Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012 (pierwszy post)
Cześć!
Pamiętacie mnie jeszcze? :mrgreen:



Porozmawiajmy o... innych zastosowaniach kosmetyków itd. Czyli... jak wykorzystać kosmetyk w inny sposób, niż jest do tego przeznaczony! :)

1. Przychodzi Wam coś na myśl?

Np.

Róż do policzków i cień do powiek. Dla wielu osób bez znaczenia co to jest, policzki malują cieniem, powieki różem...
____

Podkład na usta. Bez malowania ich później pomadką. Koleżanka nakłada cień do powiek nawet na to :D

____

Możemy pogadać i o włosach :ssh: Oleje spożywcze, oliwki, kremy, balsamy (do ciała), żel pod prysznic zamiast szamponu itd.

____

Osobiście myję twarz takim oto specyfikiem:


Mimo że jest to uniwersalny płyn dla dzieci, skład ma rewelacyjny - łagodny, dość naturalny. Jest tani, więc stwierdzam, że się z nim nie rozstanę :D

_____

Golenie: moim zdaniem nie ma nic lepszego jak dać na nogi gęstą odżywkę do włosów zamiast jakichś pianek :) niektórzy stosują też szampon do włosów.

____

Co więcej... Skrobia ziemniaczana jako puder, spalona zapałka pod oczy, szminka jako róż :D ...

... cokolwiek, można wymieniać wiele.

2. Stosujecie któryś z w/w sposobów?

3. I oczywiście, inne propozycje?


Paula :)
Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Chociaż z drugiej strony może nie powinna dziwić mnie taka reakcja, moja matka też się za głowę chwyciła jak jej powiedziałam o tym.


No bo większość jest zdania, że to co jest na opakowaniu napisane jest świętością :D nie to że kogoś obrażam, sama tak kiedyś uważałam, dopóki nie zaczęłam interesować się składami :)

styka51
styka51: A jak do oczyszczania?


To ja może potem temat założe o tym :D
madzia2143
madzia2143
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Osobiście myję twarz takim oto specyfikiem:

kurcze a akurat dzisiaj kupiłam żel do twarzy :and: do tej pory używam kremu babydream który mi poleciłaś - jedyny krem po którym nic mi nie wyskakuje. Więc to pewnie też by się sprawdziło, ech poczekam aż nowy się skończy :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Golenie: moim zdaniem nie ma nic lepszego jak dać na nogi gęstą odżywkę do włosów zamiast jakichś pianek :) niektórzy stosują też szampon do włosów.

mi by było szkoda odżywki :ninja:
marta0859
marta0859
  7 maja 2012
SkazanaNaBana
SkazanaNaBana: To też jest dla mnie nie do przyjęcia

Tak jak dla większości, ale co ja poradzę, że dla mojej skóry to akurat jest najlepsze? Używałam różnych żelów i niektóre powodowały zaczerwienienia, skóra mi się łuszczyła (wiadomo, nie po wszystkich) a dodam, że nie używałam jakichś najtańszych, odkąd używam mydła mam skórę jak dupa niemowlaka.
Chociaż lepsze naturalne z dodatkiem srebra niż szare, bo to pierwsze nie zostawia żadnego osadu i takiego nieprzyjemnego uczucia na rękach charakterystycznego dla mydła w kostce po jego użyciu, ale obydwa się nadają

SkazanaNaBana
SkazanaNaBana: Kurde, jestem chyba zdania, że co do d*py to do d*py.

No i niby masz rację, ale ja jestem wygodna i czasem nie przywiązuję do tego wagi.

SkazanaNaBana
SkazanaNaBana: Nie wali się tego kilograma, tylko tak "psik" i już kilka razy tak zrobiłam i szkody też nie przyniosło, a korzyść rzeczywiście ;-)

Ja sobie tego nie wyobrażam, nawet na włosy lakieru nie używam, bo kiedyś użyłam i były jakieś sztywne, a co dopiero w takim celu. :rotfl:
marta0859
marta0859
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: No bo większość jest zdania, że to co jest na opakowaniu napisane jest świętością :D nie to że kogoś obrażam, sama tak kiedyś uważałam, dopóki nie zaczęłam interesować się składami :)

Ja się składami jakoś zbytnio nie interesuję, znam jedynie te podstawowe składniki, żeby mniej więcej się orientować w tym, czego można używać a czego lepiej nie, i tyle mi chyba wystarczy. :) Ale zdaję sobie sprawę, że dużo rzeczy, których się używa, ma wszechstronne zastosowanie, nawet, jeżeli dla większości wydaje się to dziwne.
Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: mi by było szkoda odżywki


Ja robię troche wykańczanie odżywek, które nagromadziłam w zbyt dużych ilościach :) ale czy szkoda? Nie mówię o drogich odżywkach, takich po pare złotych :)

Konto usunięte
Konto usunięte: kurcze a akurat dzisiaj kupiłam żel do twarzy do tej pory używam kremu babydream który mi poleciłaś - jedyny krem po którym nic mi nie wyskakuje. Więc to pewnie też by się sprawdziło, ech poczekam aż nowy się skończy


:mrgreen:
kedi
kedi
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Osobiście myję twarz takim oto specyfikiem:

też myłam, ale był dla mnie za słaby, wolę niebieski i różowy żel z liren. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Przychodzi Wam coś na myśl?

hmm...maść z wit. A na noc na stopy, szminka jako róż do policzków, cienie do powiek jako róż (stosuje notorycznie).
tak poza tym to używam chusteczek do demakijażu do wycierania laptopa/mebli/ butów itp :lol: kiedyś nakładałam balsamy do ciała na włosy.
ZwaMnieAsia
ZwaMnieAsia
  7 maja 2012

oleje do masażu na włosy, ale to chyba wszyscy znają. :ninja:
chyba nie znam żadnych sposobów, ale przez Ciebie jutro kupię ten płyn babydream :D

pijana
pijana
  7 maja 2012

Chyba tylko szampon do golenia nóg i pach stosuję z takich rzeczy :-) Ale mam sporo maski do włosów Lorys, która mi nie przypadła do gustu, więc chyba też ją wykorzystam w tym celu.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  7 maja 2012

hmm oleje spożywcze nakładam na włosy.. oliwę, lniany, awokado..
później olejek alterra na celullit też mi służy na włosy.
szampon baby dream przeznaczony dla dzieci za szaloną cenę 4 zł używam dla siebie, bo fajnie rozjaśnia i jest delikatny.
sok z aloesu na włosy.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012
kedi
kedi: też myłam, ale był dla mnie za słaby,


No mocno oczyszczający to nie jest, trzeba trochę "poszorować" :D

kedi
kedi: hmm...maść z wit. A na noc na stopy


ja się cała nią potrafię wysmarować :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: ale przez Ciebie jutro kupię ten płyn babydream :D


Na zdrowie! :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale mam sporo maski do włosów Lorys, która mi nie przypadła do gustu, więc chyba też ją wykorzystam w tym celu.


Warto :D

Prinz
Prinz: szampon baby dream przeznaczony dla dzieci za szaloną cenę 4 zł używam dla siebie, bo fajnie rozjaśnia i jest delikatny.


Ej, ja kupuje za 3zł :D
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ej, ja kupuje za 3zł :D

po 3? to przeplacilem :(

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012
Prinz
Prinz: po 3? to przeplacilem :(


Bo to nie Lublyyyn :D :D :D
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo to nie Lublyyyn :D :D :D

zawsze padam na centralnym jak zapowiada babka: "pociag do LublYna odjedzie z toru 6 przy peronie 10 xD

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012
Prinz
Prinz: zawsze padam na centralnym jak zapowiada babka: "pociag do LublYna odjedzie z toru 6 przy peronie 10 xD


Dlategoż właśnie to napisałam, widziałam że wstawiłeś to na fejsa :rotfl:
mirra20
mirra20
  7 maja 2012

Bo Lublyn rządzi:rock:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.