Patrishia
Patrishia
  18 stycznia 2012 (pierwszy post)

Witam.

Ostatnio męczę się z przesuszoną skórą, szczególnie ust i rąk. Możliwe, że dlatego, że nie noszę rękawiczek i mam krótki rękawek pod płaszczem (jest mi bardzo ciepło w dalszym ciągu, nie marznę z głupoty). Jednak nie o tym.
Mimo używaniu oliwek, balsamów, kremów, nic się nie zmienia. Aż ostatnio złapałam się na tym jak mało piję. Do tego nie jadam zup, więc potrafię być na szklance herbaty i tyle, więc może w tym problem. Postanowiłam więc zrobić sobie próbne kilka tygodni z dużą ilością wody z miodem, ciekawa jestem jaki to będzie miało wpływ poza filtrowaniem nerek. ;-)

Jak u Was jest z dostarczaniem płynów? Pijecie min 2 litry, czy niekoniecznie? Czy przekłada się to na Wasze zdrowie/wygląd? Pijecie wodę mineralną, soki, herbatę?

Dodatkowo herbata czy kawa to chyba marny wybór, bo one z tego co wyczytałam to nawet odwadniają. A co z zieloną herbatą?

Pozdrawiam.

Patrishia
Patrishia
  18 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Coś około 30 zł, ale jest jeszcze mniejsze opakowanie, więc na początek chyba lepiej będzie takie kupić Jak nie będzie czerwonego, to jeszcze są niebieskie, tylko pamiętaj, żeby był do BARDZO suchej skóry.

Okej, zapamiętam, kupię z pewnoscia jakies mniejsze opakowanie ;d

Qbkens
Qbkens: Słabo z tym u mnie. Na pewno nie tyle, nawet w lato, a to chyba zalecana dawka w upalny dzień ?. Nie wiem, pewnie w jakimś stopniu tak ale ja tego nie odczuwam, poza 20 cm w bicu. Herbatę kazdego dnia i kilka łyków wody.

Nie, 2 litry są na zimę, a w lecie nawet więcej. :)
Co ma to do tego ile w bicu?
Patrishia
Patrishia
  18 stycznia 2012

A piliście to? Bananowe(albo ananasowe?) jest pyszne, na dodatek ma fajne kawalki ktore mozna sobie rozgryzać ;-D



Tylko kosztuje 10 zl..

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  18 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Nie, 2 litry są na zimę, a w lecie nawet więcej. :) Co ma to do tego ile w bicu?

To teraz ciekawią mnie skutki niedoboru wody, bo chyba nigdy w życiu nie przyjąłem 2 litrów płynów w zimie. W lecie te 2 litry to chyba max przez cały dzień wypruwania flaków na korcie.
Pakerzy dużo piją na siłce, bo woda pomaga w budowaniu tkanki mięśniowej.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  18 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: A piliście to?

Nie ale zawsze ciekawiła mnie zawartość takiej charakterystycznej, zielonej buteleczki. Nie pamiętam nazwy.
Patrishia
Patrishia
  18 stycznia 2012
Qbkens
Qbkens: To teraz ciekawią mnie skutki niedoboru wody, bo chyba nigdy w życiu nie przyjąłem 2 litrów płynów w zimie. W lecie te 2 litry to chyba max przez cały dzień wypruwania flaków na korcie. Pakerzy dużo piją na siłce, bo woda pomaga w budowaniu tkanki mięśniowej.

Organizm glownie sklada się z wody, więc tak się pewnie coś zaburza. Poza tym podobno jak juz nam sie chce pic, to znaczy, ze organizm jest juz mocno odwodniony.
Aha, rozumiem. :-)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Co do zgodności składu, to do momentu wejscia w życie codex alimentarius skład musi się zgadzać ze stanem rzeczywistym i jest to losowo badane, ale nie wiem czy ten codex wszedl czy nie.. Ech, za duzo tych teorii ;-d

U nas to funkcjonuje, nawet program w TV czasem obejrze. Na przyklad wina jak sie okazalo byly rozlewane nie tak jak trzeba... nie pamietam dokladnie, chodzi o to, ze w butelce z etykieta bardzo dobrego wina bylo zwykle wino nie warte wiecej niz £5...

Patrishia
Patrishia: No właśnie kurdę, zazdroszczę. :-D Ja tu muszę szukać sklepów zielarskich, herbaciarni, zeby nie dostac marketowego syfu.. :[

A tutaj masz wszystko w supermarkecie :ziober2: NAWET Pudliszki, Tymbarka i inne produkty z calego swiata normalnie sobie leza na poleczkach :D
Kilebasa Wiejska jest na wedlinach z etykietka po angielsku :D

Patrishia
Patrishia: Syrop klonowy.. nie wiem czy jest tu dostepny, nigdy nie mialam z tym stycznosci ;d


Syrop klonowy jest w kit, do owsianki na przyklad :D
massacre
massacre: ajvar.

co to jest? :-O

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  18 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Organizm glownie sklada się z wody, więc tak się pewnie coś zaburza. Poza tym podobno jak juz nam sie chce pic, to znaczy, ze organizm jest juz mocno odwodniony. Aha, rozumiem. :-)

Teraz mi się chce pić, ale nie aż tak bym poszedł do kuchni i się napił. Forum nie pozwala...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 stycznia 2012
Qbkens
Qbkens: Pakerzy dużo piją na siłce, bo woda pomaga w budowaniu tkanki mięśniowej.


A myslalam, ze dlatego ze traca duzo wody i po prostu musza ja uzupelniac :woot:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  18 stycznia 2012
massacre
massacre: A myslalam, ze dlatego ze traca duzo wody i po prostu musza ja uzupelniac

Nie, na pewno nie przez to, Oni wręcz wciskają na siłę w siebie wodę. Nie raz to widziałem u Znajomych jak byłem u Nich na siłce.
Woda bodajże jest nieodzownym związkiem potrzebnym w syntezie białka w mięśniach, czy coś w tym stylu :woot:
Patrishia
Patrishia
  18 stycznia 2012
massacre
massacre: U nas to funkcjonuje, nawet program w TV czasem obejrze. Na przyklad wina jak sie okazalo byly rozlewane nie tak jak trzeba... nie pamietam dokladnie, chodzi o to, ze w butelce z etykieta bardzo dobrego wina bylo zwykle wino nie warte wiecej niz £5...

O kurdę.. No to doslowne nabijanie w butelkę ;] Najlepiej mieć juz wszystko wlasnej roboty, chociaz wiadomo co to jest, ale kto by mogl sobie pozwolic na to ;-)

massacre
massacre: A tutaj masz wszystko w supermarkecie NAWET Pudliszki, Tymbarka i inne produkty z calego swiata normalnie sobie leza na poleczkach :D Kilebasa Wiejska jest na wedlinach z etykietka po angielsku :D

Haha :-D coś jak nasze Lidle, których Wy tam nie macie, z tego co pamiętam.
Ach, jak bylam w MK to jak zobaczylam nasz energetyk Tiger albo herbatki z napisami po polsku to od razu sobie kupilam ;-D

massacre
massacre: Syrop klonowy jest w kit, do owsianki na przyklad :D

Nie jadam owsianki, ale do muesli pewnie by pasowalo ;d

massacre
massacre: co to jest? :-O

Wygląda niezbyt korzystnie, ale jest pyszne - Nie wiem co to i do czego, ale ja to fpjedalam do kanapek. To jakiś sos z warzyw, dosc pikantny, nie umiem wyjasnic, poczytaj w góglu. :D

Qbkens
Qbkens: Teraz mi się chce pić, ale nie aż tak bym poszedł do kuchni i się napił. Forum nie pozwala...

Forum, forum... ode mnie się oderwac nie możesz! ;o ;-D
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 stycznia 2012
Qbkens
Qbkens: Woda bodajże jest nieodzownym związkiem potrzebnym w syntezie białka w mięśniach, czy coś w tym stylu


Nie bede sie sprzeczac, bo malo wiem w tej kwestii. Pewnie jest tak jak piszesz, pozostaje mi wierzyc na slowo.
Ja swoje napisalam, bo tak mi sie wydaje na chlopski rozum - wypaca, pije, wypaca, pije... :and:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  18 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Forum, forum... ode mnie się oderwac nie możesz! ;o ;-D

To też, już miałem pisać byś założyła jakiś temat, bo nie mogłem Cie w żadnym jakoś sprytnie sprowokować.
Poza tym, nie wiesz o jaka wodę mi chodzi ?
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  18 stycznia 2012
massacre
massacre: Nie bede sie sprzeczac, bo malo wiem w tej kwestii. Pewnie jest tak jak piszesz, pozostaje mi wierzyc na slowo. Ja swoje napisalam, bo tak mi sie wydaje na chlopski rozum - wypaca, pije, wypaca, pije...

Ja też nie wiem czy to jest dokładnie tak jak napisałem, ale na pewno nie piją bo wypocili. Bez przesady ale na siłce przez 40 minut nie wypocisz 1,5 litra wody.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: O kurdę.. No to doslowne nabijanie w butelkę ;] Najlepiej mieć juz wszystko wlasnej roboty, chociaz wiadomo co to jest, ale kto by mogl sobie pozwolic na to ;-)

No wlasnie. A afere z winem wyczail jakis smakosz, wg ktorego to bylo oczywiste... badania to potwierdzily, jednak ilu ludzi przeplaca?

Patrishia
Patrishia: coś jak nasze Lidle, których Wy tam nie macie, z tego co pamiętam.


Mamy. Nie sa Wasze a szwabskie :D Nie mamy Auchan (ale we Francji kupuje w Auchan :ziober2: maja tanie owoce morza, zawsze biore zapas :crylol:), nie mamy Reala, nie mamy Biedronki, Zabki i pewnie innych rzeczy...

do Lidla nie chodzimy bo tam nic ciekawego nie ma.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  18 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Jak u Was jest z dostarczaniem płynów? Pijecie min 2 litry, czy niekoniecznie?

pije nawet więcej. piję minimum 1,5 butelkie wody 1,5l, do tego herbatę, kawę jak się zdarzy.

Patrishia
Patrishia: Czy przekłada się to na Wasze zdrowie/wygląd?

niestety raczej nie. mam bardzo suchą skórę, szczególnie na twarzy i nie za bardzo mi pomaga w nawadnianiu. a jeśli chodzi o zdrowie to jestem zdrowa jak ryba, ale to dzięki jodze i medytacji. do tego wizyty u bioenergoterapeuty.

a co do butelek do wody, polecam tą butelkę! naprawdę świetna sprawa.
http://www.waterbobble.pl/
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.