Paulinessa
Paulinessa
  7 maja 2012 (pierwszy post)
Cześć!
Pamiętacie mnie jeszcze? :mrgreen:



Porozmawiajmy o... innych zastosowaniach kosmetyków itd. Czyli... jak wykorzystać kosmetyk w inny sposób, niż jest do tego przeznaczony! :)

1. Przychodzi Wam coś na myśl?

Np.

Róż do policzków i cień do powiek. Dla wielu osób bez znaczenia co to jest, policzki malują cieniem, powieki różem...
____

Podkład na usta. Bez malowania ich później pomadką. Koleżanka nakłada cień do powiek nawet na to :D

____

Możemy pogadać i o włosach :ssh: Oleje spożywcze, oliwki, kremy, balsamy (do ciała), żel pod prysznic zamiast szamponu itd.

____

Osobiście myję twarz takim oto specyfikiem:


Mimo że jest to uniwersalny płyn dla dzieci, skład ma rewelacyjny - łagodny, dość naturalny. Jest tani, więc stwierdzam, że się z nim nie rozstanę :D

_____

Golenie: moim zdaniem nie ma nic lepszego jak dać na nogi gęstą odżywkę do włosów zamiast jakichś pianek :) niektórzy stosują też szampon do włosów.

____

Co więcej... Skrobia ziemniaczana jako puder, spalona zapałka pod oczy, szminka jako róż :D ...

... cokolwiek, można wymieniać wiele.

2. Stosujecie któryś z w/w sposobów?

3. I oczywiście, inne propozycje?


Paula :)
mirra20
mirra20
  7 maja 2012
kedi
kedi: a Ty w której? bo się domyślam, ale pewności nie mam :) ja w tej galerii w dwóch miejscach pracowałam, ale wiadomo jaki tam jest ruch, więcej się w to nie wpakuje.

ja w Olimpie stacjonuję już prawie 3 lata
SailorMoon
SailorMoon
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Przychodzi Wam coś na myśl

Olejek do ciała na włosy, cien do powiek jako róż, róż na usta a potem na to bezbarwny błyszczyk... może sobie coś jeszcze przypomnę :D
kedi
kedi
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja w Olimpie stacjonuję już prawie 3 lata

coś tam kiedyś wspominałaś i tak myślałam , że Olimp :) rzadko bywam, bo daleko, ale bywam :)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  7 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja się z nią spiknąć nie mogę, zawsze coś nam przeszkodzi:/

nam tez ostatnio nie klika, Tutu zapracowana:)

kedi
kedi: o no i spoko, ja w wawie niedługo będę na stałe więc nie widze problemu :D

i lecimy wyrywac dupeczki do Toro!

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

agoosiaaa
agoosiaaa
  8 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. I oczywiście, inne propozycje?

bronzera uzywalam kiedys jako cienia do powiek, z lenistwa :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Golenie: moim zdaniem nie ma nic lepszego jak dać na nogi gęstą odżywkę do włosów zamiast jakichś pianek :) niektórzy stosują też szampon do włosów.

mi najbardziej pasuja pianki do tego przeznaczone, probowalam kiedys tego soposobu z odzywka i jakos dziwnie bylo :P
kedi
kedi
  8 maja 2012
Prinz
Prinz: i lecimy wyrywac dupeczki do Toro!

a jak! mam tylko nadzieję , że mamy inny gust :pavarotti:
mirra20
mirra20
  8 maja 2012
kedi
kedi: coś tam kiedyś wspominałaś i tak myślałam , że Olimp :) rzadko bywam, bo daleko, ale bywam :)

być może się mijałyśmy na ulicach, kto wie:P
kedi
kedi
  8 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: być może się mijałyśmy na ulicach, kto wie:P

Lublin mała mieścina, całkiem możliwe ^^
mirra20
mirra20
  8 maja 2012
kedi
kedi: Lublin mała mieścina, całkiem możliwe ^^

zwłaszcza że miasto tętni życiem głównie w galeriach i centrum:P
madzia2143
madzia2143
  8 maja 2012
kedi
kedi: żel hialuronowy- biochemia urody (ja mam ten podwójny), maść z żyworódki- sklep zielarski. maść kładę na noc (z żelem).

dziękować. :)
UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  8 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Skrobia ziemniaczana jako puder

to jest chyba ściema, moja znajoma próbowała, niezbyt chciało się to trzymać twarzy.
Konto usunięte
Konto usunięte: spalona zapałka pod oczy

No to już wogóle hardkor, niezłe zapalenie spojówek zafundowałabym sobie!:D
Kiedyś z braku czarnej kredki obrysowałam kreskę na wewnętrznej stronie dolnej powieki czarnym cieniem, za pomocą bardzo cienkiego pędzelka...Mimo to pomysł okazał się nietrafiony, bo się osypał i szybko rozmazał.

Równie nietrafione było użycie korektora na powieki zamiast bazy pod cienie, też z braku laku. Po trzech godzinach po cieniach zostały tylko marne resztki.

Próbowałam używać szminki zamiast różu, jednak strasznie nieumiejętnie mi to wyszło i zrezygnowałam, bo wyglądałam jak klaun.:D Chociaż kolor szminki był delikatny i starałam się nakładać małe ilości.

Poza tym, w podróży używam płynu do higieny intymnej jako żelu do mycia twarzy:D po co zabierać ze sobą tuzin kosmetyków...
Nie używam pianek do depilacji, bo wystarcza mi do tego ten sam płyn.

Krem Bambino na podrażnienia po depilacji i na swędzenie spowodowane wrastającymi włoskami - przynosi ulgę. No i w zimie na przesuszoną skórę.

Chusteczki nawilżane dla niemowląt w zastosowaniu różnym - odświeżająco w podróży, czasem do demakijażu (choć wolę mleczko), ot tak przetrzeć się w trakcie upału. Nawet, jak ktoś wcześniej wspomniał, dobre są do wyczyszczenia butów.:D
Najbardziej lubię te z Rossmana, bo mają poręczne opakowanie i są tanie (ale te w opakowaniu po 15 sztuk, bo te po 20 są mniej miękkie)

Biała odżywka na rzęsy nałożona ot tak, bez tuszu - bo mi się tak spodobało i już.
Biały cień matowy na całą twarz do srumrocznego makijażu na imprezę.:D:D

Minimalna ilość żelu do włosów nałożona umytą szczoteczką do rzęs na brwi - bo odżywka mi się skończyła.

Niebieski tusz do rzęs użyty do pomalowania blond pasemek na imprezę - super się sprawdził, zresztą są podobne tusze do włosów. Też z taką szczoteczką i też w dzikich kolorach.:D

Ciemnoróżowy cień do powiek nałożony na usta, ale nie sam, tylko za pomocą bezbarwnego błyszczyka.
sol6
sol6
  10 maja 2012

Cześć.

Mi się czasami zdarza używać "kosmetyków" córki.
Np zmyć makijaż chusteczką bambino , miękka , delikatna i skóry nie podrażni bo jest przeznaczona dla niemowląt.
Zamiast pomadki ochronnej krem bambino lub nivea baby.

Kiedyś znajoma kosmetyczna pokazała mi że na powieki zamiast cieniu można użyć pomadki, musi być tylko odpowiednia konsystencja, dobra baza pod i wprawa. Efekt powalający :)

sol6
sol6
  10 maja 2012

Nie polecam natomiast używania szamponu dla dzieci , no chyba że ktoś ma bardzo zdrowe włosy i nie farbowane :ziober2:

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  10 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie polecam natomiast używania szamponu dla dzieci , no chyba że ktoś ma bardzo zdrowe włosy i nie farbowane

Plusem jest to, że są lekkie, ale niestety jak ktoś używa pianki, lakiery, odżywki to dobrze głowy nie umyje.
Ewentualnie użyć na 2 mycie.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
sol6
sol6
  10 maja 2012
Ela
Ela: Plusem jest to, że są lekkie, ale niestety jak ktoś używa pianki, lakiery, odżywki to dobrze głowy nie umyje. Ewentualnie użyć na 2 mycie.

ja mam włosy farbowane i często używam odżywki, skończył mi się szampon i sięgnęłam po nivea córki, włosy się umyły ale miałam spory problem z rozczesaniem :)

Kiedyś koleżanka robiła sobie make up wieczorowy, bardzo jej zależało żeby makijaż utrzymał się długo i dobrze wyglądał na zdjęciach, akurat zabrakło jej lakieru do twarzy utrwalającego make up, prysnęłam taftem :rotfl:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.