Zadziora
Zadziora
  24 maja 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat TATUAŻY, PIERCINGU i wszystkiego, co z tym związane. Rozmawiamy o tym jaki tatuaż sobie zrobić, gdzie, za ile itp.

CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ ZANIM ZDECYDUJEMY SIĘ NA TATUAŻ:


Przed zrobieniem tatuażu powinieneś wiedzieć jakie jest ryzyko oraz jak się pozbyć tatuażu, jeżeli nie będziesz już go chciał. Zrobienie tatuażu może trwać tylko kilka minut, jednak zostaje do końca życia.

WARTO ZAJRZEĆ TU: KLIK

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

Monika1792
Monika1792
  23 lipca 2012
Gothiclady
Gothiclady: na dupie a w ogóle jaka dyskusja sie wywiązała :D

Jak się nie podoba to nie czytaj ;]
KamilGie
Posty: 11992 (po ~66 znaków)
Reputacja: -37 | BluzgometrTM: 210
KamilGie
  23 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: moze ktos sie orientuje, jak dlugo nie mozna opalac sie po zrobieniu tatuazu? ;>

najlepiej to po całkowitym zagojeniu sie.
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy tatuaż na nadgarstku boli jakoś mocniej niż gdzie indziej? :)

tak, poniewaz skóra tam jest cieńsza i nie masz tam tkanki mięśniowej
Konto usunięte
Konto usunięte: To może zapytam gdzie boli najmniej? :P

najlepiej tam gdzie masz najwiecej mięśni, tam gdzie masz skórę i kości np łokieć czy żebra oraz tam gdzie skóra jest najbardziej wrazliwa to tam boli.
Konto usunięte
Konto usunięte: tam gdzie masz najwiecej skory,

skóra jest na całym ciele :ziober2:

Jak? Bez zmian! Czas twardo do przodu a ja dalej ten sam :rock:

Pjoonaa
Pjoonaa
  31 lipca 2012
G D A Ń S K
Poszukuje osób z Gdańska, które zajmują się piercingiem.
Chodzi mi dokładnie o zrobienie STERNUM.
kissangelkiss
kissangelkiss
  5 sierpnia 2012

kolczyk w uchu dokładnie TRAGUS.
1. czy boli? ( tak tak wiem ze to sprawa indywidualna) ale jesli posiadacie go to jak bardzo bolało robienie.?2. jak długo sie goi ??

mam zamiar wybrac sie do osoby doswiadczonej u ktorej robilam juz dwa kolczyki ;) Ale wole zapytac jeszcze osoby które juz posiadaja takiego kolczyka :)) pozdrawiam.

V69piercing
V69piercing
  6 sierpnia 2012

@kissangelkiss ja mam dwa tragusy. Nie były to dla mnie bolesne przekłucia, raczej nazwałabym je "nieprzyjemnymi". Sama przekłuwam, więc widziałam różne reakcje na tragusa, jedni znosili to bez mrugnięcia okiem, drudzy się krzywili, ale nikt z bólu nie płakał ani się nie darł ;-) Skoro masz zaufanego piercera, to wiesz doskonale, że samo przekłucie to ułamek sekundy. O wiele bardziej zaboli, gdy zahaczysz w trakcie gojenia, które trwa średnio 3 miesiące.

kissangelkiss
kissangelkiss
  6 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam dwa tragusy. Nie były to dla mnie bolesne przekłucia, raczej nazwałabym je "nieprzyjemnymi". Sama przekłuwam, więc widziałam różne reakcje na tragusa, jedni znosili to bez mrugnięcia okiem, drudzy się krzywili, ale nikt z bólu nie płakał ani się nie darł ;-) Skoro masz zaufanego piercera, to wiesz doskonale, że samo przekłucie to ułamek sekundy. O wiele bardziej zaboli, gdy zahaczysz w trakcie gojenia, które trwa średnio 3 miesiące.


dzięki za odpowiedz :)
PaniDuzeR
PaniDuzeR
  17 sierpnia 2012

Hej :)
Muszę wyrobić nowy dowód, byłam dzisiaj u Pana fotografa i od razu poprosiłam o retusz ucha ponieważ założyć spowrotem moje skarby nie jest łatwo, na co Pan odpowiedział ze ok te małe wymaże a tunele mogą zostać, nie ukrywam że zdziwiło mnie to trochę...
Czy ktoś z was wie może jak to w końcu jest? ( nie ukrywam że nieco się wkur**** jak mi babsko z urzędu tego nie przyjmie )

Dziękuję :)

V69piercing
V69piercing
  19 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Hej :) Muszę wyrobić nowy dowód, byłam dzisiaj u Pana fotografa i od razu poprosiłam o retusz ucha ponieważ założyć spowrotem moje skarby nie jest łatwo, na co Pan odpowiedział ze ok te małe wymaże a tunele mogą zostać, nie ukrywam że zdziwiło mnie to trochę... Czy ktoś z was wie może jak to w końcu jest? ( nie ukrywam że nieco się wkur**** jak mi babsko z urzędu tego nie przyjmie ) Dziękuję :)


Z tego co się orientuję Pan Fotograf powinien poprosić Cię o wyjęcie tunelu i powinien dorobić Ci normalny płatek ucha. Teraz to i tak po ptokach, więc zobacz, co przyniesie przyszłość :-P
Informacjonistka
Informacjonistka
  20 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, poniewaz skóra tam jest cieńsza i nie masz tam tkanki mięśniowej

A masz tam tatuaż? Mnie na nadgarstku nie bolało tak, jak się spodziewałam, że będzie. Są zdecydowanie bardziej bolesne miejsca.
Adidasowa
Adidasowa
  21 sierpnia 2012

PLanuję zrobić sobie ponownie kolczyk w pępku, miałam go 4 lata temu, został mi ślad. MOje pytanie: czy jeśli zrobię ponownie to będzie bardziej bolało? Bo miałam zrobiony idealnie prosto więc pewnie byłby zrobiony w tym samym miejscu.

V69piercing
V69piercing
  24 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: PLanuję zrobić sobie ponownie kolczyk w pępku, miałam go 4 lata temu, został mi ślad. MOje pytanie: czy jeśli zrobię ponownie to będzie bardziej bolało? Bo miałam zrobiony idealnie prosto więc pewnie byłby zrobiony w tym samym miejscu.


Dokładnie w tym samym miejscu nie można - nie wolno kłuć przez bliznę (większy ból, dłuższy okres gojenia, możliwe powstanie keloidu). Piercer powinien dobrać dłuższy kolczyk i przekłuć pod blizną. Dzięki temu jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo migracji i brak komplikacji opisanych powyżej.
Adidasowa
Adidasowa
  24 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Dokładnie w tym samym miejscu nie można - nie wolno kłuć przez bliznę (większy ból, dłuższy okres gojenia, możliwe powstanie keloidu). Piercer powinien dobrać dłuższy kolczyk i przekłuć pod blizną. Dzięki temu jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo migracji i brak komplikacji opisanych powyżej.

Orzeszku.....:wtf: nastraszyłaś mnie:C
V69piercing
V69piercing
  24 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: V69piercing:Dokładnie w tym samym miejscu nie można - nie wolno kłuć przez bliznę (większy ból, dłuższy okres gojenia, możliwe powstanie keloidu). Piercer powinien dobrać dłuższy kolczyk i przekłuć pod blizną. Dzięki temu jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo migracji i brak komplikacji opisanych powyżej. Orzeszku..... nastraszyłaś mnie:C


Nie straszę, po prostu informuję ;-) Przy dobrym piercerze nie ma się czego bać.
Adidasowa
Adidasowa
  24 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie straszę, po prostu informuję ;-) Przy dobrym piercerze nie ma się czego bać.

chciałabym też kolczyka nad górną wargą. Boli to? Jak ogólnie jest to robione. W buzi od środka jest to zakręcone?:szok:
V69piercing
V69piercing
  24 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: chciałabym też kolczyka nad górną wargą. Boli to? Jak ogólnie jest to robione. W buzi od środka jest to zakręcone?


Ból to sprawa indywidualna, zależy od wielu czynników. Ogólnie nie jest to bolesne przekłucie, o wiele bardziej zaboli, jeśli zahaczysz w trakcie gojenia. Zakładany jest kolczyk typu labret - od środka masz płaską stopkę, z zewnątrz kulkę.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.