Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012 (pierwszy post)
Cześć!
Pamiętacie mnie jeszcze? :mrgreen:



Porozmawiajmy o... innych zastosowaniach kosmetyków itd. Czyli... jak wykorzystać kosmetyk w inny sposób, niż jest do tego przeznaczony! :)

1. Przychodzi Wam coś na myśl?

Np.

Róż do policzków i cień do powiek. Dla wielu osób bez znaczenia co to jest, policzki malują cieniem, powieki różem...
____

Podkład na usta. Bez malowania ich później pomadką. Koleżanka nakłada cień do powiek nawet na to :D

____

Możemy pogadać i o włosach :ssh: Oleje spożywcze, oliwki, kremy, balsamy (do ciała), żel pod prysznic zamiast szamponu itd.

____

Osobiście myję twarz takim oto specyfikiem:


Mimo że jest to uniwersalny płyn dla dzieci, skład ma rewelacyjny - łagodny, dość naturalny. Jest tani, więc stwierdzam, że się z nim nie rozstanę :D

_____

Golenie: moim zdaniem nie ma nic lepszego jak dać na nogi gęstą odżywkę do włosów zamiast jakichś pianek :) niektórzy stosują też szampon do włosów.

____

Co więcej... Skrobia ziemniaczana jako puder, spalona zapałka pod oczy, szminka jako róż :D ...

... cokolwiek, można wymieniać wiele.

2. Stosujecie któryś z w/w sposobów?

3. I oczywiście, inne propozycje?


Paula :)
insovietrussia
insovietrussia
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Porozmawiajmy o... innych zastosowaniach kosmetyków itd. Czyli... jak wykorzystać kosmetyk w inny sposób, niż jest do tego przeznaczony! :)

Z dezodorantu można zrobić miotacz płomieni :)
Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Z dezodorantu można zrobić miotacz płomieni :)


Zdecydowanie ! :)
sylwik
sylwik
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Golenie: moim zdaniem nie ma nic lepszego jak dać na nogi gęstą odżywkę do włosów zamiast jakichś pianek :) niektórzy stosują też szampon do włosów.

szkoda mi odzywek na nogi czy pachy, idzie i tak akurat na zelu pod prysznic, ale na bikini taka odzywka jest najlepsza:tak:

zdarza mi sie tez wlosy myc zelem pod prysznic, czasem sa i lepsze niz po szmaponie:rotfl:

poprawialam kiedys kolor lakieerow po paznokci dossypujac sypkich cieni, ale dlugo taki lakier nie postoi.

Konto usunięte
Konto usunięte: Podkład na usta. Bez malowania ich później pomadką.


Konto usunięte
Konto usunięte: spalona zapałka pod oczy

:wtf:
daenerys
daenerys
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć!

Cześć. :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Podkład na usta.

Widziałam to. Coś okropnego. Już jakaś masakra jest jak się zaczyna łuszczyć, wtf.

Konto usunięte
Konto usunięte: Osobiście myję twarz takim oto specyfikiem:

Zastanawiałam się nad nim w tym samym celu jakiś czas temu, chyba jednak kupię. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: spalona zapałka pod oczy

Tym to rysuję na kartce papieru. Albo eyelinerem, świetne obrazki wychodzą, ale nie wiem czy to jeszcze na temat. :ninja:
Zadziora
Zadziora
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Stosujecie któryś z w/w sposobów?

Nakładanie żelu pod prysznic zamiast szamponu, nie przetłuszcza czy coś? Dziwne :D Ja ogólnie nie kombinuje chyba strach mi nie pozwala :D
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  7 maja 2012

Hymm
Ja maskowałam pudrem cienie pod oczami, albo diodę :D Oczywiście jaśniejszy od cery. Ogólnie to mało się maluje - aktualnie tylko tusz czasem trochę cieni albo kredka.
---
Z innych zastosowań.
Kiedyś jak mi się skończył szampon na wyjeździe /7km do sklepu/ to użyłam raz żelu pod prysznic, różnicy nie zauważyłam ;)
---
Odkąd zostałam mamą to:
Z dziecięcych kosmetyków to polecam Nivea mleczko te z pompką - zużyłam całe na siebie, bo mój mały musi mieć te dla atopowców.
Bambino - jako krem do buzi, ale nie używać go przed wyjściem z domu, bo się buzia błyszczy jakiś czas.
Oliwka dla dzieci
- na ciało po kąpieli, rewelacja.
Chusteczki mokre dla dzieci (Pampers sensitive albo Huggis Pure), używałam do zmycia makijażu, są delikatne, nie podrażniają skóry. Dobre też w razie awarii, czyli wyleje ci sie coś na bluzkę, jak szybko wytrzemy to nie będzie w ogóle widać, że była plama.
--
Kosmetyki dla dorosłych:
hymm
Krem nivea: na popękane, suche stopy. Schłodzony na poprzednia słoneczne.
Płyn do higieny intymnej - do depilacji bikini.

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Babsy
Babsy
  7 maja 2012

szampon zamiast zelu pod prysznic, cielisty korektor zamiast pomadki, szminka zamiast rozu, lakier do wlosow jako utrwalacz makijazu...:)

Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:


O tej zapałce to przeczytałam w jakiejś książce - dziewczyna tak robiła :)

Konto usunięte
Konto usunięte: poprawialam kiedys kolor lakieerow po paznokci dossypujac sypkich cieni, ale dlugo taki lakier nie postoi.


Nie wątpię :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: zdarza mi sie tez wlosy myc zelem pod prysznic, czasem sa i lepsze niz po szmaponie


Zadziora
Zadziora: Nakładanie żelu pod prysznic zamiast szamponu, nie przetłuszcza czy coś? Dziwne :D


To wszystko zależy od tego jaki jest ten żel :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Widziałam to. Coś okropnego. Już jakaś masakra jest jak się zaczyna łuszczyć, wtf.


To wygląda obrzydliwie :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawiałam się nad nim w tym samym celu jakiś czas temu, chyba jednak kupię. :D


Polecam! 10 zł, duża butelka, a jak coś to do kąpieli też idealny :)

Ela
Ela: Oliwka dla dzieci - na ciało po kąpieli, rewelacja.


i tu dalej polecę Babydream, oliwka ma najlepszy skład ze wszystkich mi znanych - nie jest na parafinie tylko ma naturalne oleje, nie ma nic lepszego, każdy balsam/masło się chowają :)

Ela
Ela: Płyn do higieny intymnej - do depilacji bikini.


:tak:

Babsy
Babsy: lakier do wlosow jako utrwalacz makijazu...:)


Jakoś źle bym się z tym czuła, ale sposób znam :)
Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawiałam się nad nim w tym samym celu jakiś czas temu, chyba jednak kupię. :D

Co Ci więcej mogę o nim powiedzieć:
1. Jest tak łagodny, że jak nawet umyjesz nim oczy z tuszu to żadnego pieczenia, podrażnienia.
2. Ładnie się pieni, dobrze zmywa i makijaż.
3. Nie ma oczywiście takiego zapachu jak typowe żele do twarzy, uczucia chłodzenia potem itd też nie ma, ale to dlatego, że nie jest taki perfumowany i detergenty z grupy łagodniejszych, niz typowe Sulfates - co wszystko jest plusem moim zdaniem:)
daenerys
daenerys
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To wygląda obrzydliwie

Wiem, moja koleżanka na studiach tak robiła. Ech :-D

Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam! 10 zł, duża butelka, a jak coś to do kąpieli też idealny :)


Konto usunięte
Konto usunięte: Co Ci więcej mogę o nim powiedzieć: 1. Jest tak łagodny, że jak nawet umyjesz nim oczy z tuszu to żadnego pieczenia, podrażnienia. 2. Ładnie się pieni, dobrze zmywa i makijaż. 3. Nie ma oczywiście takiego zapachu jak typowe żele do twarzy, uczucia chłodzenia potem itd też nie ma, ale to dlatego, że nie jest taki perfumowany i detergenty z grupy łagodniejszych, niz typowe Sulfates - co wszystko jest plusem moim zdaniem:)

Akurat mam trochę fazę na składy kosmetyków, więc idealnie, a wiadomo, że te dla dzieci powinny być bezpieczne! :-) Poza tym lubię ich te delikatne zapachy. :) Dzięki, na przyszlych zakupach.. zakupię :-)))
SkazanaNaBana
Posty: 6330 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
SkazanaNaBana
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Pamiętacie mnie jeszcze?

No pewnie, choć sama bywam tu rzadko ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Przychodzi Wam coś na myśl?

Hm, ktoś już wymienił te które znam, czyli żel do higieny intymnej do depilacji bikini i lakier do włosów do utrwalania makijażu.
Ze swojej strony mogę dodać (nie stosowałam ale słyszałam), że mąka ziemniaczana działa podobnie do suchego szamponu :)
Pasta do zębów na zajady też się liczy? :mrgreen:

Zadziora
Zadziora: nie przetłuszcza czy coś?

No właśnie też mam takie wrażenie :woot: Ale kiedyś jak skończył mi się szampon to użyłam męskiego 2 w 1 żel + szampon i były sztywne, niemiłe w dotyku :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: spalona zapałka pod oczy,

O tym to pierwsze słyszę :wtf: Zapalenie spojówek w moim przypadku murowane!
styka51
styka51
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Przychodzi Wam coś na myśl?

Olejek rycynowy na włosy, brwi i rzęsy,
Szampon do golenia nóg i pach, płyn do higieny intymnej do bikini.

Nic więcej nie eksperymentuje, bo mam schizy :lol:
marta0859
marta0859
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Przychodzi Wam coś na myśl?

Szczoteczka do zębów (oczywiście nieużywana) do układania brwi. :rotfl:
Płyny do higieny intymnej (w większości) nadają się też do mycia twarzy, używam w tym celu jak jestem gdzieś na wczasach/weekendzie itd., bo nigdy nie chce mi się zabierać specjalnie kosmetyków.
Żel do mycia ciała do włosów, ale to już ktoś wspominał.
aaa, i z takich dziwnych to jeszcze lubię peelingi z piaskiem nadmorskim - wrzucam drobinki do jakiegoś żelu, oczywiście piasek nie z brudnej plaży, tylko z wody (równie brudnej) :D
Niektórzy używają szminek zamiast różu, podkładem malują usta (wtf), używają zwykłej mąki zamiast pudru itd, dla mnie to tandetne i dziwaczne, nigdy nie próbowałam i nie spróbuję.

styka51
styka51: Olejek rycynowy na włosy, brwi i rzęsy,

podobno jeszcze na rozdwajające paznokcie się nadaje, chociaż nie próbowałam, nie dbam o paznokcie bo są mocne z natury na szczęście
SkazanaNaBana
Posty: 6330 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
SkazanaNaBana
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Płyny do higieny intymnej (w większości) nadają się też do mycia twarzy

[color=white] ........:wtf:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.