak zostaje do końca życia.

WARTO ZAJRZEĆ TU: KLIK

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

Zuriel
Zuriel
  28 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nadgarstki nie bolą zbytnio przy tatuowaniu

Jedno z niewielu miejsc gdzie mnie bolało.
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  18 listopada 2012

czy ktoś się orientuje tak +/- ile może kosztować tatuaż na obojczyku, niewielki napis, dosłowie 3-4 słowa, małą czcionką ? ;>

V69piercing
V69piercing
  18 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czy ktoś się orientuje tak +/- ile może kosztować tatuaż na obojczyku, niewielki napis, dosłowie 3-4 słowa, małą czcionką ? ;>


Od ok. 80 zł w górę. Niestety nie da się określić tego na 100%, bo cena zależy od studia. Ja bym się liczyła z wydatkiem rzędu 100-150 zł.
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  18 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Od ok. 80 zł w górę. Niestety nie da się określić tego na 100%, bo cena zależy od studia. Ja bym się liczyła z wydatkiem rzędu 100-150 zł.

dzięki [znaki] ;p
Informacjonistka
Informacjonistka
  26 listopada 2012

Długo myślałam nad sprawą, w zasadzie podjęłam już decyzję. Chciałabym zrobić sobie kolczyk w języku, stąd moje pytania: czy to bardzo boli? Dla uściślenia dodam, że jestem osobą dość wrażliwą na ból. No, bardzo wrażliwą. Czy gojenie odbywa się bez komplikacji? - Oczywiście przy założeniu, że kolczyk został wykonany w sterylnym, bezpiecznym gabinecie. Zastanawia mnie również, czy występuje znaczna opuchlizna. Co z jedzeniem?

V69piercing
V69piercing
  27 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Długo myślałam nad sprawą, w zasadzie podjęłam już decyzję. Chciałabym zrobić sobie kolczyk w języku, stąd moje pytania: czy to bardzo boli? Dla uściślenia dodam, że jestem osobą dość wrażliwą na ból. No, bardzo wrażliwą. Czy gojenie odbywa się bez komplikacji? - Oczywiście przy założeniu, że kolczyk został wykonany w sterylnym, bezpiecznym gabinecie. Zastanawia mnie również, czy występuje znaczna opuchlizna. Co z jedzeniem?


Ból przy przekłuciu jest porównywalny do przekłucia płatka ucha, nie masz się czego bać. Jedynie pierwsze dni po przekłuciu mogą - ale nie muszą - być bolesne. Opuchlizna zależy od organizmu. Jeśli będziesz dbać o przekłucie prawidłowo (kora dębu plus Octenidol - najlepsza pielęgnacja; polecany przez niektórych piercerów Dentosept się nie nadaje), nic Ci się z nim nie stanie.
Podczas gojenia należy unikać produktów zawierających żywe kultury bakterii (jogurty, kefiry, maślanki itp.), potraw bardzo gorących, pikantnych, z dużą ilością przypraw i kleistych. Alkoholu nie należy spożywać 72h przed i po zabiegu (to samo z kofeiną), a przez cały okres gojenia wstrzymaj się od picia mocnych alkoholi. Jeśli palisz nałogowo, to palenie ogranicz, ale nie rezygnuj z niego, bo będzie to dodatkowy szok dla organizmu oraz nie pal przez minimum godzinę po zabiegu. Jeśli palisz sporadycznie - zrezygnuj z niego.
Kolczyk wymienia się na krótszy po 2-3 tygodniach. Całkowite gojenie trwa od 2 do 4 tygodni. Pamiętaj, by nie bawić się kolczykiem, nie dotykać go brudnymi rękami czy wyjmować przed upłynięciem tych 2-3 tygodni. Kolczykiem nie trzeba kręcić, nie trzeba go wyjmować do czyszczenia czy na noc.
Adidasowa
Adidasowa
  27 listopada 2012

Zdecydowałam się na kolczyk w pepku (ponownie), teraz mnie interesuje jak bardzo będzie bolało :rotfl: boje się, że robiąc drugi raz będzie baaaardzo d83dde31

V69piercing
V69piercing
  27 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zdecydowałam się na kolczyk w pepku (ponownie), teraz mnie interesuje jak bardzo będzie bolało boje się, że robiąc drugi raz będzie baaaardzo


Wszystko zależy od organizmu i od tego, czy piercer zahaczy o zrost.
Adidasowa
Adidasowa
  29 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko zależy od organizmu i od tego, czy piercer zahaczy o zrost.

A jeśli zahaczy?
V69piercing
V69piercing
  29 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: V69piercing:Wszystko zależy od organizmu i od tego, czy piercer zahaczy o zrost. A jeśli zahaczy?


To może bardziej boleć, dłużej się goić oraz przy pechu dojść do przerostu blizny.
Informacjonistka
Informacjonistka
  29 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: V69piercing

Dziękuję bardzo, myślę, że się zdecydują. Informacje "z pierwszej ręki" zwykle są znacznie bardziej wiarygodne i przekonujące niż te znalezione w czeluściach internetu. ;>
V69piercing
V69piercing
  30 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: V69piercing:V69piercing Dziękuję bardzo, myślę, że się zdecydują. Informacje "z pierwszej ręki" zwykle są znacznie bardziej wiarygodne i przekonujące niż te znalezione w czeluściach internetu. ;>


Nie ma sprawy :-)
Adidasowa
Adidasowa
  30 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To może bardziej boleć, dłużej się goić oraz przy pechu dojść do przerostu blizny.

;O dziś byłam się dowiedzieć o to. To mi powiedzieli wszędzie, gdzie byłam, że trzeba obejrzeć bliznę i sprawdzić czy możliwe jest ponowne przekłucie ;O :wtf:
V69piercing
V69piercing
  1 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: V69piercing:To może bardziej boleć, dłużej się goić oraz przy pechu dojść do przerostu blizny. ;O dziś byłam się dowiedzieć o to. To mi powiedzieli wszędzie, gdzie byłam, że trzeba obejrzeć bliznę i sprawdzić czy możliwe jest ponowne przekłucie ;O


Bo trzeba obejrzeć bliznę (aby dobrać głębokość kłucia i biżuterię), ale bez przesady, dobry piercer nie będzie miał większych problemów z przekłuciem.
Adidasowa
Adidasowa
  3 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo trzeba obejrzeć bliznę (aby dobrać głębokość kłucia i biżuterię), ale bez przesady, dobry piercer nie będzie miał większych problemów z przekłuciem.

Okaże się :wtf:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.