Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012 (pierwszy post)
Cześć!
Pamiętacie mnie jeszcze? :mrgreen:



Porozmawiajmy o... innych zastosowaniach kosmetyków itd. Czyli... jak wykorzystać kosmetyk w inny sposób, niż jest do tego przeznaczony! :)

1. Przychodzi Wam coś na myśl?

Np.

Róż do policzków i cień do powiek. Dla wielu osób bez znaczenia co to jest, policzki malują cieniem, powieki różem...
____

Podkład na usta. Bez malowania ich później pomadką. Koleżanka nakłada cień do powiek nawet na to :D

____

Możemy pogadać i o włosach :ssh: Oleje spożywcze, oliwki, kremy, balsamy (do ciała), żel pod prysznic zamiast szamponu itd.

____

Osobiście myję twarz takim oto specyfikiem:


Mimo że jest to uniwersalny płyn dla dzieci, skład ma rewelacyjny - łagodny, dość naturalny. Jest tani, więc stwierdzam, że się z nim nie rozstanę :D

_____

Golenie: moim zdaniem nie ma nic lepszego jak dać na nogi gęstą odżywkę do włosów zamiast jakichś pianek :) niektórzy stosują też szampon do włosów.

____

Co więcej... Skrobia ziemniaczana jako puder, spalona zapałka pod oczy, szminka jako róż :D ...

... cokolwiek, można wymieniać wiele.

2. Stosujecie któryś z w/w sposobów?

3. I oczywiście, inne propozycje?


Paula :)
styka51
styka51
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: lubię peelingi z piaskiem nadmorskim

Muszę w tym roku sobie przywieźć znad morza. No i kawa do peelingu :D

Konto usunięte
Konto usunięte: podobno jeszcze na rozdwajające paznokcie się nadaje, chociaż nie próbowałam, nie dbam o paznokcie bo są mocne z natury na szczęście

Podobno działa, ale nie wiem jak mogłabym do nakładać....
Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012
SkazanaNaBana
SkazanaNaBana: mąka ziemniaczana działa podobnie do suchego szamponu :) Pasta do zębów na zajady też się liczy?

A właśnie - pasta też na syfki i zasypka dla dzieci jako suchy szampon/puder :D

styka51
styka51: Olejek rycynowy na włosy, brwi i rzęsy,


:tak: plus na paznokcie można, nawet na stopy nałożyć, na to skarpety i spać :D
plus do oczyszczania twarzy :ssh:

Konto usunięte
Konto usunięte: Płyny do higieny intymnej (w większości) nadają się też do mycia twarzy


Jak najbardziej, szczególnie jak mają kwas mlekowy, który łagodzi :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Niektórzy używają szminek zamiast różu, podkładem malują usta (wtf), używają zwykłej mąki zamiast pudru itd, dla mnie to tandetne i dziwaczne, nigdy nie próbowałam i nie spróbuję.


Też raczej za to się nie chwycę. :)
SoDope
SoDope
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

ja myje twarz płynem do tyłka...

a na włosy nakładam majonez.
Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012
styka51
styka51: No i kawa do peelingu :D


Ja jako peeling używam po prostu samej kawy :) do ciała, do twarzy. Można też cukier, najlepiej z mlekiem :)
styka51
styka51
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja jako peeling używam po prostu samej kawy :) do ciała, do twarzy. Można też cukier, najlepiej z mlekiem :)

Właśnie chciałam to napisać. Kawę trochę oliwki i jazda. Z cukrem się bawiłam, ale cała potem się kleiłam, jakbym nie mogła się do końca opłukać :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: nawet na stopy nałożyć, na to skarpety i spać :D

O tym nie pomyślałam, trzeba dziś zrobić ^^

Konto usunięte
Konto usunięte: plus do oczyszczania twarzy

A jak do oczyszczania?
marta0859
marta0859
  7 maja 2012
SkazanaNaBana
SkazanaNaBana: ........

Nie wiem, co Cię tak dziwi, te płyny są bardzo delikatne, delikatniejsze od większości żelów do mycia twarzy - jeżeli chodzi o mycie twarzy to ja od długiego czasu na co dzień używam zwykłego szarego mydła albo naturalnego mydła ze srebrem (po użyciu większości żeli miałam podrażnienia a skóra wyglądała na wysuszoną mimo, że mam tłustą), ale jak gdzieś wyjeżdżam, to zabieram tylko podstawowe kosmetyki żeby za dużo ze sobą nie zabierać z domu i zazwyczaj właśnie używam żelów do higieny intymnej do mycia twarzy, w zeszłym roku używałam 2 tygodnie i żadnych problemów ze skórą nie miałam. Dziwnie to brzmi, ale szkody nie przynosi. :D
Chociaż z drugiej strony może nie powinna dziwić mnie taka reakcja, moja matka też się za głowę chwyciła jak jej powiedziałam o tym. :rotfl:
Dla mnie na przykład szokiem jest coś takiego:

SkazanaNaBana
SkazanaNaBana: lakier do włosów do utrwalania makijażu.

Nie wiem, jak tak można robić. :)
SoDope
SoDope
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

płyny do higieny intymnej można tez myć włosy jak ktoś ma bardzo wrażliwą skóre.
SoDope
SoDope
  7 maja 2012

próbowałam - nie wylazł mi żaden łupież.

marta0859
marta0859
  7 maja 2012
styka51
styka51: Muszę w tym roku sobie przywieźć znad morza. No i kawa do peelingu :D

Kawa jakoś mnie nie przekonuje, pełno syfu pewnie dookoła zostawia, a piasek nie :D Chociaż podobno zlew zatyka, ale kto by się przejmował.
Ja też co roku przywożę piasek, co prawda nie jakieś wielkie ilości, żebym nie wyszła na nienormalną, ale do małej butelki sobie zawsze nasypię, bo u siebie takich 'luksusów' nie mam :p

styka51
styka51: Podobno działa, ale nie wiem jak mogłabym do nakładać....

podobno wsadzić rękę do jakiejś miseczki i moczyć, czytałam to w jakiejś gazecie, ale nie wiem, ja bym chyba nie miała cierpliwości do tego
marta0859
marta0859
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: płyny do higieny intymnej można tez myć włosy jak ktoś ma bardzo wrażliwą skóre.

Ja skóry głowy nie mam jakiejś bardzo wrażliwej, płynu do higieny intymnej jeszcze nigdy w celu mycia włosów nie używałam, ale może w tym roku spróbuję - zawsze to 1 butelka mniej do zabrania na wyjazd. :lol:
SoDope
SoDope
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

no ja zawsze do zmywania makijażu biore w takich wypadkach chusteczki do dupci niemowlaków - dobre też do czyszczenia butów :crylol:
styka51
styka51
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Kawa jakoś mnie nie przekonuje, pełno syfu pewnie dookoła zostawia, a piasek nie :D Chociaż podobno zlew zatyka, ale kto by się przejmował. Ja też co roku przywożę piasek, co prawda nie jakieś wielkie ilości, żebym nie wyszła na nienormalną, ale do małej butelki sobie zawsze nasypię, bo u siebie takich 'luksusów' nie mam :p

No zostawia, zostawia, ale jak nie mam piasku, to biorę, to co mam. Muszę o tym piachu w lipcu pamiętać ;) Chyba mam jeszcze taki drobny piach od papużek falistych, ale on z wapnem etc. jest...Muszę poczytać, jaki ma skłąd;p

Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym chyba nie miała cierpliwości do tego

No właśnie ja też nie...nogi, to jeszcze bym wymoczyła, ale rękoma to non stop coś robię i o.

Konto usunięte
Konto usunięte: zawsze to 1 butelka mniej do zabrania na wyjazd.

No właśnie, musze też to rozważyć.
marta0859
marta0859
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja zawsze do zmywania makijażu biore w takich wypadkach chusteczki do dupci niemowlaków - dobre też do czyszczenia butów

Kiedyś też ich używałam, ale jak na moje nie zmywały wszystkiego, bo zawsze jakieś resztki "tapety" zostawały i teraz używam mydeł, zmywają najlepiej i najdokładniej :D a na wyjazdy nawet kolorowych kosmetyków nie biorę, więc 'problem' odpada :d
marta0859
marta0859
  7 maja 2012
styka51
styka51: No zostawia, zostawia, ale jak nie mam piasku, to biorę, to co mam. Muszę o tym piachu w lipcu pamiętać ;) Chyba mam jeszcze taki drobny piach od papużek falistych, ale on z wapnem etc. jest...Muszę poczytać, jaki ma skłąd;p

Też nie mam piasku cały rok, bo trudno, żebym całe wiadra przywoziła. :rotfl: jak nie mam to używam normalnych, ze sklepu, mam u siebie stawy, stamtąd mogłabym piasek brać albo ze sklepu, ale jakoś do takich nie jestem przekonana, chociaż pewnie się nie różnią niczym.
SkazanaNaBana
Posty: 6330 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
SkazanaNaBana
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja od długiego czasu na co dzień używam zwykłego szarego mydła

To też jest dla mnie nie do przyjęcia :wtf:

Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie używam żelów do higieny intymnej do mycia twarzy

Kurde, jestem chyba zdania, że co do d*py to do d*py. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem, jak tak można robić. :)

Nie wali się tego kilograma, tylko tak "psik" i już :rotfl: kilka razy tak zrobiłam i szkody też nie przyniosło, a korzyść rzeczywiście ;-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.