Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012 (pierwszy post)
Cześć!
Pamiętacie mnie jeszcze? :mrgreen:



Porozmawiajmy o... innych zastosowaniach kosmetyków itd. Czyli... jak wykorzystać kosmetyk w inny sposób, niż jest do tego przeznaczony! :)

1. Przychodzi Wam coś na myśl?

Np.

Róż do policzków i cień do powiek. Dla wielu osób bez znaczenia co to jest, policzki malują cieniem, powieki różem...
____

Podkład na usta. Bez malowania ich później pomadką. Koleżanka nakłada cień do powiek nawet na to :D

____

Możemy pogadać i o włosach :ssh: Oleje spożywcze, oliwki, kremy, balsamy (do ciała), żel pod prysznic zamiast szamponu itd.

____

Osobiście myję twarz takim oto specyfikiem:


Mimo że jest to uniwersalny płyn dla dzieci, skład ma rewelacyjny - łagodny, dość naturalny. Jest tani, więc stwierdzam, że się z nim nie rozstanę :D

_____

Golenie: moim zdaniem nie ma nic lepszego jak dać na nogi gęstą odżywkę do włosów zamiast jakichś pianek :) niektórzy stosują też szampon do włosów.

____

Co więcej... Skrobia ziemniaczana jako puder, spalona zapałka pod oczy, szminka jako róż :D ...

... cokolwiek, można wymieniać wiele.

2. Stosujecie któryś z w/w sposobów?

3. I oczywiście, inne propozycje?


Paula :)
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  10 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedyś koleżanka robiła sobie make up wieczorowy, bardzo jej zależało żeby makijaż utrzymał się długo i dobrze wyglądał na zdjęciach, akurat zabrakło jej lakieru do twarzy utrwalającego make up, prysnęłam taftem

Ja słyszałam, że przy problemach skórnych niektórzy używają. Wydaje mi się, że za dużo w nim chemii, żeby na buzie stosować.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Paulinessa
Paulinessa
  11 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie polecam natomiast używania szamponu dla dzieci , no chyba że ktoś ma bardzo zdrowe włosy i nie farbowane


Nie zgadzam się. Ale zauważmy różnicę pomiędzy szamponami. W takim Bambi mamy typowy detergent i sól, niczym nie różni się od innych, zwykłych - ale owszem, silikonów nie ma, włosy ciężej rozczesać. A babydream jest delikatny, lekki detergent - łagodny, a nie oznacza to że gorzej umyje. Ale tak, brak silikonów, antystatyków i zniszczone włosy mogą wyglądać bardziej sianowato niż zazwyczaj.
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  14 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale tak, brak silikonów, antystatyków i zniszczone włosy mogą wyglądać bardziej sianowato niż zazwyczaj.

Kiedyś szampony były bardziej zbliżone do natury, dlatego włosy wyglądały trochę jako afro ;>
Przypomnijmy sobie lata 80:


Jak byłam dzieckiem pamiętam, że głowę myło sie szamponem Familijnym, albo takimi ziołowymi ze szklanych butelek (te szczególnie pamiętam :> Bo jako dziecko nienawidziłam mycia głowy, oczy mnie szczypały od szamponu, mama nie była delikatna :P).
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
malami81
malami81
  21 maja 2012

- peeeling kawowy do ciała - mimo małego syfu w wannie/ pod prysznicem uwielbiam go; żaden peeling drogeryjny nie daje takiego efektu
- peeling z soli morskiej i miodu do buzi
- olejek rycynowy + kapsułki dermogal + olej z orzechów włoskich - do zmywania makijażu tzw. metoda OCM
- żel hialuronowy - zamiast kremów; do mieszania z różnymi serami, olejami - cudo!
- oliwka Hipp dla dzieci do ciała - uwielbiam ją za jej naturalny skład i stopień nawilżenia jaki daje mojej skórze
- chusteczki mokre Nivea Baby - z wodą i aloesem - najlepsze jakie używałam; używam praktycznie do wszystkiego

boniwinter
boniwinter
  22 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Przychodzi Wam coś na myśl?


-kredka do oczu jako konturowka
-jasny cien opalizujacy w kremie swietnie wyglada na ustach
-szamponu do wlosow jako plynu do mycia naczyn
-bezbarwny lakier do paznokci jest swietny do przyklenia ozdob na twarzy(troche niebezpieczne, ale na jeden raz mozna przezyc)
- lakier do wlosow z bardzo drobnym brokatem jest swietny na nogi jak ma sie malutki zarost, a musi sie zalozyc cos krotkiego i nie ma sie czasu na depilacje

Konto usunięte
Konto usunięte: szminka jako róż :D ...

moja babcia tak robila, pamietam do dzisiaj:mrgreen:
MrAfrika
MrAfrika
  23 maja 2012

Balsam do ciala, w malej ilośći jako balsam do wlosow ( ale taki z wodnista konsystencja) swietnie podnosi wlosy u nasady.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.